הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

פשוט לוזרים . לא אמרנו שנסגור על 0:0 קלאסי ונמשיך את רצף אי-הספיגה? מתגעגע לזה. לא פתחנו טוב את המשחק ואולי היה אפילו זלזול, אבל כבר הובלנו, קיבינימאט. אשכרה הצלחנו להפוך את מכבי חיפה לווינרים וזה כלל לא פשוט. תחושה די נוראית אחרי ההפסד הזה כי השחקנים בלי אופי, כי לא ניצחנו אתמול אז את מי כן? ובשבוע הבא נקבל בראש בטרנר ואני מכיר את ההתנהלות פה, שלא יעיזו לגעת בקובי או להתחיל את הלחשושים על המועמדים להחליפו. האקמול של הליגה…
יש גבול כמה אפשר להיות נחמדים ואוהבים כלפי השחקנים, ואני כועס בעיקר על שניים - ספורי לא צריך לקבל שריקות בוז מהקהל גם אחרי תצוגת נפל אבל במצב של ארבעה מול אחד אין מצב שהוא לא משחרר מסירה טובה, והנה, ספגנו את השיוויון. קשטן היה משאיר את אחד ‘התינוקות’ שבוע ביציע על דבר כזה; והשחקן השני הוא אחמד עאבד האנטי כדורגל הזה, לרוץ זה לא מספיק, פעולה אחת טובה הוא לא עשה. יחד איתם, מוליץ’ נראה שחקן שלא מתאים לליגת העל, חבל. מנגד, עגייב היה פשוט נפלא בכל מהלך, מבחינתי הוא מקבל הרכב כמה משחקים ברצף, אפשר לחשוב שזקרי ועאבד הם האזרד ודוד סילבה.
הפועל ניסתה במחצית השנייה לשחק 4-4-2 אפילו, קצת גיוון, עאבד שיחק כחלוץ כדי לנסות להכניס כדורי עומק על המהירות שלו, ספורי הלך ימינה ועוד, חבל שזה לא המשיך. אבל אין לי כוח לדבר יותר על המשחק הזה, אנחנו לוזרים. ומכבי חיפה? כמה שהניצחון הזה יסב לה נזק בטווח הרחוק, אין דברים כאלה.

אז הקבוצה של דור מאבדת שוב יתרון ומפסידה בב"ש לבן שהר. שהר שכמעט הועזב בקיץ הדפוק של ב"ש מתגלה כמנייה הכי בטוחה בהתקפה של בכר. שאר העסק לא מתחבר, לא דיא ועוד פחות הסלביינק שירד אתמול לספסל. אפילו ממן, שחקן העונה שעברה, הוצא מהבויידעם ונזרק אתמול להרכב. עד כדי כך בכר חסר אונים. הוא ימשיך לנסות הרכבים ומערכים עד שמשהו יתפוס אבל בשורה התחתונה גם הוא יודע שצלחת האליפות תעבור לתל אביב בסוף העונה.

הערב בית"ר בבכורה של קלינגר מול מכבי חיפה עם המאמן הזמני רוב מאס, יקיר הגרושות של הכרמל. קלינגר יעלה עם שלושה בלמים, מערך שהוא מאוד אוהב וניסה לכפות אותו על הפועל חיפה מספר פעמים ללא הצלחה. למעלה אמור לפתוח ערן לוי, אותו קלינגר לא רצה בחיפה בקיץ. יאללה בלאגן.

טורפד עקב קלינגר, מיקו חוזר לקטמון.

בינתיים נראה שעונת הפיטורין צוברת תאוצה עם הצטרפותו של בב״ז למועדון. חיכינו לא מעט השנה http://www.sport5.co.il/HTML/Articles/Article.64.295610.html

@Raulito-7 נתראה בטדי? (שימו לב לדימיון העיצובי המפתיע לזה של הצ׳מפיונס. אפילו הכדור למטה…)

https://twitter.com/BarorAviv/status/1059521786226843648?s=08

זה רצח אותי :joy:

זה באמת לא פייר שגוטמן מקבל במה ולוח דמקה בשביל הקמפיין ורוני לוי לא :slight_smile:

המועדון במצב קטטוני…

שחר ממשיך לעשות את אותן הטעויות…לדעתי הדבר היחיד שעבד טוב בקבוצה זה דווקא הצוות ההולנדי, היה צריך לתת להם יותר זמן, אני מאמין שעוד כמה חודשים היו מוציאים את הקבוצה לדרך חדשה, תחת רוטן הקבוצה שיחקה את הכדורגל הכי טוב שלה בשנים האחרונות, התוצאות לא הגיעו אבל הן היו מגיעות בסוף.

לא מבין למה מתעקשים על חיימוב, לדעתי הוא לבד איבד לחיפה העונה איזה 10 נקודות, השער של בוזגלו שוער טוב אמור לקחת והשער השני התחיל מטעות ענקית שלו.

עכשיו יגיע גוטמן או לוי ונחזור עוד יותר אחורה ונזרוק עוד מליונים מיותרים שהיו יכולים להצעיד אותנו קדימה.

מצחיק מאוד, תראה איך כולנו נהנים :unamused:

לא היתה שום סיבה לזרוק את ההולנדים, אחרון הסנגורים של שחר יגיד זאת. מה כבר אלי גוטמן יעשה? הוא חובבן בדיוק כמו שאר מאמני הכדורגל משנות התשעים.

פשוט התעללות באוהדים…

לפי הפרסומים הפורמליים ההולנדים ברחו ולא נזרקו.

אני חושב שהבעיה היסודית בכל כישלון גדול של קבוצת כדורגל הוא השחקנים. כל השאר הוא סיבוב של סיבה ותוצאה: כשהשחקנים טובים והקבוצה מנצחת אז הניהול פנטסטי (יענקל’ה היה מודל לניהול לפני עשר שנים, ג’ורדי במכבי וכו’) והמאמן קוסם. כשהעסק לא דופק אז המאמן פח, כששלושה מאמנים פח אז עוברים למנהל… בסוף הכל מתחיל ונגמר בשחקנים כשבין לבין צריך גם מזל.

למכבי חיפה אין שחקנים מספיק טובים, וזה נובע מכך שמאז גולדהאר וביתר שאת אחרי כניסת אלונה - הם מקבלים את הפירורים והשאריות. הסגל כמובן שווה יותר מפלייאוף תחתון, אבל במועדון גדול ברגע שאתה לא מתמודד בצמרת על האליפות הלחץ גורם להתרסקות. מכבי חיפה לא יכולה להעביר עונת סבבה כמו בני יהודה. אי אפשר להפסיד 3 מתוך 8 משחקי ליגה ראשונים ולצפות שהכל יתקבל בהבנה כי זאת “עונת בנייה”. זה לא עובד במכבי חיפה כמו שזה לא עובד בריאל מדריד.

דווקא חיפה זו הדוגמה הקלאסית לכך ששחקנים טובים זה לא הכל - הרי כולנו מכירים את את אלה שלא הצליחו בחיפה ופרחו במקומות אחרים. ׳מועדון חולה׳ זו קלישאה, אבל באמת שעברו שם לא מעט שחקנים טובים לאורך השנים.

אלאך לדעתי עשה בדיוק מה שהיה צריך, שזה קודם כל לנקות ולהרגיע כדי לצאת מהלופ הידוע מראש. בנוסף יש לזה משמעות גדולה מבחינה פיננסית, כי חיפה הייתה צריכה להשתחרר מחוזים כבדים. לא חושב שרוטן היה מאמן מאד מוצלח, אבל להגנתו הוא מאמן סגל בינוני במועדון חולה. מצד שני, רוב הזמן הטריק בהתקפה היה הגבהות של מאבוקה - לא משהו שמעיד על יחידה מאומנת (מזכיר משהו?).

מסכים עם מי שחושב שהצוות היה צריך להישאר. בכדורגל הישראלי אומרים ׳התפוטר׳, אז זה לכל הפחות מה שהיה שם. נראה ששחר פשוט לא מסוגל לשחרר את ימי המנג׳ר העליזים של שנות האלפיים.

׳הדלקתי׳ לי קצת 103, והופתעתי לגלות שהתוכנית לאחרונה זכתה בפרס ׳תוכנית המלל הטובה ביותר לשנת 2018׳ מטעם אגודת העיתונאים. כל הכבוד :clap::clap::clap:. בדיוק הללי אומר שהוא לא רוצה את בכר במכבי חיפה.

במי 103 התחרו? נתן זהבי?

היו במכבי חיפה שחקנים טובים לאורך שנות הכישלון, גם עכשיו יש כמה, אבל בשום רגע לא היה שם סגל שקרוב להתחרות על האליפות. העונה הם בשפל קיצוני ולדעתי גם הספסל של מכבי טוב יותר מההרכב הראשון שלהם.

בקבוצה טובה בדרך כלל יש שלד של 4-5 שחקנים שמובילים את העסק והשאר שחקנים סבירים שמשלימים אותם. גארסיה-אלברמן-ראדי-זהבי. הובאן/ויטור-אוגו-ווקאמה-מליקסון-בוזגלו. למכבי חיפה יש רק את המשלימים, חסר את הכוכבים. אחת הבעיות היא שגם אם בעונה מסויימת יש שחקנים שנראים טוב, הם אלה שעוזבים ולא כל השון וייסמנים למינהם.

אגב השחקן היחיד שבאמת נראה מת במכבי חיפה והצליח אחר כך הוא שכטר. כל השאר היו באותה רמה בעיניי גם בחיפה (תורג’מן, עזרא, עטר) או המשיכו לדעוך גם אחר כך (ורמוט, דמארי).

לדעתי בתוכנית (המצוינת) של יניב קטן.

לא חושב שאפשר להתייחס למכבי חיפה מבלי לשים לב שמתרחש שם משהו רע שלא קשור רק לשחקנים, הרי הם אנדר אצ׳יברים גם אם אתה מתעלם מאלונה ומיץ. זו לא קבוצה ששווה כזאת קטסטרופה כל עונה, איך שאתה לא הופך את זה.

למה הם צריכים לקבל פירורים? הרי כבר הסכמנו שהכדורגל הישראלי זה פגיעה בשלושה זרים - איפה פה מכבי וב"ש מגבילות את חיפה?

עונות בניה היו גם לבש וגם לריאל מדריד של רונאלדו - לוקח זמן לאותו שלד של שחקנים להגיע לתוצאות. כמובן שישנן דוגמאות הפוכות, אבל בפועל יש משמעות לשלד שרץ כמה שנים. זה מה שאלאך ניסה לעשות לדעתי. לנקות, לראות מי טוב, להוסיף עוד שחקן שניים בינואר, עוד שלושה ארבעה בקיץ - לתת לברירה הטבעית לעשות את שלה שנה שנתיים - והנה קיבלת סגל חזק. למיטב זכרוני, חלק מהשלד הטוב של ב"ש היה שם עוד בתקופת אלישע. לוקח זמן, אין מה לעשות.

בסוף גם את השחקנים מישהו בוחר, וגם את זה שבוחר את השחקנים מישהו בוחר. לכולם יש אחריות. הסגל הנוכחי הוא אנדר אצ’יבר בין שולי הפלייאוף העליון לצמרת הפלייאוף התחתון, זה לא הבדל מהותי בעיניי וגם לא עבור מועדון כמו מכבי חיפה.

אני מסכים שאם הייתה המשכיות ההולנדים היו מצליחים קצת יותר, ואם הולכים יותר אחורה אז רוני לוי בודאי היה מצליח יותר אם לא היו זורקים אותו באוגוסט. אבל שוב, אלה דברים שקורים בכל מועדון גדול.

הבעיה שלי היא עם זה:

להוסיף עוד שחקן שניים בינואר, עוד שלושה ארבעה בקיץ

הם לא מתחרים כבר הרבה שנים על הישראלים הטובים ביותר, ואין רבים כאלה, וגם לא על הזרים הטובים מהליגה. עם זרים מבחוץ קשה לפגוע. גם ב"ש ומכבי נופלות עם רוב הזרים, אבל הן כן עמדו בשורה הראשונה כדי להביא את זהבי, ראדי, בוזגלו, מליקסון, שהר, ברדה ועוד. הישראלי היחיד שמכבי חיפה הצליחה להביא ואני מניח שהייתה עליו תחרות הוא רמי גרשון. לרוע מזלה הוא נכשל מקצועית, אבל זאת הדרך להצלחה בסוף.

זאת שאלה טובה למה הם צריכים להסתפק בפירורים. אני מניח שזה בגלל שהם לא מוכנים לשלם. יענקל’ה תמיד התגאה בכך שהוא לא נכנס לסחרורים של רובי שפירא, גד זאבי, גאידמק וכו’ מתוך הנחה שהם באו לשפוך את הארנק לזמן קצר ואז לברוח. לא היה אכפת לו להפסיד שתי אליפויות לבית"ר ולהשאר מועדון שפוי. עם ב"ש ומכבי זה שונה כי הן לא רק השקיעו כסף אלא גם שדרגו את המועדון והניהול, וכשיענק’לה הבין שהביזנס השתנה המועדון כבר היה בסחרור של כשלונות ובלאגן. ככה מגיעים למצב שמשלמים הרבה כסף לשחקנים כמו רועי קהת, שבמקרה הטוב יכול להיות ברוטציה של ב"ש ומכבי.

אני רוצה ברשותכם כמה מילים על הפועל ת"א, ביום שבת משחק על 6 נק’ נגד הפועל רעננה, באים לעודד בכל הכוח, ‘הפועל לא תרד’. בגדול אני לא אוהב את זה שדמארי משחק פצוע בזמן האחרון, זה עלול להחמיר ועוד נצטער על כך, כל משחק כביכול נהיה קריטי וגם דמארי רוצה כקפטן להראות מחויבות ולא נעים לו שהוא לא הצליח לעזור לנו בינתיים, אבל הבריאות מעל הכל. יש הרבה מה להגיד - כמה בלומפילד חסר, על ההנהלה ותקופת הצנע, אני מעדיף לדבר כדורגל:

ההפסדים למכבי חיפה ובאר-שבע מאוד דומים. הראשון לא מתקבל על הדעת, השני מאכזב בהתחשב להתפתחות המשחק. החשש שלי הוא שלא ננצח את רעננה והגאונים האלה יעיפו את רפואה הביתה. כאילו יש מישהו טוב יותר שמחכה בחוץ. לא רוצה לחשוב מה יקרה עם מאמן כמו בני בן זקן או ניסן יחזקאל על הקווים.
רפואה כמובן נושא באחריות כי הוא המאמן והתוצאות חרבנא, אבל הוא כן משלב צעירים חסרי ניסיון. נפלנו חזק בהתקפה , אחמד עאבד הבלוף הכי גדול, אפס גולים ואפס בישולים. מוליץ’ אנטי כדורגל והייתי משחק עם זיקרי חלוץ מדומה ואני מחכה לגנדה שיחזור. להפועל אין מי שיתן גול וגם פס לגול, תמיד כושלים בפעולה האחרונה וזה מתסכל. הדריבליסט היחיד שלנו הוא עגייב. רפואה עד עכשיו לא שינה מספיק את ההרכבים ונתן אשראי מוגזם.

בסך הכל אתם נראים כמו קבוצה. שחקני ההתקפה מאכזבים אבל חלק מהיכולת החלשה שלהם נובעת מכך שהקישור והמגינים אפורים מאוד. מאמין שבסוף דברים יסתדרו ולא תאבקו השארות בליגה.

גוטמן עבר את ראיון העבודה שהתקיים מול כל עם ישראל בשידור ישיר.
לפי המצגת, לוח הדמקה ודורון בן דור, זהו סופו של קראמר - השריד ההולנדי האחרון חוץ מהבלם הפנסיונר שאלאך הביא בעונה שעברה. רוקביצה ו/או עוואד ישחקו באמצע וסולליך יקבל צ’אנס באגף. זה יהיה הרבה יותר טוב.

מעניין מה יעשה גוטמן עם ההגנה. יש לחיפה שלושה בלמים לא רעים: דוס סנטוס, חבשי ונניח שגם רמי גרשון. הבעיה היא ששלושתם בלמים “משלימים”. חסר איזה קויאר, קרלוס גרסיה או אברהם פס שינהל את העסק.

עכשיו בונקר ומתפרצות, יביא הרבה נקודות, אבל כדורגל על הפנים ולא ניאבק על תארים.

אחרי שכבר עשו טעות ופיטרו את ההולנדים קיוויתי שרן בן שמעון יגיע, מתנחם בזה שלפחות זה לא רוני לוי.

אני כן מתרגש לראות את אלי גוטמן חוזר לקווים, וברור שמכבי חיפה לא תהפוך לאימפריה מחר ולא תזכה באליפות מחרתיים אבל בואו נשים כמה דברים על דיוקם:

1. הנבחרת היא לא מדד לשום דבר. רבים וטובים נכשלו.
  2. גוטמן המועמד הראוי ביותר כרגע ומגיעה לו הזדמנות.
  3. הוא ברח מהפועל אבל המועדון כנראה היה רקוב…

נכון שעבר הרבה מאוד זמן אבל הקבוצה של הפועל שזכתה בדאבל הייתה קבוצה שכיוונה גבוה מההתחלה עדיין לא הייתה מפלצת. אם נאמר את האמת, רק אניימה היה כזה, ודה-סילבה. הוא הפך שחקנים בינוניים לטובים וטובים למצויינים - ביבראס, שכטר, זהבי, אפילו ורמוט(ודגלאס היה כזה כבר ב-2008/09) כל זה לא אומר שהוא יצליח בסגל הנוכחי הדל שחייב להשתדרג, אבל יש עין מקצועית טובה, צריך לחכות ולהאמין ואין ברירה.

אני רוצה לציין לגבי דוס-סאנטוס שהוא בלם רע מאוד. מהירות ופיזיות זה לא הכל. הוא מחלק מתנה של גול כמעט בכל משחק, הוא לא מספיק משקיע, הוא מאוד טיפש במשחק שלו. אוהדי חיפה תמיד צלבו את דגני. דוס-סאנטוס זו הגירסה הגרועה שלו ועוד בלי לב ונשמה. ודוס-סאנטוס היה טוב במערך של שלושה בלמים…בדיוק כמו רמי גרשון

בטוח כבר ראיתם שש פעמים, אבל לטובת מי שלא נהנה מהשער של חביב חביבו
https://twitter.com/HabibHabibou7/status/1061352601588064262?s=09

עוד מחזור של ליגת סלמון-סקין-אבוקדו כמעט ונגמר, והמגמות בו מתחזקות:

1. מכבי צולחת גם את המוקש של ק"ש והיא בדרך לאליפות בטוחה. אצילי עם צמד בדרך לתואר שחקן העונה.

2. ב"ש חוזרת לנצח במשחק משוגע בטדי. 5 שערים הובקעו אחרי הדקה ה75, מליקסון והחברים הבקיעו אחד יותר והם כבר במקום הרביעי. בית"ר של קלינגר חוזרת לקרקע אחרי הניצחון בסמי עופר.

3. בפרס הפתעת העונה בני יהודה עוברת את חדרה והיא במקום השני. המוג’ו של ניסו אביטן בחדרה מתפוגג לאחרונה. יוסי אבוקסיס להבדיל עדיין קוסם, אסף חבורת ילדים אלמונית אחרי שפירקו לו את הסגל בקיץ ומוביל את הקבוצה למקום השני. לתגלית העונה יש כבר שם: ירדן שועה.

4. בכורה מוצלחת לאלי גוטמן במכבי חיפה עם ניצחון חוץ על חדרה. מחצית ראשונה טובה מאוד עם שער ובישול של מוחמד עוואד. במחצית השניה זאת הייתה מכבי חיפה שכולנו מכירים ואוהבים, אבל זה נגמר טוב. מבחינה טקטית גוטמן זנח את ה4-4-3 ההולנדי לטובת 4-4-2 עם סומא וסולליך בצדדים, וחשוב מכך: רוקביצה ועוואד בעמדתם הטבעית כחלוצים באמצע. שניהם הבקיעו.

5. הפועל ת"א של @Raulito-7 חזרה לעצמה אחרי שני הפסדים, ושוב סיימה ב0-0. ג’וזף גנדה חזר מפציעה ארוכה והפיח קצת רוח חיים בהתקפה של רפואה, אבל מכאן ועד גולים…רחוקה הדרך.

6. חביב חביבו :heart:

פירקנו אותם 0:0. אני חושב לעצמי אם היום לא ניצחנו אז מתי כן, רעננה הרבה קבוצת ליגה לאומית. בעצם…גם אנחנו. חלק צעירים מדיי, חלק מעבר לשיא, חלק סתם גרועים או ללא ניסיון בליגת העל. אנחנו בקושי מגיעים למצבים. כל המשחק הצלחתי להחזיק את עצמי לא להתעצבן וזו משימה לא פשוטה אבל יצאתי 3-4 דקות קודם לפני השריקה ככה בשביל התחושה הטובה. לגבי הכדורגל: ספורי עשה את המהלך הכי מסוכן, ומכנף ימין(ניסיון לשינוי) וזה אומר הכל. הייתי מחליף אגפים בין עגייב לגנדה שהוא יותר מהניסיון הזה לחיתוך לאמצע. מאמין שהוא כן ישתפר. זקרי שחקן מתסכל כמו הרומנים הכושלים שלנו.
טוב שיש פגרה ארוכה עכשיו, פגרת נבחרות ויחד עם שזרוע אם הבנתי נכון. ככה אולי אני אתגעגע בהמשך. מעבר לכך יש להם הרבה זמן לחשוב איך לצאת מזה. #הפועל-לא-תרד

לגבי יתר המשחקים: יש לנו גול שיראו ביוטיוב כמו העצמי של דודו אוואט ואלון חרזי. וברצינות, המשחק הזה בין קבוצות עם מגמות הפוכות מראה עד כמה בליגה הזו כולן רוצות להיות אנדרדוג; אבוקסיס המאמן הטוב ביותר בליגה; אלי גוטמן הוא מאמן ולפני זה למכבי חיפה לא היה אחד כזה. הבכורה שלו הייתה קשה יחסית לליגה שלנו לדעתי. יש הרבה אנטי כלפיו אבל הוא בסדר.

הכותרת ב-‘ידיעות אחרונות’: 7 מי יודע - אלישע לוי, רוני רוזנטל, אבי נמני, אייל ברקוביץ’, יניב קטן, מאמן הכושר חזי נחשוני ופסיכולוג הספורט שרגא שדה עונים על שבע שאלות בנוגע לערן זהבי שמספריו בנבחרת - 40 משחקים בהם כבש 7 שערים, שער כל 5.7 משחקים.

• למה ערן זהבי לא מצליח להביא את היכולת שלו לידי ביטוי גם בנבחרת?
    התשובה שלי: אצל הרבה שחקנים יש ירידה בתפוקה בהשוואה לקבוצה אבל אצל זהבי זה קיצוני. בעיקר מדובר בו - הוא איכזב.
  • האם ערן זהבי צריך לפתוח לצד דאבור בהתקפה נגד סקוטלנד?
    התשובה שלי: יש מקום להפעיל שיקול דעת בינו לבין תומר חמד, כל בחירה תהיה ראויה מבחינתי. זהבי חלוץ שונה מחמד. אני בטוח שהוא רוצה להוכיח.
  • האם זהבי הוא השחקן הישראלי הבכיר כיום?
    התשובה שלי: אני חושב שהוא איבד את הטייטל המכובד הזה למונאס דאבור.
  • איך תשפיע הנוכחות של זהבי על השחקנים בחדר ההלבשה?
    התשובה שלי: הוא לא קפטן אבל הוא גם לא כזה בן-זונה, לא צריך לייחס לזה חשיבות גדולה מדיי.
  • בהמשך לכך - למה עלולה לגרום החלטה של הרצוג לספסל את זהבי?
    התשובה שלי: זה עידן חדש בנבחרת מכל הבחינות, לא יקרה שום דבר, מעמדו כבר אינו בלתי-מעורער.
  • האם המוערבות שלו בעולם העסקים בסין מפריעה לו להתרכז בכדורגל נטו?
    התשובה שלי: התשובה היא לא, הוא היה מותג גדול גם במכבי והוא מבקיע בסין במספרים מעולים.
  • איך ישפיע סיום העונה בליגה הסינית על היכולת של זהבי בנבחרת?
    התשובה שלי: אין פער זמנים כל-כך גדול בין סיום הליגה בסין לבין המשחק הנוכחי. הוא מקצוען.