ת'רד היריבות ::

אחרי מה שהלך בליגת האלופות השנה ווינר הוא כבר לא יהיה , את האליפות הזאת הוא היה צריך לקחת יותר בקלות ולא במחזור האחרון - סגל כמעט מושלם קיבל חיזוק בקיץ בדמות אחד משחקני העונה.
הקיץ הוא ישלים את התוספת האחרונה , אליפות זה דרישת מינימום בשבילו.

הליגה הטובה בעולם, עם קלופ הגאון וטוכל הווינר של שנה שעברה, אבל אם פפ לוקח ומנצח אותם במסגרת הזאת זה ברור מאליו. לג’יט.

הפריימרליג היא ליגה “קשה ותחרותית שכמעט בלתי אפשרי לקחת בה אליפות בק טו בק” עד שזה לא מסתדר לאנשים עם הנראטיב על פפ ובאופן מיידי זאת הופכת לליגה של קבוצה אחת שכל דחליל יפרק את הליגה באופן קבוע.

גם משום מה האליפויות של מוריניו עם צ’לסי זכורות כרומנטיות משהו, אפשר לחשוב שזה לא היה בחסות אוליגרך כבד שהגיע וקנה כל מה שזז. תעשו לי טובה.

אפשר לחשוב שליברפול עצמה בנויה על שחקני בית ולא שחקנים שהם קנו במיליונים. אם לקלופ הייתה את האפשרות, או לכל מועדון באנגליה, הוא היה קונה במליארד ולא ב700 מיליון. מטומטם ונאיבי לחשוב אחרת.

אי אפשר להשוות את נקודת הפתיחה של קלופ בליברפול לזאת של פפ בסיטי, אי אפשר גם לזלזל ולקחת כמובן מאליו עונות קבועות של 90 פלוס נקודות בליגה שלא ידעה דבר כזה לפני כן, זה לא סותר.

ולגבי קלופ, מעבר לזה שמדובר במאמן על חלל, זה גם די נח תמיד להיות האנדרדוג החמוד, זה שאם הוא מפסיד גמר אז לא נורא ואם הוא בקושי מגרד מקום 4 או כמעט יורד ליגה עם דורטמונד אז אפשר לשרוף קלטות, מבחינתי אם יש על פפ חובת הוכחה לקחת קבוצה בינונית ולהפוך אותה לענקית אז חובת ההוכחה עליו לאמן מועדון שאם אתה מסיים עם 0 תארים אז אתה גם יכול ללכת הביתה. תשאלו את מוריניו איך זה להיות אנדרדוג בתודעה ואיך זה פייבוריט.

את הטענה “לא ניתן לקחת אליפות בק טו בק בפריימרילג” לא שמעתי עדיין. מי שטוען את הטענה הזאת כנראה בחיים לא ראה את הפריימרילג או אפילו לא קרא קצת על ההיסטוריה שלה.
מאז הקמת הפריימרילג יונייטד לקחה 3 פעמים בק טו בק את התואר האליפות ופעמיים נוספות זכתה ב3 אליפויות רצופות , צ’לסי עשתה בק טו בק פעם אחת.

אין ספק שיש מאמנים אדירים בליגה אבל אי אפשר להתעלם מפערי האיכות והעומק אצל סיטי , היא פשוט בנויה הכי טוב להתמודד על אליפות ולרוץ בכמה מסגרות .

וליברפול לא? קבוצה שקלופ בנה שנים, אין עמדה אחת שאתה יכול להגיד שיש עדיפות ברורה לסיטי. גם הקבוצה שלך שפכה מיליארדים. מי כמוך יודע שכסף לא מבטיח תארים.

גם צ’לסי קבוצה שיכולה לקחת אליפות בכל ליגה בעולם. טוכל לא ראוי לביקורת? הרי זאת קבוצה שלקחה צ’מפיונס שנה שעברה, הביאה חלוץ במיליונים, לא צריכה להשיג יותר ממקום 3-4?

מבחינת איכות אולי אתה צודק ( אני רואה עדיפות אצל סיטי ) , מבחינת עומק אין מה להשוות - לסיטי יש יתרון ברור.

גם קלופ בעצמו היה שמח להרים מספסל שחקנים של 100 מיליון (גריליש) או 70 מיליון (מאחרז) כדרך קבע. 11 על 11 ליברפול נותנת פייט בלי ספק, כמו שאכן רואים במשחקים בין השתיים, אבל מבחינת עומק הסגל של סיטי בפער עצום מכל הליגה.
זה מה שהופך את ההישגים של קלופ ליוצאי דופן בקנה מידה לא ייאמן. להילחם עד הסוף על 4 תארים בעונה אחת, ועוד כשהקבוצה שלו משחקת בקצב כל כך גבוה, זה הזוי. מאמן על, ימח שימו.

גם צ’לסי קבוצה שיכולה לקחת אליפות בכל ליגה בעולם. טוכל לא ראוי לביקורת? הרי זאת קבוצה שלקחה צ’מפיונס שנה שעברה, הביאה חלוץ במיליונים, לא צריכה להשיג יותר ממקום 3-4?

יש מישהו שעוקב אחרי הפרמיירליג העונה ולא טוען שטוכל בהחלט איכזב? אז אולי לא איכזב כמו יונייטד או אברטון אבל זה נראה לי די קונצנזוס. זה באמת אולי קצת פחות בפרונט כי קבוצות אחרות משכו לו את האש אבל זה לא שזה נתון באמת לויכוח.

מה לא ברור? הפרמייר ליג היא הליגה הכי טובה בעולם שבה כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה, ותמיד יש בה תחרות. בגלל זה קלופ הוא מאמן על, כי בלתי אפשרי לקחת אליפות בליגה כזאת. טוכל הוא כישלון כי הוא לא מצליח לקחת אליפות בליגה כזאת, ופפ הוא כישלון כי הוא מצליח לקחת אליפות בליגה כזאת.

מה הזוי בזה? לבנאדם יש את ה11 הכי טובים בעולם בצוותא עם סיטי. הוא מחזיק חלק קידמי שכולל את סלאח מאנה ופירמינו, כאשר מהספסל יש לו את ג’וטה ודיאז. יש לו בקישור את תיאגו ופאביניו עם הנדרסון, מחליפים כמו קייטה. בהגנה את הבלם הטוב בעולם, המגן הטוב בעולם, ועוד על הספסל בלם כמו קונאטה שחצי אירופה רדפה אחריו. ממש מטורף. הוא אגב קנה את כולם, לא בדיוק גידל אותם
אבל בסדר, הוא האנדרדוג החמוד והכרימטי בסיפור הזה, שבזבז 700 מיליון ולא מיליארד. כל מה שהוא מניף זה סנסציוני.

מנדייטה הקדים אותי.
לסיטי יש עומק מטורף, אבל גם מאנה ודיאז על הספסל זו חתיכת פריבילגיה.
לצורך העניין, אם ריאל תזכה בגמר, האם יגידו שריאל הקטנה ניצחה קבוצה עשירה הרבה יותר ששחקני הספסל שלה היו פותחים בריאל? ההפרש בין הספסל של ליברפול לשל ריאל גדול בהרבה מההפרש בין של סיטי לליברפול.
כשסיטי רוצה להעלות שחקן התקפה היא מעלה את גריליש וסטרלינג, ליברפול מעלה את דיאס וז׳וטה, ריאל מסתכלת על מריאנו ויוביץ׳ ואומרת שרוטציות זה לחלשים…

אני חלילה לא טוען שקלופ לא טוב, כתבתי אפילו שהוא הטוב בעולם מבחינתי. אבל רק לשים קצת פרופורציות.
גם אם ריאל תזכה זה אחרי שעברה את פריז, צ׳לסי וסיטי. ליברפול רק את בנפיקה, וויאריאל ולא זוכר מי בשמינית אבל הבנתם…

אם אתם מורידים מהזכיות של פפ אז אני דורש שתורידו גם מהזכיה של קלופ אם היא תגיע. בסוף הקבוצה הכי גדולה שהוא התמודד מולה באלופות היא ריאל שמחזיקה בסגל הרבה פחות איכותי והרבה פחות עמוק. ומלבדה הכי גדולה היא בנפיקה (או אתלטיקו בבתים, אבל מי סופר בתים)

@titi_camara טיטי, למה לדעתך הביאו את דיאז? צפיתי בו בלא מעט משחקים לאחרונה ואני פשוט חושב שהוא שחקן דרג ב׳ ושלא היה צורך להביא אותו, במיוחד כשיש שחקן כמו ג׳וטה שהוא הרבה יותר טוב ממנו. כאילו באמת מנסה להבין מה היה הצורך בו? ג׳וטה הגיע סוג של על חשבון פירמינו והולך לו ממש טוב. אז מה הקטע בלהביא עכשיו שחקן על המשבצת של ג׳וטה?

דעתי האישית על דיאז כתבתי כמה פעמים, דעתי היא שהוא שחקן אדיר שמוסיף המון ועוד יתפתח לשחקן ברמה של מאנה.

הוא לא מחליף של ג’וטה אלא מחליף למאנה ובעיקר גיבוי אדיר לחוליה הקדמית, הביאו אותו בדיוק בזמן בתקופה שסלאח ומאנה היו באליפות אפריקה למשך חודש, דעתי האישית שהוא בינגו ! כבר הביא הרבה נקודות ובמקרים רבים הוציא אותנו מהבוץ, כבר עם 4 שערים ו 3 בישולים רק בפרמיירליג, זה שער או בישול כל 124 דקות, מדהים לשחקן שהצטרף רק בינואר לליגה הכי קשה בעולם לקבוצה שמשחקת בשיטה שצריך ללמוד אותה, והוא הגיע ואחרי 5 דקות כאילו משחק אצלנו כבר שנים, דרום אמריקאי טיפוסי(לא כולל ברזילאים) משחק עם תשוקה אדירה, חיית טרף, נלחם עד הסוף ולא מוותר על כלום, מזכיר לי מאוד בקטע הזה לואיס אחר שהיה אגדה אצלנו, לואיס סווארז.
דיאז, טכני בטירוף, זריז מאוד, אחד על אחד מצויין וגם ראיית משחק וכדורי רוחב מעולים, והכי חשוב אין בו פחד, החלק החלש אצלו כרגע למרות השערים זה הסיומת, נראה שהוא מרבה להחמיץ, מגיע להמון הזדמנויות בגלל התכונות האחרות שלו וחייב לסיים יותר טוב, גם פה מזכיר את סווארז שהיה נראה כמחמיצן כרוני ואחרי שהתרגל לקצב של הליגה האנגלית ושאין לך זמן בתוך הרחבה התחיל להפציץ.

ג’וטה גם היה בינגו, הביאו אותו כמחליף לשלישייה הקדמית אבל התברר כחלוץ 9 שמבקיע המון שערים, כשחקן שמצטיין ברחבה ובצפיפות ולכן הצליח לאט לאט להוציא את פירמינו מההרכב(פרימינו בירידה חדה בכושר), בתחילת העונה ג’וטה היה ענק, אבל אז הגיע הפציעה והוא חזר ממנה בכושר ירוד, פיזית הוא לא נראה כמו אותו ג’וטה, נראה חלש ופחות זריז, מאמין שיחזור לעצמו, רק עניין של זמן,אבל בנתיים דיאז הגיע ומיד השתלב, קלופ כדי לנצל את ההתקפה שלו הזיז את מאנה למרכז ההתקפה במקום ג’וטה ופירמינו החלשים ונתן לדיאז את המקום של מאנה בצד שמאל, לקח להם 2 משחקים בדיוק כדי להתחבר וכרדע מדובר בשלישייה קטלנית, ומאנה חזר לכבוש כמו בעבר בתפקיד החדש.

אם אתה רוצה לראות את ההשפעה של דיאז מספיק שתציץ באמרי כשהוא עמד ליד דיאז בחחילוף במחצית כשדיאז נכנס כמחליף, המצלמה קלטה את שניהם, אפשר היה לראות את הלחץ של אמרי ואיך הוא מסמן לשחקני ההגנה שלו שדיאז נכנס ויש לשים לב אליו וכנראה לחזור לשיטת הגנה שהותאמה להתמודדות מול הקלומביאני, מיותר לציין שדיאז הביא את המפנה בדרך לניצחון.

דיאז מפחיד אותי הרבה יותר מז׳וטה שהוא שחקן די בינוני שנקלע לסיטואציה הנכונה,בניגוד אליו דיאז זה חומר גלם לוורלד קלאס וכבר עכשיו הוא שחקן מדהים,במיוחד אם נזכרים שהמצ אפ מולו זה קרבחאל.

אני בפירוש לא חושב שז׳וטה שחקן בינוני. שליטה מעולה בכדור, משחק נפלא עם הגב לשער, משחק לא רע על שטח קטן, מיקום מעולה, משחק ראש משובח — ומה לא. הדבר היחידי שאני מסכים לגבי דיאז זה הרעב הדרום אמריקאי שלו, אבל חוץ מזה הוא מרגיש לי שחקן מחוספס (בהקשר הלא טוב של המילה) כזה שצריך המון ליטוש. הנקודה היא לאו דווקא האם דיאז איכותי, אלא למה בכלל להביא אותו כשיש את ז׳טה-מאנה-סלאח ובספסל את פירמינו-מינאמינו-אוריגי. לא שאני אגב מחזיק מאוד מהשניים האחרונים, אבל אם כבר להביא שחקן אז למה על חשבון שחקן כמו ז׳וטה?

ז’וטה הוא לא שחקן בינוני, הוא שחקן מצויין, שחקן שמבקיע 15 שערי ליגה בעונה בפרמיירליג כשרוב ההופעות שלו הן כמחליף לא יכול להיחשב לשחקן בינוני.
נכון שכרגע הוא לא בכושר משחק מספק אבל בתחילת העונה היה מצויין, הוא טכני, יודע להתמקם, מסיים מצויין, טוב בצפיפות, זריז והכי מפתיע מצויין בכדורי גובה למרוב גובהו. והוא גם רק בן 25 נכנס לשנים הכי טובות של הקריירה.
אבל, דיאז הוא רמה מעל, דיאז יכול להיות מחליף אמיתי למאנה שכנראה עוזב לכסף הגדול בפסז’.
דיאז לא הגיע כמחליף לג’וטה, כפי שכבר כתבתי ג’וטה הגיע כמחליף לשלישייה הקידמית אבל הוכיח את עצמו ונכנס להרכב כחלוץ מרכזי יותר מאשר שחקן כנף, הוציא את פירמינו מההרכב.
דיאז הגיע כמחליף למאנה וסלאח בכנפיים, אבל בגלל שהוא כל כך טוב הכריח את קלופ להכניס אותו להרכב, ובגלל שקלופ לא מוכן לוותר על מאנה הוא הזיז את מאנה לשחק חלוץ ודיאז תפס אץ מקומו בכנף, בסוף התוצאה היא שג’וטה יצא מההרכב, אבל דיאז לא הגיע כמחליף שלו.

רכש מרשים לאסטון וילה ,דייגו קרלוס מסביליה תמורת 31 מיליון יורו.

Official, confirmed! Diego Carlos joins Aston Villa on a permanent deal from Sevilla. Brazilian centre back has accepted the contract today afternoon. 🚨🇧🇷 #AVFC

Club statement confirms proposal has been accepted and deal sealed. Here we go. 🤝 pic.twitter.com/RXGVC5PYHB

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) May 26, 2022