ת'רד היריבות ::

כפי שדימיטרי כתב לך, היא כבר לא מוצר פלסטיק. היא אחת הקבוצות הטובות בעולם, וסביר להניח שכל ילד בן 10 בעיר מנצ’סטר הוא כבר אוהד סיטי. עוד 10 שנים כאלה ואוהדי יונייטד יהיו נדירים ומציקים כמו אוהדי אתלטיקו.

נניח שאתה צודק, ואתה לא, האם זה בגלל פפ או בגלל הכסף של מנסור ?

שניהם.
בלי פפ, הם היו נראים כמו ארסנל או יונייטד.
בלי הכסף, הם היו נראים כמו ליברפול של השנה האחרונה.

תן לארסנל וניוקאסל להמשיך להשקיע כמה שנים כמו שסיטי עשו וגם הם יצליחו, כבר ימצאו את המאמן המתאים, כמו שצ’לסי הביאו את מוריניו שגרם לנם להתחרות ולהתעלות על יונייטד ענקית של אז.

הכסף לפני הפפ.

לא אומר שפפ לא מאמן ענק, לא היו מצליחים אותו הדבר בלי פפ, אבל זה קודם הדולרים שזורמים מבארות הנפט של המפרץ.

לפי הטבלאות שהבאתי, ארסנל השקיעו בדיוק כמו סיטי ב 10 השנים האחרונות, ויותר מסיטי ב 5 השנים האחרונות.
למה צריך לחכות עוד כמה שנים איתם כדי להשוות לסיטי?
ניוקאסל בסדר, נחכה.
מה עם יונייטד שהשקיעו יותר מסיטי, או צ’לסי שהשקיעו כמעט כמו סיטי? לא דוגמאות טובות בשבילך שסיטי גם יודעת להפוך את הכסף להצלחה כשאחרות לא? אתה רוצה לחכות עוד כמה שנים גם איתם?
יש משהו בסיטי שמאפשר לה להצליח יותר מהאחרות עם אותן השקעות. אני טוען שזה פפ והצוות סביבו.

כי לפני שנתיים שלוש הנט ספנדינג של סיטי היה כפול, רק בשנתיים האחרונות ארסנל התחילה לצמצם פערים בכך שהיא משקיעה יותר מסיטי וזה תהליך שלוקח זמן, אם גם ב 3 השנים הקרובות ארסנל תשקיע הרבה יותר מהסיטי אפשר יהיה לטעון שהיא סגרה את הפער הכספי, אבל בנתיים סיטי רוכשת בלם ב 100 מיליון ומתעניינת בקשר ב 110 מיליון.

כמו שסיטי שהתחילה להשתגע בשוק לאחר שעברה לידיים של השייח’ לקח לה כמה שנים של בזבוזים עד שהצליחה לקחת אליפות ליונייטד.

גם צ’לסי באותה סירה של ארסנל, בשנים האחרונות אברמוביץ’ הוריד רגל מהגז, רק בעונה שעברה חזרה להשתגע, אם תמשיך להשתגע עוד 2 עונות ככה תאמין לי שלא נכתיר את סיטי אלופה בתחילת העונה.

יונייטד זאת אניגמה, גם האוהדים שלה לא מבינים איך השקעה של מיליארד וחצי לא תורגמה לתארים.

זה מאוד פשוט, תקח את הטבלה ששאסוקו הביא של הנט ספנדינג של הקבוצות האנגליות ב 20 השנים האחרונות ותשווה למספר האליפויות וזה תואם בול, ופפ אימן רק בסיטי ורק בשנים האחרונות, אז פפ או לא זה מתאזן לפי הכסף שנשפך.

ב 5 עונות, בין העונות 18\17 לבין 22\21 סיטי הוציאו 497 מיליון וארסנל 372 מיליון.
מבחינתי, זה כמעט אותו דבר. פער של 25%. זה הביא להם טופ 4 בדיוק 0 פעמים בשנים האלה.
אם סיטי הייתה מוציאה 125 מיליון פחות, כמה פעמים לדעתך הם היו מגיעים לטופ 4 שלא לדבר על אליפות?
ארסנל היא דוגמה מצוינת לאיך לזרוק כסף לפח. כמו צ’לסי עכשיו, כמו יונייטד מאז פרגי. כמו PSG או כמו ברצלונה של ברתומיאו.
ארסנל כבר עכשיו סגרה את הפער הכספי, אני לא מבין למה אתה אומר אחרת כשיש לך מספרים מול העיניים. היא קבוצה הרבה פחות טובה מסיטי, כמו כל היתר.

דמיטרי, כל מה שכתבת טוב ונכון. ואצלי פפ שני רק לפרגי. אבל, בכנות בינך לבין עצמך, מה קדם למה? הכסף או פפ?, הכסף בלי פפ לא היה מצליח בסוף?, ובאותה מידה, פפ בלי הכסף היה מצליח באותה מידה? אצלי התשובה ברורה.

התשובה לשתי השאלות היא - לא באותה מידה.

הכסף בלי פפ היה מבליח הצלחות מידי פעם אבל לא בתדירות הזאת ופפ בלי הכסף היה מגיע להישגים יפים אבל לא היה גורף תארים כל שנה.

אבל מה שדימיטרי וטל מבהירים בדיון הוא שפפ בסך הכל מבזבז בדיוק כמו שאר הענקיות, ומגיע להישגים גבוהים יותר.

הסברתי לך כבר, הסגירה של ארסנל היא בשנתיים שלוש האחרונות כשקאייסדו עולה 140 מיליון יורו.
זה כמו שאני אתן לך היום 1000 ש’‘ח ואזלזל בך שבזמנו ב 2010 אני הייתי מצליח לקנות ב 1000 ש’'ח הרבה יותר ממך.

ארסנל היא הדוגמא הכי טובה איך כסף מיד מחזיר אותך למאבק האליפות, psg זכתה ביותר תארים מסיטי לא מבין איך הם נכשלו וברצלונה של ברתומיאו זכתה גם בהמון אליפויות, כסף שקנה תארים, לברתומאו אין באר נפט, זה ההבדל היחיד בינו לבין סיטי.

פפ מבזבז יותר.

אבל ההשוואה היא לא מול פוטיצ’ינו, האם פפ היה מצליח ככה אם קלופ היה מבזבז כמוהו(לא מדבר על לבזבז פי 3 כפי שפפ עשה) ?

אני זכיתי ב20 אליפויות רצופות פה בשכונה. זה נחשב?

היה לו מסי. זה אפילו יותר טוב מנפט.

אם אתה יכול לשחק רק בשכונה שלך אז אתה לא יכול לזכות בתארים בשכונה שלי.

אי אפשר לטעון ש psg נכשלו כי לא זכו באליפות הפרמיירליג.

אז לפפ היה מסי בשיאו וגם נפט.

אם תרשו לי להתפרץ לדיון, אני חושב ששני הצדדים מוטים ומדברים מתוך פוזיציה. טיטי כאוהד ליברפול, ואוהדי ברצלונה כי כל מה שיש להם זה העבר :laughing::laughing:

אם נבחן את ההרכב של סיטי, אין שם שחקנים שנרכשו כסופרסטארים רציניים מלבד הלאנד. אוליי ווקר שהיה מעולה בטוטנהאם, אבל בסך הכל הוא לא קנה סופרסטארים כמו למשל מה שריאל עשתה. הם שפכו הרבה מאוד כסף על שחקנים בינוניים סטייל גריליש סטרלינג או [הכנס שם כאן]. העניין עם פפ זה שהוא מביא את הקבוצות שלו לרמה כזאת שאי אפשר להתמודד מולן. בעונה הקודמת, אם נוציא משם את ברנרדו דה בריינה והלאנד, נגלה קבוצה סבירה בסך הכל אבל מפלצתית כמו שהייתה בפועל. ועל זה מגיע הרבה קרדיט לפפ, כי אפשר לראות את טביעת האצבע שלא בכל רגע על המגרש. מהבחינה הזאת, אין שני למאמן הזה.

עם זאת, נראה את פפ בלי שהוא יוכל לבחור איזה שחקן שירצה בפינצטה. אי אפשר להתכחש לכך שהוא מקבל את כל התנאים להצליח.

אתה רוצה להגיד לי שסטרלינג ודה בריינה(לא רכישות של פפ אגב) גריליש ומחרז לא הגיעו ככוכבים ? :thinking:

הבעיה שהוא לא בוחר בפינצטה, רוכש 3 שחקנים על אותה עמדה ויכול לבחון ולבחור את הכי מתאים, כי כסף לא חסר.

ניוקאסל עם חתיכת אמירה מפרקת לחתיכות את אסטון וילה , אדי האו פשוט קוסם אין מילה אחרת.
איסאק בכושר מדהים וטונאלי מתחבר כמו כפפה ליד להרכב שלהם יחד עם גיימרש (כוכב) וג’ואלינגטון.

מהצד השני , דיאבי סופר מלהיב והוא שחקן שיתן מספרים העונה.

הטופ 4 יהיה מלחמת חורמה השנה.

דה בריינה היה פלופ עד סיטי.

סטרלינג היה עוד ספרינטר, תחת פפ הוא הפך גם לשחקן שכובש ומכריע.

גריליש ומחרז הגיעו אחרי עונות יפות אבל ממש לא סופרסטארים. ואם כבר מדברים על מחרז, מכל כוכבי אותה לסטר שזכתה באליפות הוא הצליח הכי הרבה.

כן, התבטאתי בצורה גרועה, הוא מקבל את מי שרוצה ומי שמתברר כלא מתאים לו הוא מעיף. יש לו לוקסוס שאין לאף מאמן אחר.

לפפ בסיטי יש יתרון אחד משמעותי מעל שאר קבוצות הטופ. לפפ מותר להמר במאות מיליונים. לפפ מותר לרכוש את קלווין פיליפס ב60 מיליון ולא לתת לו דקה. לפפ מותר לקנות את גריליש ב100 מיליון ושהשחקן לא ייתן כלום ועדיין זה לא יידבק בפפ. תחשוב מה היה קורה אם גריליש היה רכש של ריאל, כמה פעמים היה מפמפמים את התמונה שלו במארקה עם המילה כישלון?. הצוות המקצועי של סיטי היה שם גם לפניו. יתרה מזאת, כולם הסבירו לי שהסיבה שהוא בחר בסיטי זה בגלל הצוות המקצועי שכבר היה שם.

מאחל לכל פלופ להיות שחקן העונה בגרמניה עם מספרים דו ספרתיים גבוהים של שערים ובישולים…

הגיע אחרי עונה נהדרת בבונדסליגה כשהוא מציג יכולת יותר טובה מבלינגהאם.

סטרלינג שיחק בליברפול, אז אני יכול להגיד לך שהם קנו כוכב ענק, שחקן שאני אישית לא אהבתי, אבל כוכב גדול היה כבר אז.

מחרז הגיע אחרי שלקח אליפות עם לסטר ונבחר לשחקן העונה !