הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

אני לא צופה אדוק של הנבחרת, אבל הקמפיין הזה של הרצוג הוא בין היחידים בחיי שכיף לצפות בו, שזה הישג אדיר שלו.

שבוע מאוד אכזרי, שני משחקים שהיו בכיס שלנו הלכו לפח על הגנה של קייטנה. כנראה שיצאנו מהמרוץ, אבל כיף לראות. יש מתח, קצב, יש איכות בהתקפה.

אולי המזל יתיישר לטובתנו בהמשך.

Not again…
אבל באמת אחלה משחק. לדעתי אשכנזי היה תפור למשחק כזה

מסכן הרצוג, הוא רגיל להיות בצד השני.

מחצית שנייה מעולה, אבל בסוף אנחנו נבחרת פח והמיקום העולמי משקף את זה לא רע. הכל עניין של ציפיות, ונבחרת דרג 4 לא יכולה לצפות ברצינות לסיים באחד משני המקומות הראשונים.

קצת מפריע לי חילופי ההאשמות שהולכות עכשיו בנבחרת.

כל כך מתאים לישראלים להתחיל לריב ברגע שהדברים לא הולכים כמו שצריך וזה חבל כי אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה הם שיחקו כמו קבוצת כדורגל…

אפשר בפעם הבאה לתת לבן הרוש לחמם את הספסל מתחילת המשחק… אלחמיד עשה להם בית ספר בצד שמאל

אם היה בלם שישחק במקום אלחמיד באמצע בן הרוש לא היה משחק. אבל כמו שכולנו ראינו בכל השערים ההגנה חלשה מאוד וכשמשחקים עם שני בלמים, ועוד כשאחד מהם הוא דגני, היא ממש בדיחה. ואם זה לא מספיק אז בא כיאל ולא בפעם הראשונה מאבד כדור מטומטם שעולה לנו ביוקר. עדיין זוכר את יוון בבלומפילד ב2011. זה מה יש… הרצוג צודק בכל מילה:

https://twitter.com/kann/status/1171302500714127365?s=20

הריאיון של הרצוג הזכיר לי את זה :joy::joy:

בן הרוש ודגני זה פשוט לא מתאים לרמות האלו.
מדהים שזה הכי טוב שהכודרגל הישראלי יכול לספק, למען האמת אני חושב שגרצ’קין יכל לשחק טוב יותר מבן הרוש ובצורה יותר מחויבת, אבל אין לו נסיון בינלאומי ואפשר להבין את הרצוג בהחלטה ללכת עם בן הרוש.
בכל אופן כשאלחמיד עבר שמאלה זה נראה הרבה הרבה יותר טוב, אפשר להבין למה סלטיק מחזיקה שחקן כמוהו, הוא מהיר, חזק וטכני, דברים שקשה למצוא בשחקנים ישראלים.

מה שכיאל עשה שם בדקה ה-90 זה לא פחות ממחדל, אין שום סיכוי בעולם שהוא היה נכנס כמחליף במדי צ’רלטון ועושה מה שהוא עשה, הוא היה עף מהסגל לחודשיים.
גם דור פרץ היה חלש מאוד, לא בכושר טוב בכלל, אולי מאוכזב מכל הסאגה של המעבר בקיץ שלא יצאה לפועל.

כמה לדעתם באמת הלכנו אחורה?
מעבר לאותו דור, נושא שאותו טחנו עד דק (ואגב, מי שמתעניין מוזמן לבדוק באיזה מצב אוסטריה הייתה לפני שנתנו להם את אותה חמישייה), האמרה שהולכים אחורה נאמרת בכל קמפיין. נאתכו, לדוגמה. אומרים עליו ‘חלש, זה מה שיש לנו’, אבל אולי חוץ מטל בנין לא זכורים לי הרבה קשרים ברמה שלו. ממש לפני לא הרבה שנים שיחקנו עם יואב זיו וקלמי פאקינג סבן, לא יודע אם הדור הזה גרוע כמו שעשו ממנו.

אנחנו כן משוועים לבלם בעל שיעור קומה, ראינו מה זה עשה למכבי חיפה במשך עשור בערך

לא חושב שהלכנו אחורה, היינו נאיבים ובינוניים מאוד גם אז. שלושה חודשים אחרי החמישייה על אוסטריה הפסדנו 3-2 בקפריסין.

עם הגנה כזאת אי אפשר להשתמש בקלף הנאיביות, אנחנו לא טובים, דגני וטאהא זה לא מספיק לקבוצת צמרת בליגה שלנו איך רוצים יורו עם צמד כזה?
ראיתם את הגול השני שלהם? איך דגני היה מחוץ לעמדה ועדיין עם תנועה נכונה ומהירה של 3 מטרים היה יכול בקלות למנוע את מצב ההבקעה, בלם ליגה א’ סביר אמור למנוע גול כזה, גם הגול השלישי בלם סביר היה מונע יחסית בקלות.
טאהא גם לא משהו ואשם בגול הראשון אבל הוא לפחות חזק ומהיר.
אפשר להתנחם בכך שממחר חוזרים לדון על כדורגל אמיתי.

לא יודע על מה האכזבה והכעס, מישהו ציפה ליותר? הטעות הטירונית של כיאל היתה ברורה מהרגע שהשופט שרק לפתיחה של המשחק. הרצוג עשה נאום גדול וכנה, אני מצפה ממנו שיגבה את זה במעשים. כיאל צריך להיזרק ליציע עד סוף הקמפיין.

אורי קופר צייץ ישר אחרי הגול שבאנגליה הוא לא היה מעיז לחשוב על זה.

אם אני הבוס של הרצוג, אני היום מודיע שהוא המאמן גם לקמפיין הבא. מהקמפיין ההוא של שרף, אני לא זוכר שנהנתי כל כך מנבחרת ישראל, או בכלל מקבוצה ישראלית. הרי אם נחזור להתחלת הקמפיין, אף אחד פה לא ביקש לעלות , אלא קודם כל לחזור להיות גאים בנבחרת ואם אפשר אז גם להנות מהכדורגל. לטעמי אנדי הרצוג עמד בשתי המטלות האלו.

אבל כמו שאני מכיר את התקשורת פה, “ישתו” לו את הדם, ויגרמו לפיטורים שלו, והכי גרוע שיעשו קמפיין לניר קלינגר חסר הבושה.

כיאל לדעתי הוא השחקן הכי טוב שלנו, נכון טעות מטומטמת, אבל לזרוק ליציע? זה יגרום לשחקנים האחרים לשחק על בטוח ולפחד לעשות טעויות וככה לא משחקים כדורגל.
אני מסכים שהרצוג חייב להמשיך, סוף סוף יש לנו נבחרת שאפשר להתאכזב ממנה, גם זה משהו.

יש טעויות ויש רשלנות, דקה 90 לעשות כזה, צריך לשדר מסר לשאר השחקנים. זה לא מיקרי או יוצא דופן. אמרתי אם היתי יכול היתי מהמר על טעות כזו בהתחלה וזוכה בכסף.

כן שיפחדו לעשות טעויות כאלו.

המזל הוא שכרגע השכונה פה כל כך גדולה, אז אין יו״ר להתאחדות ומי שמנהל בפועל את העסק הוא רוטשטיינר. סיכוי טוב שהרצוג ימשיך ולא נקבל את קלינגר.

לגבי כיאל, הוא היה מצויין במשחקים קודמים במיוחד בליגת האומות. אם לא הוא אז מישהו אחר היה טועה. דור פרץ הרג את מכבי ת״א באירופה, נאתכו גרוע רוב הזמן, דגני מכונת טעויות. זה מה יש.

פעמיים כל הקריירה זה לא רשלנות, יש שחקנים שעשו טעויות יותר גדולות ורק במזל לא נגמר בגול ולכן לא זוכרים.
אם מתחילים לזרוק ליציע על טעויות אישיות לא נראה כדורגל טוב כפי שראינו במחצית השנייה.

לא מבין את הקטע של דגני, זה לא אותו אחד שנזרק ממכבי חיפה הפתטית שלי כי הוא עושה יותר מדי טעויות? איך הגיע לנבחרת? או שזה שחקן אחר שדומה לו ובעל אותו שם?

אין יו״ר להתאחדות? ההוא ממכבי פ"ת התפטר סופית ? טוב , דבר אחד טוב מזה, יש סיכוי שבאמת יאריכו להרצוג את החוזה…

כבר 3-4 חודשים אין יו״ר.

הדגני הוא אותו דגני, אבל האלטרנטיבה שלו כרגע היא הבלם הנוכחי של מכבי חיפה הפתטית שעושה יותר מידיי טעויות. יש בעיה קשה של שחקני הגנה. בעיקרון ניר ביטון ו/או ייני אמורים לפתוח אבל שניהם פצועים (וייני גם לא הברקה גדולה).

אז זה חדשות הכי טובות שיש , כי למעשה רוטשטיינר מנהל את העסק, יאללה שיעשה את המעשה. נרויח שתי ציפורים במכה אחת:

1. מאמן רציני על הקוים.
  2. ויותר חשוב, שגיא כהן יצא מדעתו. :smile::smile::smile:

לא יודע…הבאנו את בלם נבחרת אוסטרליה ועכשיו החתמנו את סוג הקשרים המרכזיים שאני הכי אוהב, שחום עור, נמוך קומה, מוצק, אגרסיבי ומאוד אתלטי, יחד עם שרי ושועה(ואולי ההולנדי השני שבלבול מייבש על הספסל) יש מצב לעונה טובה, יכול להיות מצב שאצליח לשרוד יותר מרבע שעה במשחקי קבוצתי האהובה לפני שאוותר ואעביר למשחק ליגה שנייה באנגליה.
במשחקים עד עכשיו אפשר היה לראות שיש קבוצה טובה וחסרים בלם אחורי וקשר אחורי אמיתי והחתנו בדיוק את זה.

בקשר לדגני, אם המחליף שלו זה חבשי הלא פחות פתטי אז המצב באמת גרוע, אפשר תמיד להתחיל לחפש בלמים בליגה הספרדית השנייה(או הגרמנית) ולנסות להמציא להם שורשים יהודים, הרבה יותר קל מלמצוא בלם סביר בארץ הקודש.

צודק, יותר נכון לכתוב ״הבלם הפאתטי של מכבי חיפה הנוכחית״. דווקא מסתמנת קבוצה נחמדה העונה.