טקטיקה :: סגנון המשחק לאן?

image

כמה שיותר - יותר טוב :slight_smile:

כל קישור שלא יהיה מורכב מראקיטיץ ווידאל ביחד כבר עדיף על מה שיש לנו עכשיו. בוסקטס כבר לא צעיר. וראקיטיץ בעיני אחרי בושת אנפילד, צריך לחפש קבוצה אחרת. עד אנפילד, עוד חשבתי שהוא צריך להשאר בתור שחקן רוטציה. אחרי זה, ובמיוחד היריקה בפרצוף שהוא חגג לנו בסביליה יום אחרי (ועוד שהוא היה מהשחקנים היותר רעים). ועוד אחרי הראיון המביך שלו. זמנו אצלנו תם. רכש מעולה, נתן לנו המון, אבל זה הזמן להיפרד.

ברצלונה תשרוד את העזיבה שלו…

מודה ועוזב ירוחם…

אגב מה ששירטתי שם, זה היהלום שאני רוצה במרכז המגרש, לא במחזור הראשון אבל כן להבריג פנימה בדיוק את ארבעת אלה, בוסקטס יחנוך בהדרגה.
חושב אחרת? אז אתה אוהד קבוצה אחרת, עם המאמן הזה בראשה.

אני אכן אוהד קבוצה אחרת אבל עם מאמן הרבה יותר קירח.

בכל מקרה - ובתשובה גם ל- @Ender - בתקופות השיא של הפפ טים ושל המועדון בכלל שיחקתם עם ורסיה כזאת או אחרת של טרידנטה התקפי. זה חלק מהשיטה הברסאית כמעט כמו שלישיית הקישור. בלי קשר אני חושב שאלניה לא ברמה והוא מחליף חביב במקסימום, אולי אתבדה.

@mos56 - רקיטיץ’ אולי ימשיך בהרכב אבל קשה לי מאד לראות תסריט שבו וידאל ממשיך. אם כי הבעיה איתו היא חד משמעית סגנונית, הוא נתן עונה מעולה מכל בחינה ועדיין מעט טוב מארתור לטעמי. כמובן שזה לא סותר את העובדה שאני מבין לחלוטין את ההעדפה שלכם את ארתור מבחינת סוג האיכויות שהוא מביא לקישור.

ווידאל הוא אחלה שחקן שמגיע מהספסל. הוא היה מהבודדים שנלחמו באנפילד, והגאון מבילבאו החליט לזרוק אותו לספסל בתור תמורה על המאמץ שלו. (ולהמשיך עם ראקיטיץ המוצהב!!!)

מסכים איתך שראקיטיץ ימשיך בהרכב, עוד אחת מהסיבות שואלורדה צריך לאמן בקבוצה אחרת שנה הבאה.

מה שמעצבן, שגם אם וידאל או ראקיטיץ יעזבו, אין לי ספק שהוא ידרוש עוד שחקן פיזי או חוטב עצים במרכז המגרש.

אני מצטער, אבל הוא היה נורא. גם פדרו עשה המון עבודה לקראת הסוף שלו אבל לא כבש. בסופו של דבר אני רוצה שיעשו את התפקיד שלהם.

המיקום של וידאל קטסטרופה, אין לו מושג איך להניע כדור, הוא לא יודע לשחרר לחץ. הוא יודע לרוץ במגרש עם הרבה אנרגיה ולתקל בלי סוף. זה גורם לחוש אליו סימפתיה כי הוא “מתאמץ” אבל בפועל הוא נותן מעט מאוד ערך מוסף. בטח לקבוצה כמו ברצלונה.

אישית אני תמיד אעדיף את השחקן האדיש שישתמש בשכל, מאשר זה שיתרוצץ בלי סוף על המגרש בצורה הרבה פחות חכמה.

אני יגלה לך סוד, אני גם מעדיף את זה. כרגע הוא שחקן ברצלונה. הכל יחסי, אני לא אומר שהוא היה הגילגול של צאבי, בין כל הבושה שהיה באנפילד, הוא ומסי היו שחקני השדה היחידים שהגיעו למשחק.

למה אני כל הזמן מתלונן ומקטר על ההנהלה? אז הנה, חלק קטן מהסיבות : (קרדיט לבארסה מניה)

"ז׳ואן וייה, שהיה אחראי על הטמעת המתודולוגיה של קרויף בלה מאסיה וחוזהו לא חודש על ידי פפ סגורה:

״אני מרגיש חסר אונים מול המעשים של ההנהלה הזאת בשנים האחרונות״.

״כיום בלה מאסיה אין את השיטה הקלאסית של קרויף, בשנתיים האחרונות שלי ראינו כיצד ההנהלה מטמיעה שיטות חדשות ומסרים אחרים״.

״צ’אבי ביקש ממני לעזור לו ואני אשמח. ארצה לחזור לבארסה תחת הנהלה אחרת״.

״צ’אבי כמאמן ופויול כמנהל טכני זה מעולה. איפה חותמים?״

״את ויקטור פונט אני מכיר שנתיים. הוא מוכן, עם רעיונות משלו ובסיס מאוד חזק״.

פוטר ע"י פפ סגורה

תחקיר של צאבי טורס

"בתחקיר של צ’אבי טורס, העיתונאי המוערך, ב’ספורט’, עולה שפפ סגורה עשה נזק כבר כשהיה אחראי על מחלקות הנוער, עם שינויים בלקסיקון המוצלח של קרויף בקבוצות הנוער. הורדת הפוקוס מחיפוש האיש השלישי (משולשים), פחות השקעה בסשנים של ראיית משחק ועוד.

“פפ סגורה הוא חסיד נלהב של סטטיסטיקה, אבל הוא שוכח שסטטיסטיקה לא יכולה לספר הכל, צריך גם לראות מה קורה במגרש”.

“הקבוצות בלה מאסיה סובלות מצפיפות עם סגל של 25 שחקנים. בעבר הממוצע היה פחות מ-18 וכל אחד קיבל תשומת לב מירבית. את החיתוכים הכואבים עשו לפני כן. סגל של 25 מוביל לרוטציות מרובות והתפתחות פחות טובה של השחקנים. אין לבארסה טעם להשקיע בשחקנים שלא יוכלו באמת להתפתח לרמות הכי גבוהות”.

“יש סיבה שלקבוצה הראשונה עלה רק שחקן אחד ב-5 השנים האחרונות - סרג’י רוברטו”.

“בארסה מציגה כלפי העולם את הלה מאסיה ומתגאה בה, בעוד שבפנים עובדים בשיטה אחרת לגמרי”.

תורגם ע"י בארסה מניה

אה, סליחה, לא הבחנתי שאתה מהצד השני של הנהר, מבקר כאן בפורום וחולק על אוהדי בועה.

אני לא חולק על אף אחד, לא ממש הצגת טיעון שאפשר לחלוק עליו. רק מטיל ספק בהנחה שאפשר לשחק עם כל כך הרבה קשרים בהצלחה, ותוהה כיצד התאהבתם כל כך באספקט אחד של המסורת הברסאית שאתם מוכנים להקריב אחד אחר מרכזי לא פחות מבחינה היסטורית. מה שעוד יותר מעניין זה שאת הסטיה משניהם מאפשר אותו שחקן, אבל היחס שלך אליהם הפוך לחלוטין.

במילים אחרות וכמו שכתבתי קודם לכן - זו שבירת “האתוס הברסאי” לא פחות מה-4-4-2 של ואלוורדה.

אתה גם לא קורא אותי נכון וגם מפרש אותי לא נכון, שזה הגיוני כי הפירוש תלוי בהבנה של מה שקראת. 4 הקשרים שסימנתי אותם, הם האתוס הברסאי בהתגלמותו, אם נפלת כבר כאן- אל תגיב לי. בנוגע לבוסקטס, מה אתה רוצה ממני, האם אתה מנסה לתת לי שיעור על חשיבותו עבור המערך הברסאי שאני מאמין בו בכל ליבי? הסיבה שהוא לא בתמונה של הארבעה שהעליתי, זה בגלל שהוא הדור הישן שיכשיר את המקום לדור החדש. וזה לגמרי לא תלוי בבוסקטס, אלא במאמן שכופר באותו האתוס.

אני מנסה לנהל דיון על כדורגל ולכתוב הודעות מובנות שמתייחסות להודעות של הצד השני. מבין שאני לבד בזה ואתה מעוניין יותר בהיעלבות ושירה.

אתה ממש מדען! חוקר כדורגל!
ממתין עדיין להבין על מה אתה מדבר ואיך זה קשור למה שכתבתי.

טוב, אני יכול להבין את שוסאקו באיזשהו מקום…

מנסה שוב:

הצגת ארבעה קשרים. הסיבה שהתייחסתי לבוסקטס היא בדיוק כי הנחתי שהוא משוריין בהרכב (הפותח או כלשהו) בנוסף לארבעתם, משמע - הרכב שמורכב מרביעיית הגנה, חמישה קשרים ומסי. גם בלי בוסקטס - ארבעה קשרים ושני שחקני התקפה. לכן גם התייחסתי לטרידנטה בהמשך ולא לבוסקטס. בהמשך תהיתי על האלהת הקישור על חשבון ההתקפה המסורתית לא פחות בתקווה לדיון מעניין, ואתה בחרת לפנות לעקיצות ולהחליט שלא הבנתי מה כתבת (למרות שעושה רושם שההפך נכון).

כרגע מסי מתפקד בשתי פונקציות במגרש, כצ’אבי וכמסי, או כאינייסטה וכמסי, לפעמים גם כפדרו וכמסי אבל זה לדיון אחר. בארסה צריכה את הכדור אצלה, בהנעה, ביצירת מרווחים ובמציאתם, בארסה הכי טובה שהכדור אצלה. לוצ’ו הכניס את הרעיון ש-‘למדו’ אותנו ולכן צריך לפרקים לדלג מעל האמצע וישירות להגיע למעלה-אבל זה כשיש את ניימאר וסוארס בשיאו. מאז אנחנו באובדן דרך, קירחים מכאן ומשם, מסי לבדו מביא אותנו אל הפסגות אבל שם הוא מתקשה לבד. אין תמיכה מהקישור, אין לחץ שוטף ובעיקר (וזו הנקודה) אינטילגנציית משחק שכל כולה האלהת הדיוס ורק לו פתרונים. טוב בליגה באופן יחסי לא טוב באמת באלופות.
ארבעה שחקנים שמבינים כיצד לזוז במרכז זה לא פחות מישועה עבור בארסה. הארבעה שציינתי יוכלו לקחת אותנו לשם, לא תחת שרביטו של המאמן הנוכחי.

נתתי לייק להודעה שלך, אבל גם אני חושב שעם שחקנים אינטיליגנטים, עדיף שלושה קשרים ושלושה בהתקפה.

הקבוצה צריכה הבראה מבחינה מקצועית:
כרגע הרכש ממוקד מסחריות ולא מקצועיות, המאמן לא מדבר עם שחקנים לפני שהם מגיעים לקבוצה, וגם אין לו פילוסופיה .

מאז ימי לוצ׳ו שחקנים שמגיעים לקבוצה לא מתקדמים מבחינה מקצועית, והמערכים שלנו נראים כמו אסופה של אינדיבידואלים מצויינים ולא כמו קבוצה שיש מאחוריה הבנה ומחשבה.

בהתחשב בכל מה שרשמתי (ושכבר נאמר בעצם בעבר), הבראה תגיע לא תחת המאמן הזה ולא תחת ההנהלה הזו.

אבל דה-יונג, ארתור וריקי זו כבר התחלה טובה (וסליחה שאני לא סופר את אלניה - לא התרשמתי כל כך).

שלושה קשרים! (ארבעה זה כולל מסי כמובן) זה כל מה שאני מדבר עליו, השאלה כמובן אילו קשרים, מה באוריינטציה שלהם עם הכדור, ועד כמה להעניק משקל לנוכחות שלהם מסביב לעיגול. הדגש הוא על הנעת כדורגל מהירה בנגיעה, ארתור היה קמצוץ מזה ותראו כמה טוב זה עשה לנו.

האמת? הלוואי וזה היה נכון. לא שאני חושב שברכישות (או בשמועות לגביי הרכישות) יש היגיון טקטי או מקצועי, אלא שהייתי מוכן “לקבל” אפילו קו מחשבה של רכש מסחרי וזהו.
העניין הוא שזה אפילו לא זה. רכש מסחרי זה לא 120 מיליון על גריזמן, רכש מסחרי זה למכור את ראקיטיץ’ בעונה שעברה בסכום “קצת” יותר גדול ממה שהוא יכול להימכר השנה (לפחות לפי דיווחים ושמועות), רכש מסחרי זה למכור את סילסן ולא להשתעשע בטרייד בינו לבין נטו ועוד ועוד.
לפעמים אני מחפש איזשהו היגיון בפעולות ההנהלה, אפילו רק מבחינת הרכש, ואני לא מצליח. לא היגיון מקצועי, לא מסחרי, כלום. הייתי אומר שהם עושים דווקא, אבל אפילו זה לא הגיוני, בהתחשב בפעולות שנעשות.

לי נראה שקניה של גריזמן זו החלטה מסחרית - אלוף עולם שמגיע מקבוצה גדולה עם קהל אוהדים מאוד גדול ובלי שום הגיון מקצועי.
כן, הוא קראק, אבל מקראק ועוד בתפקיד חלוץ \ שחקן התקפה הייתי מצפה שיסיים קצת יותר גבוה בטבלת הפיצ׳יצ׳י מאשר מקום 8 עם 16 שערים.
זה לא מפריע לו להיות סלב, וזה לדעתי הסיבה העיקרית שהוא נרכש.