ת'רד היריבות ::

אני תמיד אהבתי את ליברפול, אבל אחרי שנה שעברה האוהדים וחלק מהשחקנים שלהם הפכו להיות מאוסים. מצד שני, משפחה שלי כרגע באבל. גם אורלי לוי ועכשיו זה…

תודה לך אתלטי!

אני הוזה… ניצחון כפול על ליברפול אחרי פיגור 2 שערים בחוץ… לעולם אין להספיד לב של לוחמים. היום זה היה ניצחון של גאווה נטו.

נב. בשלוש עונות האחרונות רק ריאל או שחקנים שלה הצליחו להעיף את ליברפול מהאלופות :joy::rofl:

לפי “הסולם של בייל” אז הגורמים לכך שאתלטיקו עברה שלב: 1) שוער שיכור, בארטז\קאריוס 2) תחת ומזל 3) “אופי” וסימאונה.

מעבר לקלישאות על כך שבגלל טירוף כזה אנחנו כל כך אוהבים כדורגל ובעיקר את ליגת האלופות שקרה שם כבר הכל, ואין לזה הסבר, ומכך שאני שמח שזכיות רצופות בצ’מפיונס זה ריאל מדריד בלבד…

ההייפ סביב ליברפול קצת הפריע לי משום מה, בספרד לדוגמא הם כמעט התבטלו, לא בעטו למסגרת אפילו, גם פפ ובאיירן שילמו מחיר יקר בעבר על זה שלא כבשו שער חוץ. אם יש קבוצה שציפיתי ממנה לאתגר את ההגנה של אתלטיקו בביתה - זו ליברפול. הערב הם לא עשו הרבה במחצית הראשונה חוץ מבעיטה באלכסון אך עלו ליתרון בתזמון נהדר. לדעתי מאנה ופירמינו היו רעים מאוד, סלאח קצת מפוזר אבל מאוד נחוש והקשה מאוד בכנף. המחצית השנייה הייתה מחשמלת אבל יש בעייה בסיומת, אובלק רשם איזה 2-3 הצלות מטורפות ובגדול הסגל שלהם לא מספיק עמוק כשהם צריכים אקסטרה ממחליף זה לא מגיע.

צ’ולו ואתלטיקו אולי עשו את זה מגעיל אבל מה ציפו, הם בחילופי משמרות, עונה מהגיהנום שעם כל חולשת הליגה הם רק במקום השישי. כדורגל הם צריכים לשחק במקום אחר ולא באנפילד.

לייק. גם רוצה להוסיף שמזמן לא יצא לי לראות הבדל כזה תאומי בין תרומה של שתי שוערים קיצוני אחד לשני , אני לא יודע איך לקרוא לזה , של קאריוס הדור הבא, מול שוער אדיר כמו אובי, שבנוסף להיות שוער אדיר בד"כ בכללי, נוסף על זה, תופס יום, שהוא שילוב של בופון וקאסיאס בשיאם. ממש מקרה קיצון אחד מול השני.

היחידי שאני מרחם עליו בליברפול זה קלופ, כל העכברים יוצאים וקוראים לו לוזר אבל מה יכולת ההשפעה של מאמן מול שוער אדיר כמו אובאלק, שבצד שלו, קאריוס הדור הבא עושה קאמבק…

אולי האשמה שלו, שהוא מגיע לליגה של 20 נקודות הפרש או משהו כזה ולא משחק עם הילדים של ליברפול יותר. עכשיו אני מעריך את זובי שלנו יותר, שדאג לנו לשתי שוערים ברמה גבוהה בזמנו כמו בראבו וטר שטגן…

תיזכר בעונה שלפני, עפנו מול אתלטיקו על אותו דבר. פינטו זוועתי אחד בגיל 95 שלא היה מסוגל לעצור בעיטה מ40 מטר. יש דברים שאי אפשר לעשות נגד אתלטיקו הזה וזה:

1. לעלות מול שוער שלא יעצור את הבעיטה היחידה שלהם למסגרת.
  2. לא ללבוש לבן ולנחס אותם אוטומטית.

דרך אגב, בתור המשחק האחרון של ליגת האלופות השנה. זכינו לזכות בחויה מתאימה. אם כך להפרד מהליגה , אז במשחק כזה.

האם באמת יש סיכוי שלא יתנו את האליפות לליברפול (אם הליגה לא תחודש)? אם כן, זה יהיה חוסר צדק שלא ראיתי כמוהו.

לא חושב. אי אפשר להחליט שעונה לא נחשבת.
האופציות במקרה של סיום הליגה תהיה ככל הנראה הכתרת האלופה על פי המצב הנוכחי. יהיו ליגות כמו אנגליה שזה יהיה ממש פשוט ולא יגרור רגשות אשמה, ויהיו ליגות כמו הספרדית שבה זה יגרור המון ריבים (הרי הפרש 2 זה משחק אחד בתכלס, מה שכן ימשוך טיעונים של למי היו משחקים קשים יותר).

בכל אופן מאמין שזה יהיה או או, או הכרזת אלופה לפי המצב הנוכחי או המשך הליגה בתאריך לא ידוע.

לקבוע את האלופה לפי מצב הליגה הנוכחי זה הדבר הכי לא ספורטיבי שניתן לעשות, וקשה לי מאוד לראות כיצד הוא ייושם למעט במקרים בהם ההפרש הוא מספיק גדול כדי שלא יעורר מהומה (אנגליה כמשל). אין שום סיכוי שריאל מדריד תסכים לשבת בשקט - ובצדק רב - אם ברצלונה תוכרע כאלופה, זה מגוחך.

האלטרנטיבות היחידות בעיניי הם דחיית העונה הבאה וסיום מזורז לעונה הנוכחית, או (ככל הנראה האופציה העדיפה) פשוט ביטול העונה ללא הכרזת אלופות וללא שינוי בתמונת הירידה/עלייה.

חושב שיש קונסנסזוס נדיר בין שתי מחנות האוהדים, יותר מזה, במקרה ההזוי והקלוש שיכריזו על ברצלונה בתור אלופה. בעיני זה יהיה תואר בושה. לדעתי צריך לסיים את העונה עכשיו ולהכריז על עונה ללא קבוצה אלופה. במצב של ספרד, לא ריאלי לשחק כדורגל בחודשים הקרובים. ולנסות לשחק בקיץ, משחק כל איזה שלושה ימים, (ששחקני כדורגל ללא כושר משחק) זה מסוכן ומטומטם. כל פיתרון שיקבלו יהיה לא צודק ולא הוגן באופן יחסי. לפעמים הבחירה היא בין פיתרון רע לפיתרון יותר רע.

כמובן שבאנגליה לדעתי צריך להכריז על ליברפול בתור אלופה, ולהקפיא ירידות ועליות .

מקומות באירופה אפשר אולי לעשות איזה טורניר ללא קהל באצטדיון סגור בסוף העונה.

נשארו רק 11 משחקים לעונה הנוכחית.
בליגת האלופות יש עוד 6 משחקים בפוטנציאל. פה יש גם אופציה להחליט עם משחקים ללא נוקאאוט החל מהרבע מה שיוריד 2 משחקים.
בהנחה שמשחקים 2 משחקים בשבוע זה אומר שצריך 8-9 שבועות כדי לסיים את זה.
לא רואה בכך בעיה. אפשר טיפה לדחות את עונה הבאה (שתתחיל נגיד באוקטובר) ושהיא תהיה יותר לחוצה או להחליט שמשחקים עם פחות משחקי בית וחוץ במספר טורנירים (סופרקופה אהמ אהמ)
לרוב השחקנים גם ככה היה אמור להיות יורו הקיץ, ככה שזה לא הבדל כזה עצום. זה לשחק 7 משחקי יורו ולא 17 (זה הבדל כמובן, אבל כבר לא ההבדל בין 0 ל17 אלא 7 ל17).
נניח אם עקב כך יבטלו על הטורניר סופרקאפ זה יצמצם הכל בעוד משחק.

אין פתרון מושלם, אי אפשר להגיד שבמצב אחד זה חוסר ספורטיביות ובשני זה יגרום לפציעות ולכן לא להחליט, כי היעדר החלטה זה בדיוק אותו רעיון לא ספורטיבי.

הפתרון היחיד שהגיוני בעיני הוא סיום העונה בקיץ. כן לשחקנים זה יהיה קשה, אפשר להגיד להם שמי שלא רוצה לא חייב, אך זה יגרור קיזוז שכר לפי אחוז המשחקים שנותר מהעונה (ואז תראו איך הם יקפצו לשחק).
לגבי הפציעות - גם במהלך העונה משוחקים 2 משחקים בשבוע, בשביל זה צריך סגל רחב. אז קבוצות יצטרכו לשחק יותר עם המחליפים, לא רואה בכך בעיה.

שמח על הדיון המתעורר.

גב, בנוגע לאפשרות לשחק שני משחקים בשבוע,
אתה צריך לזכור שאנחנו אוהדים של קבוצות גדולות שרגילות לכך.

רוב רובה המכריע של הליגה לא יעמוד בשני משחקים בשבוע לאורך זמן. בטח לא חודשיים רצופים. אין להם לא את הסגל ולא את הרמה הגופנית של השחקנים (אל תשכח, לא משחקים שם קראקים) בשביל לעמוד בכזה עומס.

לדחוף את חצי עונה שנשארה לקיץ זה יגרור פציעות משמעותיות וזה יגרר לעונה הבאה. אתה גם די שוכח שהשחקנים לא שומרים על "כושר משחק, בפגרה. אני גם לא רואה בשחקנים איזה “פיונים” שצריך להנחית עליהם דברים כאלו ועוד לאיים עליהם במשכורת…

עדיף לסיים את העונה הנוכחית ולהתחיל עם הדף נקי לעונה הבאה.

מה לעשות שלא לכל הקבוצות יש פלורנטינו, אולי תקבל את זה בהפתעה, יש קבוצות עם סגל קטן יותר.

זה לא רק הפציעות, זה גם לדחות את פתיחת העונה הבאה, שגם ככה אמורה להיות לחוצה כי היורו נדחה לקיץ הבא. אז מה, היא תתחיל באיחור וגם את היורו של שנה הבאה תדחה בגלל זה?

השלמה של העונה הנוכחית בקיץ הקרוב תיצור כל-כך הרבה בעיות מתגלגלות ולך תדע איפה תצליח לחזור לשגרה. הדבר הסביר היחיד לעשות הוא לבטל את העונה. אם ממש רוצים אפשר לעשות טורניר זריז בן כשבועיים-שלושה לליגת האלפות (שישפיע על מספר מצומצם מאוד של קבוצות) ולטורנירי גביע שונים רק כי שם העלות ליצירת הכרעה יחסית מצומצמת, וזה יעזור קמעא לצמצום הפסדים.

הליגות עצמם? צריכות להיות מבוטלות כליל.

לדעתי צריך לשחק בלי קהל, זה הרע במיעוטו ובאופן אירוני יעשה טוב לכדורגל:

1. אנשים נמצאים בבית וזה יהיה אחד הדברים היחידים שמצפים להם, טיפה של סימני חיים
  2. חוזי טלויזיה כבדים יכובדו
  3. תסיים את העונה בצורה הכי הספורטבית ביותר האפשרית

משחקים ללא קהל , זה עדיין סכנה להידבקות. המטרה העליונה של מדינות כמו ספרד אנגליה ואיטליה זה קודם כל בלימה והשתלטות על המחלה. כאילו משחק ללא קהל, זה 22 שחקנים שמשחקים אחד נגד השני, זה עדיין סגל מורחב, סדרנים , שופטים, צוות מקצועי , תקשורת. שוטרים ועוד קומבינטורים, והנה יש לך עשרות אם לא מאות של אנשים מספיק אדם אחד עם הנגיף והופה יש לך התפרצות חדשה. שלא לדבר , שאין יותר מידי ערך למשחק שכל השחקנים פוחדים פחד מוות ליצור מגע עם השחקנים היריבים.

לא ספורטיבי? אני מעדיף לשמור על החיים.

אני חושב בראש ובראשונה שהפתרון צריך להיות אחיד לכל הליגות. אם מכריזים על אלופה בליגה X אז צריך להכריז על אלופות בכל שאר הליגות. היוצא מן הכלל שאני מוכל לקבל הוא ליגות בהן ההפרש הוא 3 נקודות ומטה, ועוד נשאר משחק בין המוליכה לבין סגניתה. במצב כזה אפשר לקיים את המשחק שנשאר, ולהחשיב את המשחק הזה. לא רואה היגיון בזה שקבוצה אחת תזכה באליפות, ולקבוצה במדינה שכנה תבוטל העונה. זה מזעזע בעיניי.

כמו כן, אני חושב שצריך לסיים את כל טורניר הגביע בכל המדינות (והאירופיים) בשיטת נוקאאוט.

לבטל טורנירים לקבוצות אחרי שהם עבדו שנה שלמה זה לא פייר. זה שברצלונה, או יובנטוס עשו עונה פחות טובה מליברפול, לא מתיר את הזכות לתת לאחרונה אליפות ולאחרות לא.

אני מסכים שיש בעיתיות להמשיך את העונות, ואחת מבין העונה הנוכחית והעונה הבאה תצטרך להיות מקוצרת.

לפעמים אני תוהה אם יש גבול לסובייקטיביות שלך. אתה באמת לא רואה מדוע הגיוני לתת לליברפול אליפות אבל לא לברצלונה?

image
image

אין אף אחד בעולם שחושב שאם ממשיכים את העונה ליברפול לא בטוח זוכה באליפות.
אין אף אחד בעולם שחושב שאם ממשיכים את העונה ברצלונה בטוח זוכה באליפות.

זה כל ההבדל.

לא רק זה ההבדל, לפני המחזור האחרון ריאל מדריד הייתה ראשונה, אם היה ידוע שיש סיכוי שמחלקים אליפות למי שתהיה ראשונה אחרי 27 מחזורים סביר להניח שריאל הייתה עולה במוד אחר למשחק האחרון טורפת את הדשא ומנצחת.
ריאל עלתה למשחק במחשבה שיש לשמור כוחות למשחק הבא שהוא סופר חשוב מול הסיטי.

לא. לא הגיוני שקבוצה אחת תשחק 30 מחזורים ויגידו לה סבבה, את אלופה - בזמן שקבוצה אחרת שיחקה 30 מחזורים ויגידו לה שהעונה מוותרים על התואר.

לא ידוע איזה כוחות שמרתם לסיטי, אבל אתם צריכים להגיד תודה לקורונה שמנעה מכם את ההשפלה הזאת.