טקטיקה :: סגנון המשחק לאן?

ברור שזה גם בגלל שוואלוורדה מאמן חלש, לפחות מבחינת האופי. אבל מאמן כזה היה נשאר, אם לא הייתה תמיכה מלמעלה ומלמטה? לכל הצדדים נוח שיש מאמן כזה, אז הוא עדיין פה, והוא עדיין “מקבל החלטות”. זה הבנאדם, לטוב ולרע, לא הוא זה שיכול או צריך להשתנות.
אם למישהו למעלה, או למטה, היה מפריע שזה הלך הרוח בקבוצה, היה שינוי.

ואתה לא רואה הבדל בין שחקן שנמנע מלהגיע למשחק לבין שחקן שאשכרה מגיע ולוקח אחריות?
פיקה אומר למאמן שהוא יגיע למשחק ושהם ינצחו. וזה אשכרה קורה. יש אחריות אישית.
ניימאר פשוט לא שם.

אבל בגדול אני מסכים איתך ועם משה וחושב דיי דומה. תתעסקו בכדורגל.

זה משפט שבעולם מושלם היה יכול להיות נכון, אבל במציאות שלנו, זה לא נכון. וזה לא רק כדורגל, לא יכנס לכלכלה או פוליטיקה, אבל אין שום מסגרת אנושית שבנויה משיויון מלא בין כל פרטיה. בכל קבוצה. יש אנשים ששוים יותר ושוים פחות. אין כזה דבר שיויון מלא.

אי אפשר לצפות מפיקה מה שמצפים מפאטי וההפך… זה לא יקרה. אבל יש תנאים בסיסים ששתי השחקנים חיבים לעמוד בהם .

למשל, אם פאטי יצא לטורניר פוקר, הוא יחטוף על זה. אבל שפיקה יוצא לטורניר פוקר, ואף אחד לא מתרגש מזה.

אבל אם פאטי למשל היה אומר את המשפט שאמרתי למעלה, הוא היה מקבל בראש. ואותו דין פיקה צריך לחטוף. מבחינתי כל עוד פיקה שחקן מקצועני בברצלונה הטניס צריך להיות במקום השני. ואם הוא לא מסוגל להבין את זה. זה כנראה הזמן לעשות פרידה מכובדת היה כיף הוא אגדה והכל, אבל ברצלונה אסור שתהפוך להיות תחביב של אף אחד. וזה תקף לכולם.

ברור שאני רואה הבדל. הקצנתי קצת, כי ניימאר היה מפסיד משחקים בשביל אחותו, ומפסיד דקות דשא בשביל נייקי,
ופיקה לא (לפחות לא שידוע לנו). אבל ההשוואה נעשתה בכל מקרה, למרות ההבדלים הברורים, כדי להסביר שמבחינתי כאוהד, אני רוצה שחקנים שקודם כל דואגים לקריירה הנוכחית שלהם ולמצב קבוצתם (חוץ מענייני בריאות, משפחה וכו’, שזה כמובן קודם להכל), ורק אז לעיסוקים אחרים. ביזנס או או פלז’ר.

גם פה - ברור שאני רואה הבדל בין פיקה לפאטי, או בין מסי לפרז. לא כל דבר שאני רושם צריך להבין מילולית כפשט. יש דברים שלפיקה מותר, ולאחרים אסור, ולהיפך. אבל אני ידוע שעל כל זכות שפיקה צבר לאורך השנים, הוא צבר גם חובה. אם אתה שחקן ותיק ומוביל, מגיע לך יותר, אבל בתמורה גם מצפים ממך ליותר. אחד מהדברים שמצפים ממך (בטח ובטח אם אתה אישיות מחוץ למגרש, וגם חותר לעמדה בכירה במועדון) זה דוגמה אישית. גם בשביל שחקנים צעירים וגם מול האוהדים.

לפיקה מותר הרבה יותר מפאטי כי הוא אחד מעמודי התווך של הקבוצה, ופאתי לא. גם המשכורת של פיקה הרבה יותר גדולה. כמו שלמסי מותר הרבה יותר מפיקה, לו היה רוצה לנצל זאת.
אין ג’טלג אם אתה נמצא בקצה השני של העולם רק כמה שעות. גם אין הרבה עייפות אם אתה טס בפירסט קלאס או במטוס פרטי. משחקי הנבחרת למשל מעייפים הרבה יותר, אני מעדיף שפיקה ישחק פוקר במקום משחק ברומניה.
אם פיקה יציג יכולת לא טובה שירד לספסל ויוחלף בבלם טוב יותר אם יש כזה. לא אכפת לי אם זה בגלל פוקר או טניס או שקירה או שהילד לא נתן לו לישון.

פה אנחנו מסכימים. לגמרי.
הבעיה היא שהטיסות העסקיות שלו הן לא הבעיה עצמה, אלא רק המחשה לבעיה האמיתית. אם שחקן בירידה, מקצועית או אישית, היה חוטף (לא עונש כספי, אלא אפילו ספסל לתקופונת), אולי הרבה דברים היו נראים אחרת. אבל זה לא המצב. בלי קשר לפיקה עצמו, או לפחות בלי קשר רק אליו.

זהו שבברצלונה זה לא קרה, לא קורה ולא יקרה. תחת ההנהלה המאמן וצוות השחקנים הנוכחי. שחקן שמרגיש שיש לו גב מספיק, יכול ל"בלף" כמה שהוא רוצה. אבל את הספסל הוא לא יראה. מסיבות שונות:

אין תחליף בספסל (אלבה) המאמן מאוהב בו מכל הראש (ראקי) הוא החבר הכי טוב של המשיח (סוארז) ואין בלם בספסל (פיקה).

יש שחקנים שפשוט רואים את זה, ומבינים שהם יכולים לשחק בהילוך שני כי:

א. ואלורדה לא נוגע בהם
ב. מסי בסוף תמיד יבוא ויציל להם את התחת.

ושוב מה שכתבתי בהתחלה, תענו לי על זה. שפיקה זורק זין למה שדמבלה יתנהג אחרת? מבחינת דמבלה אם פיקה יוצא לפוקר ולמסעות בארה"ב אז הוא יכול לשחק בפיפא עד 4 בבוקר… זה הדוגמה האישית שמי שטוען שהוא רוצה להיות הקפטן והנשיא הבא שלנו מראה לשחקנים שלצידו.

כל יום שעובר אני מתגעגע לשחקן הזה יותר ויותר, ולדעתי פיקה זקוק לו יותר מכולנו:

הוא אוהב את פיקה, אבל התחושה שלי שהוא קורא את הראיון של פיקה ובתוך ליבו רוצה להקיא…

המשפט של פיקה היה אומלל ביותר, אבל צריך לקחת אותו בפרופורציות. גם אנחנו כאוהדי כדורגל לפני משחק גדול מסוגלים לומר “כדורגל זה החיים” כשברור לכולנו שזה במקרה הטוב תחביב. לא הקריירה שלנו ובטח לא החיים.

אני לא מאמין שאפשר להצטיין בכדורגל (ואפשר להתווכח על היכולת של פיקה, אבל להיות שחקן הרכב מובהק בברצלונה זה לחלוטין להיות מצטיין) מבלי להשקיע בו את החיים. כל כך הרבה אנשים עד היום שיחקו את המשחק ובודדים טבעו את חותמם על המשחק והמועדון בו הם שיחקו.

משפט אומלל ללא ספק, והיה עדיף לו לסתום את הפה (בכללי עדיף שיסתום את הפה, הוא מדבר המון שטויות), אבל עם זאת אין צורך להתייחס אליו יותר מידי.

אתה מבין, אם זה היה רק המשפט האומלל הזה, אז כנראה שלא הייתה בעיה.
אבל הקבוצה שלנו, וגם שלכם אם לומר את האמת, סובלת מיותר מדי שובע.
אין מי ומה שיחזיק את השחקנים קצר וידרבן אותם.
אני לא יודע איך אצלכם ממש ממש כרגע, אבל אני לא חושב שזיזו יצליח להוציא מים מהסלע עם הסגל השבע שלכם.
גם הצנון כנראה לא יצליח לעשות את זה אצלנו.

העובדה היא שבליגה אולי אתלטי תגנוב אליפות, אבל כשאתם התחרות הרצינית היחידה שיש לנו, ואתם נראים כל כך גרוע, אין מה שידרבן את השחקנים שלנו להצטיין.

מצב איום…
ולתוך המצב הזה מגיע הוידוי של פיקה על השיחה שלו עם המאמן ובתוכו הסיפור שבתאכל’ס, הוא לא ספר את המאמן עד הסוף. ומי כן?..
אז זה לא שהפליטה הפרוידיאנית שהוא נושם טניס 24/7 באה בואקום. היא באה במצב שכולנו כבר מותשים ממנו ומחכים שיגמר.

האמת שתיכף תתחיל העונה ויתחיל רצף של משחקים והדברים יתחילו לתפוס כיוון ברור יותר.
אבל בינתיים, גם הקיץ שלנו וגם הקיץ שלכם לא מבשר טובות.

אני אנסה לענות.
פיקה בן 32 , כבר היה בטופ של הטופ, טס באישור של המאמן וזמין בטלפון.
דמבלה בן 22, עוד לא עשה כלום בקריירה, נסע לאמא ללא אישור, הסתיר פציעה, מאחר כרוני, לא עונה לטלפון ולא יודעים איפה הוא.
זה כמו בצבא - מה שמותר לסמל שמשתחרר בעוד חודשיים, אסור לעשות לטירון שרק הגיע לבסיס.
דמבלה בגילו ובמעמדו לא צריך להסתכל על מה שפיקה עושה, הוא צריך לדאוג לקריירה שלו. והיא נפגעת קשות מהשטויות שהוא עושה. שיסתכל על מסי או על סוארז אם הוא צריך מישהו בתור דוגמא.

ואם כבר הזכרת את פויול, זה לא פייר להשוות אף אחד כמעט עליו. אתה עושה לו עוול. זה כמו להשוות שחקנים בני אנוש למסי.

האם האשמה היא בהכרח של המאמן? או שאולי ההנהלה שמה את השחקנים במעמד גבוה משל המאמן?
בסופו של דבר אם למגד של הגדוד יותר אכפת מהחייל מאשר מהרסר אז לרסר אין שום כוח על החייל, כי במקרה של פיצוץ המגד יעדיף את החייל והרסר ילך הביתה…
אולי זהו המצב בברסה, אולי פיקה (וכמובן ששחקנים נוספים) קיבלו את ההבנה הזו ולכן אין להם בעיה להכנס במאמן ולעשות מה שבזין שלהם כי פיקה יודע שהרבה יותר קל להפטר מוולוורדה מאשר ממנו

די מיציתי את הדיון על פיקה.

א. פיקה בעצמו רוצה להיות קפטן ונשיא עתידי של ברצלונה. פיקה רואה בעצמו סמל של הקבוצה. מסתבר שהוא לא.

ב. לא נכון, אני לא דורש מפיקה שהיה שחקן נשמה כמו פויול , כי זה דבר שאי אפשר ללמוד או ללמד. אבל להיות מקצוען ובעל כבוד למקצוע, זה משהו שלא דרוש אליו להיות כישרון על או משהו יוצא דופן. זה שילוב של משמעת ומוסר עבודה. גם השחקן הכי לא כישרוני בעולם יכול להיות כזה. ברגע שפיקה אומר שטניס הוא הפרויקט הכי חשוב בחייו הוא מוזמן בכבוד רב, ללכת לברתומאו ולבקש להשתחרר מהקבוצה. שפויול הבין שהפציעות מכריעות אותו , הוא עשה את הצעד הזה.

זה נתון למחלוקת, בפרשנות אחת הוא נסע ללא אישור ופרשנות שניה הוא “סיבן” את ואלורדה ולמעשה כפה עליו את האישור לטיסה.

זה שהוא בטופ של הטופ, זה לא רק זכות שלו אלא גם חובה שלו. וזה שיש לו זכויות יתר על שחקנים מסוימים בגלל המעמד שלו זה ברור, אבל הוא מנצל את המעמד שלו לרעה. בעיני הוא עבר גבול. אבל שוב הבעיה יותר גדולה יותר מפיקה. זה משהו הרבה יותר גדול ממנו, זה מתחיל בנשיא מושחת ורקוב ממשיך באנרכיה שיש בצוות המקצועי, ממשיך משם למאמן חלש וחסר עמוד שידרה ומסתיים איך לא בשחקנים. משהו מאוד רקוב בממלכת דנמרק.

לנושא אחר, פרנק דה בור על דה יונג:

“ראיתי את המשחק האחרון של דה יונג בברצלונה ופרנקי שיחק כמעט בתור וינגר , זה לא העמדה שלו , הוא צריך לשחק בתור קשר מרכזי או conrtoller (שכחתי איך מתרגמים את זה לעיברית) אני לא יודע מה ואלורדה רוצה לעשות איתו, בוסקטס מזדקן אבל עדיין מספק את הסחורה במגרש”

https://twitter.com/TheEuropeanLad/status/1170780441999269888

ההנהלה לא יכולה לקבוע את הדבר הזה. או שלמאמן יש את זה או שאין לו את זה. לואיס אנריקה היה מאמן חלש, אבל היו לו מניירות של כוכב והוא עשה מפיקה פורפרה עד שהאחרון התיישר והיה הבלם הכי טוב בעולם בשנתיים הראשונות עם אנריקה.

תראה מה פפ עשה לטורה עם הסוכן שלכלכך עליו בתקשורת. מוריניו, פרגוסון, זידאן, אנחנו מכירים המון שמות של מאמנים מההווה/עבר עם הילה של אבק כוכבים סביבם, חלקם היו שחקנים גדולים וחלקם הרוויחו את זה דרך כריזמה, פילוסופיה והישגים.

וואלורדה? הוא פחון שההישג הכי גדול בקרייקה שלו היה לא להרוס למסי שתי אליפויות. את ליגת האלופות הוא הצליח להרוס פעמיים, ואשתקד גם את הגביע.

השחקנים יודעים את זה ויש סיבה טובה שהם לא סופרים אותו. ההנהלה יכולה להגיד מה שהיא רוצה, השחקנים לא מאמינים בפרוייקט הספורטיבי הנוכחי ובלי מאמן שיצליח לסחוף אותם אחריו לא נראה שינוי.

ההנהלה יכולה לתת למאמן גב לספסל את פיקה או שחקנים לא מקצועיים בעיניו. בפועל פיקה הוא פשוט דמות חזקה מהמאמן ולא בהכרח באשמת המאמן.
אם זידאן ינסה לכנס משחקי כוחות מול מישהו חזק ממנו זה או דווקא יגמר טוב.

ברצלונה ב משחקת יותר יפה מהקבוצה הבוגרת חלק שני:

https://twitter.com/i/status/1172916796434857985

משה - חשבתי שמייבשים את המשתלה מהשורשים ומשחקים שם רק רקיטיצ’ים ופאוליניואים. מה קרה?

תבדוק את המאמן שלה היום ומי אימן אותה לפניו. ותבדוק מה היה שם לפניו. ובכל זאת, כמו התחקיר שהבאתי לפני כמה שבועות על המצב של הלה מאסיה ובכלל לא טרחת לקרוא. כי יותר כיף לעקוץ. הנזק הגדול הוא בגילאים היותר נמוכים. שלא לדבר שבגלל פפ סגורה האדיוט ברצלונה ב בכלל משחקת בליגה השלישית ולא מצליחה לעלות ליגה. אבל זה כסף קטן.

בכל מקרה, יש שיפור קטן במצב, קליברט וויקטור ואלדס הגיעו. ונתתי להם קרדיט פה.

.

@mos56 - בכלל לא התכוונתי לעקוץ ומתנצל אם ככה זה השתמע… ניסיתי להתבדח וכנראה שזה לא עבד. להיפך, אני שואל אותך כמי שמכיר את הפרטים טוב ממני ולכן השאלה היתה רצינית - מי אלו הכשרונות שמככבים? הרי לטענתכם נעקר כל כשרון מבטיח כבר תקופה ובגילאים צעירים מאד. לא משנה מי המאמן, הוא צריך שיהיה לו עם מה לעבוד.

לא נעקרו כל הכישרונות, אבל הרבה מאוד כישרונות עוזבים. אתה הרי מכיר את קובו נכון? סתם דוגמה. או אריק גארסיה בסיטי.

ריקי פוץ הוא ללא ספק הכישרון הגדול ביותר. הוא היה רגל וחצי בדורטמונד (נראה לי, אולי אני מתבלבל בקבוצה) פימיינטה בגלל שהוא איש טוב ומאמן מעולה, הצליח בקושי לשכנע אותו. אבל בהרגל ברתומאו לקח את הקרדיט מהמאמן.

גם פאטי היה בדרך החוצה ובסוף שוכנע להישאר.

אבל כמו שאמרתי הנזק הגדול ביותר נגרם לתשתית של הלה מאסיה. ובקבוצות של הגליאים הקטנים יותר. אני ינסה למצוא את הקישור לתחקיר.

עד שפאמיניה הגיע, השילוב של מנהל מקצועי פפ סגורה ומאמן חסר המושג גרארד לופס. נוצר מצב שבו כל ברצלונה ב ברובה הורכבה ברובה משחקני רכש שלא בפרופיל המסורתי, של ברצלונה. היו משחקים שבקבוצה הבוגרת שיחקו יותר בוגרי לה מאסיה מאשר ברצלונה ב. ואתה יודע הרי כמה אני מקטר בדרך כלל על הבוגרת נכון?

מהרגע שפאמיניה החליף את לופס ופפ סגורה עזב. יש שינוי, הופסקה רכבת הזרים, וברצלונה ב משחקת או לפחות מנסה לשחק בסגנון הקרויפסטי . וכמו שכתבתי, ההגעה של ואלדס וקליברט זה משהו שמבשר טובות.

אני ינסה למצוא את התחקיר המפורסם על הלה מאסיה.

משום מה אני לא מוצא פה את התחקיר הרציני, אבל זה ההתחלה:

צאבי טורס לפני כמה שבועו עשה תחקיר יותר רציני, אני לא מוצא אותו בפורום משום מה.

דבר שקצת קשה לי איתו בימים אלו הוא התפקוד של דה-יונג וארתור.
שניהם שחקנים מעולים שיודעים לשמור על הכדור, או להוציא אותו מהקבוצה היריבה באלגנטיות וקלילות. במובן הזה אני ממש מאושר ונהנה לצפות בהם משחקים. וכמה שיותר, יותר טוב :slight_smile:

הבעיה היא ששניהם לא פנטאזיסטים.
למרות שהם שחקנים מאוד מעניינים, אין להם הברקות התקפיות שלוקחות את הכדור מעבר לקו ההגנה הראשון. אמנם הם לא מוסרים אחורה מיד כשהכדור מגיע אליהם, אבל בפן-ההתקפי הם לא שדרוג כזה טוב. משהו תקוע שם, והשאלה היא אם יש איך לשחרר את זה?

בכנות, אני מתגעגע לקאוטיניו (גם לא רציתי שילך בקיץ, למרות הבעיתיות בעמדה שלו). בעיקר כי הוא כן היה ״קוסם״ או פאנטזיסט או איך שתרצו לקרוא לזה. כרגע אין לנו קשר שיודע לעשות את העבודה הזו, ואין טעם לבכות על זה שהייתי רוצה לראות קישור של דה-יונג, ארתור וקאטיניו משחק יחד. לצערי זה כבר לא יקרה. אבל מה כן?

אני לא רואה מספיק את ריקי בשביל לדעת אם הוא יכול להשתלב בעמדת האינייסטה, וזה גם ככה לא יקרה השנה. מה עושים עם קישור כל כך לא תוקפני?
מה הצנון יכול לעשות עם כזה קישור?