הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

מחזק. אפילו בספרד, שהם ממזמן מעצמת ספורט עוקבים אחרי שחקנים בולטים מחוץ ללה ליגה. זה היה בולט יותר בכדורסל שם לא הפסיקו בזמנו לסקר את מה שעשה פאו עם הלייקרס כי לא היו הרבה ספרדים שהגיעו ל nba.

מצטער שאני קוטע את הדיון האחרון שאני לא יודע על מה נערך, מכבי חיפה או אולי עניין שיפוט. יש היום משחק גדול בטדי, בית"ר ירושלים נגד הפועל תל אביב. כבר שנים שאני מוותר על התענוג הזה לנסוע, כמעט עשור, אבל זה מילא. אני לא חושב שהגעתי כזה כבוי למשחק כזה שהוא תמיד מרגש והלוואי שזה היה קשור למשטרה ולאלימות - מאחל לכל אוהד לחזור הביתה בריא ושלום והאמת שהייתי מת לראות שיתוף פעולה בין לה פמיליה לאולטראס הפועל או משהו כזה בגלל המשטרה. בואו נוכיח שאפשר גם אחרת. אבל אני מדבר על המשחק. כמובן שיש פוטנציאל להפסד נגד קבוצה ‘בריאה’ מאיתנו ועם מאמן טוב יותר שממול. אבל בואו נלך על הצד החיובי, יאללה, גנבנו 0:1 משער של עומרי אלטמן שחבל שהוא משחק - בפנדל. אני לא מסוגל לשכוח להם שהם היו סמרטוטים וביזו את החולצה האדומה עם החמישייה בדרבי. כן אצפה במשחק אבל זה לא יזיז לי. חיוך לא יקבלו. לא טינפתי עליהם בחיים על הפועל ברשתות החברתיות כמו בשבוע הזה. עוד משחק בו מאוויס צ’יבוטה לא משחק משום מה כנראה אגב…ואל ים חוזר! וואו! ממש שילוב של גאטוסו ומודריץ’.

טפי

מעניין את הסבתא שלי שבית"ר ירושלים פאתטית. ואנחנו בדרבי מה? זו הייתה שירה בתנועה של מכבי תל אביב? ערן זהבי הבקיע במספרת? לא. הפועל תל אביב הייתה פאתטית. למען האמת אני עדיין כועס על הדרבי, זה היסטורי. 0:3 בטדי כבר היו ועוד יהיו. יכולנו להשיג תוצאה היסטורית כי הם היו אומללים מהדקה ה-60 אבל לא נורא, הכל בסדר, צוברים נקודות לתחתית. אדון הישאם לאיוס התחיל לשחק כדורגל סוף-סוף ב-2023/24. כל השאר זה פיקציה. גם חוסה רודריגס המנוסה, גם עומרי אלטמן “הסמל”, גם מאוויס צ’יבוטה שיכול להיות שחקן טוב, אלן אוז’בולט שמבקיע. אם לאיוס טוב אז הפועל בפלייאוף העליון. רוצה לציין את אור בלוריאן לטובה ושצריך לבדוק אם אפשר לארח בטדי. שלום לך ירושלים.
אם הייתה פה תוצאה היסטורית אוהדי בית"ר לא היו מחליקים את זה כמו הקהל החמוד שלנו בדרבי שגג שרו להם בחודרדוב סמרטוטים או תורידו את החולצות.

בכל מקרה, מוקדם בבוקר ואני בדרך לעבודה, אין לי זמן לבדוק, אבל המאזן שלנו בטדי פשוט הזייה מוחלטת כשברוב השנים אנחנו לא קבוצה מי יודע מה. אחרי הגול המדהים של זהבי בדאבל חשבתי שיש שם קללה אבל אמרתי ניחא - זה בסדר, כל כך נהנינו, היינו רושמים שם הפסדים מרושלים. ועכשיו בכל עונה אתה מנצח שם. בית"ר עושה במכנסיים נגד הפועל בגדול, ובטח עם טדי מלא

הסיפור של הדרבי די ברור. הוכח עם רפואה וסילבס שדרבי הפועל צריכה לשחק בונקר.

אלטמן מקצועית לא צריך לשחק יותר מרבע שעה.

כיף לך שלאיוס מביא מספרים מה שדי חסר לו, אבל ערבי נגד ביתר זה הבאנקר הכי גדול ביקום

כאחד שלא מעורה עדיין העונה, מה קרה לניצן שהפסיק לפתוח בשער של חיפה?

ניצן על דעת עצמו החליט כל משחק לחזק את היריבה ולתרום לה שערים, איבד את המקום שלו איזה 8 משחקים מאוחר מדי.

חבל שפיירו לא שיחק היום, ההגנה של היוונים חלשה במיוחד בכדורי גובה ופיירו היה יכול לחגוג עליהם, דין דוד לא מתאים להיות חלוץ פותח במכבי חיפה, חלש מאוד.

משהו שנתקלתי בו לגמרי במקרה היום -
רשימה של כל השחקנים השווייצרים שמשחקים מחוץ לשווייץ (אפשר כמובן גם לפלטר לפי איזו מדינה אחרת שרוצים).

שימו לב לנתונים הבאים, בטעימה -
לשווייץ יש:
3 נציגים בפרמיירליג
נציג 1 בלה-ליגה הספרדית
7 נציגים בסרייה A האיטלקית
16 (!!) נציגים בבונדסליגה הגרמנית
10 נציגים בליגה 1 הצרפתית
ומעבר לזה כמובן עוד אינספור נציגים בליגות ההולנדית, הבלגית, הפורטוגלית, האוסטרית וכו’, ובליגות המשנה של כל המדינות המובילות ביבשת.

כל זה בזמן שערוצי הספורט שלנו עוקבים ומהללים אחרי כל ‘ליגיונר’ שמשחק בליגת המשנה בספרד (וזה קל, כי אפשר לספור אותם על יד אחת).

אז בפעם הבאה שהתקשורת מנסה לשכנע אותנו ש’איזו הגרלה קלה זו שווייץ’ ובעיקר - ‘כמה אנחנו קרובים לרמה שלהם’ - תיזכרו במספרים האלה.

מה? מי אמר שאנחנו קרובים לנבחרת המדורגת במקום ה14 בעולם?

בסוף מדובר בפוטנציאל היריבות, ובדרג הראשון יכלה להיות נבחרת איכותית יותר. זה לא אומר שאנחנו טובים משוויץ או שננצח אותה, אבל במכלול האפשרויות לקבל את שוויץ, רומניה, בלארוס, קוסבו ואנדורה זאת הגרלה קלה יחסית, ולזה התייחסו כשאמרו את זה.

דווקא שוויץ הייתה הגרלה שדי פגעה בנו, כי ידענו שנפסיד להם פעמיים, אבל נבחרות אחרות יוציאו מהם נקודה פה ושם.

זו ההגרלה הכי קלה שקיבלנו מאז שהצטרפנו לאירופה, וזה רק מדגיש את הכישלון הקולוסלי של בניון וחזן.

ליאור אסולין, מבין הרוגי המסיבה

https://twitter.com/DanHekt/status/1710970010561102076?t=aYb1E_SKUjfbmP3i0DcwSg&s=19

אישיות צבעונית שלא תמיד הכל הלך לה לפי הספר, בנאדם עם לב גדול

כל אחד שזה היה קורה לו זו חד משמעית טרגדיה, ליאור אסולין גם באמת היה חלוץ מאוד דומיננטי בעשור הראשון של שנות ה-2000, עונות גדולות בבית"ר ירושלים ומכבי הרצליה בעיקר. זה מטומטם לדבר על כדורגל ביום כזה אבל אני זוכר כמה רציתי שיבוא להפועל. ליבי נחמץ לפני כניסתו לכלא, כל כך שמחתי עבורו אחרי השחרור (יש לי קצת סלט בראש מבחינת הריאיונות הטלוויזיונים שלו), שהוא יצא לדרך חדשה גם אם לא קיבל את הקרדיט לחזור לכדורגל (הייתי מאוד רוצה שיהיה מאמן חלוצים בהרצליה או בקבוצה אחרת, נניח בליגת העל). האמת שעל אף שהיו צעירים"מבלים" מהמסיבה שכן הסתתרו שעות ארוכות, למעלה מיממה, ושרדו - עם חלוף הזמן הייתה לי תחושה שהנורא מכל קרה. קשה לעכל, יהי זכרו ברוך. שיגמרו כבר הימים המסויטים האלה.

אני חייב לפרגן (כי כמה כבר יוצא) להתאחדות לכדורגל על הסרטון הסברה שהוציאה. סרטון כל כך פשוט עם מסר כל כך חזק שגרם לי לבכות כבר פעמיים היום.
באמת שכל הכבוד להם.

ראיתי כמה. כל אחד ואחד מהם מצוין.

זה מזכיר לי את הקמפיין של משרד הספורט נגד אלימות, ואיזה סרטון בדיחה הם הוציאו.

אולי מזל שהמדינה שלנו כושלת בהסברה. עדיף שהם לא יתעסקו בזה.

כתבה במארקה על הסיפור של דיה סבע ומכבי חיפה
הכתבה אגב לדעתי לא מוציאה אותנו כל כך טוב ומפספסת לגמרי את הטענות שיש לאוהדי חיפה נגד סבע

לא בקטע אנטישמי אלה כתוב שאישתו של סבע התבטאה בעד שלום בין יהודים לערבים ומאז האוהדים לא רוצים אותו ובמועדון לא יודעים מה לעשות איתנו

מכבי חיפה תהיה הקבוצה הראשונה שעולה לשחק כדורגל מאז המלחמה הערב (19:45 בלרנקה) נגד ויאריאל

הירוקים יעלו עם מחווה למצב בארץ על המדים הכפפות ונעליים של השחקנים, הצוות המקצועי יענוד דיסקיות מיוחדות

אופ"א נזפה במכבי חיפה בעקבות דקת הדומיה נגד ויאריאל: “למה היא הוקדשה רק לקורבנות הישראלים ולא לקורבנות כל הצדדים”. הארגון האירופי צפוי להטיל קנס על הירוקים

שילכו לשבת על סודני

אם זה נכון, זאת פשוט הכרזת מלחמה של ארגון הכדורגל האירופי על ישראל. זה מביש ומבזה.

מכבי חיפה מנצחת 1-2 ביוון את פנתנאייקוס מסיימת מקום 3 בבית והולכת לפלייאוף הקונפרנס ליג

משחק עצום של כיוף, רק אם הוא היה השוער הראשון בפתיחת העונה במקום ניצן הליצן.

ומכסי מנצחת 3-1 את גנט ומסיימת במקום הראשון בבית שלה בקונפרנס. דווקא בעונה ללא בית, הישראליות עם אחד הקמפיינים המרשימים שלנו באירופה בשנים האחרונות.

אגב, אנחנו מתקרבים למקום ה15 שאומר 2 נציגות בצ’מפיונס עוד שנתיים.