הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

מאוד מקווה שנהיה יותר מקבוצה נחמדה העונה, הבלם החדש אמור להיות שידרוג גדול על פני דוס סנטוס, חבשי והחבר’ה ששיחקו בהגנה עד עכשיו, זאת לא משימה כ"כ קשה.
הרבה תלוי בקשר הקמרוני וכמה הוא שחקן “רע”, רוב הקבוצות יבואו להתגונן מול חיפה ומאוד חשוב להפעיל עליהן מכבש, אם הקמרוני יצליח לדחוף קדימה להשתלט על כדורים חוזרים ולהמשיך ללחוץ את ההגנה חיפה תרוויח ממנו הרבה, יכולת טכנית וכמה גולים יהיו בונוס נחמד.
2 בעיות, המאמן, אם בלבול לא ינסה להמציא את הגלגל ויפריע כמה שפחות(שועה) הנזק שהוא יגרום לא יהיה כ"כ גדול.
הבעיה השנייה היא השוער, מקווה שחיימוב ישתפר העונה מממוצע של 12-14 נקודות שהוא מאבד לקבוצה כל עונה לסביבות 4-6 נקודות העונה.
לא אליפות אבל מקווה שנראה סוף סוף קבוצה.

• אני חושב שלא הייתי מבואס ככה מהנבחרת מאז שאותו אנדי הרצוג היה בצד הלא נכון. נכון שבקמפיין עם אברם גרנט היו הרבה פוקסים וגול אחד או משהו כזה היה חסר, ובהמשך גם נתנו עוד שלישייה לבוסניה בקמפיין ב-2014 - אבל זה משהו אחר.
  • ואם כבר הרצוג, מעניין מה הוא הרגיש, אם דמיין את הפלאשבק. כשהיו לנו שחקנים שרק מלהגיד את השם שלהם יש לך צמרמורת - גם אז זה קרה לנו. שמעון גרשון בשיאו רודף אחרי חלוץ חאטייר זקן ובמקום לעצור אותו על החצי - זה נגמר בכדור חופשי ליד השער. “הכי ישראלי”, צריך להוסיף לשיר על שמעון פרס, השיר שמתנגן בגרגא.
  • הייתי אנטי ענק כלפי הרצוג אבל הלוואי שבהתאחדות יפתיעו והוא יקבל חוזה. המאמן הראשון שהיה ראוי כאן ליותר מקדנצייה אחת על אוטומט ובלי קשר לתוצאות. כולם היו מחוייבים, בלי זימונים מופרכים, בלי לנסות להיות גאון הדור, שחרר את הרסן חלקית. הייתי אומר שאולי בכל זאת לא משנה מה נעשה - נספוג בכל משחק כי אין הגנה נורמלית אז מיותר לנסות בכלל שלושה בלמים אבל אני יכול לחיות עם זה.
  • ערן זהבי הוא אולי ההבדל הכי גדול בנבחרת עם כל הכבוד למחמאות שהרעפתי על הרצוג. הבחור נתן כאן קמפיין כאילו הוא כריסטיאנו רונאלדו או רוברט לבנדובסקי. דפק שער מכלום, פצצה לחיבור כאילו היריבה היא מכבי פ"ת במושבה ויש אלף אוהדים. התחיל את הקמפיין בנקודה הכי נמוכה שהיה בה בקריירה אולי ויצא הכי גדול שיש. הוא עשה מעל ומעבר. אנחנו עוד תתגעגעו אפילו אליו
  • מה עם אדון מואנס דאבור? בכל פעם שלא היה בתמונת ההרכב של אלישע, ולא חשוב אם בצדק או לא - לפתע גילית שהוא פצוע, עשה פרצופים. נפילת הקמפיין. שאפו על מה שעשה באירופה עד השנה ובהצלחה בסביליה - בנבחרת יש לו כוכבית.
  • וכן לצד המחמאות אם נגד יריבה כזו שיחקנו כביכול כל כך טוב ועדיין אנחנו מצליחים להפסיד ולהישאר בלי כלום, נו…
  • זה מדהים כמה אין לנו שחקני הגנה נורמליים. תמיד יש את החפיפניקיות הזו. מישהו נרדם ולא קופץ לכדור גובה, מאחרים בסגירה, עושים שטויות, פה זה לא הליגה. גם טל בן חיים בשנים האחרונות היה קוריוז. אולי רק רמי גרשון שהיה טוב לפרקים ולפניו…אולי גרשון אחר, שמעון גרשון.

הייתה לי שיחה עם אלישע לוי לא מזמן, הוא הסביר לי איך כל השיטה בארץ עובדת:
לא זימנת את בן חיים- למחרת כתבה שלילית בידיעות אחרונות.
לא זימנת את שכטר- למחרת כתבה בספורט 5 על כך שהמאמן הלאומי מזמן לסגל שחקנים לפי פרוטקציה.
לא זימנת שחקן ממכבי פתח תקווה- למחרת כתבות בכל העיתונאים על כך שאם לא תסיים במקום שלישי לא יאריכו לך את החוזה.
ככה עובדת השיטה בארץ, וזה למה כל המאמנים הישראלים משחקים בצורה פחדנית בליגה ובנבחרת ובגלל זה הליגה נראית כמו שהיא נראית, כל מאמן חושב רק על לשרוד עד לחגים, לשרוד על לחנוכה וכו…

אני חושב שמאמן זר, נטול אינטרסים, שלא דופק חשבון ללוזון, סוכנים למניהם ושאר אינטרסנטים. מאמן לפי מה שהוא רואה לנכון בעיניים שלו ותו לא.
בגלל אני מאוד בעד לתת להרצוג אמון לקדנציה נוספת אחת לפחות.

באיזו מסגרת?

מפגש לא פורמלי דרך חברים משותפים.

באמת? שכטר כל הופעה שלו בנבחרת תחת גוטמן היה פרוטקציה אחת גדולה…

בדיוק ככה זה עובד, לכל שחקן יש את הכתב שלו ששומר עליו בתקשורת (כנראה מקבל הדלפות בחזרה).
המאמנים מתים מפחד מהתקשורת ומהעסקנים והזימונים לא אובייקטיבים בעליל.

שלא נדבר על כך שכל מאמן לאומי לא רוצה לסגור את דלתו לקבוצות הליגה, לכן יש צורך להתחנף לכל בעלי הקבוצות הרלוונטיות (נזמן שחקן ממכבי פתח תקווה כדי להקפיץ את הערך שלו ולוזון יהיה מבסוט וכו…).

השאלה אם בדקת כמה מהזימונים שלו זה שחקנים של נמני. לא בדקתי בעצמי, אבל זו הייתה הטענה, בלי קשר לכך שמה שהוא אומר כנראה נכון.

• אני מניח שגיליתי את זה באיחור, אבל אתמול ראיתי ראיון של בני גנץ אצל אופירה וברקו, מומלץ מאד. זה אמנם לא ברמות של הקלאסיקה הזו, אבל בהחלט בידור גבוה.
  • היום ליגת הבורסה חוזרת, בהצלחה למנחשים

בלבול ממשיך להמאיס את עצמו, 3 בלמים מיותר, אבל אם כבר כבר 3 בלמים למה לא מאבוקה ? כנראה ימשיך לתסכל אותי כל העונה.

רז מאיר ברמה של מושיקו מישאלוף. מצד שני מאבוקה זה גם לא מישהו לבנות איתו מדינה. אשכנזי עשה המון פעולות רעות אבל נראה שהוא קריטי לשיטה של מכבי חיפה. מה שהמועדון הזה צריך הוא לצבור ביטחון ולהיות בצמרת, פחות משנה איך. יש להם את מכבי ת״א בשבוע הבא, מעניין כמה חיובי יהיה הכדורגל.

התלהבות היתר משרי קצת מאוסה. אין ספק שיש לו יכולת וכשרון, אבל אין צורך לעשות מכל פס שלו נגיעת אמן (ולא משנה מי משדר/מפרשן).

אז הייתי אתמול במשחק של חדרה מול רעננה (כן אני מנוי כבר 4 שנים).
אני חייב להגיד לכם, לוסיו זה אנדרייטד רציני. הוא בנוי כמו חלוץ 9 קלאסי של פעם, אבל עם יכולות טכניות שלא יביישו אף ברזילאי קטן.
לוקח עליו 2 שחקני הגנה בכל התקפה, הוא אחד השחקנים המהירים בליגה, חזק ברמות עם משחק ראש מצוין, סיומת נהדרת, יכולת מסירה משובחת.

מי שהייתה לוקחת אותו בקיץ הייתה מרוויחה, למזלי הוא החליט להישאר בנתיים.

הוא לא היה בב"ש ונכשל?

נכשל זו עניין של פרספקטיבה.
הוא כבש 7 שערים בכל המסגרות ב-25 משחקים.
לא מספיק לחלוץ מוביל, אבל הראה יכולת טובה כולל שער ניצחון מול אינטר ועוד שער חשוב במוקדמות האלופות.

הוא לא השתלב בקבוצה וזה קורה להמון זרים שמגיעים לכאן.

אבי לוזון מזכיר לנו איזה נס שהוא כבר לא היו"ר של ההתאחדות.

מקווה שהגאון שיבוא עכשיו לא יעשה נזק גדול מדי.
לא ייאמן העיוורון של כל הפרשנים שלא רואים התקדמות משמעותית ביכולת ושסוף סוף רואים משהו שמזכיר כדורגל בנבחרת הפח שלנו. האינטרסים צפים.

לא ידעתי בדיוק איפה לשאול, ובהתחשב בזה שדברו כאן כבר על פנטזי,מישהו ארגן ליגת פנטזי אלופות לפורום?

לא יודע אם מישהו אירגן אבל אני לגמרי בפנים אם יש

הרי פנטזי ^

זה לליגה הישראלית

“הרמתי את הכפפה”, זה הקוד להצטרפות. הדדליין לבניית קבוצה הוא עוד 23 שעות. כמובן שהליגה מיועדת לכל חברי הפורום

image