הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

אם מכבי ת"א מפילה את המעבר של פרץ לבאיירן מינכן בגלל גרידיות של עוד מיליון או פחות מיליון, אפשר לסגור כאן סופית האת העסק שנקרא (בטעות) ‘כדורגל’ ישראלי.

באיירן לא בסדר. הם רואים קבוצה קטנה ומנסים לשדוד אותה. במחירים של הכדורגל האירופי פרץ בקלות שווה 20 מיליון.

אם באיירן חמה עליו - והיא חמה (כך נראה) היא תשים עוד מיליון, רק הורדת ידיים קלאסית של משא ומתן.

מצד שני זה באיירן, לא ברצלונה. יש תקציב מוגדר לרכישה מסוימת ולא יחרגו ממנה פני אחד. המנהלים מספר אחד באירופה וכנראה בעולם כולו בכל הנוגע לכדורגל.

ברור מה, הליגה השישית בטיבה באירופה…
אם לאפורטומאו היה משלם 20 מליון על שחקן רנדומלי מניגריה היית טס אישית לברצלונה לשרוף את המשרדים.

האמת שזה היה נכון עד שאוליבר קאן נכנס לתפקיד.
מה שהוא וסליהמיצ’יץ (פוטר בינתיים) עשו למועדון הזה זה הורדת דרגה נמוכה מאוד, ועדיין אם מכבי ת’א תפיל את ההזדמנות של פרץ ולבאיירן ימאס והם ילכו על התוכנית ב’ שלהם, לטעמי אף ישראלי לא יסלח לגולדהאר ולא משנה איזה קבוצה הוא אוהד.

2 פוסטים פוצלו לנושא חדש: משחק ההרכבים :: גרסת ליגת העל

וואו, אז זה רישמי: דניאל פרץ בבאיירן מינכן. מדהים.

מי אתם אנשים מופלאים המסוגלים לראות כדורגל ליגה ישראלית? לידה בארסה של צ’אבי היא בארסה של פפ…

כיביתי את המסך. בהצלחה לחיפה ולשרי השחקן היחיד שאפשר להגיד עליו שחקן כדורגל.

מחצית טובה של חיפה אבל חסר דיוק בשליש האחרון

הגרסה שלנו למשחק

מה יש לסבע

השופט האיטלקי פשוט מחריד. זה נראה שיש לו משהו אישי נגד חיפה.

אוהד יובה

בחצי השעה הראשונה מאוד נהנתי לראות את מכבי חיפה, גם אבא שלי שצריך להתאמץ כדי להשאיר אותו בעניינים - היה מבסוט. היא הזיזה את הכדור מהר, היא ניסתה להתנפל וראינו די מהר שהיא פגשה יריבה חזקה שיודעת לעשות הגנה בשקט ולא נלחצת מהאווירה המטורפת וגם לא מהחום. היה חסר לחיפה את הגרוש ללירה מה שלא אופייני לה עם כל כך הרבה איכות על כר הדשא. צ’רון שרי ממצבים כאלה מבקיע, דיא סבע המאכזב בועט רע. המאמן היריב תיגבר את השמירה על דולב חזיזה בצד ימין ולחיפה לא ממש היו רעיונות. אני מסכים שמסאי דגו היה צריך לבצע חילופים מוקדמים יותר ונועזים יותר ולהשיג יתרון בבית אבל יש סיבה שפתח מי שפתח ושחקני ההרכב היו אמורים להביא את המפנה. אותי כן מעניין לראות את דין דוד משחק כי הוא מהיר ופחות מסורבל מפיירו. אבל במשחק חוץ הדברים משתנים. בכל מקרה גם בהתחשב בעונה שעברה - חיפה יכולה לעשות את זה.

מה שלא אהבתי בכלל - נסיונות להתחכם בהגנה ולא להעיף כדור מהר, וגם משחק הרגל של איתמר ניצן מזעזע. מסירה אחת מילא, פעם שנייה - או.קיי אבל פעם שלישית זה מוגזם.

יש יתרון פיזי ואתלטי ברור לשוויצרים, הקשר האחורי החדש שלא יכול לשחק במוקדמות והבלם החדש אמורים להקטיןמאת הפער אבל לצערה של חיפה שניהם לא יכולים לשחק, הבלם אולי ישחק במשחק הבא.
השוויצרים שלטו ללא עוררים בכל הריבאונדים הגבוהים, רק סק ופיירו יכולים להתחרות איתם, שון גולדברג מנסה כמה שהוא יכול אבל הוא נמוך והוא מאוד בעייתי ברמות האלה.

בתחילת המשחק מכבי חיפה הצליחה להפתיע כי עלי מוחמד פתאום נראה כמו אנגולו קאנטה ופירפר שחקנים כאילו לא שם והוציא התקפות מסוכנות, המאמן השוויצרי לא פראייר ומיד דאג לשמירה יותר הדוקה עליו ומשם מכבי חיפה נתקעה.

לא מבין את אלה שרוצים את דין דוד במקום פיירו, אם פיירו לא מצליח פיזית מול הבלמים מאירופה מה דוד שבורח באופן סידרתי ממאבקים פיזיים יכול להביא ? זה יהיה אסון לוותר על פיירו ולשחק עם דוד, היריבה זה לא מכבי פ’'ת, פיירו זה נכס בקרנות בהגנה ובהתקפה לפעמים מוציא מים מהסלע ונותן להגנה לנשום, אתמול 5-6 פעמים נעשו עליו עבירות והשופט פשוט התעלם.

הבעיה שאי אפשר לוותר על 3 בלמים ומצד שני מכבי חיפה מאוד מתקשה להניע כדור עם 3 בלמים ועוד יותר להגיע למצבים, חייבים הרבה מזל משחק הבא, עם הקהל הביתי שלהם ובלי הסאוונה של סמי עופר זה יהיה מאוד קשה.

אפשר לשחק על המהירות של דין דוד ולשלוח לו כדורי עומק, זה מבזבז התקפות כי הוא נכנס לנבדל אבל גם פיירו מבזבז התקפות כי הוא כבד ולא ממש טוב במשחק הגובה גם. אתמול לא זרקו לו כדורים ארוכים והוא בכלל היה מיותר. אני לא חושב שפיירו, גם אם המאזן שלו טוב באירופה, צריך להיות אוטומטית מספר אחת. דין דוד משום שהוא מהיר יכול גם לעשות אולי צרות באגף שמאל בעת הצורך ולבצע חילופי מקומות. אגיד שוב שמאוד הופתעתי שזה היה משחק בלי מצבים.

מהיר מול מכבי פ"ת מול השוויצרים הוא איטי, הוא גם לא פיזי ולא טכני כך שהוא לא מביא שום ערך מוסף, סתם בזבוז של שחקן יחסית לפיירו שגם אם לא עשה כלום בהתקפה(והוא עשה) הוא זה שהרחיק 90% מהקרנות שיאנג בויז הרימו.

ואללה אני שמח שאני לא היחיד שחושב את זה, זה לא העניין של טעויות שיפוט, זה היה נראה כאילו באמת יש לו משהו אישי נגד מכבי.

מחצית ראשונה מכבי שלטה, יזמה ושיחקה טוב אבל לא הלך, והשווצרים גם סגרו ממש טוב והלכו רק על מתפרצות.

דווקא אני מאמין שבשוויץ מול הכל הביתי שלהם הם שיחקו יותר פתוח וינסו ליזום יותר ולחיפה יהיה יותר סיכוי ויותר אופציות.

מישהו יכול להסביר לי מה ההיגיון בלהכניס שחקן כמו רפאלוב בדקה 88 , מה הצפייה שהוא יעשה ב 2 דקות.
בכללי החילופים של דגו מאוד מאוחרים והססניים.

עוד נקודה אחת שרציתי להוסיף על המעבר הבאמת יוצא מגדר הרגיל של דניאל פרץ לבאיירן מינכן, שלמעשה הגשים את חלום הילדות הכל-כך תלוש של כל אחד מאיתנו, כשהיינו משחקים בשכונה - והפך אותו איכשהו למציאות ממשית. וכשחושבים על מי היו שני השוערים הקבועים האחרונים של באיירן - נוייר ואוליבר קאן - שני שוערים שנולדו על אדמת גרמניה, שהם גם מהשוערים הגדולים ביותר בכל הזמנים - זה רק הופך את כל הסיפור לעוד יותר מטורף.

בתחילת הקיץ הזה התמוגגנו מההישגים של הנבחרות הצעירות שלנו, שנתנו הופעות קסומות. אבל מעבר לתענוג הזמני של רגשות גאווה לאומית שיכלו לפרוץ לרגע אחד קצר (עד שהבוגרת תדאג להחזיר אותנו מהר לקרקע) - יש להופעות האלה חשיבות אמיתית בנתינת דחיפה אדירה של הכדורגל שלנו קדימה. עם כל הכבוד לעבודה החשובה והלא פשוטה שסקאוטים עושים ברחבי העולם, במציאת כשרונות גם במקומות הנידחים ביותר - בסוף אין תחליף להופעות מרשימות על הבמות הגדולות ביותר, מול העיניים של כל העולם - כולל של מקבלי ההחלטות עצמם. מהבחינה הזאת, טורנירי נבחרות (צעירות ובוגרות כאחד) הם כמו חנות ממתקים למזהי הכשרונות למיניהם. וכל זה עוד יותר נכון בעולם הכדורגל התחרותי של היום, שעל כל כישרון עולה יש עיניים של אלף סקאוטים לפחות ומיליונים רבים של דולרים שמחכים בקנה, וכל קבוצה צמאה להיות הראשונה ב"חטיפת" הכשרונות - כולל הגדולות ביותר.

במשך שנים שאלתי את עצמי עד כמה זה באמת ‘עניין של דרכון’ כמו ששארקי אוהב לומר, איפה נולדת, ועד כמה יש הזדמנות שווה (או אפילו קצת פחות משווה) לילד מישראל להגיע אל המועדונים הגדולים בספרד, אנגליה, איטליה או גרמניה. אז הנה - הוכח כאן שכשעושים את הדברים נכון, על הבמות החשובות באמת - השמיים הם הגבול. גם עבור השחקן הישראלי.
וזה אולי הפספוס הכי גדול, של חוסר היכולת של הנבחרת הבוגרת לאורך השנים להגיע להישגים ממשיים.

אני לא בטוח אם הבנתי אותך, אבל אתה יודע שלפרץ יש דרכון גרמני? אז למרות היכולת הבאמת טובה שלו, במיוחד בנבחרת, אולי זה כן עניין של דרכון? לא שאני מפחית ממנו אבל אם הוא היה נטו על תקן ישראלי אני לא יודע כמה המעבר היה מתאפשר.

אני דווקא חושב שהמעבר הזה מנופח קצת מעבר לפורפורציה. כלומר, כן, הוא חריג מאוד בכדורגל הישראלי, וכן, היו יחסית מעט כמוהו בעבר. אבל כן היו כבר כמוהו, ובוודאי שהמעבר הזה לא הגדול מכולם כמו שכבר חלק הגדירו אותו. היו לנו כבר שחקנים שעברו לקבוצות בסדר הגודל של באיירן (ואחד שאפילו עשה זאת כמה פעמים), ובשונה מפרץ, עשו זאת גם על מנת לשחק הרבה, ואכן שיחקו הרבה והיו משמעותיים בקבוצות שלהם.

פרץ באופן מובהק עובר כדי להיות שוער שני/שלישי, ובשונה משחקני שדה מחליפים, שוערים מחליפים שם בעיקר לקישוט. כל מעבר של שחקן שדה לקבוצה בקליבר הזה, כמעט בהגדרה בעיניי, הוא גדול יותר (כלומר בניון3X, טל בן חיים, רוזנטל, וכו’). המקרה היחיד בו זה לא נכון הוא אם השוער עובר על מנת להיות שחקן הרכב ואז הוא אכן שחקן משמעותי, אבל זה פשוט לא המצב כאן.