הגרסה שלנו למשחק :: כדורגל ישראלי

ברק בכר פוטר מהכוכב האדום בלגרד

משהו לא עבד שם
לא הצליח לו באלופות בכלל אבל גם בליגה התקשו מאוד יחסית לציפיות.

יאללה שיבוא לנבחרת

לא מתאים לנבחרת לדעתי. הוא צריך לנסות פרוייקט אחר ולהתלכלך עוד קצת בבניית קבוצות. הוא עוד ישתפר.

לא נעים לומר אבל המסר היה ברור מהרגע הראשון: הליגה מובטחת לכוכב האדום, ואין הישג אפשרי בליגה, רק סיכוי לא רע להיכשל. אירופה היא העיקר, והמטרה המינימלית היא מקום שלישי, וזה לא הושג. בנוסף הוא קיבל תקציבי רכש מעבר למה שהיה בהיסטוריית המועדון, ומקום בשלב הבתים מדרג 3, כלומר קבוצה אחת ברמה נמוכה יותר (בפועל לדעתי יאנג בויז בערך ברמה שלהם). הוא עשה כמה דברים שהרגיזו את הסרבים (כמו לזרוק את השוער הראשי ולהביא שוער משלו, להביא את כל הצוות מישראל).
מסתבר שסרביה היא שכונה כמו ישראל שם העיתונאים נגד כל מאמן זר, וקוטלים אותו באותה מידה שלא היו קוטלים מקומי שהוא חבר. בארץ ליטפו אותו (ובצדק) על ההישגים, עכשיו הוא מרגיש מה שמרגיש כל מאמן זר בישראל שלא לוקח אליפות בהליכה.
ואני כמובן הייתי בעדו כאוהד חיפה וכישראלי.

אני אמנם לא מרבה להביע את דעתי כי אני בטוח שיש מבינים יותר ממני, אבל מההתחלה אמרתי שמסאי דגו מאמן ענק. ובכל זאת, היכולת של מכבי חיפה בשבועות האחרונים הפתיעו גם אותי. האשימו אותו ביכולת הלא טובה בתחילת העונה, אבל הוא הצליח לעבור דברים מדהימים לצד אובדן שחקני מפתח.

מסאי דגו, בקבוצות הקודמות שהוא היה בהן, נפל על בעלים כמו יצחק שום ואיזי שרצקי. היה ברור שזה מגוחך לשפוט אותו על הכישלונות שם.

תגובה כנראה לא פופולארית: מכבי תל אביב באה לשחק בונקר נגד מכבי חיפה וזה חבל במשחק בית ובהתחשב במצב בטבלה וכשהלחץ על הירוקים היה הרבה יותר גדול. זה מתחיל מההרכב עם שלושה שחקני התקפה לעומת מה שעשו הירוקיפ, זה נמשך עם מספר המצבים הבלתי נגמר של מכבי חיפה והפתיחה הסוערת שלה, וכן הלאה. חיפה של מסאי דגו הרגישה כאילו זה סמי עופר ושיחקה בביטחון יותר מאשר בשלוש האליפויות עם ברק בכר במשחקים הישירים נגד מכבי. כמובן ששער מהיר זה תמיד טוב. מדהים שמכבי חיפה לא ניצחה בבלומפילד כל כך הרבה זמן, אמא’לה לא ראיתי את כל המשחק כי זה הצטלב עם הסופרקופה של ריאל, אבל השלמתי כמעט הכל. וזה במשחק פחות טוב של צ’רון שרי למשל. על ליאור רפאלוב שהוא אגדה כבר אמרתי. טוב שמכבי הורידה את קצת האף, האחוזים שלה היסטוריים, בפועל זה גם בשל חולשת הליגה. לא נורא יש להם עוד מעט עוד פעם דרבי ונקודות בטוחות נגד הפועל תל אביב. אם ערן זהבי לא מבקיע במכבי והמספרת שלו נעצרת אז אין אף אחד שעושה את זה.

בתגובה לזה שמעליי: אני חושב שמסאי בסדר גמור. מה שכן, לא אשפוט אותו על הפרקים הקודמים, אבל מכבי חיפה עם סגל טוב בשלוש רמות מכל קבוצה בליגה פרט למכבי תל אביב. שילוב הצעירים נפלא זה כן.

ועדיין הסיטואציה שלו היא סיכוי נמוך מאד ‘להצליח’. מכבי בקרוב מאד תחזור לנצח ואני לא באמת רואה איך חיפה יכולה לקחת אליפות השנה אחרי ההיחלשות המשמעותית בקיץ (למעשה מינואר). למרות המשחק אתמול, חיפה לא מאד חזקה. עם כל הכבוד לחלאילי ושות’, דין דוד ופיירו הם שני חלוצים שצריכים יותר מדי הזדמנויות כדי לתת גול ואלה בדיוק ה 3-5 נקודות שחסרות למכבי חיפה. בהינתן הסגל ומצב הפצועים, דגו עושה עבודה לא רעה עד כה. לצערנו הוא לא ישפט ביחס לנקודת הפתיחה שלו, אלא לפי הקלישאות של ‘במכבי חיפה פחות מאליפות זה כישלון’.

חייב לציין שעל אף התשבוחות על משחק קצבי - מצפייה בכמות הענקית של ההזדמנויות רואים רמת ביצוע נמוכה מאד. לראות את שרי מוציא מתפרצת ברמה כזו אחרי הרמה שהתרגלנו לראות ממנו - קצת עצוב. מכבי חיפה חייבת לסיים משחק כזה עם הרבה יותר מ- 1:0. יופי של הכנה של חיפה, הלכו ישר על מרכז ההגנה של מכבי ותקפו עם חלאילי וקורנו. רביבו ואבישי כהן במשחק הגנתי חלש, שאולי מכניס לפרופורציות את היכולת שלהם (אם כי ברור שחלאילי וקורנו זה טופ רמה בליגה שלנו).

בכל אופן, בעונה בלי ציפיות מסאי דגו ענה על כל הציפיות ואף השתיק הרבה ביקורות. מבחינת המאמן, מינוי נכון.

אני מצטער אבל אני לא כל-כך מבין איך אתה רואה את זה.

הקבוצה לא נראית טוב בעיני, גם לא אתמול. בסוף הם נפלו על משחק נפל של מכבי תל אביב ויכולת יוצאת מהכלל לרעה של דור פרץ שפשוט חירב למכבי ת"א כל התקפה וגם השער הגיע מאיבוד שלו.

בינתיים נגד הקטנות חיפה נראית לא טוב (ונהנתה מטעויות שיפוט) ושם לוקחים אליפויות.

אולי בסוף העונה אדבר אחרת, בינתיים דגו בעיני כישלון (ידוע מראש).

מכבי קבוצה טובה יותר מחיפה, אבל האחרונה הגיעה בכושר נהדר למשחק, כשמכבי כבר כמה משחקים לא טובה.

כנראה הצהובים יהיו אלה שיקחו את האליפות, אבל הניצחון הירוק אתמול היה על הקיר.

בכל אופן, הליגה פה לא מעניינת.

בעוד 5 שבועות חיפה מארחת את גנט. האם הם יצליחו לשמור על התקופה עד אז? לא בטוח.

מכבי תתארח בעוד 8 שבועות במפגש הראשון של שמינית הגמר. האם הם יחזרו לעצמם? לכו תדעו.

אני מזכיר לך מה היו התגובות בקיץ, לפני המשחק הראשון אפילו, ואחרי ההדחה מליגת האלופות.
ביחס לאנטי שהיה כלפיו, הוא האכיל הרבה כובעים מאז. מישהו הימר על מקום שלישי מעל פנאתינייקוס? לא נראה לי. ניצחון ביוון בשיא העומס, אחרי חודש ללא משחק. ניצחון בבלומפילד אחרי 12 שנים.

ביחס לנגטיביות הכרונית כלפי דגו וכלפי העונה הזאת בכללותה במכבי חיפה, עונת מעבר לכל דבר, יש הישגים לא רעים בכלל. המצב הרבה יותר טוב מאשר איך שראו אותו לפני כמה חודשים.

אני חושב שכל מי ששפט אותו לפי ההדחה מליגת האלופות הוא לא פחות ממטומטם. גם אם קבוצה ישראלית עושה הכל נכון בקיץ, פוגעת בול ברכש וכן הלאה, ומכבי חיפה ממש לא עשתה את זה - זו לא ערובה לליגת האלופות. הקמפיין האירופי של חיפה לא היה מספיק טוב לטעמי למעט המשחקים נגד ויאריאל אבל לפחות במשחק הבית במוקדמות הצ’מפיונס חיפה שיחקה טוב והיה חסר לה את הגרוש ללירה. קשה להגיע אחרי מאמן כמו ברק בכר וכמובן שעזיבה של שחקנים כמו עומר אצילי ומוחמד אבו פאני היא משפיעה, השחקנים שבעים אחרי שלוש אליפויות.

כמובן שיש גם לתצוגת הנפל של מכבי תל אביב חלק בניצחון הירוק הקל אבל בלומפילד זה משהו שהיה כמו מחסום מנטאלי עבורם.

בכל מקרה הנקודה המרכזית שלי היא שנניח לסיים במקום מתחת לשני בליגה פח אשפה שלנו ביחס לסגל של מכבי חיפה זה עלבון. זה פשוט לא יכול לקרות גם לא עם ליצן על הקווים.

שגיב יחזקאל החלחט להיות צודק ולא חכם וחגג שער עם ציון 100 ימים ל7/10 בטורקיה.
הוא נעצר וכנראה ישוחרר מהקבוצה.

כמובן שהוא נהיה יקיר התקשורת והטוקבקיסטים בארץ אבל המעשה כל-כך טיפשי.
יש עוד שחקנים ישראלים בטורקיה (רגל וסל) שיודעים שצריך לשתוק ולהתמקד בספורט.
אולי הוא רצה שישחררו אותו ולכן עשה את זה. מעניין לאן זה יתפתח.

אני רק מקווה שהוא יברח שם בזמן. אני מפחד שהם ינסו להכניס אותו לכלא.

הזוי שיש כאלו שעדיין שם.

הוא נעצר???

כן
שר המשפטים הטורקי הודיע כי התביעה בטורקיה פתחה בחקירה נגדו בגין הנצחת הפיגועים ב-7 באוקטובר. הוא מואשם בתמיכה במעשי הטבח הישראליים בעזה ובהסתה של הציבור.

לא בדיוק נעצר, הוא נלקח לחקירה

אם היה לי ציפיות מאופא ופיפא זה מגיע השלב שהם צריכים להתערב. אבל אין.

קשה לי להאמין שזה יותר מהפחדה ושהוא לא ישוחרר תוך כמה ימים. טורקיה זו עדיין מדינה שמנסה להיות מערבית והיא לא יכולה סתם לעצור ישראלי כי הוא עשה מחווה לחטופים.

אני רק לא מבין למה ישראל הרשמית שותקת, לא נמאס לנו להיות שק חבטות?

דרור קשטן הלך לעולמו בגיל 79. אחד מאמני הכדורגל הגדולים שלנו איי פעם. זכה בדאבלים במכבי תל אביב ובהפועל תל אביב, אליפות גדולה בבית"ר ירושלים ושש בסה"כ, אימן את נבחרת ישראל, הגיע לרבע גמר גביע אופ"א ב-2001/02.

אני בן 31 ועם כל הכבוד לקבוצה אותה הגדיר אריק איינשטיין כבר באמצע העונה כ-“הפועל תל אביב הגדולה בכל הזמנים” על 2009/10 - זו הייתה קבוצה שהיא סטיית תקן. אני גדלתי על הפועל של דרור קשטן, תינוקות קשטן, הפועל של שמעון וגם של שביט ובהמשך של יוסי אבוקסיס. ה-0:1 הקטן-גדול. קשטן הציל אותנו מירידה ובהמשך הוביל אותנו לדאבל. בנה קבוצה אדירה שקשה להכניע, קבוצת צמרת ומה נאמר ומה נגיד על 2002 בצל כל הפיגועים כשבכל שבועיים הפועל עושה את הבלתי ייאמן בעוד שלב ועוד שלב ואולי אם היינו מארחים את מילאן בבלומפילד ולא בניקוסיה לכו תדעו. הכדורגל של פעם, שהיו אוטוריטות.
הנחמה הכי גדולה שלי היא שדרור כן זכה להיות בטקס מאה השנים להפועל תל אביב ולקבל את ההכרה כאגדת עבר של המועדון. כבר אז הוא היה רזה נורא, בפנים, במצב לא טוב. יהי זכרו ברוך

לא מבין איך יש עדיין ישראלים שלא רק טסים לשם אלא משחקים שם.

לעזוב ומיד.

מעצבן אותי שאם משהו יקרה להם ישר יתחיל קמפיין שהמדינה תרוץ לחלץ אותם.

עצוב לי להגיד את זה אבל חבל לי שהדרבי הזה מתקיים הערב. אני כמו מכור “לסמים” ניסיתי להשיג כרטיס, כנראה מישהו שם למעלה וב"לאן" החליט שזה לא ייקרה. מצחיק אותי לשיר ‘המורי הזקן השוט על כתפו’ כשאנחנו כל כך פאתטיים. אי אפשר לדבר כאן על משהו טקטי ועל שחקן מפתח ועל להעיף כדורים להישאם לאיוס שהראש שלו לא פה בכלל וכן הלאה ושצריך את אור בלוריאן בשיאו או את השוער. הם גם יבואו להוציא עצבים. המוות של דרור קשטן הזכיר אם מישה שכח שפעם הפועל תל אביב הייתה אימפריה. אני מעמיד את החבר’ה הוותיקים והם יהיו יותר טובים מחסרי העמוד שדרה הוסמרטוטים באדום. אני מקווה שלא נושפל ונתבזה שוב ושהשחקנים ישחקו על הכבוד שלכם אחרי שאת הכבוד שלנו כבר רמסו. זה המשחק הכי קל של מכבי תל אביב בלוח. וגם אם נפתח טוב ונחזיק מעמד אנחנו יכולים לקבל גול ואז לספוג מהר עוד שלישייה.