ליאו מסי :: אלוף עולם

קשה לי לחשוב על מילים שלא יגבלו בהטפה למונותאיזם, כאן זה המקום להתדיין על החלוץ המצטיין שלנו ועל הקשר המצטיין שלנו.

ולדיון מעט פחות נעים - מה נסגר עם החוזה של מסי? עד גיל חמישים אני לא רוצה לראות אותו זז מהמועדון שלי.
הילד בן שלושים ואין אף שחקן בסגל שמתקרב למעמד שלו או לתפוקה שלו.

יש רק כותרת אחת שועדת הנאחס מרשה עבור הדיון של ליאונל אנדרס אלוהימסי.

אני לא מאמין שהוא יעזוב לארגנטינה כל עוד הוא השחקן הטוב בעולם ובלי מונדיאל.
לקבוצה אחרת באירופה - זה מרגיש לי לא מציאותי. אולי רק לפפ, אם מסי סוגד לפפ כמו שפפ סוגד למסי.

זה מה שנכון לעכשיו:
מסי לא חתם בעצמו, למועדון יש חוזה עם חתום עם החתימה של אבא של מסי, הנושא הכספי סגור. אבל זה לא מחייב כמובן את מסי.
בינואר מסי חופשי לנהל משא ומתן על עתידו עם כל קבוצה שירצה.

במקרה הטוב מסי עדיין לא החליט. ובמקרה הרע מסי החליט ובעוד חודשיים הולך להטיל פצצת אטום על המועדון ועלינו.

אני מוכרח להודות שאני “קרוע” בין הרצון שלי בטובת הקבוצה לטובה של מסי, אני לא רוצה לראות אותו במועדון אחר וזה די ברור ההשלכות הנוראיות של העזיבה שלו על הקבוצה.
אבל בשביל ההצלחה האישית שלו אני חושב שהוא חייב למצוא את עצמו במעדון שמנוהל יותר טוב .
אותו מרפדים בגומשים ראקיטיצים ופאוליניוהים. ואת רונאלדו מרפדים במודריצים קרוסים וסבאיוסים. זה כל ההבדל.

אני בתור אוהד של ברצלונה לא מוכן לחשוב עליו במועדון אחר, אבל האם זה האינסרס של מסי? לא.
אין לו עוד איזה 10 שנים לבזבז עלינו עד שהנחש יעזוב. הוא עשה הכל בשבילנו אולי הגיע הזמן של מסי שיחשוב רק על עצמו.

https://www.mcfcwatch.com/2017/10/26/rafael-hernandez-why-lionel-messi-should-leave-barcelona-for-manchester-city/

בנושא יותר שמח, איזה מגניב לראות את ליניקר הגדול מתרגש כאחרון האוהדים לקבל חולצה חתומה של מסי.

https://twitter.com/BBCMOTD/status/926033022545289221

לפני תוצאות האי אמון, יכולנו אולי לחשוב שמסי לא מחדש כדי לתמוך בהצבעה.
היום, איזו סיבה יכולה להיות למסי לא לחדש חוזה, חוץ מזה שהוא באמת שוקל עזיבה בקיץ?

קשה לי לדמיין את מסי מחליט לעזוב את בארסה לקבוצה אחרת באירופה. אני יכול “לזרום” עם החלטה לעזוב לארגנטינה כבר הקיץ אם זוכה במונדיאל, ואז הוא לא מחדש חוזה כי הוא יודע שהנשיא היקר שלנו לא יסכים לשחרר אותו. זה לא נשמע מאוד סביר, אבל כל תרחיש של מעבר לקבוצה אחרת באירופה נשמע לי עוד פחות סביר.
האמת, חוץ מסיטי, אף מקום לא מרגיש לי כמו בחירה מוצלחת במיוחד, אבל אולי אני חוטא בסובייקטיביות יתר. לגבי סיטי, וול, כל התנאים שם. המאמן, הצוות המקצועי-ניהולי, השיטה, שחקנים טובים, ומאבק אפשרי אך קשה מאוד עם סטרלינג על ההרכב :wink:

יונייטד - שחקן כמו מסי יעדיף לעבור לכדורסל לפני שהוא יעבור לשחק תחת מוריניו.
צ’לסי - בעיקרון זו אופציה, אבל סגנון הכדורגל שלהם (דיי איטלקי) מרגיש לי רחוק מהסגנון שהכי מתאים למסי (הוא כמובן יסתדר בכל מקום, אבל יש יסתדר ויש יפרח ויהנה וכאלה).
באיירן - הם יהיו עם מאמן חדש בקיץ, אז זה לא מנייה בטוחה לחלוטין, ובכל מקרה צפויים חילופי דורות כאשר רוברי לא נעשים צעירים יותר.
יובנטוס - כדורגל כמו צ’לסי וחילופי דורות כמו באיירן.
פריז - אפשרי, ובטח יזרקו את ניימאר בשבילו, אבל אם הוא וניימאר באמת חברים טובים כמו שזה נראה, אז אני לא חושב שהוא ירצה לעשות לו את זה (למרות שאיזה חבר טוב מודיע לך בחתונה שלך שהוא עוזב את הקבוצה?).

מה דעתכם? מצליחים לדמיין את מסי בקבוצה אחרת באירופה?

עריכה: העיסוק המחודש בנושא הוא בעקבות הציטוט של רונאלדיניו שהדאיג את טובי בנינו @asafbarca , שהיו הראשונים לחזות שניימאר אכן יעזוב.

רונאלדיניו נשאל אם צריך להיות מודאגים בנושא הארכת החוזה של מסי: “זה קשה לי להגיד כי הוא חבר קרוב שלי. וכחבר קרוב, אני תמיד אחפוץ בכך שיהיה מאושר. אם הלב שלו אומר לו לעבור למועדון אחר, למרות שאני שגריר של ברצלונה - אתמוך בו, אבל אני רוצה ואני אשמח שיישאר בברצלונה (ויפרוש בקאמפ נואו). לא משנה איפה הוא ישחק, הוא יעשה את ההבדל עבור משחק הכדורגל”.

אני לא כל-כך שולל מעבר לאירופה כמוך ואני חושב שאם יהיה מעבר זה לסיטי. עוד אופציה אם כי בסבירות נמוכה מאוד, זה פריז או נאפולי (סגנון/מארדונה).
סיטי כמו שכבר נכתב פה, פפ, צקי, הסגל , שיטת המשחק וכו׳ ועוד דבר נוסף, לשבור את הנאחס של ׳לא יכול לשחק באנגליה׳.

זה שההשערות היו שמסי לא חתם מלפני כמה חודשים זה בגלל שהוא לא רצה להפריע להצבעת אי אמון, לא אומר שזו באמת הסיבה.
לי יש עוד השערה. אולי הוא באמת ובתמים לא מרוצה מהניהול במועדון, קבלת ההחלטות בכל המישורים ובעיקר מבניית הסגל וההחתמות אולי גם קבלת ההחלטות של הצוות המקצועי, ופשוט נשבר לו.
הוא חיכה לראות אם האוהדים יעיפו את ההנהלה וראה שלא אז הוא הבין שהוא די מיצה והוא מבזבז פה את השנים האחרונות שלו.

אגב, זכור לי שהוא התבטא באופן חריף בראיון ברדיו את אחד מחברי ההנהלה ואמר שהוא מנהל את ברצלונה כמו עסק וזה מועדון כדורגל ולא עסק.

שורה תחתונה, אני לא אהיה מופתע בכלל אם הוא יעזוב.

מסי זכה עכשיו בנעל הזהב הרביעית שלו. הוא נכנס דרך הכניסה האחורית כדי להתחמק מלדבר עם עיתונאים.
להזיכרכם, עוד טיפה יותר מחודש הוא יוכל להתחיל לנהל משא ומתן עם כל קבוצה שהוא ירצה ולעזוב בקיץ בחינם.

מסי ממשיך עד 2021 :star_struck::star_struck::star_struck::star_struck::star_struck::star_struck::star_struck:
סעיף שחרור 700 מיליון יורו.
יש למישהו איזה יכולת למחוק את זה שיושב לידו?

https://twitter.com/FCBarcelona/status/934376792030433281
#Messi2021

הקלה גדולה.

עצם העובדה שכל הסאגה הזו נמרחה והתעכבה מביעה על סוג של תסכול או אי שביעות רצון של מסי, נקווה שהוא יקבל קבוצה תחרותית כפי שמגיע לו ולנו לשנים הקרובות.

האגדה נמשכת.

החוזה של המפית הוא ניצחי!

יהיה מאד מעניין להבין מה גרם למסי להשתהות, מדוע חיכה לרגע האחרון, מה בעצם השתנה מבחינתו.

לי זה נראה מאוד ברור, הוא לא אוהב את ההנהלה (לא נראה לי שיש חילוקי דעות בנושא הזה), והוא לא היה מוכן לתת “לברתומאו” את התמונה בזמן האי אמון . ונראה לי שמאז הוא התלבט והתלבט. אבל מה שהכריע שהוא כנראה אוהב את המועדון יותר ממה שהוא לא סובל את ההנהלה.
המועדון חייב לדעת להחזיר לו טובה בזה שהוא יתחיל לחזק את הקבוצה במיידי ולשחרר את השחקנים המתאימים (להתחיל בארדה).
בסופו של יום, זה היה מאוד עצוב עם ההחלטה שלו לא תתגומל בהתאם ע" המועדון.

דרך אגב, פפ חזר ואמר שהוא רוצה שמסי יסיים את הקרירה שלו במועדון. מעניין אותי היה לדעת עם הוא היה מנסה באופן אקטיבי למשוך אותו לסיטי . מעניין מה היתה התוצאה של זה.

מסי חתם, אגלמה הצטרף, מה עוד אפשר לבקש?

מרוב שמתעסקים בלי סוף באיכות ובגדולה ההיסטורית של ליאו מסי, לא מתעסקים מספיק בהיותו סמל ענק

לוינטל מלא רגש בעקבות הארכת החוזה של אלוהים, קריאה מומלצת:

איך אנשים העבירו הילוך… סמלים כמו צ’אבי, אינייסטה, פויול… הלו, פאקינג רונאלדיניו ששם אותנו על המפה אחרי שנים של שממה!! החלק של פויול עם הנשמה הענקית, והצמד צ’אבינייסטה שהמשיכו לאורך זמן ארוך ויציב את הפרויקט שהמציא רונאלדיניו.

הגדול מכולם.

במונדיאל האחרון כשהפסדנו בגמר הייתי בדיכאון כי הבנתי שזו הייתה ההזדמנות האחרונה שלנו לנצל את נוכחותו של מסי בשיאו. העובדה שמסי כבר למעלה מעשור הוא השחקן הטוב ביותר אבר בעולם היא לא פחות ממדהימה וחסרת תקדים. מי היה מאמין לפני 4 שנים שגם עכשיו מסי עדיין יהיה הגדול מכולם? לא מכיר שחקנים שהיו בשיאם לאורך כל כך הרבה שנים. אמנם אפשר לטעון שביחס לעצמו מסי נחלש אבל ביחס לעולם בני האנוש הוא עדיין מספר אחד בהווה.

מסכים עם כל מילה שלך. אבל בבקשה, עם כל הכבוד לרונאלדיניו (ויש המון כבוד) הוא לא סמל.
שחקן רכש שהעלה אותנו בחזרה למפה אבל לא יותר מזה.

בשבילי רונאלדיניו הוא בדיוק סמל. כמו שלוצ’ו סמל בעיניי רבים. לא משנה כמה תארים הוא הביא, או כמה שנים שיחק אצלנו, הנסיבות הם המשנים את הסיטואציה. וכמו שלוצ’ו סמל בגלל המעבר מריאל והיריקה למועשון הלבן, כך גם רונאלדיניו שהחזיר את הרלוונטיות של בארסה עם קסם וחן. לא היה כמוהו, ולצערי, כנראה גם לא יהיה.

סמל לא חייב להגיע בצורה או תבנית אחת. רונלדיניו הוא הסמל של ברסה השמחה, המלהיבה, ברסה שאהבו לאהוב ובלתי אפשרי לשנוא. רונלדיניו הוא סמל שהעביר אותנו מחושך לאור, מלוזריות לווינריות, והוא גם השאיר חתיכת מורשת וממשיך דרך אחריו.

אם זה היה מלווה בקצת לבן על האף זה בסדר מבחינתי כיום, כי זה היה ללא ספק שווה את זה, הייתי ממשיך לבחור בו כל הזמן. הוא לא רק קוסם על המגרש, הוא היה קוסם בכל מה שקשור לרגשות ודעות.

ובהמשך למילותיו של המנדייטה, הגאושו היה מקבל שדרה של פסלי ברונזה בחזית האיצטדיון אילולא מסי היה נוטל ממנו את השרביט והופך לפרעוש הטוב בהיסטוריה.

וגם על שרביט צריך לדעת לוותר, להעביר באופן מושלם ושלם. לפנות את הבמה למסי, היה חלק מהמורשת של רונלדיניו. תשאלו את הפרעוש.

רונאלדינו עזב בנדמה לי בגיל 28, בשיא הקריירה לכאורה, כך שהוא פחות היה במעמד להעביר את השרביט כי הגוף כבר לא יכול, ויותר כי רצה להשתעשע קצת ונמאס לו מהרצינות ומהמחויבות לזכיה בתארים.

שלא תבין לא נכון, אני כן חושב שהוא סמל כי הוא מסמל את העידן החדש, את תחיית המתים שעשה למועדון והשמחה שגרם לכל בנאדם בגלובוס.

אבל שוב, זה לא שהעביר את השרביט כי “הגיע הזמן”, אלא יותר כי “אין לי זמן לתארים ושטויות כאלה”…

נותר רק לפנטז אם פפ היה מאמין בו ורוני היה מקבל עליו את המחויבות ומתברג יחד עם מסי ואטו וממצים את הפוטנציאל העצום בדבר…

אתה כותב את זה

אבל מצד שני אתה כותב את זה:

הסיבה שפפ או לאפורטה (ראיתי סרט על ברצלונה של עידן לאפורטה, ששם לאפורטה לוקח את ה"קרדיט" על הפרידה מדיניו) הראו לדיניו את הדלת החוצה, זה לא היה בגלל חוסר האמונה שלהם בו. אלא בגלל שהוא התנהג כמו שחקן שהחליט להפסיק לשחק כדורגל מקצועני.
לאפורטה סיפר באותו סרט, שהוא ביקר את השחקנים בחדר כושר במתקן האימונים והוא תפס את רונאלדיניו יושן וחורפ על מכשיר הריצה שם כל הרומנטיקה הזו, לא מתחברת למציאות של מה שרונאלדיניו היה באמת בסוף הקרירה שלו.

כבודו של רונאלדיניו במקומו מונח. היה שחקן כדורגל גדול ואישיות מקסימה. כל אוהד ברצלונה ובכלל כדורגל צריך להרגיש בר מזל שהוא זכה לראות את הקסמים שלו. אבל בעיני הוא לא סמל.

אני מניח שזה ראיה סובקיטיבית לחלוטין וזכותכם לחלוק עליי , אבל סמל בעיני צריך לענות על חוקים מסוימים:

א. שחקן בית. או שחקן שהיה בקבוצה שנים רבות.
ב. נאמן (דחה הצעות בשיא מקבוצות שונות)
ג. מקצוען ובעל ערכים שתואמים את התדמית של המועדון.
ד. שם את טובת הקבוצה תמיד בראש.

אני מסכים עם Cockroach_Crazy במטרת התגובה המקורית שלו, מסי בעיני עם כל הכבוד העצום והאהבה שלי עליו הוא לא הסמל הכי גדול של ברצלונה, אני מצטער, מסי הוא סמל גדול אבל היו גדולים ממנו בתחום הזה:

פויול צאבי והסמל שלדעתי הוא הגדול מכולם אינייסטה. הם מעליו בשרשרת הסמלים בברצלונה.

אבל זו ראיה סוביקטיבית שלי.