הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

מסכים לגבי זהבי, למרות שהפיניש בגול יוצא דופן בנוף שלנו…זה כל מה שנשאר כנראה.

בסוף בסוף נפלנו על משחק ההגנה, הסקוטים הצליחו לחשוף את נקודת התורפה הגדולה. משחק חלש של דור פרץ ונאתכו שמשחקי חוץ כאלה לא מתאימים לסגנון שלו.

אפילו המרצה ברענון הנהיגה ידע שיש משחק היום, מעניין אותי לדעת מה היה הרייטינג. אני דווקא נהנתי מהנבחרת לא מעט, גם אם שוב כשלנו במאני-טיים - זה לא כזה נורא, אשכרה משחק שהייתי מאוכזב שהפסדנו, באמת מאוכזב. מה שלא שונה בנבחרת הזו הם הקשקושים אחר-כך, כל מיני ציטוטים בספורט5 כמו ‘אכזבה בנבחרת מזהבי’ - גם אם זה נכון - עזבו אתכם עם הדרעק הזה, תסגרו את הפה.

אהבתי את תחילת המשחק, טוב יותר ממה שחשבתי, שער שלא ציפינו לו והרבה שקט נפשי, היו דקות שתהיתי היכן הפיזיות והמהירות של הסקוטים - אבל זה נעלם מאוד מהר וזה היה ‘ישראל-קלאסי’ לספוג את השער השני ולסבול ממהפך ממש לפני המחצית, זה הרס את כל התוכניות. הרצוג מעט איחר בחילופים אבל שלא יבוא קשקשן כמו שלמה שרף ויימתח ביקורת, גם הגול של זהבי בכל-זאת הגיע סמוך לחילוף.

במהלך אחד של המשחק ראינו את בירם כיאל עולה ל-3-4 כדורי גובה מול הסקוטים ובפעם האחרונה אפילו מבצע פאול אגרסיבי כדי להעיר את החבר’ה, ככה צריך לשחק, הוא היחיד שיכול להתמודד איתם בפיזיות והוא כבש שער ענק, שאפו, התכונה האחרונה שמאפיינת אותו זו הבעיטה לשער. זה המשחק הכי טוב שלו בנבחרת, בעוד היתר איכזבו - דור פרץ הציג מחצית לא טובה, וביבראס אמנם חילץ כדורים איכשהו, השקיע, אבל הוא לא נייד ולא סיפק מסירה טובה. קרסנו פיזית מול הסקוטים והגול השלישי הוא בשפה של בוני ‘מאוד רך’, וחבל.

לגבי ההתקפה, היה חסר לנו ערך מוסף לצערי. זהבי אכן לא היווה אתגר עבורם מבחינת המהירות והפיזיות ואיכזב לראות אותו ככה, אבל אני ממש לא מזלזל בשער שלו, היה לנו מספיק זמן לשחק ולחזור לעניינים, זה בטח לא ‘שער גארבץ’-טיים’, ודאבור אפילו מהלך כזה לא עשו, כך שהוא האכזבה הגדולה יותר בעיניי.

זהבי בהחלט היה חלש ומרגיז, אבל צריך להכיר באמת- הבעיה הכי גדולה של הנבחרת היא קודם כל החלק האחורי בראשות הבלמים, שהם בעיניי בתחתית שרשרת המזון של הכדורגל האירופאי, בלמים שמתאימים לנבחרות בדרג ה’ ולא ג’. הקלות שבה מנפנפים אותם, משיגים אותם בכל ספרינט ועולים לפניהם לראש משאירה אותנו חסרי אונים. קשה מאוד להצליח שיש לך חוליית הגנה כל כך חלשה, וזה לא שהחלק הקדמי שלנו הוא של נבחרת ברזיל.

הרצוג ניסה לטשטש את זה ובצדק עם מערך שלושת הבלמים אבל כנראה שגם זה לא מספיק במשחק חוץ אינטנסיבי. אין לנו הגנה.

לעומת ההליגה הסינית שנירו דיבר על כמה שהיא מצחיקה, מדהים כמה שלשחק באופן קבוע ברמות הכי גבוהות משפר כשחקן מעבר ליכולת הטבעית שלך. בירם כיאל הוא 2 רמות מעל כל שחקן אחר בנבחרת וזה בעיקר בגלל הקצב בו הוא רגיל לשחק. אף אחד לא יכול להגיד שבליגת העל הוא היה מעל הליגה או משהו קרוב לזה. זה נכון גם לגבי טוואטחה, רק שאצלו עצם העובדה שהוא לא משחק באופן קבוע ועכשיו הגיע בלי לשחק כלל בקבוצה פגע בו וזה היה ניכר.

שלא ישתמע מדברי שזהבי אשם בהפסד, אני מסכים לגמרי לגבי ההגנה.

אני עד עכשיו לא מאמין איך פחון כמו בן הרוש הוא בלם פותח בנבחרת ישראל. פורסט נראה לידו כמו מסי מודל 2010.

זו הבעיה השניה הכי גדולה אחרי הציפיות המוגזמות

לחשוב על תיקו בסקוטלנד זה לא מוגזם. לא הייתי שם על זה את כל כספי אבל זה לא מופרך.
הפעם דווקא אני לא מרגיש מאניה דיפרסיה בתקשורת. נתנו פייט לא רע וכמעט הצלחנו. אם נגיע למצבים כאלה על בסיס קבוע גם נצליח מידיי פעם.

מסכים עם אסף שהבלמים נורא חלשים, בשני משחקי הבית הקישור והמגינים התעלו והצליחו לחפות עליהם. במשחק הזה זה לא קרה לצערנו. יום הגנתי חלש של כולם פרט לבירם כיאל.

לגבי הבלמים, עומרי בן הרוש הוא כביכול בנוי כמו הסקוטים - גבוה וחזק. אני חושב שבמצב הנוכחי כמה שיש כאלה שלא יכולים לסבול את אוראל דגני - שווה היה לזמן אותו. העונות שלו שזכורות לרעה היו במצב אחר לגמריי, כשהוא משחק בקבוצה כביכול התקפית כמו הפועל או חיפה, שחוטפת המון במתפרצת, וכישראל באה להתבנקר זה משהו אחר לגמריי.
התקשורת קיבלה את הנבחרת פחות או יותר בחיבוק למרות שלא אהבתי את הסיקור של ‘ידיעות’ או כל מיני ציטוטים כמו ‘אכזבה מזהבי’, נניח אם זה פרי דמיונו של מוטי פכשצקי(ספורט5) ועוד.
לגבי ההתקפה, אני שוב אומר, זהבי לא היה גדול אבל לדעתי רוב הציפיות היו מדאבור שלא כבש אף שער רשמי בינתיים. הוא בשיא הקריירה בעוד זהבי כבר בתהליך הנסיגה עם כל הכבוד לסין, ודאבור לא איים על השער ולא סיכן. אני גם חושב שהגול של זהבי לא היה מאוחר מדי, זה לא היה גארבץ’-טים.

דיווחים שרפואה והפועל כבר לא.
מי מועמד?

אחרי שיובל נעים חתם באשדוד נגמרו כל השמות הגנריים ולוזון לדעתי פסול שם. אז אומרים שאופיר חיים.

מה עם הנופשים באי הסמוך?

כבר 3-4 מחזורים שאני צוחק עם חבר’ה הכדורגל - במכון ועוד אוהדים - ‘הפועל לא תרד’. אבל התגובה הזו של ההנהלה שנכנעה ללחץ שלא ברור מהו המקור שלו - הרגיזו אותי יותר מכל הפסד. רפואה לא הצליח, יש היגידו שנכשל, אבל אפילו סיבוב אחד לא עבר, ובעיקר: מי יש בחוץ? פאביו קאפלו או גיא לוזון? אופיר חיים נשמע שם מבטיח יותר ולא תבוסתן, אבל אין לו מספיק ניסיון והפועל ת"א, גם הנוכחית - היא גדולה עליו. ההנהלה הזו עושה בעיקר חרא מהרגע שהצילה את הפועל מפירוק. אני ממש כועס. התוצאות ישתפרו אולי בטיפה אבל נהיה בתחתית עד סוף העונה. אפשר תמיד להיות רגועים שהפועל ת"א תקבל את ההחלטה הכי גרועה.

נראה לי שהפועלתא קטנים על רוני לוי בשלב זה, אבל מי יודע.
רב"ש האריך חוזה בנבחרת קפריסין.

מסכים עם דור ועם הקונצנזוס הכללי שההחלטה לפטר את רפואה לא טובה (אך מאוד מאוד צפויה).

הפרסום ב-‘ידיעות ספורט’ הבוקר, על החתום - נדב צנציפר, יגרום לכל אוהד הפועל ת"א לחוש בחילה שימו לב : עימות חזיתי בין זאב גרינברג, שיש לו מיעוט באחוזים על הפועל ת"א, לבין האחים ניסנוב שמשכו לתוך העניין. גרינברג סיפר שההנהלה שוחחה עם רפואה שהיה גבר בעצמו ואמר שאם לא ינצח עד סוף הסיבוב, קרי בשלושת המשחקים הקרובים - נתניה, מכבי פ"ת ובית"ר, קצב צבירת הנקודות לא ישתנה - הוא הולך. אלא שמישהו הדליף את השיחה ל-Ynet, רפואה כעס ובסופו של דבר עזב. גרינברג שנשמע כקול השפוי במערכת, מספר שהפועל נפלה עם הזרים ופה הבעייה.

זה בדיוק המונח ‘אויב מבפנים’. כמה צריך להיות אידיוט כדי להדליף שיחה כזו לתקשורת, משהו שאני לעולם לא אצליח להבין. הניסנובים עושים שטויות. רק בדבר אחד אני מסכים - הפועל צריכה בעלים עשיר יותר, אבל עם שיקול דעת שמניח את הדעת והתנהלות נכונה, אפשר לעשות דברים טוביך יותר. מעבר לכך ברור שלהפועל ת"א אין הרבה כסף, כך שלפטר את רפואה שהוא מאמן טוב ביחס לשוק, ולשלם לו 170 אלף שקל בקירוב, שזה יקזז כנראה חלק מהכסף שתוכנן לרכש בינואר, אם בכלל(‘להחליף’, אמרו בהפועל) - זה עוד גול עצמי. בעצם, גול עצמי הוא מלך השערים של הקבוצה הזו.

בכל-מקרה, ברור שנעשו טעויות בסגל, לאו דווקא חסר מנהל משחק אלא התקפה מתה, והניסנובים יצטרכו לעשות שינויים בינואר. לחתוך את מוליץ’ זה חוסך לנו 2 שקל, צריך להשקיע כסף כדי שלא נסתבך חס וחלילה. אבל, אני ‘משחק אותה קאפלו’ ו במסגרת הקיים:

• הייתי עובר לשחק עם שני חלוצים, דמארי ועוד אחד. נאמין בדמארי, אין מה לעשות, ברור לכם שאף אחד גם לא יחתוך אותו בקיץ גם אם הוא לא יכבוש אף שער מהמחזור הראשון ועד האחרון.
  • גנדה יכול להיות החלוץ האחורי, אולי אחמד עאבד או זקרי. בלי קשר, אחד מהשניים האחרונים צריך לרדת לספסל והייתי מפרק את המערך שלנו של השלושה קשרים באמצע. אולי לנסות לשחק בלי ספורי.
  • אופצייה נוספת היא ספורי כקשר על הקו, הוא יודע להכניס כדורים לרחבה, יש לו מהירות, הוא כן יכול לעשות הגנה, וזה כמוצא אחרון בערך.

אופיר חיים הוא המחליף של רפואה

דור, כל פרסום של צנצי ראוי שילקח בערבון מוגבל, על אף שזה הגיוני

לא היה עדיף לחכות עם קובי עד לינואר, לתת לו כמה גרושים לחיזוק ואולי להחליף איזה שני שחקנים? כל-כך מהר ביטלו את מה שעשה בשנה שעברה? ברור שהיה כדאי. רפואה לוקח 170 אלף שקל עד לסיום העונה שזה כסף קטן אבל במונחים של הפועל לא ממש. קורות החיים של אופיר חיים, נו - לא עפתי. ב-‘וואלה’ כתבו יפה - הניסנובים הם חיקוי זול של טביב ואיתם הפועל נטולת שאיפות. אני מת לכתוב שאופיר חיים יכול להית עוד אחד מהמאמנים המפתיעים שבאו מלמטה ופרצו - דראפיץ’, סילבס, בכר, ושתהיה הפתעה חיובית בהפועל אחרי הרבה שנים - אבל אני יודע שזה לא יקרה. הפועל ת"א, גם במצבה - גדולה על אופיר חיים. גם אם אפקט המאמן החדש יעבוד למשחק-שניים.

באמת שאי אפשר לדעת. פתאום שני נצחונות והוא גאון הדור. בלאומית התרשמתי לטובה מאופיר חיים, אבל האמת שאני שותף לדעתכם - זו החלטה שבאופן אישי לא הייתי לוקח. ליגה יורדים דרך הגנה מסננת - אבל ההגנה של הפועל בסדר. בסך הכל הסגל באמת מאד בינוני, יהיה קשה לעשות קסמים. מקווה בשביל הפועל ת״א קצת נחת ולסיים במרכז הטבלה. מסכים עם רוח הדברים שלך - גם אם חצי העונה הבאה תיהיה הצלחה יחסית - ממש לא ברור מה זה אומר לגבי העונה הבאה.

ואם כבר החליטו להחליף מאמן, חבל שלא עשו את זה בתחילת הפגרה. זה מראה שסתם שולפים מהמותן.

די, זה מגוחך לחולטין הקמפיין התקשורתי הזה שהוא מנהל אחרי קצת פחות ממאה דקות של כדורגל.
״הסתכלתי באינסטט כי לא נרדמתי״, ״ניהיה חסונים מנטלית״, ״קבוצה של גוטמן״ והפופוליסטי מכולם - ״השחקנים יעברו לגור בחיפה״… נו באמת.

https://www.sport5.co.il/HTML/Articles/Article.64.297270.html

@KB9 אתה מחליף את גביע האלופות האחרון תמורת זה שגוטמן יוריד אותם ליגה?

אם הוא יוריד אותם ליגה לא יהיו יותר דרבים :thinking: