השואו של מרסלו :: השחקן המרגש בסגל?

אם שחקן הוא מגביה קרנות וחופשיות טוב ובגלל זה הוא לא ברחבה, האם זה יהפוך אותו לנוגח לא טוב? או לשחקן לא שלם בגלל זה? זה נשמע מוזר שבגלל איכות מסויימת שיש לשחקן שמחייבת אותו להפסיד הזדמנויות לנגיחה הוא ייחשב לשחקן פחות “שלם” (יהיה מה שיהיה ההגדרה למילה בדיון הנוכחי). אם ניקח קרנות וחופשיות, ראמוס יאבד את כל שערי הנגיחה שלו וכריסטיאנו מאבד חצי. מסי הוא מגביה חופשיות קבוע ומגביה קרנות סמי קבוע, כך שהוא מאבד הזדמנויות לשערי נגיחה. והוא מגביה טוב, כך שזה לא ברירת מחדל כתוצאה מהחסרון שלו במשחק ראש בהכרח. המדידה של כמות השערים חייבת לבוא עם שקלול של העמדה. שחקן אגף שמגביה טוב לא “לא נמצא ברחבה” בגלל שאין לו משחק ראש, אלא בגלל שמישהו צריך להגביה לשחקן שנוגח, וזה כישור לא פחות חשוב שמחייב את השחקן לפי הגדרת תפקודו לא להיכנס לרחבה ולנגוח.
ההשוואה לאחוזים היא בכלל לא לעניין. לפי זה ראמוס נוגח יותר טוב מכריסטיאנו רק בגלל שראמוס כמעט לא מבקיע בצורות אחרות. אבל השאלה מבחינתי היא מה נחשב תכונות כדורגל מרכזיות וזה מה שמגדיר שלמות מהבחינה הזאת מסי מבחינתי שחקן שלם, או לפחות שלם ככל שניתן.
אני אגב חיפשתי נתונים לשערי נגיחה ולא מצאתי.

הנתונים של מסי זה בכל המסגרות, אתה הבאת פרמיירליג, וכבר שם ראית שמעליו יש 40 שחקנים. לגבי ההמשכיות, לקחת שנה וזה די מייצג, יכול להיות שזו שנה טוב ויכול להיות גרועה, זה אבל מראה כמה שחקנים כובשים 2 ומעלה בנגיחה, ושוב זה רק בליגה, כלומר ב38 משחקים ולא בסביבות ה55 שמסי משחק כל עונה.

בני אתה נכנס בקטנות, לפי ההנחה שלך קרוס נוגח מצוין כי אין לדעת מה היה קורה אם היה ברחבה.
אחת הסיבות שמסי מרים את המצבים הנייחים היא שאין בו צורך ברחבה במצבים האלו.

אולי רונאלדו מוסר טוב יותר ממסי, הרי מסי מרים נייחים ורונאלדו מקבל רק את הישירים.

שמעו מסי פאקינג 1.69, ומעולם לא הצטיין במשחק הראש ומעולם לא כתבו על התכונה הזו שלו, אני באמת צריך להוכיח את זה? בחייאת די להקטין ראש על אם ואם ועל ספקולציות, מסי לא נוגח טוב.

מסי 1.69 ועדיין בתנאי מעבדה אני בטוח שהוא נוגח יותר חזק, יותר מדויק ובעיקר בעיקר יותר מגוון מרוב הנוגחים הדגולים בעולם כולל כריסטיאנו. אין איבר בגוף שמסי לא שולט בכדור איתו בצורה אבסולוטית ומספיק מבט מהיר לעבר השערים שהוא כן מבקיע עם הראש כדי להבין את זה.

אז בוא נפתח דיון פילוסופי לגבי מה זה משחק ראש טוב?
אם, בהנתן שהכדור הגיע אליך, אתה נוגח אותו הכי טוב בעולם, יש לך משחק ראש טוב? או האם זה בכלל תלוי בהגעה לכדורים שאף אחד אחר לא יכול להגיע אליהם?
בקיצור, הדיון הזה צריך להיות מוגדר טוב יותר.

אני לא יודע אם יש טעם לפי התגובה האחרונה שלך, אבל ננסה שוב. ראשית, אילו קרוס היה נוגח כמות מכובדת של שערים,רק שהוא היה נופל אם היית משווה אותו למובילים בתחום, זה בהחלט היה מדבר לטובתו בהקשר הזה, וזה בהחלט היה אינדיקציה שמשחק הנגיחה הוא לא חולשה אצלו, ללא צל של ספק. שנית, ויותר חשוב. המחשבה שכדי שקרוס יהיה שחקן “שלם” הוא צריך להיות בעל משחק ראש טוב היא מגוחכת בעיני. זה הלכה למעשה אומר ששחקן יכול להיות “שלם” רק אם הוא חלוץ מטרה. קשר “שלם” הוא שחקן שלם, והתביעה ממנו תהיה שיהיה שלם בכל תחום שנדרש משחקן בעמדתו, ולהבקיע 5 שערים בעונה מהראש לקשר מרכזי שמרים קרנות וחופשיות, זה חלומות באספמיה. למזלו של טוני קרוס יש הרבה מאוד סיבות למה הוא לא שחקן שלם גם בלי קשר למשחק ראש.

הסיבה שלא מדברים על משחק הראש של מסי זה בגלל שתי סיבות שהן בעצם אחת. משחק הראש של מסי הוא לא מיוחד, הוא פשוט לא חולשה. לזלאטן בבארסה היו 2 שערי נגיחה בכל העונה ואני בספק גדול אם הוא הבקיע הרבה יותר ממסי בקריירה בראש. אני מניח שמעט יותר אבל לא משמעותית. וזה מביא גם לסיבה השניה שהיא הטעות של בלאנקו וה5% שלו, והסיבה שציינת שלמסי יש ימין חלשה. ימין חלשה יש לרובן, למסי יש יותר גולים בימין מאשר לניימאר יש גולים בשמאל. אף אחד לא חולם לקרוא לניימאר שחקן עם שמאל חלשה, והוא לא. הסיבה שקוראים למסי שחקן עם ימין חלשה זה בגלל שהשמאל שלו כל כך הרבה יותר טובה מהימין. ולפי הלוגיקה הזאת שחקן סובל בשלמות שלו בגלל שיש לו תכונה מיוחדת שזה פשוט לא נכון. אם בתכונות החלשות שלך אתה שווה לשחקנים ברמה גבוהה ובתכונות החזקות שלך אתה הסטורי, אז אתה שחקן שלם

מסכים איתך בנוגע לרגל החלשה. לא בנוגע לראש.
זו מאז ומעולם לא הייתה תכונה חזקה אצלו.
אבל במשחק ראש הקריטריון הוא לא לדעת לנגוח סתם ככה בכדור, זה גם אני עושה, הקריטריון הוא איך אתה עושה וממסי לא ראיתי משהו יוצא מן הכלל בתחום.

שמע שנינו מדברים על אותו מקרה עם סיבה ותוצאה הפוכים. לטעמי הסיבה שמסי לא משתמש בכלי ההתקפי הזה היא כי הוא לא באמת חלק מהרפרטואר שלו.

אחזיר למרסלו, גם מרסלו יודע לעשות הגנה, אבל למגן בין הטובים בעולם הוא בהחלט לא מציג הגנה טובה. האם מרסלו שחקן שלם עקב זה?

שוב, הגנה היא חלק מהגדרת התפקיד והאחריות של המגן. מגביה חופשיות הוא לא שחקן ששמים אותו בגלל שהוא נוגח גרוע, הוא צריך להיות מגביה טוב ומסי הוא כזה. לא הפכו אותו למגביה חופשיות בגלל משחק ראש לא טוב. חסר לנו דאטא פה, שתנתח מה הצפי משחקן אגף\מספר 10 נסוג וכמות השערים של שחקן ממוצע כזה בראש. כמה מהם במשחק פתוח וכמה במצבים חופשיים. כמה שערים בראש יש לשחקנים שנחשבים “שלמים” בתחום הזה (נוציא את כריסטיאנו מהתמונה הוא כנראה הנוגח הטוב בהסטוריה). אני לא חושב שצריך להתעלם מהקונטקסט העמדתי בשאלה הזאת. ולא, שחקן אגף לא יכול לבחור לקבל את אותם הזדמנויות כמו חלוץ קדמי.

אני רק רוצה שתשים לב לבעייתיות העצומה במשג “שלם” שהצגת. אתה השוות עכשו את היכולת לעשות הגנה עם היכולת לנגוח כדור שהוא אספקט שולי בהבקעה לרוב המוחלט של השחקנים שלא קוראים להם כריסטיאנו ראמוס או פלאיני. זה אחד הסיבות שאני חושב שההגדרה הזאת היא על הפנים. קח את הסקוררים הגדולים בהסטוריה. יהיה לך שם את כריסטיאנו,גרד מולר, פלה, די סטפנו ומסי. תיקח את הדריבליסטים הטובים בהסטוריה. יהיה לך את מראדונה, פלה, גארינצ’ה, רונלדיניו ומסי. תיקח את המוסרים הטובים בהסטוריה. יהיה לך את קרויף, צ’אבי או אינייסטה, זידאן אולי, אולי פירלו, אפשר לדון על מי נכנס. מסי בוודאות ברשימה הזאת. זה לא יהיה מופרך לומר שמסי מוביל כל קטיגוריה כזאת, הוא בודאי לא מחוץ לטופ 5 באף אחד מהם. ואין אף שחקן אחר שנכנס בראש של כל רשימה חוץ ממנו. איך הוא לא שחקן שלם?

אני חושב שהנגיחה מול מניו היא נהדרת ואתה לא תוכל להבקיע אותה. עוד דוגמא

מצטער על האיכות אבל זו נגיחה סנסציונית, יש לו עוד כמה. הוא שולט בנגיחה שלו הרבה מעבר לממוצע.

מעניין, לאור הגול שהוא כרגע הבקיע :wink:

ויש לו כל כך הרבה כאלה… אני לא מבין מאיפה הגיעה הקביעה הזאת. העובדה שהוא שחקן של כדור לרגל ומתמודד עם בונקרים בכל משחק לא אומרת שהוא לא מצוין בתנועה ללא כדור.

זו שיחה של אני טוען על משהו שהוא מקרה פרטי ואז אתם מביאים הוכחה פרטית לכך.
זה עדיין מקרה פרטי.
ושוב אם גול הופך אותך לטוב במשהו אז גם יש כל כך הרבה טובים.

הקביעה שלי שמסי לא שלם באה מאוד בהשוואה לרונאלדו למשל.
רונאלדו לדעתי יותר טוב ממסי ברוב התכונות ושחקן שלם יותר, אך מסי פשוט כל כך טוב במה שהוא כן טוב ובגלל זה הוא פשוט לא רואה אף אחד

הגיע הזמן להקפיץ את הדיון.

מה לדעתכם העתיד של מרסלו בקבוצה (אם קיים כזה)?
למען האמת מרסלו תמיד היה אחד האהובים עליי בסגל ומצד שני הוא תמיד גרם לי לתלוש שיערות בעצבים שאני רואה את אגף שמאל פרוץ לחלוטין והוא מדדה לו אחרי המחצית של היריב.
לטעמי הנתונים שרצים בפייסבוק על כך שבזמן שרגילון שיחק ניצחנו 8 פעמים ועם מרסלו רק פעם אחת לא מקריים, מרסלו לא טוב השנה, ולא רק שהוא לא טוב הוא עולה לנו בשערים. אני לא יודע מה הפיתרון בשביל להחזיר אותו למוטב והאם יש דרך חזרה או האם מדובר בשנתו האחרונה בלבן.

מה דעתכם?

זה ייגמר בזה שהוא יוריד כמה ק"ג, יעלה לעצמו את הביטחון, ויחזור להיות רמה מעל כל הסגל. לצערנו זה כנראה יהיה מאוחר מדי לעונה הנוכחית.
בגדול רגילון חביב וטוב שיש אותו בעונה כל כך מזעזעת של מרשמלו, אבל עם כל הכבוד קבוצות לא ישברו את הראש איך להתמודד איתו. עם מרסלו כשהוא טוב, אין שאלה בכלל.
לגבי מעבר ליובה, לא רואה את זה קורה. תמיד יש את הרושם שמרסלו אסיר תודה לריאל מדריד ולא שוכח מאיפה הוא בא, אולי זה קצת תמים מבחינתי אבל אני חושב שהוא יישאר כל זמן שהוא רצוי בקבוצה, ולא רק כשחקן הרכב.

הנתונים האלה לא אומרים כלום. כמו שמרסלו אמר בציניות ברורה “כן, אני גרוע והכל באשמתי”. החורים שלו באגף היו שם תמיד ולא זאת הבעיה שלנו העונה אלא שבצד השני משחק המון מגן חסר אחריות כמעט באותה מידה, שיש לנו בהרכב את בייל/קרוס/בנזמה/ויניסיוס וקאסמירו(בעונה נוראית) שלא תורמים כלום למשחק ההגנה הקבוצתי, לזה תוסיף את העובדה שאין לנו מאמן שיודע לפתור את הבעיה הנל (ע"ע אנצ’לוטי ודי מאריה כקשר) וסה מה שאנחנו מקבלים. אני אסייג בקטנה מהסיבה האחרונה כי כשיורנטה היה על המגרש נראה היה שהייתה עבודה נכונה טקטית לסגור את הבעיה הזאת ככה שאולי זה בעיקר זה שסולארי סומך על קרוס שיבצע את העבודה הזאת.
את המשחק אתמול הפסדנו נטו בגלל בייל. נטו. אז אפשר לרדת ממרסלו (שאכן בכושר מזעזע העונה).

גאה להקפיץ את הדיון: לכבוד הופעתו המאה בצ’מפיונס: רגעי השיא של מרסלו במפעל

מרסלו ירשום מחר את משחקו המאה בליגת האלופות. כמאמר הקלישאה - הישג שהיה יכול רק לחלום עליו, ורק מעטים כבר עשו זאת (איקר קסיאס, ראול, כריסטיאנו רונאלדו, סרחיו ראמוס, פרננדו היירו). אי אפשר לברוח מזה: ככל הנראה, מועמד חזק לתואר ‘השחקן הכי טוב שלנו בצ’מפיונס בעידן כריסטיאנו’ - חוץ מכריסטיאנו וראמוס. מהופעת הבכורה עוד בימים בהם ריאל הייתה עפה קבוע בשמינית הגמר ועד להשתלטות על המפעל והגולים הבלתי נשכחים בשלבי הנוק-אאוט.

הופעת הבכורה נגד ורדר ברמן

עונת 2007-08, מחזור הפתיחה בשלב הבתים, 18.9.2007. ביום בו ראול ו-ואן-ניסטלרוי, המלכים של הצ’מפיונס לפני צמד החייזרים, רשמו עוד יום במשרד בדרך לניצחון 1:2 - החלה דרך החתחתים של מרסלו שפתח בהרכב והשלים 90 דקות בכל אחד ממשחקי שלב הבתים. ברנד שוסטר היה זה שנהג לזרוק אותו למים העמוקים וסלח לו על החורים בהגנה. גם היעדרותם של מיגל טורס וגבריאל היינצה באותו משחק עזרה, כשרויסטון דרנטה שולב רק כמחליף.

הסלאלום נגד ליון

מרסלו עוד נוסה לא אחת כקשר, הן אצל חואנדה ראמוס וגם בהמשך אצל מנואל פלגריני. גם אם ז’וזה מוריניו לא הפך אותו למגן על הגנתית - רבים חושבים שהביא לשיפורו או לפחות צמצם את השכונה. בעונת 2010-11 כשריאל הגיעה עד לחצי גמר ליגת האלופות הוא שיחק בכל 11 המשחקים. אחרי שלב בתים קל, בשלב שמינית הגמר חיכתה ליון המנחוסית, זו שגנזה את החלום על הגמר הביתי שנה קודם לכן ומיררה לנו את החיים באמצע העשור הקודם. ריאל הובילה משער של קארים אבל ספגה בדקה ה-83. בברנבאו, היה ברור - ריאל לא תפשל, לא הפעם. בדקה ה-37 מרסלו יצא לפריצה אופיינית מקו שמאל, חדר לרחבה והתעלם מכל שחקני ההגנה בדרך לשער נפלא, שער הבכורה שלו במפעל במשחקו ה-19. נציין כי הברזילאי כבש גם בקאמפ נואו נגד ברצלונה בגומלין חצי גמר ליגת האלופות, שער ראשון שלו בקלאסיקוס, ומנע הפסד אם כי לא את ההדחה.

בימין, נגד מנצ’סטר סיטי

מחזור הפתיחה בשלב הבתים בליגת האלופות היה דרמטי. ריאל מדריד אירחה את מנצ’סטר סיטי כשהיא שרויה במשבר לאור פתיחת העונה החלשה בליגה. ואין כמו לחזור למסלול עם ניצחון במשחק גדול, על רקע ההמנון המצמרר. האנגלים הובילו פעמיים משערים של אדין דז’קו ואלכסנדר קולארוב, ובסוף הפסידו כשנכנעו לשער של כריסטיאנו רונאלדו ברגע האחרון (וכמובן שמרסלו היה הראשון לגלוש לעברו), מה שהביא לטירוף של מוריניו, אבל מי שהניח את היסודות לקאמבק היה מרסלו. בדקה ה-76, בפיגור 1:0, הוא סוף סוף הביא לריאל מדריד את אפקט ההפתעה - המגן חתך לרחבה ושלח בעיטה נפלאה ברגל ימין לרשת של ג’ו הארט (כן, עם קצת עזרה של שחקן הגנה - אז מה).

ים של דמעות

עם כל האהבה למרסלו, למוריניו הייתה גם תוכנית ב’ - פאביו קונטראו הוא האיש למשימות מיוחדות, למשחקי החוץ הגדולים. בעונת 2012-13 מרסלו נעדר לראשונה לפרק זמן ארוך ולא ממש הצליח להסיר חלודה בעונת הדסימה. אמנם הוא נעדר מצמד המשחקים נגד בורוסיה דורטמונד בגלל פציעה אך סופסל במשך 180 הדקות נגד באיירן מינכן וכך גם בגמר הדסימה. “הייתי כל כך מתוסכל שלא פתחתי בהרכב, אבל נזכרתי במשפט של סבא שלי שתמיד אמר לי לתת את כל כולי, להשאיר את השפם שלי על כר הדשא וגם את הזקן, וזה מה שעשיתי”, תיאר מרסלו. כשריאל הייתה בפיגור בגמר המתיש נגד אתלטייקו, אנצ’לוטי ביצע חילוף כפול וזרק למערכה את המגן\חלוץ השמאלי.

מרסלו מיד סיפק את התנופה הנחוצה בקו שמאל. את המשחק הזה אתם מכירים בעל פה - ראמוס השווה בנגיחה האל-מותית בדקה ה-92:48, גארת’ בייל הפך (110), אבל רגע לא פחות מרגש היה בדקה ה-118. מרסלו ניצל את העייפות של שחקני אתלטיקו שנפלו מהרגליים, התקדם באין מפריע ושלח בעיטה לא מוצלחת האמת אבל קורטואה, בימים בהם היה בצד הנחות של העיר - נכנע. מרסלו הוריד הניף את החולצה לעיני הקהל, הצביע על הסמל ופשוט התפרק על כר הדשא ומירר בבכי יחד עם איקר, לפני שריקת הסיום. מה שווים החיים בלי רגש? איזה צמרמורת זו לראות שחקנים לוקחים ללב כמו אוהדים. רגע שלא נשכח. מרסלו, סיפר כמובן - “אמרו לי שאתלטיקו כבר הוציאה את השמפניות, את חולצות האליפות”

החיבורים של שאלקה

קפצנו לעונת 2014/15, שמינית גמר ליגת האלופות. ריאל כבר התגברה על נאחס גרמניה עוד בשנה לפניכן, ובשלב לפני שהקריסה המערכתית הגיעה - לא היה ספק שהיא תנצח את שאלקה, שחטפה ממנה 1:6 בעונה הקסומה. הפעם זה היה משחק צנוע יותר ובעיקר לא מרשים. 0:2 סולידי שהספיק לשלב הבא (על אף הסתבכות מביכה בברנבאו והפסד 4:3). כריסטיאנו כבש בדקה ה-26 אחרי בישול של המגן האנרג’ייזר בצד ימין, והמגן הטוב בעולם שמר את שלו לשלב מאוחר יותר. בדקה ה-79 הוא חתך לאמצע, העביר לרגל ימין והדביק את הכדור לחיבורים של שאלקה . גולאסו. השער היפה בקריירה.

המופע נגד באיירן מינכן.

עונת הדאבל המרגשת, 2016/17, כמה כיף להיזכר. ריאל גברה על נאפולי עם ניצחון כפול בשמינית הגמר וברבע הגמר חיכתה לה באיירן מינכן, בימים שאריאן רובן ופרנק ריברי עוד סחבו בגאון, כשהאימפרייה הבווארית עם קרלו אנצ’לוטי האהוב על הקווים וצ’אבי אלונסו (העוד יותר אהוב) במרכז השדה - רצתה נקמה. ריאל ניצחה 1:2 במינכן בזכות צמד של האחד והיחיד, אך בגומלין בברנבאו היא הסתבכה והפסידה 2:1 בתום הזמן החוקי (לבנדובסקי כבש, כריסטיאנו השווה מבישול של קאסמירו ואז נהנתה באיירן מטעות ענק של קיילור וראמוס) - הולכים להארכה., איזה מתח, מה יהיה הפעם?

זה היה אחד ממשחקיו הגדולים בקריירה של מרסלו שהצליח לתסכל את אריאן רובן. ההתקפה תמיד הייתה הצד החזק שלו, אבל כשמרסלו קם על הצד הנכון, לרוב בשלבים המכריעים של המשחק, יודע שלא להפקיר את העורף ויורד לגליצ’ים - לא פשוט מולו. מרסלו הציל שער מהקו בנגיחה ובמצב של 2:2, בדקה ה-109 - יצא למירוץ. אף שחקן באיירן לא הצליח לעצור את הברזילאי שפרץ, הגיע לאחד על אחד מול מנואל נוייר והיה יכול לכבוש - אך העדיף לפרגן לחבר רונאלדו, הגיש לו כדור על מגש והפורטוגלי דחק לרשת החשופה. 2:3 לריאל, שלושער עצום של CR7 וריאל בדרך לגמר. אסנסיו, אגב, כבש את הרביעי, כשהקשר גם נהנה מבישול מבריק של מרסלו בגמר ליגת האלופות נגד יובה. ניצחון 1:3 הפך לתבוסה של יובה כשריאל ניצחה 1:4.

אירופה לרגליו: פריז-טורינו-מינכן-ליברפול

אתם יודעים מה יבוא בהמשך. כריסטיאנו אמנם רשם את הפיניש הגדול בהיסטוריה של המפעל בעונת הדאבל, זה נכון, אבל אם ניקח בחשבון את שחקני ההגנה אז לא היה אחד שהציג רפרטואר כזה כמו מרסלו. עונת 2017/18 תיזכר לעד. הוא כבש שלושה שערים ובישל עוד פעמיים בשלבי הנוקאאוט, מה עוד אפשר לבקש. כריסטיאנו נעצר מעט מאז רבע הגמר? טוב שיש את מרסלו. אף אחד אחר לא מבקיע - הברזילאי יעשה זאת.

הקורבן הראשון הייתה פריז. לוח התוצאות בברנבאו הראה על 1:2, מקדמה לא מספיק טובה לקראת הגומלין. ואז בדקה ה-86 הוא קיבל מסירה מצוינת ממרקו אסנסיו המחליף ובעט מכל הלב לרשת של אפונסו אראולה. מרסלו חגג בטירוף וגלש לעברו של המאמן האהוב זידאן, בתמונה מרגשת ולקול תשואות הקהל, בימים בהם מעמדו של המאמן כביכול היה תחת סימן שאלה. הלאה, רבע הגמר, חגיגה בטורינו. כריסטיאנו כבש שער מהיר בדקה השלישית, הוסיף במספרת אלוהית בדקה ה-64 אבל זה לא הספיק לריאל שהריחה הזדמנות לניצחון מוחץ. אקורד הסיום היה שייך למרסלו שבסיומו של מהלך קבוצתי מושלם קיבל מסירת עומק מכריסטיאנו, הקפיץ בטאץ’ עדין מעל בופון ברגל ימין ובעט לרשת. הלאה למינכן - החגיגה נמשכת. ריאל כבר עמדה לרדת להפסקה בפיגור ובמשחק לא טוב שלה למען האמת, ואז בדקה ה-44 קרבחאל הרים מצד ימין, כריסטיאנו פספס ומרסלו המתין מחוץ לרחבה, שם את הגוף בתזמון מושלם ואת הכדור בפינה של מנואל נויר. 1:1 גדול, וריאל עוד תנצח 1:2 עם שער של אסנסיו. לא סיימנו - בגומלין דאג מרסלו לבשל את השווויון של בנזמה כבר בדקות הראשונות עם הרמה מושלמת.

בגמר בקייב העולם עצר מלכת שוב. מרסלו ראה את המהלך די מקרוב. הוא קיבל מסירה מקאסמירו בדקה ה-63, החליט להפסיק עם ההרמות על אוטומט. הוא הפתיע את השחקן שמולו כשעשה הטעייה ומשך לרגל ימין ‘החלשה’ ומשם הרים. כמובן שהביצוע של בייל היה מושלם, ומרסלו למען האמת רץ אחריו כדי לחגוג מהר כמעט כמו הוולשי, אבל זה לא משנה את העובדה. עוד משחק גדול, עוד בישול של מרסלו. התקף חרדה לפני הגמר? מי זוכר את זה בכלל. הסטטיסטיקה הבאה כנראה תסביר הכל. למרסלו יש תשעה שערים בליגת האלופות. שבעה מהם בשלבי הנוקאאוט. ארבעה מהם מרבע הגמר ואילך.

מרשמלו. שחקן ענק ונשמה גדולה. הדריבל המצוין, הווינריות יוצאת הדופן, המנהיגות, ההווי המצוין שהוא יצר בקבוצה מהרגע שדרך בה ונראה כמו האח הקטן של רוביניו. אפילו החברות עם כריסטיאנו וכמובן הראיון האחרון בו חלק על רגע כל-כך אינטימי ואנושי שרק גורם לו להיכנס עוד יותר עמוק אל תוך הלב. זכינו.

זוכרים?

זמן טוב להקפיץ את הדיון:

ציון הדרך של מרסלו - מאה הופעות בליגת האלופות!| “כיף לחזור”, בפשטות אופיינית סיכם מרסלו את המשחק שלו אתמול, כשעלה מהספסל בדקה ה-69 במקום מנדי. הברזילאי, כפי שאמרנו, חגג הופעה מספר 100 בליגת האלופות - נתון מרהיב לכל הדעות. יש לו ארבע זכיות במפעל - הדסימה ב-2014 וכמובן 2016-2018, חלק עצום בקבוצה החזקה ההיא ואולי השחקן השלישי הכי משמעותי אחרי כריסטיאנו וראמוס. הוא רשם 66 ניצחונות וגם תרם תשעה שערים - רצוי במעמדים הבכירים. משחקו הראשון במפעל היה נגד ורדר ברמן, עם ברנד שוסטר על הקווים, במחזור הפתיחה ב-2007/08. הנה הסרטון הקצר של שתי דקות עם מיטב הרגעים הגדולים - בקלות זה היה יכול להיות גם 20 דקות. עונת 2017/18 עם שלושה שערים וארבעה בישולים הייתה פשוט בלתי נשכחת, אך נראה שהשער בדסימה כמחליף והבכי עם איקר על כר הדשא בדקה ה-117 - הם שיא השיאים.

המספרים של מרסלו במפעל:

עונת 2007-08: שש הופעות; בישול אחד
עונת 2008-09: חמש הופעות
עונת 2009-10: שש הופעות
עונת 2010-11: 12 הופעות; שני שערים ושלושה בישולים.
עונת 2011-12: שבע הופעות; ארבעה בישולים
עונת 2012-13: שתי הופעות; שער ובישול
עונת 2013-14: שבע הופעות; שער (בגמר) ובישול
עונת 2014-15: 11 הופעות; שער ושני בישולים
עונת 2015-16: 11 הופעות; בישול אחד
עונת 2016-17: 11 הופעות; שני בישולים (אחד בגמר, אחד במבצע נגד באיירן ברבע)
עונת 2017-18: 11 הופעות; שלושה שערים (שמינית-רבע-חצי) וארבעה בישולים (המספרת של בייל)
עונת 2018-19: ארבע הופעות; שער ובישול
עונת 2019-20: ארבע הופעות; שלושה בישולים
עונת 2020-21: שתי הופעות; בישול אחד
עונת 2021-22: הופעה אחת