נבחרת ישראל :: מוגרלים עם פולין ואוסטריה במוקדמות היורו

טוב, הגרלת מוקדמות היורו הסתיימה וקיבלנו את אחד הבתים הקשים ביותר שזכורים לי שהיינו בהם:

בית 7: פולין, אוסטריה, ישראל, סלובניה, מקדוניה, לטביה.

קיבלנו כנראה את הקבוצות הכי קשות שיש בכל אחד מהדרגים שמתחתינו, כאשר פולין ואוסטריה בכל מקרה טובות מאיתנו (מתי בדיוק ניצחנו במשחק חשוב קבוצת דרג 1-2?).

אני כמעט מוכן להתערב שנסיים באחד משני המקומות האחרונים בבית.

ודבר נוסף, כמה לא מפתיע… אפס חשיבה אסטרטגית בתקשורת הישראלית:

image

עד מתי אנשים ימשיכו לחשוב שהגרלה טובה נקבעת על פי חולשת הקבוצות שבדרגים שמעלינו? כאשר המטרה שלנו היא אחד משני המקומות הראשונים, הגרלה טובה מבחינתנו היא נבחרת כמה שיותר טובה מדרג א’ (ובכך תקח נקודות מהנבחרת בדרג’ ב’), ונבחרת כמה שפחות טובה מכל שאר הדרגים.

ההגרלה שקיבלנו היום היא אחת היותר קשות שיכולנו לקבל.

כל מה שהנבחרת “הרוויחה” בדרגים 1-2, היא הפסידה בדרגים 4-5.
ועדיין, התהליך צפוי וברור - מנצחים בבית את אחת הנבחרות, עושים תיקו מול אחרת, האופוריה בשיאה ובתקשורת מתחילים חישובים לגביי כמה נקודות יספיקו לנו למקום הראשון, איזו הגרלה תהיה הכי טובה ביורו עצמו, ואת מי כדאי לקבל בשמינית.
ואז מפסידים את 5 המשחקים הבאים, מפטרים את המאמן, והולכים הביתה.

הנבחרת לא הרוויחה כלום בדרג א’, זה לא שיש לנו סיכוי להוציא יותר מדי נקודות מפולין. היה עדיף כבר לקבל איזו ספרד ולהבטיח שגם אוסטריה לא תוציא מהם נקודות. בעצם, הדרג היחיד מכל 5 הדרגים האחרים ש"הרווחנו" בו זה דרג ב’. בכל השאר קיבלנו אולי את ההגרלה הכי פחות נוחה שיכולנו לקבל.

הסיכויים שלנו בכלל נמצאים בליגת האומות, כאשר זה נראה סביר בהחלט שנמצא את עצמנו בפלייאוף בסופו של דבר:

לא שזה משנה, הרי ברור ששם נחטוף בראש…

ולכן המרכאות בתגובה שרשמתי. יש איזו תפיסה שאם זו לא ספרד/גרמניה/הולנד/צרפת, אז זו נבחרת שאנחנו חייבים לנצח. “פולין?? 4 נקודות בקלות”.
העניין הוא שגם אם כן הולכים לפי התפיסה הזו, חטפנו בדרגים 4-5 מכה שיש מצב טוב שתוביל למקום אחרון בבית.

הגישה שלי היא שמכל בית שיהיה ישראל לא תוכל לעלות, כי היא צריכה להיות יותר טובה מהיריבות שלה. בכל הגרלה, תהיינה לפחות שתי נבחרות טובות מישראל.

מה שכן, הבית הזה מאוד מאוזן. אפשר לסיים במקום שישי, באותה מידה שאפשר לסיים במקום השני. לדעתי הכל מאוד מאוזן, פרט למקום הראשון.