הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

היו צריכים לעשות כמו מכבי תא, להשכיב את הכמה מאות אלפי יורואים שצריך כדי להביא דוחק שערים אירופאי אפור ואמין. משם נשאר רק להכין את הבמות בדדו

רודריגז, פלאניץ׳, סטריין, ג׳וש כהן, דוניו, שרי - לא רצו עוד זר לדעתי. עזוב שבמקום סטריין תביא את בן ביטון ותסגור עניין.

ג’וש כהן לא נחשב ישראלי?

ג’וש מפרוייקט תגלית לא זר כמובן אבל יש את עלי מוחמד שבכר לא מחזיק ממנו כמו שזה נראה כרגע.

עם הסגל הנוכחי של חיפה עם מהלך כזה אפשר היה לא לשחק העונה ולהכתיר את מכבי חיפה וזהו.

עלי מוחמד לדעתי היה הקשר המרכזי הטוב בליגה לפני בית"ר, לא מבין מה קרה איתו.

לדעתי הרציונל זה כי מוחמד לא נותן התקפית מה שפאני נותן. עכשיו הוא ישחק ככה או ככה כי לביא ופאני לא כשירים.

בכר שוחק עד דק את השחקנים שלו, ציפיתי לקצת יותר רוטציה. בכלל, לא מאד מרשים העבודה שבכר עושה בחיפה.

יש דימיון לאלישע?

רוקאביצה בתחילת הקיץ הגיע עם דרישות מופרזות וקרץ למכבי תל אביב ולקבוצות בחו"ל, בסוף הקיץ כבר הסגל היה צפוף ועמוס. היה רצון להשאיר אותו, אבל כמובן שלא בכל מחיר ולאור זאת שיש עוד כוכבים חוץ ממנו. מה גם שבחצי העונה האחרונה הוא לא נתן את התפוקה הפסיכית אליה היינו רגילים (לא רק באשמתו כמובן).

להביא זר שמגיע על חשבון זר אחר בסגל זה הימור משמעותי, בן סהר ודין דוד זה הימור יחסית בטוח. מה גם שהאחרון עד כה לא שיחק באופן עקבי בחוד.

מי היה אמור לקבל דקות? יש למועדון לוח משחקים עמוס מאוד ומכת פציעות משמעותית, אתמול המון שחקנים מקצה הסגל לקחו חלק. ההעפלה לקונפרנס היתה משמעותית מאוד מבחינת כסף, מכבי תל אביב כמובן חשוב וגם בני סכנין זה לא טיול. לשם שינוי יש אשכרה שחקני נבחרת ממכבי חיפה ולמרבה הצער חזיזה לא הושעה ממספיק משחקים.

מוחמד עוד יקבל את הדקות שלו, כרגע על חשבון המוחמד השני אבל לא מן הנמנע שהוא יהפוך לשחקן פותח. גם עומר אצילי לא קיבל ישר קרדיט ל90 דקות וכיום הוא שחקן הכדורגל הטוב בליגה.

בקצרה - מכבי חיפה לומדת מהר להתמודד עם צרות של עשירים: לא טריוויאלי עבור מועדון שלא זוכר איך טורניר אירופאי נראה לנהל סגל כל כך רחב, לדעתי בכר עושה זאת מעולה עד כה. בעיני הוא גאון כדורגל ואני לא מצליח לחשוב על מאמנים ישראלים טובים ממנו, בעבר או בהווה.

קודם כל טוב לראות אותך פה אוריה.
אני מסכים שמוקדם מדי כדי לקבוע לגבי דין דוד אבל לא לגבי דוניו, דוניו הוא אחלה שחקן מחליף אבל לא יותר מזה, הוא חלוץ שרץ הרבה ועושה הרבה תנועה ואת האיכויות האלה הוא יכול לנצל כאשר ההגנות שמולו עייפות, כשחקן הרכב הוא לא יצליח.
משהו לא דופק עד עכשעו בהתקפה של חיפה, עם הזמן זה ישתפר נראה לי.

דוניו מזכיר מאוד את מריאנו של ריאל מדריד, כמו ש מריאנו לא מתאים לריאל כך גם דוניו במכבי חיפה.
דין במעט שראיתי אותו הרשים אותי מאוד.

בגדול מכבי חיפה עם חלוץ סביר פלוס היתה לוקחת אליפות כבר בינואר

image

לפחות קונטה נסע לטורקיה בזמן. ואפרופו טורקיה:
https://twitter.com/noa_dvora/status/1442231977315291140

@Uriah
מה שרוקאביצה דרש הוא בהחלט לגיטימי למי שנתן 22 שערים בליגה. איט איז וואט איט איז. כל חוזה הוא עם סיכון שלא תקבל את התפוקה שחשבת. כל הכוכבים שהגיעו למועדון הזה במאות אלפים במשך השנים הם סיכון הרבה יותר גדול.

אין שום קשר לדין דוד או בן שער, שהן יכולות להיות החתמות טובות. מחזיקים את דוניו בתור זר ומקבלים ממנו בעיקר לחץ גבוהה. רוקאביצה במקום אחד מהם גם אם בהרבה יותר כסף זה עדיף, אין פה כל כך שאלה.

לגבי רוטציות - המשחק מול מכבי תל אביב זו דוגמה מעולה. ראית שם עייפות. במשך השנים עוברים במועדון מלא כשרונות כמו נחמני, יפרח, מאור לוי, ג׳אבר וכו׳ שיכולים לקבל דקות בדיוק כמו הצעירים במכבי תל אביב.

בכר הוא לא גאון כדורגל לדעתי. מבחינה טקטית הוא לא מביא איתו שום דבר מטורף. איביץ׳, לצורך העניין, מאמן שעשה עבודה הרבה יותר מרשימה ממנו. בכר הוא מנהל מצויין שמבין איך זוכים: הרבה עבודה על נייחים, מלא כסף, סגל רחב, קבוצה לא ׳נאיבית׳, צוות מקצועי שעובד יפה ביחד. גם לזה יש כוכבית - כדי להכניס את חבר שלו דרור שמשון הוא הזיז הצידה את דר׳ קלארק שהיה האיש שגרם לזה שמכבי חיפה תנצח כמעט כל משחק במחציות שניות עם כושר גופני עדיף בשתי רמות מכל קבוצה בליגה בערך. ואגב המשחק ההתקפי של הקבוצה הזו של קלארק (מינוס אצילי, כן?) מבחינת תבניות היה הרבה יותר מובהק.

כשהוא היה מאמן באר שבע, קיבל מחמאות מקיר לקיר על שינוי מערכים תוך כדי וגאונות טקטית. בחיפה רואים יפה מאד שמי שמנצח לו את המשחק זה הכישרון של השחקנים שלו בהתקפה. למשל, אין שום שיפור בעבודה ההגנתית מעבר לזה שפלאניץ׳ בלם טוב. משחק ההתקפה זה נטו כישרון של מי שעל המגרש, לא רואים פה שום דבר מיוחד. במשחקים נגד מכבי הוא לא הגיב טוב גם מול פטריק וגם מול דוניס.

לסיכום - הוא מאמן טוב, לא גאון, שעומד בציפיות. לא אובר אצי׳בר בהישגים באירופה (ניצחון יפה על רוסטוב ומצד שני העפלה לקונפרנס בלבד), או בליגה (הקבוצה היחידה מבין השלוש שלא עשתה מהפכה בסגל והיה לה קדם עונה עם סגל מלא). כשהגיע הקבוצה הייתה מקום שני, ואז המקום הראשון התחיל להתפרק מנכסיו ובינואר הוא גם קיבל את הכוכב כמעט הכי גדול של יריבתו הישירה. השנה היא איבדה את השחקן ספק הטוב בליגה ועוד מי שאחראי על כמות מספרים יפה - והוא עדיין לא מצליח לנצח אותם.

אחרי מה שראינו היום במשחק בין חיפה לב’'ש אולי כדאי להעביר את השירשור הזה למדור ''לא ספורט"?

אולי הפעם?

אין סיכוי.

גם אם יקרה הבלתי ייאמן וננצח הערב את סקוטלנד בחוץ (פחחח), אתה עדיין צריך לסיים בתיקו מול אוסטריה בחוץ (גם כן לא מאוד סביר) ואז עוד לנצח את מולדובה ואיי פארו. וכל התסריט המאוד מאוד מאוד בלתי סביר הזה הוא רק בשביל לסיים במקום שני בבית. אם זכית בלוטו ואכן סיימת מקום שני בבית, אתה עדיין צריך לנצח בפלייאוף נבחרות עדיפות ממך. פעמיים.

אין שום סיכוי שבעולם, בקיצור. אני לא ממש מבין מאיפה התקשורת שואבת את האופטימיות שלה.

It’s not funny anymore

אבל הם טובים מאיתנו

כדורגל משחקים 90 דקות ואז ישראל תמיד מפסידה במצב נייח…

שאלה, כי אני לא בקיא בליגת האומות. ממה שהבנתי, הנבחרות שסיימו מקום שני בבתים של ליגת האומות מתחרות מול 2 נבחרות שסיימו ראשון בליגת האומות אבל סיימו שני במוקדמות המונדיאל (משהו כזה, שוב: אני לא מבין בזה).

אם סקוטלנד סיימה שנייה בבית שלה בליגת האומות ותסיים שנייה במוקדמות המונדיאל, האם יש לנו סיכוי לתפוס את המקום שלה וכן לעלות לאיזשהו פלייאוף?

אחי.
תשאל את מי שהמציא את ליגת האומות והוא לא ידע לענות לך.
אם יש מישהו שמתיימר להגיד שהוא הבין את השיטה של הטורניר הזה אני לוקח אותו להיות מנהיג העולם

פה יש באמצע הסבר על הקשר בין ליגת האומות למונדיאל.

אמ;לק - 10 הראשונות בכל בית במוקדמות עולות אוטומטית, 10 הסגניות יילכו לפלייאוף יחד עם 2 הנבחרות הבכירות (לפי הדירוג של ליגת האומות) שסיימו במקום הראשון בבית שלהן בליגת האומות, אבל יסיימו רק מקום 3 ומטה במוקדמות. מבין ה12 בפלייאוף יעפילו 3 נבחרות למונדיאל.

כלומר, 99.9% ששתי הנבחרות שיצטרפו לסגניות בפלייאוף דרך ליגת האומות הן אוסטריה ואחת מבין צ’כיה/וויילס (בתכל’ס שתיהן יהיו שם כי הן באותו בית כרגע במוקדמות ואחת מהן תסיים שנייה).

אם (כלומר, כאשר) ישראל לא תסיים שנייה בבית במוקדמות, היא לא תהיה בפלייאוף בשום מצב כי היא לא סיימה ראשונה בליגת האומות.

האם אפשר להכתיר על מנהיג העולם החדש?