ת'רד היריבות ::

מה שלא הגיוני זה שנמנעה מליברפול האפשרות להיות הקבוצה שזוכה באליפות הכי מהר בהיסטוריה ולהפוך לקבוצה שצברה הכי הרבה נקודות בעונה אחת, לא לתת אליפות לקבוצה שמוליכה ב-2 נקודות אחרי 27 מחזורים זה שום דבר חוץ מהגיוני.

שמעתי שהקורונה פתחה תיבת תלונות רשמית. מה אתה רוצה ממני, מה אני מנעתי את זה מליברפול?

העולם נמצא במצב חירום. אף אחד לא בא לעשות דווקא לליברפול (אלא אם כן אלוהים מתגלגל מצחוק על זה שליברפול תישאר בלי אליפות גם אחרי השנה) ודי ברור שעולם הכדורגל לא יכול לקבל החרגה מהמצב שמתרחש בעולם.

ועדיין, לבוא ולהגיד לקבוצה X ש8 החודשים שקרעתם את התחת יזכו אותך בתואר ולקבוצה Y להגיד ש8 החודשים שקרעתם את התחת בטלים ומבוטלים זה לא הגיוני.

לדעתי צריך לבטל את כל הליגות ביחד, או להכריז על סיום העונה בכולן ולהקפיא יורדות לשנה.

אז קבוצות שהן לא ריאל לא ישחקו עם מודריץ בהרכב השני אלא עם מחליף שלהן. ואם אין מספיק הן יעלו שחקן מהנוער. כל עוד מקשים על כל הקבוצות בצורה זהה אין עם כך שום בעיה.
בנוסף כמות המשחקים שנותרה זהה ליחס הכללי שהיה תמיד, קבוצות קטנות לא רגילות לשחק 2 משחקים בשבוע, אבל לא יהיה להן את ליגת האלופות ושנה הבאה לא יהיה להן את הסופרקאפ.
לריאל לדוגמה יש 17 משחקים ולחטאפה 11.

קבוצות פשוט ישחקו יותר עם המחליפים. אז בנזמה לא ישחק 90% מהמשחקים אלא 80%, ביג פאקינג דיל.
המחליפים של ריאל ישחקו יותר וכך גם המחליפים של חטאפה. שחקני נוער של ריאל ישחקו יותר וכך גם שחקני הנוער של חטאפה.

החזרת הליגות המתוכננת היא לקראת הקיץ, המצב ישתפר עד אז ולהכליל את המצב של היום לאז שווה ערך ללהכליל את המצב של לפני חודשיים (שהקורונה היא שמועה) למצב היום. עוד 3 חודשים מדינות כבר בוודאות יצאו מהסגר מלא, בטח ספרד ואיטליה שבגלל שהן חטפו את הכל חזק יותר הן גם יסיימו עם זה מהר יותר (בתוצאות רעות יותר כמובן). עד הקיץ קשה לי להאמין שלא יפתחו שם בתי ספר או מקומות עבודה גם פחות חיוניים כדי להחזיר את הכלכלה, וכן משחקי כדורגל ללא קהל הם בהחלט אופציה. עדיין אפשר לשמור שכל אחד מהמעורבים שם יהיה מעורבב עם קבוצה זהה יחסית של אנשים.

ולא, אי אפשר להחליט שבאנגליה יש אלופה ובספרד לא, אבל אין בכך ורך, אפשרי בהחלט לסיים את הליגות. גם בקרוב יבינו שאין שום ברירה מלבד חזרה איטית לשגרה. כי מוות של אנשים יקרה ככה או ככה, ואם לא מהקורונה אז בגלל חוסר אמצעים רפואיים שנה הבאה עקב מצב כלכלי רע, ומצב בריאותי שמדרדר עקב כך שלאנשים לא יהיה כסף ולא יצאו מהבית מה שיפגע בהם מנטלית ובריאותית גם כן.

למה החיפזון לסיים את העונה הזאת כבר? עדיף לסיים עונה שכבר התחילה, מאשר להתחיל חלק עונה שטרם התחילה. עדיף לסיים את העונה הזאת בכל זמן שיתאפשר, גם על חשבון העונה הבאה. לפחות ביטול עונת 2020-21 לא פוגע באף קבוצה מקצועית.

להיפך. ההפסדים מהכנסות על עונה שלמה (בניגוד לשליש עונה שנשארה לנו) יגרמו לקריסה של 90% מהקבוצות בעולם.

פיתרון הפשרה היחידי זה בספרד לדחות את המשך הליגה לשנה הבאה. לעשות מעיין ליגה מקוצרת. אבל רק שהמשבר היה תחת שליטה ולא בקיץ הקרוב. בטח לא לכפות על שחקנים לשחק כל שלושה ימים משחק, רק בשביל להגיד שסימנו את הליגה. כאילו הם פועלים באיזה פס יצור.

הליגה האנגלית זה קל יחסית. ליברפול אלופה. ואולי לעשות טורניר מקוצר על אירופה או ירידה או השארות בליגה.

נ.ב יש גם פן כלכלי, שלא מדובר עליו פה, בהנחה , שמתכננים לעשות משחקי כדורגל ללא קהל, זה אומר בלי הכנסות. ובכל מקרה, אפילו ההכנסות מהטלויזיה ירדו , כי גם הם סובלים. הקבוצות גם כך עושות קיצוצים ונמצאות בסכנה כלכלית. אז עכשיו לתת להם בקיץ לשחק בלי הכנסות עם נסיעות וטיסות וכל הבלגאן שמסביב. זה גם נזק כלכלי בנוסף.

בהתחלה, העדפתי לסיים את העונות, אבל ככל שהזמן חולף, זה לא ריאלי, במיוחד בספרד ואיטליה. האמת היא שגם בבריטניה המצב מחמיר. לכן, ככל שהזמן חולף, אני נוטה יותר לביטול העונה ללא אלופה בספרד ואיטליה וללא זוכות במפעלים האירופיים. יחד עם זאת, ליברפול צריכה לקבל את התואר האנגלי. היתרון שלהם הוא כל כך ברור שאין מקום לספקות.

יש לכך פתרונות אפשריים. למשל, בידוד של מי שצריך להיות מעורב באירוע, ניודו למקום מוגדר מראש ועריכת טורנירים מרוכזים. תחשוב איזה טירוף יכול להיווצר אם מכריזים שעוד שלושה שבועות מהיום עורכים, בסביליה למשל וזאת בגלל הטמפרטורה החמה, כמה שבועות בהם כל קבוצה משחקת כל שלושה ימים. כולם ירצו בזה: השחקנים סוף סוף יוכלו לעשות ספורט, הקהל יעדיף את זה מהכלום שיש עכשיו וכסף יכנס גם אם קצת.

השאלה היא שאלת האלטרנטיבה. ברור לכל שמשחק כדורגל בברנבאו עם 80 אלף צופים הוא בערך הדבר האחרון לחזור לשגרה. בהינתן זה נשאל מה עדיף.

אם אתה מכריז שליברפול אלופה (כפי שצריך), תיאלץ להכריז גם על יורדות ועולות כי אי אפשר להחליט שחלק מהעונה מתקיימת וחלק לא (זאת אומרת אפשר, אבל זה מאוד משונה בעיניי). במקרה כזה כבר יווצרו בעיות, כי רשימת היורדות רחוקה מלהיות סגורה, כמו גם רשימת העולות. צריך לזכור שעונת פרמייר ליג שווה מעל 100 מיליון פאונד לכל קבוצה, גם קבוצות תחתית, כך שיש כאן גזירה מאוד משמעותית על עתידן של הקבוצות שישארו בחוץ / בפנים.

אני לא רואה מצב שלא מסיימים את העונה, עתידם של הרבה קבוצות תלויים בהחלטה הזאת.

וגם יש קבוצות בפרמיירליג שלא ישרדו אם לא יקבלו את כל(רוב) הכסף מזכויות השידור.

צריכה להתקבל החלטה, או שמסיימים או ממשיכים.
אם מסיימים צריך להכתיר את המובילות, ולא משנה בכמה הן מובילות. הרי אי אפשר להגיד ש4 הפרש זה לא אליפות אך 5 זה כן.

לא חושב שיש סיבה לא להמשיך את העונה (כמובן שלא מדובר על החודש-חודשיים הקרובים) לקבוצות בספרד נשארו בין 12 ל17 משחקים (12 אם עפות מליגת האלופות בשמינית, ו17 אם מגיעות לגמר). כלומר מדובר ב8 שבועות רצופים של כדורגל במסגרת של 2 משחקים בשבוע, מה שאומר שאפשר אפילו להתחיל ביולי מבלי להפריע לפתיחת עונה הבאה.

הרבה כסף מונח על הכף, ורצון השחקנים לא לשחק 2 משחקים בשבוע לאורך זמן לא צריך לשנות. קבוצות יתארגנו לשם כך וישחקו יותר עם הנוער. בסופו של דבר לכולן יש סגל שחקנים רחב, פשוט הרחב של הגדולות יכיל שחקנים איכותיים יותר (כמו גם ההרכב הפותח של הגדולות). הגדולות עדיין ישחקו יותר משחקים, היתרון היחיד שנלקח מהקטנות הוא שלא יהיו פגרות נבחרות שיקשו על הגדולות ויפצעו שחקנים (ממש לא חבל לי).

הערכה אישית שלי, יהיה אפשר הרבה לפני. המחלה הזו לא תוכל לסגור את העולם לעוד זמן רב, כי בסוף הסגר יגבה יותר קןרבנות מהמגפה עם ההשפעות הקולטורליות שיהיו ממנו דוגמת תקציבי בריאות נמוכים לכל השנים הקרובות (ובעצם תקציבים נמוכים בכל תחום אפשרי).

אולי הקושי להבחין בין פער של 4 ל-5 נקודות כמצדיק אליפות, מצריך החלטה של ההתאחדות המקומית. מצחיק לתת לברצלונה אליפות, מגוחך לא לתת אותה לליברפול.

לי חבל על כל שחקן שנפצע, שחקנים שנפצעים פוגעים בהנאה שלנו מהמשחק. פוגעים בתחורתיות. ובסופו של דבר ברמה.

אתה מתעלם מזה ששחקני כדורגל הם בני אדם ולא מכונות. אתה לא מבין שהם לא בכושר משחק וגם לא יהיו ללא הכנה מתאימה . זה יגרור פציעות רבות , יפגע בעונה שאחרי. וסתם יהיה מסחרה של משחקים ללא הנאה או כדורגל כי שחקנים עיפים לא משחקים כדורגל .

אני די חפרתי פה על הטיעונים למה צריך לסיים את העונה . (מדינות שאין הכרעה ברורה כמו ספרד. אז לקבוע שאין אלופה. העולם לא יגמר והספורט יתגבר על זה) ואני באמת לא צוחק או מגזים שאני קובע, שלא ריאל ולא ברצלונה ראויות לאליפות. שתי קבוצות מביכות. לא ראויות לשום תואר השנה.

באנגליה כולם מסכימים שליברפול אלופה. אפשר לעשות איזה קמפיין קצר לאירופה או ליורדות ולעלייה ולגמור את הסיפור.

שאני קורא את מה שגב כותב פה , אני נזכר בטור שבטטיסטוטה פירסם לפני כמה שנים וחלק ממנו פורסם בפורום הישן על הנזקים שהיו לו אחרי שהוא סיים את הקרירה כתוצאה מהעומס.

הנה קטע מתוך וואלה.

גבריאל בטיסטוטה חשף: "ביקשתי מהרופא שיקטע לי את הרגליים" - וואלה! ספורט

אני יגיד לך מניסיון אתה רוצה לדאוג לאנשים ולמצב הנפשי שלהם? תדאג שהם קודם כל יצאו מהבית ויבצעו פעילות ספורטיבית. (שהמצב ירגע) אני יגיד לך מניסיון , אני לפני הוירוס הארור התחלתי דיאטה. ירדתי כמה קילו והעתיד נראה יותר ורוד עכשיו אני בעיצומו של הבידוד. וצריך לעשות עלי סרט. במקום לשחרר את וילי, לשחרר את משה. והמבין יבין.

ספורט בטלויזיה רק יגרום לאנשים להשמין יותר.

אני מעולם לא אמרתי שהשחקנים צריכים לשחק 2 משחקים בשבוע, הקבוצות צריכות לשחק 2 משחקים בשבוע.
לכל קבוצה יש 23 שחקני סגל, וזה ללא הנוער. כל קבוצה יכולה לדאוג לכך שבקלות השחקנים שלה לא ישחקו יותר ממשחק 1 בלבד בשבוע.

ושוב, ה17 משחקים זה רק לקבוצות אשר יגיעו לגמר ליגת האלופות. זה אומר שמלבד ברסה, ריאל, ואתלטיקו, כל השאר ישחקו רק 11 משחקים. 11 משחקים ב62 יום (יולי-אוגוסט) הם ממוצע של משחק כמעט כל 6 ימים.

השחקנים לא בכושר משחק? אז שהמאמנים יפעלו בהתאם ויתנו להם יותר מנוחה, מה שהוכחתי שהוא יותר מאפשרי. לא יהיה סוף העולם אם יוביץ’ ישחק כל משחק שני ולא רק כשבנזמה מושעה.

כן, חלק המשחק יהיה עם מחליפים והשחקנים ישחקו תחילה עם כושר נמוך יותר, עדיין אעדיף לראות את זה משידורים חוזרים של האח הגדול. בנוסף, עדיין ההרכב הפותח ישחק, פשוט כל משחק שני, מה שעדיין יגרום לכך שההרכב הפותח ישחק פעם בשבוע.

גם במצב נורמאלי הגדולות משחקות לעתים 2 משחקים בשבוע. בגלל היעדר משחקי הנבחרות (ידידות ומוקדמות) כמות המשחקים פר יום לא תגדל בהרבה.

אגב, כל זה בהנחה שרק עוד 3 חודשים יוכלו לחדש. 3 חודשים זה המון זמן, לדעתי החלטות יוכלו להתקבל גם מוקדם יותר בהנחה שהמשחקים ישוחקו ללא קהל, ובהנחה שקודם כל יסיימו עם התארים המקומיים.

אז נתתי תגובה לנושא הפציעות. יחד עם כך יש יתרון כלכלי לקבוצות ולמדינות, ויתרון הנאתי לנו.
איזה עוד טיעון כדי לא לחדש את העונה יש לכם?

כן כאילו שלכל קבוצה יש יוביץ ובנזמה בהרכב , זה ממש לא טיעון.

ושוב משחקים ללא קהל זה הפסד כספי. ההכנסה היחידה תהיה מטלויזיה. וכנראה שגם שם הכסף פחות יזרום לקבוצות…

אין מה להשוות לעונה שלמה שבה יש גם שמה עומס של משחקים אבל זה מתחלק לעונה שלמה. לבין להכניס בלחץ חצי עונה למשך זמן של חודשים שלושה. וזה עוד בלי צמפיונס וקמפיין של נבחרות. וזה בלי לדבר שאוטאטו אנחנו אמורים להכנס לעונת הכדורגל הבאה.

אתה מבין שפה מדובר לא רק על הקבוצות הגדולות והעשירות, אלא גם קבוצות שאם אתה לוקח מהם את מרטין בריטווטר מהרכב זה גזר דין מוות. אתה מבין שיש כדורגל מחוץ למדריד? נכון?

עכשיו , אני קורא שקבוצות יעלו עם הנוער. כאילו הם משחקים על כבוד… אתה מבין שיש קבוצות שזה בשבילם יכול להיות ההבדל בין לרדת ליגה או להכנס לאירופה נכון?

בהנחה שארגון הבריאות העולמי צודק ולא ימצאו חיסון עוד שלושה חודשים, המגיפה עדיין תהיה איתנו. ובטח במדינות שבצורה מאוד מהירה מתקרבים למספרים של 20 אלף הרוגים ויותר. אז החיים לא יחזרו לשיגרה בעוד שלושה חודשים.

יש גלגי משק הרבה יותר דחופים מאשר כדורגל… אותם צריך קודם להחזיר.

אין שום קשר בין השניים, אני לא טוען למומחיות בבריאות הציבור ואם ישחררו אותך שתוכל לעשות ספורט אני אשמח

ברור שלא. אבל לכל קבוצה יש מחליף. כמו שואסקז הוא לא הזאר כך גם החלוץ המחליף של ולנסיה הוא לא רודריגו. היחס נשאר זהה פחות או יותר. וכן ברור שזה עדיין לא יהיה שוויוני, אבל במצב רגיל כמה שחקני הרכב אייבר הם מסי? נכון, 0, כי גם שחקני ההרכב של הגדולות טוב משחקני הספסל. אם כבר משחק של שחקני ספסל הוא הרבה יותר שוויוני, כי לטעמי ההרכב של ברסה מול כל קבוצה הרבה יותר חזק באופן יחסי מהספסל שלה לעומת של קבוצות ליגה.

הפסד גדול יותר מלא לשחק ללא קהל? האם אחמש במסעדה שיצא לחלת יפסיד כסף מלמצוא עבודה בסופר מרקט? או שפשוט ירוויח פחות?

אתה מודע לכך שברור לי שזה יגרור יותר משחקים? הויכוח בינינו הוא האם מדובר בכמות מוגזמת. אז במצב נורמלי כמובן, אבל זה לא מצב נורמלי. ליברפול היו השנה 10 משחקים חודש אחד, זה קשה אבל מתמודדים.
אנחנו כבר עמוק בחצי השני של העונה, כך שנשאר פחות ממה שאתה חושב, וכבר חישבתי לך שלקבוצה שתגיע לגמר אלופות נשארו 17,ולקבוצות ליגה 11. לא מדובר בחצי עונה אלא בהרבה פחות. אה, והורדנו את פגרות הנבחרות הרבות.

אתה זוכר שעדיין הן יוכלו לפתוח עם שחקני ההרכב הפותח, כן? פשוט במקום לשחק את כל המשחקים בהרכב החזק הן יצטרכו אחת ל3 משחקים לשחק עם מחליפים. בכל זאת, 11 משחקים בחודשיים זה בערך מה שלחברפול נאלצה לעשות בחודש.

ברור, אבל כל עונה יש יורדות. העונה תהיה חשיבות רבה יותר לרמת המחליפים. עדיין קבוצה טובה יותר תנצח.
המצב מפריע לכל הקבוצות במידה זהה ולכן הוא שוויוני והוגן.

אוקי, ו?.. גם איידס, אלצהיימר, סרטן, שפעת נמצאים איתו ולוקחים קורבנות רבים יותר כל עונה. שפעת לוקחת 17 אלף אנשים בעונה באיטליה!
נתת דוגמה שספרד במצב קשה יותר, דווקא עקב כך הם יתאוששו ממנו מהר יותר. הדרך לעבור את המגפה הכי מהר היא להתנהג כרגיל ולתת לוירוס להתפשט, זה יעלה בקורבנות אבל מבחינת זמן טיפול זה יעזור. לא אומר שזו הדרך, אבל הטענה שספרד ספגה את המגפה קשה יותר רק תקל עליה להשאיר את הוירוס מאחוריה בעזרת “חיסון עדר”. מוזמן לקרוא קצת על הנושא אם זה מעניין אותך.

שום דבר ממה שכתבתי לא סותר את זה.

אני מקווה שהדיווחים על סיום ליגת האלופות באוגוסט לא נכונים. אפשר פשוט לבטל את העונה הזו וזהו. מדוע ההתעקשות? סיימו את הליגות ותנו לקבוצות להתארגן לקראת העונה הבאה. פחות משחקים, פחות סיכונים.

כסף…