נבחרת ישראל :: מובכים מול איסלנד, גם את היורו הקרוב נראה בבית

טוב, הגרלת מוקדמות היורו הסתיימה וקיבלנו את אחד הבתים הקשים ביותר שזכורים לי שהיינו בהם:

בית 7: פולין, אוסטריה, ישראל, סלובניה, מקדוניה, לטביה.

קיבלנו כנראה את הקבוצות הכי קשות שיש בכל אחד מהדרגים שמתחתינו, כאשר פולין ואוסטריה בכל מקרה טובות מאיתנו (מתי בדיוק ניצחנו במשחק חשוב קבוצת דרג 1-2?).

אני כמעט מוכן להתערב שנסיים באחד משני המקומות האחרונים בבית.

ודבר נוסף, כמה לא מפתיע… אפס חשיבה אסטרטגית בתקשורת הישראלית:

image

עד מתי אנשים ימשיכו לחשוב שהגרלה טובה נקבעת על פי חולשת הקבוצות שבדרגים שמעלינו? כאשר המטרה שלנו היא אחד משני המקומות הראשונים, הגרלה טובה מבחינתנו היא נבחרת כמה שיותר טובה מדרג א’ (ובכך תקח נקודות מהנבחרת בדרג’ ב’), ונבחרת כמה שפחות טובה מכל שאר הדרגים.

ההגרלה שקיבלנו היום היא אחת היותר קשות שיכולנו לקבל.

כל מה שהנבחרת “הרוויחה” בדרגים 1-2, היא הפסידה בדרגים 4-5.
ועדיין, התהליך צפוי וברור - מנצחים בבית את אחת הנבחרות, עושים תיקו מול אחרת, האופוריה בשיאה ובתקשורת מתחילים חישובים לגביי כמה נקודות יספיקו לנו למקום הראשון, איזו הגרלה תהיה הכי טובה ביורו עצמו, ואת מי כדאי לקבל בשמינית.
ואז מפסידים את 5 המשחקים הבאים, מפטרים את המאמן, והולכים הביתה.

הנבחרת לא הרוויחה כלום בדרג א’, זה לא שיש לנו סיכוי להוציא יותר מדי נקודות מפולין. היה עדיף כבר לקבל איזו ספרד ולהבטיח שגם אוסטריה לא תוציא מהם נקודות. בעצם, הדרג היחיד מכל 5 הדרגים האחרים ש"הרווחנו" בו זה דרג ב’. בכל השאר קיבלנו אולי את ההגרלה הכי פחות נוחה שיכולנו לקבל.

הסיכויים שלנו בכלל נמצאים בליגת האומות, כאשר זה נראה סביר בהחלט שנמצא את עצמנו בפלייאוף בסופו של דבר:

https://twitter.com/DaniPorath/status/1065182554607837184

לא שזה משנה, הרי ברור ששם נחטוף בראש…

ולכן המרכאות בתגובה שרשמתי. יש איזו תפיסה שאם זו לא ספרד/גרמניה/הולנד/צרפת, אז זו נבחרת שאנחנו חייבים לנצח. “פולין?? 4 נקודות בקלות”.
העניין הוא שגם אם כן הולכים לפי התפיסה הזו, חטפנו בדרגים 4-5 מכה שיש מצב טוב שתוביל למקום אחרון בבית.

הגישה שלי היא שמכל בית שיהיה ישראל לא תוכל לעלות, כי היא צריכה להיות יותר טובה מהיריבות שלה. בכל הגרלה, תהיינה לפחות שתי נבחרות טובות מישראל.

מה שכן, הבית הזה מאוד מאוזן. אפשר לסיים במקום שישי, באותה מידה שאפשר לסיים במקום השני. לדעתי הכל מאוד מאוזן, פרט למקום הראשון.

אז מחר מתחילים קמפיין מוקדמות חדש, ולקראת פסח, נדמה שיש כמה דברים שנשתנו הקמפיין הזה מכל הקמפיינים:

1. ישראל אשכרה מועמדת פייבוריטית להעפלה ישירה ליורו (מאבק מול רומניה). וזה לא אני אומר אלא סוכנויות ההימורים.
  2. גם אם ניכשל, אנחנו בוודאות נשחק בפלייאוף עם סיכוי נוסף (אם כי קטן בהרבה ולא צריך לבנות על זה. סביר להניח שאם נעלה זה יהיה רק דרך הבית).
  3. הנבחרת צעירה רעננה וחדשה. לא עוד זהבי ונאתכו (כבודם במקומם מונח). יש כוכבים חדשים, והתקרה שלהם גבוהה יותר מהכוכבים הקודמים. עם כל הכבוד לדור הקודם, כולם מבינים שהוא היה ירידה ברמה ביחס לדור שלפניו של בניון, וקצת קודם לכן עם ברקו, רביבו וכו’.

אז מה אומרים, הפעם זה יקרה?

אני, אגב, מהמר שלא. מקום 3 קלאסי והדחה בפלייאוף.

השער שקוסבו הבקיעו עכשיו גורם לרצף של 16 משחקים שבהם לא הצלחנו לשמור על שער נקי.
שיחקנו ברצף הזה מול קבוצות כמו מלטה, איסלנד לטביה…

גול נבחרת ישראל טיפוסי.

מגיעים מעןלה ל-16 אבל ההתעקשות לנסות להיכנס לרחבת ה-5 בכל התקפה ולא לבעוט הורגת את הנבחרת.

לא הבנתי את הכדור החופשי שישראל קיבלה עכשיו, על סף הרחבה. זה חלק מהשוחד לנגרירה?

אני לא מתרשם מסטטיסטיקות שקריות, אז מה אם כתוב 4:17 באיומים לשער או משהו כזה. מנור סולומון כוכב כדורגל שהיום לא הלך לו מול השער, החמצה וחצי, ומנגד סיפק בישול גדול (מודה שרציתי שדור פרץ יוחלף אבל הוא עשה תנועה מצוינת וסיים בסטייל) ואינספור דריבלים. מנור טוב, הנבחרת בינונית מאוד. או.קיי תקפנו עם הרבה שחקנים והייתה מוטיבציה ולקראת הסיום גם זה היה דומה ל-4:2:4 אבל זה לא מספיק וזו בעיטה קלאסית בדלי של הנבחרת במשחק בית נגד יריבה נחותה ממנה. יש הרבה בעיות. אוסקר גלוך שחקן שצריך ללכת עם היכולת האישית אבל הוא היה קצת אגואיסט. שון וייסמן חלוד, דולב חזיזה לא הורגש. רז שלמה עם איבוד כדור מטופש שהפך לשער. חייב לציין שזה בסדר שבצוות השידור מאוד רוצים שהנבחרת תנצח ואפשר לפאר אותה, אבל זילזלו בקוסובו. הם לא היו קונוסים. הם הניעו כדור בסדר גם אם איבדו פעם-פעמיים.

העיקר ששמים פס על שחקנים כמו זהבי ורפאלוב. אי אפשר לאבד נקודות בבית מול נבחרת שהיא לא שוויץ ועדיין לצפות להעפיל ליורו מהמקום השני. מביך.

למרות שראיתי רק חלק מהתקציר, שמעתי את נדב יעקבי צורח לפחות 6 פעמים ‘צריך להיזהר!!!’. מי שומע את השכונה הזו וחושב לעצמו שכך צריך להישמע שדר כדורגל? אפשר לשלב רגש בשידור בלי לצעוק כמו אוהד ממוצע מהיציע.

כל-כך מסכים.
נכנסתי רק לדק׳ האחרונות לראות אם יתפתח משהו מעניין ותרבות השידורים החדשה מבית שפיגלר, יעקובי ועוד שמשדרים כמו אוהדים ולא כמו שדרים פשוט נוראית.

חרא חילוף של חזן, הנבחרת הייתה הרבה יותר טובה ורק ברבע שעה האחרונה קוסובו השתלטה.

וברצינות - בפעם האלף, להכניס חלוץ במקום קשר באופן עיוור למתרחש על המגרש לא באמת הופך אותך ליותר התקפי. מהרגע שגלוך יצא ישראל החלה בעיקר להתגונן. הדבק שמחבר בין ההגנה להתקפה כבר לא היה קיים וזה היה נראה בהתאם.

הקטע הוא שאני רואה כותרות עכשיו שגלוך אפילו מועמד לספסל מול שוויץ. אמנם סביר שזה לא יהיה בשביל חלוץ נוסף, אבל עדיין החלטה מוזרה. גלוך בעיניי השחקן הטוב ביותר של הנבחרת (וגם אתמול היה) וזה שהוא צעיר אולי אומר שהוא עוד עתיד להשתפר הרבה, זה לא אומר שבגלל זה הוא לא מספיק טוב היום.

לא יודע, אני מת על הבחור הזה.

חזן ובניון זוג של אגומניאקים זחוחים. עם כמות השחקנים הטובים שהרשו לעצמם לא לזמן, אפשר לחשוב שאנחנו נבחרת צרפת. זהבי, רפאלוב, אבו פאני… אין לנו פריבילגיה לוותר עליהם.

מספיק לראות את ההצבעה של חזן לפרס שחקן השנה (The Best של פיפ"א) כדי להבין שהוא אויבר חוכם ומרגיש שיודע יותר טוב מכולם.

נ.ב. גם בפרשנות בONE הוא היה כזה אבל אחרי שאנחנו מקבלים את נמני כל משחק, כנראה שהוא עדיין עדיף.

מה הצביע?

1. בנזמה
  2. לבנדובסקי
  3. הלאנד

אולי הוא לא הבין על איזה עונה מדברים.

https://www.one.co.il/Article/22-23/1,19,3281,43719/432632.html

נראה לי שהדבר החכם יהיה לדלג על המשחק של הנבחרת.