הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

נראה לי שזו הסיבה שהוא יכול להרשות לעצמו להתפרנס מרפואת אלילים:

(סתם צוחק, יש חשיבות לתחום המנטלי…)

כירושלמי, שכל חייו מתנהלים בירושלים, בעבודה כולם ירושלמים, חברים, וכן הלאה, כל מי שאני מכיר ואוהב כדורגל באיזושהי מידה, אוהד בית"ר. ואוהדי בית"ר, כבר כמה ימים לא מפסיקים לדבר על המשחק הזה. אמנם דחיתי את ההצעה שלהם ללכת לטדי, מסתבר שיש שם הקרנה של המשחק, אבל בכל זאת פתחתי את המשחק, כי כבר בלתי אפשרי לברוח מזה.

דקה 10, ועדיין לא שיחקו כדורגל, וזה אפילו בלי ויניסיוס על המגרש.
אם הייתי צריך תזכורת למה התכחשתי כל השנים לכדורגל ישראלי…

זה בסדר, גם אחרי שהעשן של האבוקות התפזר לא התחילו לשחק כדורגל

פנדל לבית"ר

אוהדי בית"ר פרצו לדשא לפני הנפת הגביע, הנשיא פונה
האוהדים לקחו חלק מהמדליות, הגביע נעלם, האור באיצטדיון כובה וסלינו על כתפינו.

אחחח כדורגל ישראל איזה נשמה אתה

ביזיון מה שקורה פה, אבל חייב לציין שגם במשחק האליפות של סיטי, במדינה מתוקנת כמו אנגליה, היתה נהירה המונית של אוהדים לדשא.

מי שאשם זו המשטרה שלא מסוגלת לאבטח אירוע בגודל הזה. בשביל מה משלמים להם כסף? לא רואה סיבה להעניש את הקבוצה.

לפי התקנון, נראה שבית"ר יכולה להפסיד את הגביע הזה

אם כי קשה לי להאמין שיעשו דבר כזה למרות הדברים של יו"ר ההתאחדות.

אפס סיכוי שיקחו להם את התואר

הלוואי שייקחו להם את הגביע. זה יהיה הדבר הכי מצחיק בעולם. חסרי שכל…

זה כל כך מטומטם שאני בטוח שזה מה שיקרה. אתם פשוט לא נותנים מספיק “קרדיט” כמה מטומטמים החברה שם.

מה שכן הקהל של ביתר לא מפסיק להראות שכל פעם שיש איזה תחתית הם ימצאו דרך להגיע נמוך יותר.

איזה חוק מטומטם. אם לוקחים להם את התואר זה אחד השערוריות הכי גדולות שראיתי מימיי בכדורגל (בכלל, לא רק הישראלי).

זה חוק מטומטם שאני מקווה שלא יתקיים לעולם.
קבוצה שניצחה על הדשא בחוקיות לא אשמה בטמטום אוהדיה.
שיקבלו עונש בלי קהל לכמה משחקים, במקרה הזה הכמות גדולה מידי בשביל לדעת נקודתית מי המתפרעים ולכן העונש צריך להיות קולקטיבי לכלל הקהל.

10 משחקים-15 משחקים- עונה בלי קהל…משהו שיחמיר

באופן כללי להעניש מועדון על התנהגות אוהדים זה דבר דיי הזוי שאיכשהו התקבע כנורמה

מצד אחד אני מאוד מסכים איתך, במיוחד כאשר חלק ךא גדול מהאוהדים הם הסיבה לענישה, פה אתה מדבר על איזה 5000 בנאדם שירדו למגרש, מה אפשר לעשות עם זה?

בית"ר ירושלים עשתה אתמול בגמר את מה שהיא עשתה כמעט כל העונה בצורה מושלמת - היציאה להתקפות מתפרצות. מכבי נתניה הציגה שיפור במחצית השנייה אבל לא הייתה מסוכנת כמו שהיינו רגילים. בית"ר עשתה דרך יפה מאוד להנפה, אמנם נתניה עברה את מכבי חיפה במפגש כפול שזה אתגר עצום, אולי דרך מרשימה יותר, אבל צריך לזכור איפה המועדון הזה היה בתחילת העונה. גיסי אוהד מכבי נתניה כמעט 40 שנה לקח אתמול את שני הבנים וגם הבת הבכורה ולצערי הפסידו. אבל מגיע שאפו ליוסי אבוקסיס “מאמן נוקאאוט”, לדעתי הוא ראוי לכל קרדיט.

הפריצה לכר הדשא אתמול מטופשת אבל עם כמה שאני ‘אנטי בית"ר’ ובעד עונש ‘למען יראו וייראו’ - ממש לא צריך לקחת להם את הגביע וזה לא יקרה. יש אלפי אוהדים שבכו מאושר והם אוהדים שפויים, גם אלה שלא הגיעו למשחק אתמול.

עוד כמה נקודות שלי:

• אני מרגיש פספוס שאחרי הגמר זה מה שמדברים עליו. זה אמנם מוצדק אבל יש כל כך הרבה כדורגל: יוסי אבוקסיס - לאן? השחקנים שבית"ר ירושלים הביאה בינואר ואיך קהל ‘דוחף’ קדימה מועדון, בלי שמץ של צחוק; מכבי נתניה - השיטה שהיא עושה בכל מחיר, האם ספסולו של זלאטנוביץ’ היה מוצדק? אני נשמע כמו חכם בדיעבד אבל זה לא ככה, הרמתי גבה עוד קודם.
  • בית"ר ירושלים צריכה לחגוג את הזכייה בגביע היום ללא ספק. אף אחד לא יקח לה את התואר. כי יש אוהדים שפויים. אבל לחשוב על מקום טוב ברמת הגודל. כי נניח במכבי חיפה היו ערוכים ל-35 אלף איש והיה ברור שהמספרים יהיו כפולים. לא יכול לנקוב במספר אבל לא אתפלא אם איזה 50 אלף אוהדי בית"ר בערך ירצו להגיע לאירוע כזה היום, אולי אייל גולן גם שהוא בית"רי ירצה להופיע?
  • צריך להעניש בצורה פרטית ולא קולקטיבית, אני מסכים. אני זוכר שאיציק קורנפיין תבע פעם אוהד שמירר לו את החיים ולאותו אוהד לא היה את הכסף לשלם ואז הגיעו לפשרה. כמובן שאם ילד בן עשר פורץ למגרש סביר להניח שהוא ‘מחקה’ את אבא שלקח אותו למשחק הזה…

עונה שלמה ההתאחדות מענישה באופן הזוי את המועדונים על התנהגות האוהדים, יש להם משחק אחד לארגן - באצטדיון הכי מודרני בארץ - והם דופקים הכל. למי סוגרים שם יציע?

נכון שלאוהדים יש חלק באשמה אבל בואו לא נהיה צבועים: גם בחגיגות האליפות של מכבי חיפה היתה פריצה ובעוד מליון מקומות בעולם. כל הרעיון בשמירה על הסדר הציבורי הוא להיות חכם ולא להיות צודק.

למה לוקח כל כך הרבה זמן להניף גביע כשהאוהדים צריכים באמצע הלילה לחזור לירושלים (3 שעות במינימום אני מניח) או השד יודע לאן?

הפסקתי לצפות בכדורגל ישראל לאחר הטראומה עם אמיר רנד שנמחץ בגדרות והפך לצמח, האוהדים שלנו רצו לפרוץ והמשטרה החליטה בחוכמה אין קץ לדחוף חזרה. ברגע שהפסיקו להתייחס אל האוהדים כאל קופים הם שינו את ההתנהגות בהתאמה, אנחנו בעידן שבו יש דבר שנקרא מצלמה וכל מי שפורץ שישלם מכיסו 10,000 שקלים - למה זה צריך להיות כל כך מורכב?

יש לכדורגל הישראלי פוטנציאל אדיר בניגוד למה שחושבים, לתת לאנשים האלו לנהל אותו זה כמו לתת לילד בגן להטיס מטוס בואינג.

אז כצפוי, נמצא פתרון לתקנון:

גביע המדינה יוענק לביתר ירושלים. הטקס ייערך בבית הנשיא. האירוע יהיה בסימן ״נלחמים באלימות״

אלונה עוקצת אותם בזמן שהיא חברת הנהלה. איך אומרים? הכל מטומטם

https://twitter.com/ISRAELFA/status/1661117643493875727?s=20

עמית סגל (יש גם וידאו למי שלא מסוגל לקרוא דקה)

בושה וחרפה מצד אוהדי בית״ר ירושלים שבאקט אלים ותוקפני עקפו שוטרים, פרצו למגרש, גנבו את דגל הקרן, הפריעו למהלך העניינים התקין ומנעו את קיום טקס הענקת הגביע.

כך לא ייעשה במקומותינו.

מה שהיה מצופה מהם באמת במקום זאת היה לרדת לנתיבי איילון, לסמן ״היי״ קטן לניצב עמי אשד שהיה מאפשר להם את זה בכיף, לצייר על הכביש, לחסום את התנועה כשבא להם ולא רק בגמר גביע אלא בכל פעם שמתפרסם משהו לא לרוחם.

במקרה כזה, ראשי האופוזיציה היו קושרים להם כתרים כ״אזרחים הכי טובים במדינה הזו״, משטרת תל אביב הייתה מאבטחת את הירידה לדשא באופן מסודר, בחדשות 13 היו קובעים על סמך רחפן ש-170,000 אוהדים השתתפו ובית הנשיא לא היה מזדעזע מהאוהדים אלא מזמן אותם לשיחות הידברות עם מכבי נתניה וההתאחדות לכדורגל.

לחלופין, חבל שלא צעקו במקום ״יאללה בית״ר״ את המילים ״דמוקרטיה או מרד״

מתי תלמדו?

אולי העליהום קצת מטורף ביחס למדינת האנרכיה שקמה פה?

לפני שנה פחות יום:

מישהו זוכר את התקשורת טוענת שהיה פוגרום?

הייתה אלימות אתמול? (באמת שואל, אין לי מושג)