מתבזים בברנבאו מול סוסיאדד

הייתי רוצה לראות שינוי טקטי, מעבר ל 4-2-3-1 והורדה של הכוכבים השבעים לספסל.

בהנחה שכולם כשירים (שזאת כבר בדיחה בפני עצמה) זה מה שהייתי רוצה לראות העונה

קורטואה בשער
קרבחאל וראן ראמוס ורגילון בהגנה
יורנטה ו-וואלורדה בקישור הדפנסיבי.
ויניסיוס ובייל באגפים, אסנסיו מתחת לחלוץ
חלוץ רכש.

במשחקים קשים אפשר להחליף את אסנסיו בקשר יותר הגנתי כמו מודריץ’ או סבאיוס.
גם עם המערך הזה לא נזכה בכלום אבל לפחות יהיה קצת יותר כדורגל ואולי נרוויח עוד שניים-שלושה שחקנים לעתיד.

לדעתי אסנסיו יבוא לידי ביטוי הכי טוב בעמדה מתחת לחלוץ, אין לו דריבל מספיק טוב לאגף. הוא מתאים לשחק בעמדה כמו דיבאלה או ראול בזמנו. נראה לי שהעמדה הזאת תוציא ממנו את המיטב וגם תאפשר לו לבעוט מחוץ לרחבה הרבה יותר, שזה הנשק העיקרי שלו.

בכל מקרה חלוץ חייב להגיע בינואר. המהפכה תצטרך לחכות לקיץ.

סולארי סיפסל עד עכשיו את איסקו ואסנסיו והעז להחליף את מודריץ וקרוס לעתים. לספסל את הקשרים הבכירים באמת זה כבר משהו אחר לגמריי אבל אני ממש בעד. ומרסלו חייב מנוחה. לדעתי גם עניין פיזי.

מודריץ כנה לאחר המשחק - “רבים מאיתנו לא משחקים ביכולת הרגילה שלנו. זה ברור. זה לא עניין של מזל”. דיבר על פתיחת המשחק שהייתה חרא כלשונו, ושחייבים להשתפר. במועדון עוד התלוננו על הפנדל וה-VAR - מביך מבחינתינו. כמו 55% ההצלחה שלנו העונה בליגה. ראמוס אמר:“אנחנו חייבים שינוי, וצריכים להגיב”, ואחר-כך אומר שהקבוצה חייבת להיות מאוחדת ולא לחפש אשמים. “הליגה? אליפות היא פרס על על יציבות וחוזק, והחמצנו בשנים האחרונות”.

סיכום העונה - זה כלכך רע שזה טוב:

@ivgiland
תרצה או לא, חאמס בבירור היה החלטה של זידאן, ומוראטה כנראה גם כן. אתה רוצה כוכבים בקבוצה? מצויין גם אני. עם תשלום מופרז בינואר לא תנחית כוכבים בקיץ. (וקוטיניו עם כל התרומה שלו הוא דוגמא מצויינת לתשלום מופרז בינואר)

אני מסכים שהיו טעויות בכל ההתנהלות של הרכישות כבר כמה שנים (יש שיגידו עשור אם מסתכלים על בנזמה). אבל וואלה הייתה קבוצה שזכתה 4 מ5 בצ׳מפיונס. אז כן, הייתה בועה סביב הקבוצה שגרמה למועדון לחשוב שהיינו קבוצה מדהימה ובלי רונאלדו נהיה פשוט קבוצה טובה מאוד ו"ככה נשרוד שנה". לרובנו היה ברור שהייתה קבוצה טובה+ שידעה להתעלות נקודתית ועכשיו בלי רונאלדו יהיה רע. אני לא יכול להאשים את ההנהלה שמנסה אחרי 4 צ׳מפיונס לבנות אצטדיון חדש. אני יכול לחשוב (וחשבתי בקיץ) שהאין רכש זה טעות, אבל יכול להבין.

רכש לא מספיק טוב בקיץ הזה כבר יהיה טעות פאטלית, אבל עד אז אין הרבה מה לעשות.

מה הוא, נבל מסרט ג׳יימס בונד?
מבטיח לך שהאינטרס של פרס היה אותו הדבר גם כשהוא שפך כסף על שחקנים. גם אז בעיקר עניין אותו להצליח ולהיזכר כנשיא הגדול (או השני) בתולדות המועדון. וזה בסדר גמור, האינטרס שלו להיכנס למיתוס של המועדון שהוא אוהד מילדות מתיישר עם שלנו. הלוואי שיצליח. אם הוא היה חושב שבשלב הנוכחי שלשפוך כסף של שחקנים יעזור להגדיל את ההכנסות כמו ב2000, אז זה מה שהוא היה עושה. הוא משפץ את האיצטדיון כדי להגדיל הכנסות מתאי צפייה פרימיום והכל כדי שיהיה כסף להביא את הכוכבים הבאים, זה לא מדע טילים.

האזרד לא רלוונטי בינואר כי הוא לא רוצה לנטוש את צ׳לסי באמצע העונה. אם הניימאר והאמבפה של העולם אלו השחקנים שאנחנו מכוונים אליהם, איזה מטרות נראה לך אפשר להביא בינואר?

אל תטעה, אני גם מקווה שיביאו איזה פלסתר בחלון הזה לעמדת החלוץ לפחות להרגיע את המצב בליגה, אבל כל מי שזה לא יהיה, זה לא הולך להיות שם בקנה מידה כזה שכשנפסיד בצ׳מפיונס באזור פברואר-אפריל הוא יגרום לאנשים להגיד ״טוב לפחות ההנהלה ניסתה״. נחזור לאותם ההאשמות של ״למה לא הבאנו״.

אני חושב שמה שייאמר לזכותו של ויניסיוס זה ראש מלא ביצירתיות וזוג אשכים גדולים. ילד בן 18 שהפגין יכולת מעולה, הדלות של ההתקפה הבליטה אבל הוא היה טוב.

קשה לי עם הציפייה לראות אותו מציג מהלכים של לואיס פיגו בשיאו כבר עכשיו וכל ניבויי הסביליה פה. בגיל 19 מסי שם לרשת של איקר קסיאס שלישייה ולקח את כדור המשחק איתו הביתה. מצד שני בגיל 22 המגן השמאלי הטוב בהיסטוריה שלנו זכה לכינוי מרשמלו והדהים את העולם כולו כמה גולים אפשר לספוג מכנף שמאל (זכור לי הזלזול בצורך של המגנים ביכולת הגנתית ראויה, כמה נזק כבר אפשר לספוג מאגף אחד…). שחקנים מסויימים מתפתחים יותר ואחרים פחות, כשכל אחד עושה את זה בעיתו. התפתחות של שחקן כדורגל תלויה בהמון גורמים, ברובם הברזילאי החביב אפילו לא נתקל עדיין.

גזרי הדין החפוזים שהוא מקבל כאן קיצוניים בדיוק כמו חוסר הפרגון ליכולות יצירת המצבים וההבקעה של כריסטיאנו. לא כל מה שלא לבן בהכרח שחור חברים. בדיוק כמו שלא כל שחקן אשר אינו עונה לשם ליאונל מסי בהכרח הופך להיות ג’וליאן פאובר. הוא יכול להיות שחקן כדורגל טוב. בואו נחכה ונראה. כרגע גם ככה הרבה יותר כיף לשטוף את העיניים עם הפדלדות שלו מאשר להסתכל על הלחימה חסרת התכלי…פשרות של לוקאס ואסקז :wink:

המשפט שלי לגבי ויניסיוס היה קודם כל בהקשר של העצבות העצומה שנוחתת עלי בלראות משחק בו הוא השחקן הכי טוב שלנו בהתקפה.

מן הסתם שאני לא רוצה לחתום את גורלו, ואם כבר העונה הזו אבודה אז הוא צריך לפתוח עוד בהרבה משחקים.

אבל אם כבר: אני מניח שמה שמפחיד אותי לגביו זה שנראה שמה שמצליח לו זה בעיקר ההסתמכות על הזריזות שלו, ודווקא בדריבל ״טכני״ הכדור בורח לו כל הזמן. וזה סבבה להסתמך על מהירות אם אתה בנוי כמו אמבפה אבל הבחור יהיה חייב להעלות מסת שריר מתישהו. ובד״כ הזריזות נפגעת טיפה כשזה קורה.

לגבי החוסר פחד אני מסכים, וראו את זה עליו גם כשהוא נכנס לכמה דקות פה ושם.

במה סטרלינג לדוגמה יותר מוכשר מויניסיוס שאחד מככב במנצ׳סטר סיטי והשני צפוי לסיים כשחקן סביליה?
אם כבר סטרלינג זה שחקן שמסתמך כמעט אך ורק על מהירות ולא ניחן בדריבל מדהים,אבל הוא קיבל מאמן גדול שהפך אותו לשחקן שמתאים לרמות הגבוהות ביותר.
לויניסיוס יש דריבל לא רע בכלל,הוא תוקף את השחקן שמולו ובדרך כלל יש לזה המשכיות(הכניס הרבה כדורי רוחב מסוכנים אבל אין לנו חלוץ),יש לו מהירות מדהימה וגם פיזיות לא רעה בכלל,עם מאמן טוב ואופי בריא הוא יהיה בטופ,מה שבטוח זה שהוא לא מפחד שזה כבר יתרון על פני כשרונות עצומים כמו אסנסיו.

אתה באמת לא רואה את ההבדל בין הדריבל של סטרלינג לזה של ויניסיוס?
מבלי לציין שאם הציפייה היא שיהפוך לסטרלינג אז אני זורק אותו כבר היום.

בגיל 22 מרסלו היה אחרי עונה מצויינת בהרכב עם 9 בישולים ו4 שערים, בקבוצה שעשתה 96 נקודות בליגה. מרשמלו קראו לו בגיל 19. הגנה הוא לא עושה מאז ואז היום.

הליקויים שיש לויניסיוס כרגע הם לא דברים שמשתפרים עם השנים בדרך כלל, וגם אם כן - בריאל מדריד הוא כנראה לא יקבל את הזמן ודקות המשחק כדי לפתח אותם. תמיד יש יוצאים מן הכלל אבל עושה רושם שסטרלינג/רוביניו זאת התקרה שלו אם יהיה לו מזל בחיים. בינתיים שישחק, שמישהו לפחות יזוז שם למעלה.

הכינוי ‘מרשמלו’ זו המצאה גאונית שלך, זה היה שנה אחת לפני, בעיקר אחרי ההפסד בברנבאו לסביליה ומשחקו האחרון של שוסטר. אני לא יודע כמה נכון לכתוב את מה שתיארת לגביו הרי הוא עשה את זה מעמדת הקשר בעיקר וזה אחרת לגמריי. אני כן הופתעתי מאוד ממרסלו ולא האמנתי לרגע שאוכל להזכירו באותו משפט עם רוברטו קרלוס.
כל עוד יש הבנה שבמצב העניינים הנוכחי, בלי להסתכל קילומטר קדימה - קודם שלא נסבול במשחקים, בטח בברנבאו, ונבטיח את המקום הרביעי, אז ויניסיוס צריך לשחק - דיינו.

גארת’ בייל אתמול חתך מהברנבאו בדקה ה-78 - די חבר’ה, מיציתי, חסך את הפקקים - והתקשורת חוגגת על זה כצפוי. אגב, מעבר לכך, כתבו במארקה שאם סולארי לא היה המאמן השני העונה, אם לא היה לופטגי - כבר היו מפטרים אותו. אנחנו עם 9 הפסדים, כמו כל העונה שעברה - ב-29 משחקים בלבד העונה ולדעתי השנה נשבור שיא שלילי.

מרשמלו קראו לו הרבה אחרי גיל 19, אז רק החל לקבל הזדמנויות, גם אם זה כבר לא היה כזה שוס כשהיה בן 22. זה נכון שהגנה הוא לא עושה עד היום אך הכוונה של מה שכתבתי לא הייתה להראות שהוא פיתח יכולות הגנתיות משובחות אלא שבימים עברו, אחרי שבפורום לא לקחו ברצינות את חוסר היכולת ההגנתית שלו, הוא הצליח להגדיר את חשיבותן מחדש בסדרות משחקים בהן שיחקנו עם חור שחור באגף שמאל של ההגנה. ותראה איפה הוא היום, גם אם הוא לא שחקן מגן בחסד.
עדכון: אחרי שקראתי את ההודעה של דור, באמת חלק מהזמן הוא עשה משחקים כקשר. לי זכור עכשיו שעד תחילת עונת מוריניו היה חשש להציבו בהגנה במשחקים גדולים כשהפורטוגלי העדיף את קונטראו על פניו במשחקים הגדולים.

אני אשמח לשמוע על איזה ליקויים אתם מדברים. עד עכשיו רק מישהו אחד כתב על הדריבל הלא מדוייק ועוד אחד על קבלת החלטות כשהאחרון בטח שאמור להשתפר כשהוא יסיים את גיל ההתבגרות.

השורה התחתונה היא שמרסלו הוא היוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל, ולהתייחס אליו בכל פעם שיש שחקן צעיר לא מספיק טוב זה לא רציני. חשש להציב אותו בהגנה היה גם בגמר של הדסימה, גם אז קונטראו פתח. והחשש קיים גם היום כי הוא באמת לא טוב בהגנה. תמיד כשמדברים פה בפורום על מוריניו ש"לימד את מרסלו הגנה" אני כותב שמרסלו לא למד כלום ועושה כל הקריירה מה שבא לו.

הליקויים של ויניסיוס הם בטכניקה (דריבל, מסירה ובעיטה) ובראית משחק.

מכיר את זה שיש בשכונה את ההוא שקולע סלים מהקרש? אז הדריבל של ויניסיוס.

בעניין היכולת להעריך שחקן צעיר - כדי להפוך לכוכב דרוש סט שלם של תכונות (משמעת עצמית, מזל, התאמה לקבוצה, כשירות פיזית, מאמן שיאמין ועוד). מה שבדרך כלל קורה זה הידלקות על שחקן בגלל כמה פעולות טובות, משם יש נטייה להניח שגם השאר יסתדר. לי זה קרה עם יורנטה. האם הוא יהפוך לקשר שאני רוצה שהוא יהפוך - אין לדעת. במידה ואכן יהיה כזה, כמובן שאחשיב את עצמי לגאון כדורגל, תוך שאני פוסח באלגנטיות על כל המקרים ההפוכים (בנדוד של התופעה הידועה - ׳אמרתי לך שהוא חייב להיות בהרכב׳). האמת היא שלמעט מקרים באמת חריגים, אין שום יכולת לקבוע. אני יכול לטעון שויניסיוס לוקה בהבנת משחק באותה מידה שאני יכול לטעון שזה לא חריג לגילו. המועדון עושה נכון - מגדיל את מספר הצעירים בתקווה להגדיל את הפגיעות.

יש שני אספקטים כשתולים תקוות בשיפור של שחקן צעיר. האספקט הראשון הוא שהפעולות שלו יהיו יותר טובות, האספקט השני הוא שאחוז יותר גבוה מהפעולות שלו יהיו פעולות טובות. האספקט הראשון די נעצר בגיל 19-20 לגבי שחקני התקפה. לגבי שחקני הגנה וקישור, במיוחד באספקט של הבנת המשחק, יש שיפור גם אחר כך. התקוות על שחקנים בני 20 צריכים להתמקד בעיקר באספקט השני.

לא,שניהם מתבססים על מהירות אדירה ושטחים פנויים כשהם תוקפים,לא יצא לי לראות את סטרלינג עושה סלאלומים סטייל מסי או ניימאר.
אני יודע שויניסיוס הגיע לכאן על תקן הכוכב הבא, אבל אני מאוד אשמח גם אם בסופו של דבר יהיה שחקן רוטציה שייתן לנו 10-15 שערים בעונה ועוד כמה בישולים.

לסטרלינג יש דריבל על שטח קטן, לויניסיוס לא.

לדעתי הרושם שנוצר שלוינסיוס אין ראיית משחק היא לא נכונה, יש לו מסירות מאוד חכמות (לראיה העקב אתמול לואסקז נדמה לי), וראיתי במשחקים נוספים הכנסות כדור חותכות הגנה שלא ציפיתי ממנו. הבעיה העיקרית היא שהמסירה שלו באופן כללי מאוד לא מדויקת, חייב לעבוד על זה

סטרלינג זה השחקן האחרון שהייתי אומר שיש לו דריבל על שטח קטן.

אז יש שתי אפשרויות - או שאתה לא רואה את סטרלינג משחק או שאתה לא יודע מה זה דריבל על שטח קטן.

סטרלינג בנוי כולו על שיווי משקל, מרכז כובד נמוך והטעיות גוף. כן, הוא גם מהיר מאוד, אבל רוב הדריבלים שלו הם תזוזות קטנות על שטח קטן ולא מקדמות וספרינט סטייל בייל או כריסטיאנו.

לגמרי עם נירו.
לסטרלינג יש דריבל אדיר על שטח קטן ולמען האמת גם דריבל טוב מאוד על שטח פתוח.

הבחור מפוצץ בכישרון, ועקב האכילס שהיה לו בדמות קבלת החלטות ברמה של ליברמן, פפ שיפר מהותית וזה פשוט נראה אחרת לגמרי.

אם ווניסיוס יגיע ל75% מסטרלינג זה יהיה הישג ענק בשבילו ואתם תקבלו שחקן טוב מאוד.

כרגע, זה נראה לי יותר התלהבות של שחקן צעיר ומוכשר, מפה ועד שישיג התמדה והמשך יעברו עוד הרבה מים בירקון.

קצת קשה לי עם איך ששופטים ילד בן 18 שעד עכשיו נראה כמו השחקן הכי יצירתי וטוב בהתקפה (לא שזו חוכמה גדולה…). יש לו עוד דרך ארוכה לעבור והיא תשתנה בהתאם להשקעה ולרצינות שלו, פציעות ומאמן כזה או אחר. יש כ"כ הרבה משתנים בקריירה של שחקן כדורגל, בייחוד שהוא שחקן צעיר ולא המוצר המוגמר. גם כריסטיאנו היה לוקה בחסר וראינו לאיזו מפלצת הוא הפך בגלל שהוא חולה נפש. את ויניסיוס נשפוט אם וכאשר הוא יהיה/לא יהיה שחקן הרכב ובהתאם לתפוקה שלו.
על אסנסיו כולנו הזלנו ריר כשתכל’ס חוץ מכמה בעיטות יפות הוא לא עשה יותר מדי, רק לעיתים נדירות. לא יודע איך אפשר לקבוע כבר מעכשיו שהתקרה של ויניסיוס היא מקסימום רוביניו כשהרוב המוחלט כאן ראה אותו אולי 500 דק’ בלחץ.