נבחרת ישראל :: לקראת ליגת האומות

כי ערן זהבי הוא שחקן כדורגל, וככזה הגיוני שיהיה לו אגו שמישהו אחר צריך לנהל בחוכמה. הוא כמובן אחראי גם באופן כללי, אבל כשאני מסתכל על כל הקריירה שלו זו פעם ראשונה שהוא התכסח עד כדי כך עם מאמן/מנהל. המנהל המדובר, לעומת זאת, התכסח עם כמעט כל השחקנים הכי טובים שלו, ועם אלה שלא התכסח - סיפסל במשחק מול איסלנד (כן כן, יודע שזה גם חזן. את שניהם באריזה למזבלה בבקשה).

למה צריך לדבר על זהבי כשהנבחרת עולה בהרכב מגוחך ומקבלת תבוסה?

עזוב, נו.
זה בנאדם שזרק את הסרט ואפילו לא התנצל על זה. ראית את הראיון שלו אחרי המשחק?

דיברו עליו גם שלא היה בנבחרת (המאזן, אגב, עדיף בלעדיו מאשר איתו). מדברים עליו תמיד והוא גם דואג בעצמו שזה יקרה

בכר בתגובה: “אם אני המאמן, אני לא ארצה שאתה תישאר חלק מהנבחרת”

כן, מביך. והוא עדיין אפילו לא הסיבה ה-10 לכשלון הזה, ולריב איתו על החדר היתה טעות הזויה.

התכוונתי מקצועית.
הראיון שלו היה בדיחה, אבל בתור שחקן נבחרת מאז האוסטרים הוא מספק את הסחורה.
כמו שאמרו פה כבר, הוא רחוק מאוד מלהיות הסיבה להפסד האחרון.

זה קשור אחד לשני
הוא צריך שכולם יעריצו אותו ויעבדו בשבילו
לא צומח לידו דשא והוא לא עושה טוב לקבוצה שהוא משחק בה. אם הוא לא באמת מטורף, כמו בקמפיינים בימים של האוסטרים - זה לא שווה את זה.

מה זה ״לא צומח לידו דשא״? איזה דשא צמח בלעדיו בדיוק? למה אתה מדבר בכישופים במקום על הסיבות האמיתיות לכשלון? ההיעדרות של 7-8 שחקנים בולטים בו זמנית, הרכבים נוראיים… גם בזה זהבי אשם? בלעדיו אתה חושב שאנחנו עוברים את איסלנד? זהבי אשם גם בהרכב המפגר? בכשלון בקמפיין המוקדמות שבו לא שיחק?

הייתי מוכן לקבל ויתור מקצועי על זהבי, איכשהו, אם הוא לא היה מגיע ביחד עם נידוי של כל סקורר אלטרנטיבי אחר. בניון היה מוכן לבלוע בדיוק 0 צפרדעים. יש סיבות סבירות עד טובות לא לכלול את אצילי, זהבי, וייסמן, דאבור וכו׳. אין שום סיבה הגיונית לא לכלול אף אחד מהם.

בהמשך להערה הצודקת שלך לגבי אמינות הדיווח, אז גם כאן. צנצי מקורב ליוסי וכמובן מנסה לצייר את ההחלטה לפטרו כפזיזה, בדיחתית ולא אחראית.

אי אפשר להאשים אותו מקצועית.
מה כן החלק שלו? יוסי בניון אמר את זה, בין כל השטויות שאמר בשיחה עם שינו - הוא לא עושה טוב במסביב. הוא לוקח קרדיט גם כשלא מגיע, וזורק את האחריות כשלא הולך.
כל המשחק של הנבחרת הולך סביבו בצורה מאולצת מאוד.

העיקר שיהיו מספיק חומרים לדוקו.

אתה מערבב בין שני דברים.
הראשון אלה הטעויות של חזן ובניון והשני הוא שלזהבי יש אחריות משלו.

הזכרת את אצילי - אז אצילי שחקן ליגה יותר טוב מזהבי, הרבה יותר קבוצתי ממנו אבל הרבה פחות צריך צומי ממנו. זהבי זה שחקן שכובש השנה כמו פיירו ועושה רעש כמו האלאנד. את העונה הוא מעביר תוך כדי שמצלמים אותו לריאליטי. אח שלו סוכן, התקשורת כתבי חצר והשחקנים כאילו סוגדים לו כל הזמן… אתה באמת לא רואה את זה?

אני לא מדבר בשמו, אבל כולנו אני חושב רואים את זה. אבל משום מה כאילו בפורום הזה, זהבי זה האשם המירבי.

מצידי שיעיפו את זהבי עכשיו, הוא נראה לי גם יפרוש מעצמו.

להיפך, כאן בפורום דואגים להזכיר שיש מישהו שנהנה מכך שכל הזרקור עכשיו על בניון.

@Oleguer23 @whykds אני במקביל מסכים איתכם ולא מבין איך לעזאזל זה קשור לנבחרת… אתם באמת חושבים שההפסד באיסלנד הוא בגלל התעסקות בזהבי או בגלל הבלאגן שהוא מביא סביבו? אם כן, למה היינו כל כך אשפה במוקדמות? אם לא, למה אנחנו מדברים על זה?

יש לו אחראיות על ההפסד באיסלנד ואני לא חושב שמישהו חולק על זה, אבל גם לא ברור לי למה אתם מתעסקים דווקא בו ולא ביתר השחקנים שהם לא גלוך. הוא באמת אחראי מקצועית יותר מקינדה? ההגנה? אתם חושבים שהמערך ההזוי בקישור היה במטרה למקסם תפוקה מזהבי או שהיה לבקשתו? אתם כותבים כאילו שמישהו מטיל כרגע אחראיות על שחקנים אחרים וחס על זהבי. זה לא קשור למציאות.

ממש מוזר שחשוב לכם להדגיש את האחראיות לכשלון בקמפיין של שחקן שלא היה ב-90% ממנו. למה שהזרקורים יהיו עליו? למה שתהיה עליו אחראיות בקמפיין שבקושי לקח בו חלק? איך הוא בכלל באותה סירה עם בניון בהקשר לקמפיין הזה? בניון וחזן לא ״לוקחים״ את הזרקור מאף אחד.

רוצים לטעון שהוא לא צריך להיות בסגל? אחלה, איך זה קשור?

אפשר להגיד על זהבי הרבה דברים, ואולי גם רובם יהיו נכונים ומוצדקים, אבל בסוף בלעדיו אין לנו כל-כך מה למכור.

בסוף הוא לא שחקן שיוצר מעצמו יש מעין (נניח סטייל מסי) אלא תלוי מאוד באחרים (נניח סטייל לבנדובסקי).
אם המאמן העלה הרכב לא נכון שלא יכול לתמוך בשחקן שבלעדיו אנחנו כמעט ולא כובשים אז הבעיה היא במאמן עם כל סיפורי הנטפליקס. ואם אני מוסיף לזה את הבעיות האחרות בהרכב שהם ודאי לא קשורות לזהבי אז האחריות יורדת עוד יותר.

השחרור שלו מהנבחרת בגלל חדר היה בושה ולולא המסר הבעייתי ששחקן מעל המאמן הייתי נפרד מחזן ובניון כבר אז.

נכון, הוא החמיץ פנדל קריטי שאולי היה עוזר (לא נראה לי), אבל רבים וטובים החמיצו פנדלים מכריעים.

ברור ש"מותר" לשחקן לפספס פנדל מכריע, הרי כולם בני אדם. כשזהבי משחק זה מצריך סגנון מסוים שכולם יבנו בשבילו. אם כבר הוא עולה בהרכב חשוב למקסם את אותו הרכב באופן שישרת את יכולותיו. אם הוא לא בהרכב, ניתן לעשות גם דברים אחרים שלא בהכרח פחות טובים. אבל המאמן צריך להחליט ואז לעשות את המקסימום בהתחשב באותה החלטה.
לטעמי כל הדוקו על זהבי פגע ביכולת לתכנן, וגרם למשחק להתרכז בזהבי יותרת מידי, שלא לדבר על האמירות ההזויות של השדר (רק הוא יכול כאילו זה תשדיר בחירות).

אני אגיד את זה שוב, אני לא מאשים אותו בהדחה, ואני לא מדבר על הפן המקצועי. הוא פשוט לא עושה טוב בחדר ההלבשה, הוא גונב קרדיט ומשליך אחריות, ובסוף בסוף זה כן משפיע על כר הדשא.

הבעיה היא שיש לו סוללת יח"צ משומנת שדואגת להסתיר את זה.

זה לא נכון, ליוסי בניון שכולם יודעים שהוא עשה הכל על הנבחרת חוץ מלעמוד על הקווים - עיין ערך אלי טביב - קל להפיל את האשמה על ערן זהבי, שעיר לעזאזל כדי לנקות את התחת של עצמו. אני אגלה לו סוד - גם אם הפנדל היה נכנס היינו מפסידים, את אוקראינה בכל מקרה לא היינו עוברים ולהוציא חצי שעה טובה פה ועוד תיקו “הירואי” שם - הנבחרת הזו כושלת. נניח שעל מקרה עומר אצילי ומואנס דאבור אין מה לעשות - בנבחרת התעסקו יותר במסביב מאשר בכדורגל. גם אם זהבי בכושר פחות טוב הוא החלוץ שצריך לפתוח לאור הניסיון שלו, אנשים רואים חלום ורוד כמו בנבחרת הנוער ובבוגרת זה לא עובד ככה. כנ"ל לגבי בעיטת הפנדל.

לכל הדיבורים על חדר ההלבשה הרקוב בגלל זהבי אין שום אחיזה במציאות ובסיס, כמו אמירות שהיו על כריסטיאנו רונאלדו שהוא רעל. יש צעירים שזהבי מודל לחיקוי עבורם. אכפת לו מהנבחרת, הוא תמיד עשה אימוני אקסטרה ויצא עם פחות אגו בכל מה שקרה.

קראתי את הדברים והזייה שהכל מודלף ככה כמו בשוק ויוסי גם עם אפס יושרה מקצועית - היה צריך להתפטר בגלל כל הנזקים שעשה, איך הוא לא מתבייש. מה נהיה ממנו, אוף

אתם מדברים על חזן בניון וזהבי, לא שכחתם מישהו? איזה גוף רקוב מסוים ואחד שהתמנה לתפקיד רק בגלל שהוא מקורב של משפחת לוזון?

גיאורגיה עלתה לראשונה ליורו אחרי ניצחון בפנדלים על יוון