ת'רד היריבות ::

ב 2 מ 3 העונות שליברפול הייתה בעניינים סיטי הייתה חייבת להשיג 98 ו 93 נקודות כדי לזכות באליפות, בעונה השלישית גם אם הייתה משיגה 100 נקודות זה לא היה עוזר לה כי ליברפול הייתה משיגה יותר(ליברפול סיימה עם 99 נקודות כשהיא מורידה רגל מהגז אחרי הבטחת האליפות).
בעונה שליברפול לא הייתה בעניינים סיטי הייתה יכולה להסתפק ב 75 נקודות כדי לזכות באליפות(בפועל השיגה 86), אני מדבר על ליברפול אחרי שקלופ בנה את האימפריה שלו, מה שלקח לו 2 וחצי עונות.

אז העונה כשבסיטי ראו את ליברפול המגמגמת של תחילת העונה בטח שלא חשבו שכל משחק זה מלחמת עולם כמו בעונות שליברפול דחפה אותם עד לדקה האחרונה.
ארסנל העונה היו עד לפני לא הרבה זמן גם בממוצע של מעל 90 נקודות, אבל אף אחד לא לקח אותם ברצינות בשליש ואפילו בחצי הראשון של העונה, כלומר לא היה מי שהאמין שארסנל תסיים עם מעל 90 נקודות כמו שליברפול יכולה כשהיא מתחילה טוב את העונה, מהרגע שסיטי הבינו שיש סיכוי שארסנל כן יכולים לעשות 90 פלוס הם לא מפסיקים לנצח וכל משחק זה כמו גמר. וארסנל כצפוי כשהיא תחת הלחץ התחילה לגמגם.

טיטי, עם כל הכבוד לא הייתי מכניס את ליברפול לכל דיון כהסבר ל-למה ככה הדברים נראים. זה לא שאך ורק ליברפול היא הגלגל המניע של X, Y, Z. אני מרגיש שהאמירות האלה הן קצת יותר מדי סובייקטיביות.

בשנים האחרונות זה ככה עם הסיטי, תרצה או לא. סיטי מסתכלת על מה ליברפול עושה וליברפול על הסיטי.
קבוצה אחרת לא הייתה דוחפת פעם אחר פעם את סיטי לקצה גבול היכולת שלה.

מצטער, אני פשוט לא יכול להגיד את זה. וגם אם זה היה נכון אז זה לא תופס לליברפול של העונה וחצי-שתיים האחרונות. יש עוד קבוצות בליגה וסוג של איבדתם את המומנטום. ודבר שני, סיטי היא קבוצה כל כך גדולה בעצמה ופפ הוא כל כך פריק והישגי באופי שלו, שקשה לי להאמין שכל מה שמעניין בסיטי זה אך ורק ״מה קורה בליברפול?״. לדעתי אתה נותן משקל לא פרופורציונאלי לליברפול.

שוב, עם כל הכבוד לליברפול, זה לא שמדובר בברצלונה - ריאל מדריד שנה אחרי שנה. אני חושב שבסופו של יום יש עוד דברים וקבוצות ותהילה ושואו וקהל בפרימייר ליג שמשפיעים על כל קבוצה שהיא.

במילים אחרות, זה לא רק ליברפול ולדעתי אי אפשר לייחס כל כך הרבה לליברפול.

של החצי עונה האחרונה, רבע שעה לסיום העונה שעברה ליברפול עוד הייתה האלופה הנכנסת עם מקום בגמר הצ’מפיונס אחרי שזכתה בגביע הליגה והגביע האנגלי.

איזה קבוצה בליגה יכולה לאיים על פפ חוץ מליברפול ? מי יכולה לרוץ יחד איתה ראש בראש עד הסוף ?

אף אחד לא אמר שלא, רק שגם פפ עצמו טען לא פעם שליברפול עונה אחרי עונה גורמת להם להתעלות על עצמם, ופפ לא אוהד ליברפול כמוני, כך שעם ליברפול מחוץ לתמונה לא הייתה תחושה בסיטי שהעונה הם שוב חייבים לתת עונה מהסרטים כדי לזכות באליפות.

זה לא היה כמו ריאל וברצלונה עונה אחרי עונה כ"כ הרבה זמן, אבל ב 5 השנים האחרונות זאת הייתה היריבות הכי גדולה בכדורגל העולמי, עם המאמנים הכי גדולים והכדורגל הכי טוב, והעונה ליברפול לא שם, ועם כל הכבוד ארסנל לא מפחידה מספיק כדי שסיטי יאמינו שהם חייבים לנצח כל משחק ולהשיג 98 נקודות כדי לזכות באליפות.

אתה לא טועה, אתה פשוט בוחר את האירועים אליהם אתה בוחר להתייחס.
כלומר, ב5 השנים האחרונות היו 2 עונות בהן ליברפול לא הקשתה על סיטי. אתה בחרת להראות את האחת בה סיטי סיימה עם 86 נקודות, אך מה עם השניה?
אני אספר לכם מה איתה, זוהי עונת השיא של סיטי בהיסטוריה של הקבוצה. עונה בה השיגה 100 נקודות וכבשה 106 שערים, יותר מכל עונה בה ליברפול הקשתה על סיטי.

אני לא טוען שאין קשר בין כך שיריבה תגרום לסיטי לשחק עד הסוף לבין מספר נקודות גבוה לסיטי, אני רק טוען שלא צריך להכניס את המילה ליברפול לטיעון, כי הוא נכון גם עבור ארסנל באותה מידה, ויהיה נכון גם לכל יריבה בעתיד. בנוסף, לא תמיד הסיבות להתפוצצות ולנצנום הן כל כך מיידיות:
לפעמים ההבדל הוא בשאר קבוצות הליגה, חלקן השתפרו וחלקן דעכו. לפעמים אלה שהשתפרו משחקות בסגנון שקשה לסיטי נגדם ולהפך.
אולי ההבדל הוא בפאקינג מונדיאל שהיה בפאקינג אמצע עונה?
אולי ההבדל הוא במזל, פשוט השערים נפרשו על משחקים בהם היו פחות נחוצים.
אולי ההבדל הוא בשלב אליו הגיעו בליגת האלופות באותה עונה? למשל, בעונה החלשה שהצגת, סיטי זכו מוקדם בליגה והגיעו לגמר ליגת האלופות, הגיוני בעיני שהם בחרו לשמור כוחות.
אולי שילוב של הגורמים?

כמובן שיש קשר בין קבוצה שגורמת לסיטי לשחק עד הסוף ומספר נקודות גבוה לסיטי.
בשנים האחרונות ליברפול הייתה היחידה שעשתה את זה, העונה גם ארסנל. לא חושב שסיטי זלזלה בה וזו הסיבה לפתיחה החלשה שלה, לדעתי מדובר בסיבות אחרות.

אז כמובן שתלוי מה הטענה.
אם הטענה שלך היא שכאשר לסיטי יש יריבה חזקה היא מביאה את היכולת של סיטי לקצה? זה ברור. זה בעיקר מתבטא במשחקי סוף העונה שסיטי לא יכולה לזרוק עליהם ועולה אליהם בגישה של גמר.
כלומר, אם הטענה שלך כללית, אני איתך.

אם הטענה שלך היא שסיטי העונה חלשה יותר בגלל שהם זלזלו בארסנל ונרדמו כשראו את ליברפול מתרסקת? אז לא מסכים איתך, יש לי זיבות יותר טובות לעונה עם מספר נקודות מעט נמוך מהממוצע.

אחרי 21 דקות משחק, ניוקאסל הובילה 5:0 על טוטנהאם.

עברו 21 דקות נוספות, ולא היה עוד גול. ביזיון.

אין מצב שקבוצה גרועה כמו טוטנהאם תעבור אותנו בטבלה. פחחחח. מקצוענים אמיתיים מקבלים שישייה במחצית.

נכון לכרגע הם 9 נקודות מתחתיכם, עם 2 משחקים יותר. מגווייר יצטרך להשקיע מאמצי על כדי שיהיה לתרנגולים סיכוי.

נטו כי לנגלה לא פתח

ממליץ לארסנל ליצור מציאות של מנוחה להלאנד לאיזה שבועיים שלושה. יעזור להם מאוד במירוץ לאליפות. וגם לאיזו קבוצה מספרד.

איזה משחק אבל הערב. לדעתי אין לארסנל סיכוי והערב החלום יגמר, מקווה שלא.

דיי נו איזה גול רך. יותר מדי קל.

האלנד זה כמו סנטר עצום בצבע, אם תמסור לו כדור הוא יקלוט אותו. אולי תעצור אותו אחר כך, אבל למנוע ממנו לקבל כדור זה קשה בטירוף

בינתיים משחק עונה במעמד צד אחד

ארסנל מביישת את הפירמה כצפוי, החלטה אומללה של ארטטה להציב את הולדינג כבלם על האלנד .
רמסדייל היה צריך לקחת את הגול של דה בריינה , זה לחלוטין עליו.

ארטטה צריך להגיד תודה שהוא לא חטף שלישייה עד עתה.

מישהו חשב שמשחק הולך להתפתח אחרת?

לא, אבל אין אוהד כדורגל שזה לא לפחות קצת עצוב לו.

יותר כמו בקטע של קיוויתי שארסנל לא תמשיך להיות לוזרית. יש לה עונה מצויינת סה״כ. אבל יש להם הרבה בעיות: הגנה לא משהו, קישור טוב אבל לא מעולה לדעתי (עם כל הכבוד לשלישייה הפותחת) והתקפה טובה אבל שחסר בה עובי וחלוץ שכובש שערים.

קשה לזכות באליפות ככה.

אכן, מבאס. האמת שלאורך כל העונה הרגשתי שהם לא באמת הולכים לזכות בתואר וזה היה של סיטי עוד לפני שהעונה התחילה, ולא השתנה גם כשהיו מתחת לארסנל. לא יודע אם זה בגלל שאודגור שם או לא אבל יש לי מהם ווייב של ריאל סוסידאד. פותחים יפה עם כדורגל התקפי וחיובי אבל לא יכולים באמת לאיים על האליפות.

לא שלארסנל היה סיכוי ללא ניצחון פה, אבל עם תבוסה כזאת סיטי פותחת פער רציני גם בהפרש השערים מה שאומר שהם יוכלו להוריד רגל מהגז. אולי זו התוכנית של ארטטה? לנסות להרדים את פפ?

אתה צודק. ארסנל רכה ופרווה ועדינה (וגם יפה) בדיוק כמו אודוגר. זה לא מספיק לאליפות. צריך קצת ביצים ואגרסיביות שאת זה אודוגר וחבריו פחות יכולים לספק.