טקטיקה :: סגנון המשחק לאן?

זה מה שגם טל אומר… :stuck_out_tongue_winking_eye:
יש לו אפילו תמונה של הנחש משחק כדורסל עבור אספניול…

בנינו, קשה להאמין שחלק נרחב מההחלטות לא נגוע בשחיתות (כמו רכישות תמוהות מקבוצות שלנשיא שלהן יש חברה שעושה עסקים עם חברה בבעלות הנשיא שלנו. וכמובן עוד דוגמאות שלא בא לי לחזור עליהן שוב). אבל יש גם החלטות טובות - חלקית.

פעם פעם, משה וטל התעקשו שהנהלת רוסל \ ברתומיאו מנסה לעשות ככל יכולתה בשביל לחסל את מורשת קרויף מהמועדון.
אני לא יכול להבין את זה כמשהו אישי נגד קרויף, זה נשמע לי יותר מדי נגוע במעשיות טלנובלה.
אני נוטה יותר להיות ציני ולהאמין בכסף.
כסף שעובר למקורבים בצורה של תפקידם במועדון או ברכישות נגועות בשחיתות כאמור.
וגם בעלי תפקידים (חדשים שמקרוב באו) עם זין קטן ואגו גדול - שפועלים בהתאם…

יאללה, עוד שנה וחצי למנייאק…
(נדמה לי)

ברור שאני יותר “מאמין” לקטע שהכל מוכוון כסף, אבל לפעמים זה נראה (לפחות לי) שיש דברים שלא עומדים אפילו בשיקול הזה.
העניין הוא שיש במועדון כמה גורמי עניין, או גורמי השפעה, מבחינת הרכש וניהול הסגל, ובמקרה הטוב כל אחד מושך לכיוון אחר. במקרה הרע הם מושכים לכיוונים מנוגדים.
בגלל זה אמרתי שהייתי, איכשהו, מבין קו מנחה אחיד שכולו אומר שחיתות, או רק שחקנים עם שם, או קמצנות, או פזרנות או לא יודע מה. לא הייתי מסכים עם כל קו מנחה, אבל לפחות הייתי מבין מה עומד מאחוריו. הבעיה היא שכרגע יש איזה 3-4 קווים כאלו, ובמצב האופטימי אחד מהם הגיוני.

אני חושב שהמילים שאתה מחפש הן קיצורי דרך וקיבעון מחשבתי. ביחד.
הלך שם גדול? לא חושבים בצורה יצירתית וישר שופכים כסף על הכוכב התורן כדי לשים פלסטר מתוך הנחה שמה שלא שבור לא צריך לתקן.
כשרון גדול וצעיר רוצה לעזוב מחשש לדקות וההתפחות שלו כשחקן? סע חביבי. לא חושבים מחוץ לקופסא.
שחקן צעיר מחוץ למועדון קצת מסבך את העניינים? להתראות.
מועדון כדורגל כמו ברסה לא יכול להתנהל כמו הגנגסטר של השכונה, חלון העברות מורכב.
עושה רושם שמה שלא מסתדר לכם עם המספרים שההנהלה תכננה להשקיע אין סיכוי שהוא יגיע. אלא אם היא תכננה להוציא הרבה כסף או לשלם סעיף שחרור.

שלום,
לדעתי בהרכב של היום יש כמה מערכים אפשריים (בלי ניימאר - באופן אישי מקווה שלא יגיע)

אופציה 1:
מאטס
רוברטו - פיקה - לנגלה/אומטיטי - אלבה
בוסקטס
ארתור - דה יונג
מסי - סוארז - גריזמן

אופציה 2:
מאטס
רוברטו - פיקה - לנגלה/אומטיטי - אלבה
בוסקטס
ארתור - דה יונג
דמבלה - מסי- גריזמן

אופציה 3 ( 3-2-4-1)
מאטס
פיקה - אומטיטי - לנגלה
בוסקטס - דה יונג
ארתור/קוטיניו
דמבלה - מסי - גריזמן
סוארז

כמובן שיש הרבה אופציות לחלופה:
בהגנה : סמדו/רוברטו, פיקה/ לנגלה/אומטיטי/טובידו
בקישור: בוסקטס/דה יונג , ארתור/קוטיניו/קריטיץ’/ריקי/ אלניה (גם וידאל)
בהתקפה: גריזמן/דמבלה/ מלקום (הלוואי שישאר)/קוטיניו

דעתכם?

קודם כל - ברוך הבא.

דבר שני -
לכאורה, כל עוד ההגעות/עזיבות לא נסגרו סופית, קשה “להמר” על מערך. כרגע יש לנו 9-10 שחקנים בקישור (שלפחות 2 מהם Untouchables), ו-5-6 שחקני התקפה. כל זה על 6 עמדות.

במציאות, לפי ההיכרות עם המאמן והשחקנים - בהנחה שפיקה, אלבה, רוברטו/סמדו, בוסקטס, ראקיטיץ’, מסי, גריזמן וסוארס נעולים בהרכב - אין הרבה אפשרויות תמרון.

אל תתייחסו לעונה האחרונה כדוגמה לנוכחית. קשה לי להאמין שעכשיו עם דה יונג ראקיטיץ ימשיך להיות באנקר, כנל סןארז עם הגעת גרייזמן

על הנייר אתה צודק. יש יותר שחקנים בכירים, ופחות סיבות לשחוק את סוארס (ואחרים). ולפחות בתחילת העונה שעברה ארתור, למשל, כן קיבל לא מעט הזדמנויות. אז בתיאוריה - יש סיבה לאופטימיות בקשר לספסול, לפחות מידי פעם, של האורוגוואי והקרואטי.

מצד שני - גם אם זה ישתנה השנה, כמה זה כבר ישתנה? אז סוארס יראה קצת פחות דשא, אחלה. אבל אני לא באמת רואה שלישיית התקפה (קבועה) של מסי-גריזמן-דמבלה, או שלישיית קישור בוסקטס/דה-יונג-ארתור-קוטיניו. לא מתאים להלך הרוח הנוכחי במועדון.

ממה שהתרשמתי מהגישה של דה יונג, הוא תובע את מקומו (ואת מספרו). הוא אומנם צעיר אבל עם מנטליות של בן 30, כל מסירה מדודה, לא נכנס לפניקה, גם לא מול ריאל מדריד במעמד ליגת האלופות. יהיה קשה מאד להוציאו מההרכב. למעשה גם מאמן שמרן כמו ארנסטו יכול להישאר ‘שמרן’ ולשחק איתו בהרכב. למעשה ההולנדי הוא שילוב של ‘דם חדש’ פלוס הימור בטוח.
אני רק מקווה שלא יישמרו אותו רק על המשבצת של בוסקטס, שכן הוא יכול לעשות גם עבודת אינייסטה בחלק האחורי של המגרש, לצד התמנון, ולכוון למעלה בהתחלה של גל שני אפקטיבי.
לא פוסל שלישיית באנקר במרכז המגרש של ההולנדי, התמנון וארתור/ראקיטיץ/קוטיניו.

אני חושב שבראייה של כמה שנים קדימה, הוא אכן מתוכנן לתפוס את מקומו של בוסקטס. כרגע זה לא רלוונטי, לפחות לא באופן מוחלט, ובצדק.
היתרון המאוד גדול שלו (חוץ מהיכולת, כמובן) זה שהוא באמת יכול לשחק ברמה גבוהה בכל עמדות הקישור (ואפילו לחלטר כבלם לעת צרה), ככה שאני חושב שלא הוא זה שצריך לחשוש למעמדו העונה. גם אם לא ייפתח 60 משחקים בעונה, הוא יהיה די בכיר בהיררכיה. לדעתי.
ארתור לעומת זאת…

אז ניצחנו את ארסנל (זאת היתה ארסנל בכלל?) ולא ראינו כלום מבארסה. אני באמת מתחיל לחשוב שהמאמן הזה הוא ההחתמה הגרועה ביותר בתולדות המועדון, יש לו מתחת לידיים קבוצה של שחקנים מאד אינטילגנטיים, חלקם עם גביע עולמי בכיס, חלקם סתם עם ניסיון אינסופי והשאר פשוט הקצפת של כל המחלקה ששהו בה. לא אתחיל למנות שמות, אבל היה נראה שההולנדי- שהוא באמת אמן של התמקמות ומציאת שטחים- לא מצא למי למסור, החלקים לא מחוברים, הכל נשען נטו על פעולות אישיות ואותו טריק פוני ישן של מסירה חותכת הגנה שמאלה לאלבה. מה יהיה ארנסטו? מה יהיה? אין לנו שיטה סדורה, לא ברור מה נותן כיוון לשחקנים חוץ מחוש ההתמצאות האישי שלהם.
משעמם ומבאס.

אגב
התירוץ של משחק ידידות והשחקנים עדיין בחופש לא פוטר כמובן את המאמן מלנסות ולהראות לנו בשביל מה משלמים לו משכורת. דה יונג סיכם זאת יפה בסוף המשחק- לא שיחקנו טוב, לא שיחקנו גבוה מספיק.

אגב 2
הנאום של מסי… אני מת עליך פרעוש, זה ‘קלארו’, אבל אל תשים את עצמך במצב בו גם שנה הבאה תצטרך לומר ‘אני לא מתחרט על כלום’.

מה הוא אמר?

שהוא לא מתחרט שהוא אמר שהוא רוצה טראבל בעונה שעברה והוא אומר את זה גם היום.

אני לא חושב שיש לו מה להתחרט. הוא לקח אותנו הכי רחוק שאפשר. מה שוואלורדה עשה בסוף העונה זה פשוט אפילו יותר גדול ממסי. הבן אדם היה מפסיד אליפות עם שיקאגו של ג’ורדן.

בגדול יש לו את ה"שיקאגו של ג’ורדן" והוא כן לקח אליפות בסוף. אבל הכוונה מובנת :wink:

דה יונג נראה מצויין, מהלכים בנגיעה ואומן השתחררות מלחץ. גם ריקי פוץ’ נראה מפוצץ בכישרון.

אבל הילדים האלה צריכים מאמן, מנחה, אבא רוחני שמלווה אותם במגרש האימונים כל יום. ולא רק להם, אלא גם לשחקנים שסובבים אותם כדי לשפר כל חלק נע במכונה.

חלום בלהות המאמן הזה…

“Imagine coming to Barca to try playing some beautiful tiki taka and this is what you get instead”

https://twitter.com/TrapaveIIi/status/1159501136535048192

בקושי חודש במועדון ונראה לי שפרנקי המסכן כבר מבין לאן הוא הגיע ואיזה דחליל מאמן אותו:

https://twitter.com/barcacentre/status/1158114704088281090

הסרטון הזה ממש העציב אותי. הזכיר לי את מסי בנבחרת ארגנטינה. אם יש מקום לאופטימיות זה שמסי הולך למות עליו. מאז שצ’אבי עזב לא היה למסי קשר בצד ימין להתמסר איתו.

אוקי הימורים: סרג’י רוברטו, ראקיטיץ ובוסקטס בקישור (מאמן פח-דן) או ארתור, סרג’י רוברטו/אלנייה, בוסקטס/דה יונג (דרך חדשה)…

באמצע - דה יונג-בוסקטס-ראקיטיץ’. לפחות הערב.

הוא חייב להבין שדה יונג הוא מאסטר קלאס, מעבר למאמן כזה או אחר. רק עיוור יכול לפספס את זה