הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

בחצי השעה הראשונה מאוד נהנתי לראות את מכבי חיפה, גם אבא שלי שצריך להתאמץ כדי להשאיר אותו בעניינים - היה מבסוט. היא הזיזה את הכדור מהר, היא ניסתה להתנפל וראינו די מהר שהיא פגשה יריבה חזקה שיודעת לעשות הגנה בשקט ולא נלחצת מהאווירה המטורפת וגם לא מהחום. היה חסר לחיפה את הגרוש ללירה מה שלא אופייני לה עם כל כך הרבה איכות על כר הדשא. צ’רון שרי ממצבים כאלה מבקיע, דיא סבע המאכזב בועט רע. המאמן היריב תיגבר את השמירה על דולב חזיזה בצד ימין ולחיפה לא ממש היו רעיונות. אני מסכים שמסאי דגו היה צריך לבצע חילופים מוקדמים יותר ונועזים יותר ולהשיג יתרון בבית אבל יש סיבה שפתח מי שפתח ושחקני ההרכב היו אמורים להביא את המפנה. אותי כן מעניין לראות את דין דוד משחק כי הוא מהיר ופחות מסורבל מפיירו. אבל במשחק חוץ הדברים משתנים. בכל מקרה גם בהתחשב בעונה שעברה - חיפה יכולה לעשות את זה.

מה שלא אהבתי בכלל - נסיונות להתחכם בהגנה ולא להעיף כדור מהר, וגם משחק הרגל של איתמר ניצן מזעזע. מסירה אחת מילא, פעם שנייה - או.קיי אבל פעם שלישית זה מוגזם.

יש יתרון פיזי ואתלטי ברור לשוויצרים, הקשר האחורי החדש שלא יכול לשחק במוקדמות והבלם החדש אמורים להקטיןמאת הפער אבל לצערה של חיפה שניהם לא יכולים לשחק, הבלם אולי ישחק במשחק הבא.
השוויצרים שלטו ללא עוררים בכל הריבאונדים הגבוהים, רק סק ופיירו יכולים להתחרות איתם, שון גולדברג מנסה כמה שהוא יכול אבל הוא נמוך והוא מאוד בעייתי ברמות האלה.

בתחילת המשחק מכבי חיפה הצליחה להפתיע כי עלי מוחמד פתאום נראה כמו אנגולו קאנטה ופירפר שחקנים כאילו לא שם והוציא התקפות מסוכנות, המאמן השוויצרי לא פראייר ומיד דאג לשמירה יותר הדוקה עליו ומשם מכבי חיפה נתקעה.

לא מבין את אלה שרוצים את דין דוד במקום פיירו, אם פיירו לא מצליח פיזית מול הבלמים מאירופה מה דוד שבורח באופן סידרתי ממאבקים פיזיים יכול להביא ? זה יהיה אסון לוותר על פיירו ולשחק עם דוד, היריבה זה לא מכבי פ’'ת, פיירו זה נכס בקרנות בהגנה ובהתקפה לפעמים מוציא מים מהסלע ונותן להגנה לנשום, אתמול 5-6 פעמים נעשו עליו עבירות והשופט פשוט התעלם.

הבעיה שאי אפשר לוותר על 3 בלמים ומצד שני מכבי חיפה מאוד מתקשה להניע כדור עם 3 בלמים ועוד יותר להגיע למצבים, חייבים הרבה מזל משחק הבא, עם הקהל הביתי שלהם ובלי הסאוונה של סמי עופר זה יהיה מאוד קשה.

אפשר לשחק על המהירות של דין דוד ולשלוח לו כדורי עומק, זה מבזבז התקפות כי הוא נכנס לנבדל אבל גם פיירו מבזבז התקפות כי הוא כבד ולא ממש טוב במשחק הגובה גם. אתמול לא זרקו לו כדורים ארוכים והוא בכלל היה מיותר. אני לא חושב שפיירו, גם אם המאזן שלו טוב באירופה, צריך להיות אוטומטית מספר אחת. דין דוד משום שהוא מהיר יכול גם לעשות אולי צרות באגף שמאל בעת הצורך ולבצע חילופי מקומות. אגיד שוב שמאוד הופתעתי שזה היה משחק בלי מצבים.

מהיר מול מכבי פ"ת מול השוויצרים הוא איטי, הוא גם לא פיזי ולא טכני כך שהוא לא מביא שום ערך מוסף, סתם בזבוז של שחקן יחסית לפיירו שגם אם לא עשה כלום בהתקפה(והוא עשה) הוא זה שהרחיק 90% מהקרנות שיאנג בויז הרימו.

ואללה אני שמח שאני לא היחיד שחושב את זה, זה לא העניין של טעויות שיפוט, זה היה נראה כאילו באמת יש לו משהו אישי נגד מכבי.

מחצית ראשונה מכבי שלטה, יזמה ושיחקה טוב אבל לא הלך, והשווצרים גם סגרו ממש טוב והלכו רק על מתפרצות.

דווקא אני מאמין שבשוויץ מול הכל הביתי שלהם הם שיחקו יותר פתוח וינסו ליזום יותר ולחיפה יהיה יותר סיכוי ויותר אופציות.

מישהו יכול להסביר לי מה ההיגיון בלהכניס שחקן כמו רפאלוב בדקה 88 , מה הצפייה שהוא יעשה ב 2 דקות.
בכללי החילופים של דגו מאוד מאוחרים והססניים.

עוד נקודה אחת שרציתי להוסיף על המעבר הבאמת יוצא מגדר הרגיל של דניאל פרץ לבאיירן מינכן, שלמעשה הגשים את חלום הילדות הכל-כך תלוש של כל אחד מאיתנו, כשהיינו משחקים בשכונה - והפך אותו איכשהו למציאות ממשית. וכשחושבים על מי היו שני השוערים הקבועים האחרונים של באיירן - נוייר ואוליבר קאן - שני שוערים שנולדו על אדמת גרמניה, שהם גם מהשוערים הגדולים ביותר בכל הזמנים - זה רק הופך את כל הסיפור לעוד יותר מטורף.

בתחילת הקיץ הזה התמוגגנו מההישגים של הנבחרות הצעירות שלנו, שנתנו הופעות קסומות. אבל מעבר לתענוג הזמני של רגשות גאווה לאומית שיכלו לפרוץ לרגע אחד קצר (עד שהבוגרת תדאג להחזיר אותנו מהר לקרקע) - יש להופעות האלה חשיבות אמיתית בנתינת דחיפה אדירה של הכדורגל שלנו קדימה. עם כל הכבוד לעבודה החשובה והלא פשוטה שסקאוטים עושים ברחבי העולם, במציאת כשרונות גם במקומות הנידחים ביותר - בסוף אין תחליף להופעות מרשימות על הבמות הגדולות ביותר, מול העיניים של כל העולם - כולל של מקבלי ההחלטות עצמם. מהבחינה הזאת, טורנירי נבחרות (צעירות ובוגרות כאחד) הם כמו חנות ממתקים למזהי הכשרונות למיניהם. וכל זה עוד יותר נכון בעולם הכדורגל התחרותי של היום, שעל כל כישרון עולה יש עיניים של אלף סקאוטים לפחות ומיליונים רבים של דולרים שמחכים בקנה, וכל קבוצה צמאה להיות הראשונה ב"חטיפת" הכשרונות - כולל הגדולות ביותר.

במשך שנים שאלתי את עצמי עד כמה זה באמת ‘עניין של דרכון’ כמו ששארקי אוהב לומר, איפה נולדת, ועד כמה יש הזדמנות שווה (או אפילו קצת פחות משווה) לילד מישראל להגיע אל המועדונים הגדולים בספרד, אנגליה, איטליה או גרמניה. אז הנה - הוכח כאן שכשעושים את הדברים נכון, על הבמות החשובות באמת - השמיים הם הגבול. גם עבור השחקן הישראלי.
וזה אולי הפספוס הכי גדול, של חוסר היכולת של הנבחרת הבוגרת לאורך השנים להגיע להישגים ממשיים.

אני לא בטוח אם הבנתי אותך, אבל אתה יודע שלפרץ יש דרכון גרמני? אז למרות היכולת הבאמת טובה שלו, במיוחד בנבחרת, אולי זה כן עניין של דרכון? לא שאני מפחית ממנו אבל אם הוא היה נטו על תקן ישראלי אני לא יודע כמה המעבר היה מתאפשר.

אני דווקא חושב שהמעבר הזה מנופח קצת מעבר לפורפורציה. כלומר, כן, הוא חריג מאוד בכדורגל הישראלי, וכן, היו יחסית מעט כמוהו בעבר. אבל כן היו כבר כמוהו, ובוודאי שהמעבר הזה לא הגדול מכולם כמו שכבר חלק הגדירו אותו. היו לנו כבר שחקנים שעברו לקבוצות בסדר הגודל של באיירן (ואחד שאפילו עשה זאת כמה פעמים), ובשונה מפרץ, עשו זאת גם על מנת לשחק הרבה, ואכן שיחקו הרבה והיו משמעותיים בקבוצות שלהם.

פרץ באופן מובהק עובר כדי להיות שוער שני/שלישי, ובשונה משחקני שדה מחליפים, שוערים מחליפים שם בעיקר לקישוט. כל מעבר של שחקן שדה לקבוצה בקליבר הזה, כמעט בהגדרה בעיניי, הוא גדול יותר (כלומר בניון3X, טל בן חיים, רוזנטל, וכו’). המקרה היחיד בו זה לא נכון הוא אם השוער עובר על מנת להיות שחקן הרכב ואז הוא אכן שחקן משמעותי, אבל זה פשוט לא המצב כאן.

מצד שני - מעולם לא היה שחקן ישראלי שעבר בגיל הזה למועדון בגודל הזה (בעידן המודרני, עם כל הכבוד לאבי כהן וכו’). בניון, למשל, עבר לליברפול בגיל 26-27. ההעברה הזאת ענקית בעיקר בגלל הפוטנציאל - עם יכולת טובה וקצת מזל, פרץ יכול לפתח קריירה היסטורית ממש ביחס לשחקן ישראלי.

כן, יש להעברה הזו פוטנציאל להיחשב בדיעבד כהיסטורית. אבל אני חושב שסיכויי ההיתכנות של התסריט הזה יחסית נמוכים, ולפחות נכון לעכשיו כל עוד לא הוכח אחרת, מדובר בהעברה ה"גדולה" הכי זניחה מבין כל ההעברות הגדולות של שחקנים שלנו (לא היו יותר מדי בכל מקרה, כך שאני ממש לא מזלזל בעצם ההעברה).

יש פה הרבה תסריטי ביניים בהם הוא הוא ‘סתם’ עושה קריירת דודו אוואט וכדומה. העובדה שהשורה הזו בקורות חיים שווה הרבה פלוס הדילוג על מה שכולם חשבו שמחכה לפרץ היא מה שמדהים פה. ידענו שילך, אבל אמרנו שבטח איזה צ׳מפיונשיפ, בלגיה וכו’

הוא קיבל חתיכת קיצור דרך שבסיכוי לא רע אומר שנפילה היא להיות שוער בונדסליגה, מה שעד לפני שבוע היה נראה כמו היעד הסופי במקרה של הצלחה.

אני לגמרי פה עם דוד.
עם כל הכבוד’ הוא עובר כדי להיות שוער שלישי ובעתיד להיות שוער שני.
הכוכבים ממש צריכים להסתדר כדי שבאיירן יאמינו בו ביום שאחרי נוייר.
זה ידרוש מהם להמר עליו על חשבון אולרייך, שנוייר יחזור רע מהפציעה, ושהם לא יקנו שחקן בקאליבר גדול יותר.
בהחלט מדובר במעבר מכובד, אבל מפה ועד השוואות לבניון הדרך ארוכה, לטעמי אפילו ההעברה של דאבור לסביליה גדולה יותר.

מה דאבור עשה בסביליה? חימם את הספסל… להיות שוער ספסל בבאיירן מינכן > לגרד דקות בסביליה ולסיים את הקרירה באיזה קבוצה במפרץ בסוף הקרירה שלו. change my mind

את הקבלות סופרים בסוף . להפסיד הוא לא יפסיד כלום . רק ירויח.

מן הסתם , הקרירה שלו, לפחות כרגע לא גדולה משל בניון ורוזנטל הוא עדיין במרחק עצום מהם, זה אפילו לא קרוב.

לא נראה לי שמישהו פה טוען את זה… אבל בעיני יש לו הזדמנות פז לעשות היסטוריה . ושנופלת לך הזדמנות כזו אתה לא אומר לה לא, אני עדיין לא מבין את המסתיגים פה.

אתה לא טועה, זו פשוט לא השוואה של רגע המעבר. אני טוען נטו על רגע המעבר עצמו.
דאבור לא נקנה ב15 מיליון כדי לגרד דקות מהספסל, הוא נקנה ב15 מיליון כדי להיות חלוץ פותח.

כלומר יש לנו בצד אחד את פרץ שנקנה ב6 מיליון כדי להיות שוער שני-שלישי בקבוצת דרג א’, ובצד השני את דאבור שנקנה ב15 מיליון כדי להיות חלוץ פותח בקבוצה דרג ב’.

יש ביטוי בכלכלה, אי אפשר להשוות תפוחים לתפוזים. קשה להשוות הצעה להיות שוער שני-שלישי בבאיירן להצעה להיות בהרכב של סביליה.
לצורך העניין, האם אתה חושב שבעולם מקביל היו מציעים לפרץ להיות שוער ראשון בסביליה? לדעתי הוא רחוק משם.
מצד שני, אני בהחלט רואה מצב בו באיירן הייתה רוצה את דאבור (של אז כמובן) להיות חלוץ שלישי (או שני כשלבנדובסקי היה פצוע).

מתנצל על העריכה, החלטתי שככה אני נוגע יותר בעיקר.

אבל אף אחד לא משווה בינהם. אתם משום מה הכנסתם את זה לפה…

אתה יודע בן כמה אולריך?

השאלה היא האם באיירן יביאו שוער ראשון ביום שאחרי נוייר או יתנו לפרץ. אולריך בטח לא בתוכנית להיות שוער ראשון.

לא אתפלא אם פרץ יקבל הזדמנויות עוד לפני שנוייר יחזור.

באופן כללי מדבר על ההייפ שהוא זוכה לו בתקשורת פה בארץ.
שואלים בפייסבוק אם זו ההעברה הגדולה בהיסטוריה של ישראל וכו’…
גם פה, תראה כמה פעמים המילים ליברפול צ’לסי, בניון ורוזנטל הוזכרו…
אחלה העברה ושיהיה לו בהצלחה. הלוואי שייקח את ההזמדנות ב2 ידיים. אבל לא מדובר בהעברת ענק בעיני, שהשם ‘באיירן’ לא יסנוור אותנו, להיות שוער שלישי בבאיירן שקול ללהיות שוער ראשון באיזה זלצבורג בעיני…

ברור, בגלל זה היה שווה לו להמר בעיני.
אני בהחלט מאחל לו המון הצלחה וזו העברה גדולה בהחלט, אבל לא אוהב את ההייפ שעשו ממנה. לדעתי גם אם הוא יימצא את עצמו משחק זה יותר מתוך פשרה של באיירן.

אני לא מבין אבל את הטבע הזה או הרצון הזה “לחפש” ולערער על כמה ההעברה הזו גדולה וכן הלאה. באיירן מינכן מבחינתי בטופ5 הקבוצות הגדולות באירופה קדימה. היא יכולה למצוא שוער מחליף מהבונדסליגה ומהרבה מאוד מקומות, ועדיין הלכה על דניאל פרץ. תומאס טוכל אמר שעקבו אחריו ביורו הצעירות וכן הלאה. אני כאוהד הפועל תל אביב רואה שוער צהוב עובר לשם ישירות ויש לי צמרמורת - יוניקורן - מתבקש. ואם הוא הגיע להיות שוער שני בעוד כמה חודשים? אז מה. אייל ברקוביץ’ הגיע ישירות לפריימרליג ממכבי חיפה כדי להיות שחקן מרכזי, וגם חיים רביבו חתם בסלטה ויגו וזו תקופה אחרת, או.קיי. לא יהיו עוד שחקנים כאלה וגם משהו שיתקרב לאבי כהן ז"ל בליברפול. באיירן מינכן מנצחת.

קצת על אירופה: שימו לב כמה דברים משתנים בחודש. חשבו שהפועל באר שבע “מסודרת” בגלל אליניב ברדה, שהיא יציבה, ואז היא חטפה את השישייה ההיא ומאבדת כיוון. מכבי חיפה אמנם לא יצרה מצבים אבל שיחקה נהדר במשך חצי שעה. מכבי תל אביב - לא מזלזל בה כי ערן זהבי בכושר מצוין. חסר קצת משחק אגפים טוב אבל לליגה זה יכול להספיק. מחר הליגה השישית בטיבה בעולם חוזרת.

https://twitter.com/GilKanel/status/1696215548911030733?t=-X6_Dg_gagxtIDfeqSk5_w&s=08

מעולה!

איימ א קומומטייטר?