הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

כפי שהמגרש נראה כך, גם כדורגל גדול לא היה.

סוף סוף הקלישאה של הפסד מכובד תופסת.
היינו קצת יותר טובים במחצית הראשונה אבל זה להיות טובים יותר למראית עין. מאמצע המחצית הראשונה כבר הבנתי שהיום לא מבקיעים גם אם נשחק מולם 5 שעות, הלכתי לבדוק וראיתי שהם לא ספגו ב5 מ6 המשחקים.

אורוגוואי משחקת באותה השיטה מגיל אפס ורואים: הם קשוחים, מאורגנים, הגנה וסגירות שהם תענוג, מתפרצות נפלאות ומדויקות. מייאש לשחק מולם כמו כל נבחרת אורוגוואי לדורותיה (או אתלטי 2014).
אין מה לעשות, כוחה של מסורת. בכל זאת, יש להם 4 כוכבים בסמל.

וזה בסדר גמור להפסיד בחצי גמר המונדיאל(יטו) מול אומת הכדורגל המרגשת בעולם.

אל תבכה ילד, הבאתם כבוד עצום.

החבר’ה עשו לנו כבוד ענק, מי האמין לפני הטורניר שאם יגידו לנו שנודח בחצי הגמר נגד אורוגוואי אז נצא מאוכזבים. כל המדינה דיברה עליהם בימים פחות טובים של העם, איזה כיף היה. משחק פחות טוב, כר הדשא מגעיל, הייתה חסרה לי קצת אגרסיביות של הנבחרת שלנו שכל הטורניר לא כבשה ממש גולים מכוערים, אורוגוואי נראתה לי במצב פיזי טוב יותר. השחקנים התרגשו אולי ונכנסו ללחץ וזה בסדר גמור, היו צריכים לשחרר את הכדור קצת יותר מהר ופחות דריבל. חבל שעומר סניור החמיץ את האחד על אחד כי הוא באמת השתלט על הכדור נהדר ויצר יתרון על שחקני ההגנה אבל אני לא מופתע. מצדיע לאופיר חיים ומקווה שהשחקנים האלה ישחקו הרבה בליגה בעונה הבאה. אל אל ישראל!

דווקא הפעם האובר ביטחון פגע בנו. הרבה כדרורים מיותרים בחצי המגרש שלנו, ניסיונות מסירה מסובכים, אפילו עקבים פה ושם. הכל יפה ומובן לנוכח טונות האיכות והכישרון שיש לשחקנים שלנו ברגליים אבל הם לא היו בוגרים מספיק (סטגדיש) להתאים סגנון קצת אחר, לברוח מהלחץ הגבוה של אורוגוואי ולנסות יותר תכלס.

הגול שספגנו הגיע בדיוק ממצב כזה של איבוד כדור ובלאגן אחרי ניסיון מתוחכם ליציאה קדימה, והגול שכמעט כבשנו הגיע מכדור גובה לא אופייני שהפתיע את קו ההגנה שלהם (שרוב המשחק ידע להישאר נמוך ולסגור טוב).

ובכל זאת גאווה עצומה וכל אחד ואחד מהשחקנים שלנו לגמרי בדרך הנכונה. החודש היה תמיד כיף לצפות בהם לא משנה איך המשחק נגמר וזו לדעתי הנקודה הכי חשובה לקחת הלאה לבוגרת - להפוך את משחק הנבחרת לכזה ששווה לפתוח את הטלוויזיה בשבילו.

חסרה לנו רגל מסיימת, ראו את זה מתחילת הטורניר. ועם זאת, הנבחרת הזאת שהראתה המון אופי - היא נבחרת טובה. נבחרת שמשחקת כדורגל טוב, יוזמת ולא מתבטלת מול אף קבוצה, גם אם קוראים לה ברזיל.

מה שכן, עוד שבועיים מתחיל היורו עד גיל 21. גיא לוזון, אחד המאמנים הגרועים בהיסטוריית הכדורגל הישראלי, הולך לעשות בושות. סביר להניח שזה גם יגמר בתבוסות מול גרמניה ואנגליה (כן, בית מזעזע). אז למה לא לתת לאופיר חיים והילדים שעשו לנו הרבה כבוד כבר שני טורנירים רצופים? בתוספת אוסקר גלוך, אפשר להמשיך את הרצף של הטורנירים הטובים.

נראה לי שלטורניר עד גיל 21 הזה יהיה קשה לנבחרת של אופיר חיים להיות מוכנה, השחקנים עייפים ועוד טורניר זה כבר עומס רציני.

צריכים לחשוב על אופיר חיים לנבחרת עד גיל 21 החל מאחרי היורו, כל החלטה אחרת שכוללת הישארות של גיא לוזון תהיה הזויה.

לפחות הנבחרת הזאת סיימה עם טעם טוב למרות שדרום קוראיה ממש אבל ממש חלשה.
לא מבין איך הם הגיעו לחצי גמר פשוט אין בהם כלום.

מקום 3 בעולם!
גאווה :muscle:t2::soccer:

שמח מאוד שהנבחרת סיימה את המסע עם המקום השלישי, בכל מקרה היא השיגה משהו עצום אבל נותרה תחרותית למרות שהעסקנים ניסו ‘לחבל’ לה במשימה. כל המשחקים של הנבחרת היו טובים למעט ההפסד לאורוגוואי. הרבה שטויות נאמרו אבל משהו אחד כן היה מדויק מעבר למילה גאווה - מי יודע מתי בפעם הבאה נגיע להישג דומה. עכשיו כמובן שהרבה שחקנים יהיו תחת זכוכית מגדלת. לשני שחקני ההגנה של הפועל תל אביב ידעתי שהפונטציאל קיים. עומר סניור, אבל, וואו, איזה גול הוא נתן, אוהדים ביציע התייאשו ממנו למרות שהוא צעיר כי היה נראה שאין בו הרבה פרט למהירות והוא כן שיחק. רן בנימין לעומת זאת שותף מעט מדי. זה פותח את התיאבון. אל אל ישראל

אורוגוואי מדהימה גם את איטליה, שהייתה הנבחרת הטובה בטורניר עד הגמר (מלך השערים, השחקן המצטיין והשוער המצטיין איטלקיים) עם 1-0 אופייני, ומסיימת כאלופת העולם עד גיל 20.

שם קצת בפרופורציות את התסכול שלנו מההפסד נגד בחצי.

האמת היא לא הדהימה את איטליה, היא הייתה כמה רמות מעל… השדרים האיטלקים היו מיואשים בדיוק כמו שהרגיש מול ישראל. הנבחרת הזו באמת נפלאה.

הם גם אמרו שביילסה הזמין 7 שחקנים לבוגרת למשחק הקרוב.
לא צוחקים הילדים האלה.

אחרי הערעור, אלו העונשים של בית"ר ירושלים על אירועי הגמר:

הורדת שלוש נקודות בפועל מעונה הבאה :x:
הרחקה מגביע המדינה בעונה הבאה :x:
הורדת שלוש נקודות על תנאי בכל מקרה של התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות או כניסה למגרש :x:

לא זוכר כזה עונש בכל שנותיי אוהד כדורגל אןלי חוץ מזה שהורידו את יובה ליגה.

אם זה היה הקהל של הפועל זה היה נגמר בקנס גג.

בבית הדין עדיין חושבים שזה מזיז לאוהדים אם הקבוצה נפגעת.
חוץ מזה זה היה אירוע בניהול של ההתאחדות מה קשור מועדון הכדורגל ביתר ירושלים לכל מה שקרה?
מה אשם מועדון במה שקרה אם האחראים על האירוע אלה ההתאחדות? הזייה כי העונש מגיע מבית הדין של ההתאחדות.

אוהדי בית"ר בתגובה מתכוונים לפוצץ את המשחק של ישראל נגד אנדורה.

בית המשפט של ההתאחדות, אחראי על מציאה (וענישה) של השעיר לעזאזל, שיחפה על המחדל שההתאחדות עצמה יצרה. מדהים. בצפון קוריאה לא היו עושים את זה טוב יותר.

אם הייתה טיפת כבוד (או סתם שכל) לשאר מנהלי הקבוצות פה בארץ, הם היו מחרימים את הגביע עד שההחלטה הבזויה הזאת תשתנה.
היום זה ביתר, מחר זה כל אחד אחר.

בעקבות תכנון אוהדי בית"ר לפוצץ את משחק הנבחרת בשבוע הבא מול אנדורה, בהתאחדות לכדורגל סגרו הערב את אופציית רכישת הכרטיסים.

עומרי אלטמן חתם בהפועל תל אביב לשלוש שנים וחזר לקדנציה שלישית| במועדון השקיעו בוולקאם יפה עם סרטון וידאו חביב לקפטן לשעבר בן ה-29 (סביר להניח שהבעיה בגב נפתרה), ואפשר לציין שאתמול כבר חידשו יותר מ-6,000 מנויים. אלטמן בלט בעונה שעברה בקפריסין, הודה לכל העוסקים במלאכה ואמר שהוא כבר לא יכול לחכות לחזור וגם למשחק החגיגי לציון חגיגות המאה.

״חיכיתי לרגע הזה כבר הרבה זמן. הפועל תל אביב זה הבית שלי, זה לא סוד שרציתי מאוד לחזור למועדון שנתן לי המון. אני שמח שתהיה לי שוב הזדמנות להחזיר לאוהדים המדהימים של הקבוצה, על כל האהבה שקיבלתי מהם. חשוב לי שיידעו שזה לא מובן מאליו עבורי ואני מודה להם על כך. תודה לחן סול, מייקל ואלקאניס, קבוצת הבעלים החדשה, לסוכן שלי וכמובן למשפחתי המדהימה שמלווה אותי בכל צעד בקריירה, על כך שגרמו לזה לקרות. עכשיו זה הזמן לעבוד קשה ולהסתכל קדימה לקראת המשימות הרבות שמחכות לנו העונה. מתרגש כבר לקראת על החזרה לבלומפילד ב-15.7 לחגיגות ה-100 שנה למועדון. יאללה הפועל!

כמובן שאני שמח, אלטמן מזוהה יחסית עם הקבוצה בין כל הכאוס שעבר עלינו בעשור האחרון, אבל זה גם כוכבית. כי פעם בהפועל תל אביב הגדולה לא היה מקום לשחקן כמונו (ככוכב ראשי) וכנ"ל לאוראל דגני. זה רכש שכל האוהדים רצו, לבטח הצעירים שבינינו, המטרה מספר אחת של ההנהלה שעובדת יפה בינתיים. וכעת צריך להתחיל לחשוב מחוץ לקופסא, יש עוד לא מעט בעיות בסגל שלנו. אלטמן לא ילד, הוא שחקן לא רע אבל לא מעבר לכך, “הזהרתי” או יותר נכון הטחתי את המציאות כפי שהיא בכל ילד בבית ספר ששאל אותי כאוהד הפועל מה דעתי. הוא שווה עוד איזה אלף מנויים ותהיה התלהבות אבל אני נזכר איזה שמות פעם גרמו לי להתלהב - סלים טועמה, גילי ורמוט, איתי שכטר, עומר דמארי…; אגב, לצערי, לבטח לא באשמתו - הזיכרון הכי טוב שיש לי ממנו מלבד הגליץ’ נגד הפועל חדרה בגשם והבטחת הפלייאוף העליון - גמר הגביע הטראגי של 2021, זה הרגיש כל כך קרוב…

אני אוהד הפועל תל אביב ש’שונא’ את בית"ר ירושלים, אבל הזדקנתי ואין לי כח לשמוח לאיד. פירגנתי לה מכל הלב על הזכייה בגביע המדינה כי היא עשתה עבודה נהדרת על כר הדשא וגם עברה את מכבי תל אביב לפני הגמר המוחץ. העונש הזה מגוחך כמו הרעיון להשעות אותה מאירופה, זה חוסר ספורטיביות.
אבל בואו, זה לא שכל יומיים פורצת כמות כזאת של אוהדים לכר הדשא באירוע כזה בו צפו עוד מאות אלפים בבית, ועושה בושות מול נשיא המדינה. אני לא מצליח להבין את שיקול הדעת שלהם. אף אחד שם לא מבין שזה מסוכן, שיש בעיה, שלקהל הזה אכפת בעיקר מעצמו, שהם גם קהל אלים, מה נעשה. הטיעון שלהם תמיד הולך לכיוון של “אבל גם הם” - אוהדים של קבוצות אחרות. וזה בדיוק מה שאני לא אוהב לשמוע מהילדים בכיתה ג’ שאני מעין מחנך שלהם ומעיר להם על דברים שלא צריך לעשות.

הנבחרת עד גיל 21 פותחת את אליפות אירופה עם תיקו מפתיע נגד האלופה גרמניה.

הנבחרת לא נפלה כמעט בשום שלב מהגרמנים ושיחקה ב-10 שחקנים כל המחצית השנייה

דור תורג’מן בעוד גול ענק מראה שגדל פה חלוץ אדיר ודניאל פרץ השוער הכי טוב בארץ ב-2 עצירות פנדלים מדהימות מראה שיש שוער עתידי לנבחרת הבוגרת.

צריך לציין שישראל נפלה בבית המוות של הטורניר שהרמה שלו יותר גבוה מטורניר אליפות העולם עד גיל 20 שהיה בארגנטינה בחודש האחרון, השחקנים בטורניר הזה הם כולם שחקני פריימרליג לה ליגה ובונדסליגה ברמות כאלה ואחרות.

ראיתי את כול המשחק ואני חייב לציין לא ראיתי שם שום שחקן מוכר בנבחרת גרמניה.
ודרך אגב ישראל שיחקה טוב ולא היה הבדל בין הרמות , למרות הטעות הקשה של קארצב ואדום שהוא חטף.

מוקוקו החלוץ הפותח של דורטמונד כבר שיחק במונדיאל האחרון עם הבוגרת ובערך חצי אירופה רודפת אחריו הוא השם הכי בולט אבל נגיד קווין שאדה החלוץ לידו זה חלוץ ששיחק 18 משחקים העונה בברנטפורד, לפני זה עם פרייבורג בליגה האירופית.
המגן הימני משטוטגרט, הקשר ההתקפי פתח 24 משחקים העונה בליגה בהרכב של קלן.
אולי לא כולם מוכרים לנו אבל הם שחקנים שמשחקים ברמות הכי גבוהות