טקטיקה :: סגנון המשחק לאן?

האמת עם דה יונג שיכול לשחק לצד בוסקטס במעין כרם 4231, היה יכול להיות מעניין לשלב שם את קוטיניו. ב433 קוטיניו לא השתלב, אך שימו מאחוריו 2 קשרים אחוריים ויכול להיות שזה היה עובד.
יש מספר קשרי 10 בכדורגל העולמי שכולם סובלים מאיזושהי חוסר התאמה לכדורגל המודרני. אבל זה שיהיו מאחוריך 2 מהקשרים האחרונים הטובים בעולם, אם לא הכי, זה קלף שאי אפשר לתת להרבה אחרים.

במצב כזה הוא פשוט דורך למסי על הרגליים? איפה אתה רואה את מסי משחק במערך כזה? באגף? הוא לא שחקן אגף כבר שנים.

בגדול, למרות שמסי הוא המוציא לפועל, הוא גם ה10 של הקבוצה.

יש בזה משהו. אז אם ככה למה לא לנסות מערך דומה עכשיו כשמסי משחק כ10 ואז יש לך באגפים גם את דמבלה וגם את פאטי/גריזמן.
ובהגנה כדי שלא יהיה חור במרכז לעשות חילוף בין מסי לפאטי/גריזמן כדי שמסי לא ירדוף אחרי הקשרים במרכז.

קוטיניו היה אצלנו קיצוני נטו ולא קשר.
כשהגיע, הייתי בטוח שהוא היורש של אינייסטה, ואמנם לא הייתי מרוצה מהמחיר, הייתי מרוצה מהבחירה בו.
אבל וולוורדה לא חושב כמוני, בשבילו הוא קיצוני ושם הוא נכשל.
אם היה נשאר, היה משחק את הדקות של פאטי ופאטי היה נשאר בג’ובניל A.
אז מה עדיף?

אני לא מנסה לומר שיש לנו מאמן שאשכרה יודע מה לעשות עם השחקנים בקבוצה.
אבל אילו היה אחד כזה, אז הוא היה יכול להשתמש בקאוטיניו כקשר ביחד עם דה-יונג וארתור וזה היה עלול להיות מוצלח.

אבל בכל מקרה קאוטיניו בבאיירן, הצנון איתנו וזה סתם דיבורים.

בקישור חסר לנו דמיון ודחיפה קדימה. האיכות של הקשרים שלנו כבר לא נראית לי בעיה. אז יש פה משהו שצריך לפתור, ואני תוהה רק איך.

אני לא רואה צורך בפנטזיסטה בקישור.
כתבתי פעם את הדעה שלי בהרחבה. בגדול אני חושב שהכוח המניע כרגע הוא שחקני התקפה, והקישור צריך להגן , לא לאבד את הכדור ולמסור אותו קדימה. גול, מסירה חותכת או דריבל זה בונוס.
אם אתה רוצה פנטזיסטה, אתה לא צריך ללכת רחוק. מסי במקום אחד הקשרים, כאשר 2 קיצונים וחלוץ לפניו. וולוורדה כבר ניסה את זה במחצית השניה מול גרנאדה וזה לא צלח, אבל מסי עוד לא בכושר מלא.

מצב כזה משאיר אתכם פרוצים ברמות של לחטוף חמישיות מקבוצות כמו סיטי או ליברפול… מי יעשה הגנה? מסי? דה יונג ובוסקטס לא לא יחזיקו לבד נגד כל קישור רציני ומעלה

הם יחזיקו.
כשיש לבארסה 4 שחקני התקפה רציניים, שאחד מהם מסי, הקשרים של היריבה מוזמנים לעלות למעלה ולחטוף.
שניים מבין בוסקטס-ארתור-דה יונג-וידאל יכולים להגן היטב גם מול קישור טוב, כשאין עליהם לחץ של לתקוף. מה גם שגריזמן וסוארז למשל לוחצים ומשתתפים בהגנה.
זאת צורת משחק לגיטימית, לא התאבדות. אבל צריכים לעשות התאמות ליריבה וגם זה תלוי בתוצאה ובכושר השחקנים. כמו שזה נראה כרגע, ליברפול או סיטי ידרסו אותנו בכל מקרה.

כרגע עם 3 קשרים אתם נראים לא טוב (בלשון המעטה) הגנתית, אני לא מבין איך אתה רוצה להוריד קשר ולהכניס שחקן התקפה ושתראו יותר טוב.
היתרון הכי גדול במסי לדעתי זה שממנו אתה מקבל גם חלוץ (הטוב בעולם) וגם קשר 10 (הטוב בעולם) מאותה עמדה התקפית, מה שנותן יתרון מספרי בקישור ואת האפשרות לשחק עם 3 קשרים “מחזיקי כדור קרופיסטים” כמו שאתם אוהבים.
עם 2 קשרים בלבד (ואני בצדק מוציא את מסי מכל פעולה הגנתית בקישור) סוארס יכול להתרוצץ ולהציק לבלמים כמה שהוא רוצה, משחק לחץ לא יהיה לכם.

כרגע אנחנו לא נראים טוב לא הגנתית ולא התקפית ואין מסי.
לא התכוונתי שזה פתרון לבעיה שלנו כרגע.
עניתי ליוסי שרצה קשר התקפי כמו קוטיניו, ואמרתי שיש אפשרות כזאת כבר בסגל הנוכחי.
הראיון שאם בארסה מאוד מאיימת מקדימה, היריבה תיזהר לעלות עם כל הכוח וזה יקל על ההגנה. אתה יכול להסכים או לא להסכים, עד שלא ינסו את זה לא נדע.

אם אתה שם את מסי כ"10" זה לא יבוא בלי שום התאמות.
אבל קבוצות כן הצליחו לשחק 4231 בהיסטוריה מבלי להתפרק.
שימו באגפים במצב כזה את דמבלה ופאטי עם הוראות טקטיות של כן לרדת ולתמוך בקישור ובהגנה ותקבלו קבוצה מאוזנת.
אגב, קבוצה לא חייבת לתקוף ולהגן באותו מערך. נניח ברסה יכולה לתקוף ב4231 ולהגן ב433/442. במצב כזה מסי יחכה למעלה עם סוארז (מה שלא יתן לריבה לחשוב אפילו על לתקוף עם כל הכלים ההתקפיים), כשדמבלה ופאטי (או גריזמן לצורך העניין) יורדים עם המגנים או הקישור.
בנוסף, במערך כזה לשחק קצת על מתפרצות עם המהירות והיכולת האישית שלכם זה לא מילה גסה.

אגב, גם מערך של 442 יהלום יכול לעבוד מצוין. עם סוארז וגריזמן בחוד כשמסי מאחוריהם והמגנים (ההחלט מצוינים התקפית שלכם) מקבלים את האגף.