מתבזים בברנבאו מול סוסיאדד

העובדה שיש המון משתנים בקריירה של שחקן לא עובדת לטובתו (או לטובת כל כישרון אחר). זה ברור שהוא יצטרך מזל, מאמן, העדר פציעות וכו’ וכו’. הטענה היא שגם אם הכל יילך לטובתו, מה שאלוהי הכדורגל נתן לו לא יספיק לדעתי כדי לעשות קריירה של כוכב-על במועדון טופ. מהצד החיובי, שחקן סבבה שיכול לתת דאבל פיגרס של שערים ובישולים כשחקן הרכב הוא כבר עכשיו.

אגב לא כולנו הזלנו ריר על אסנסיו.

[quote=“Niro, post:28, topic:920, full:true”]
מבלי לציין שאם הציפייה היא שיהפוך לסטרלינג אז אני זורק אותו[/quote]

מסכים עם Legendary-T. סטרלינג עשה עונה שעברה קפיצת מדרגה והיה חלק חשוב באליפות של סיטי, וצריך לזכור שהוא בן 23. אם וינסיוס יכול להיות חלק אינטגרלי בהרכב של קבוצה בסדר גודל כזה נראה לי שזכינו.

אי אפשר לדעת ואני לא מסכים עם הקביעה שלך שמה שרואים ממנו עכשיו לא יספיק בעתיד. אם שחקן דורך במקום לא משנה כמות הכשרון שיש לו ברגליים. אם שחקן עושה התקדמות ובנוסף משתמש בכשרון שנולד איתו, יהיה לו סיכוי טוב לבסס מעמד בטופ. לא כל אחד זה מסי. אם בגיל 18 הוא מסוגל לתת דאבל פיגרס מבחינת שערים ובישולים בליגה הספרדית לטעמך, אני לא מבין איך אתה קובע שמה שיש לו זה לא מספיק. שחקן שנותן מספרים יפים בקבוצות טופ זה שחקן טופ.

כתבתי הרוב המוחלט, לא כולנו. אל תוציא לי מילים מהפה.

ראשית לא קבעתי כלום, זאת רק דיעה/תחושה שלי.

שנית, אין שום קשר למסי וגם לא לרונאלדו שהזכרת קודם. זה כמו שבכל דיון על מספרים זורקים את אינייסטה. יש לך עוד דוגמה לשחקן התקפה כמו רונאלדו שבגיל 20 נראה שחקן סבבה וסיים כאחד הגדולים בהיסטוריה? סטיות חריגות מהתקן לא מאפשרות שום דיון.

שלישית, שחקן מהטופ זאת הגדרה יחסית. בעיקרון כל שחקן מקצוען בליגה הספרדית הוא מהטופ, בטח שחקן בריאל מדריד. הכוונה שלי (ושל כל מי שלא מנסה להיות חכמולוג) היא שהוא קודם כל יהיה שחקן הרכב ראשון קבוע ובלתי מעורער בקבוצה. כמו מודריץ’, קרוס ובנזמה. דבר שאסנסיו למשל לא מצליח להיות למרות שכל ה"מסביב" לטובתו - מזל, תמיכה, מאמן, מועדון על סמים שהחליט להפוך לאייאקס וכו’. וגם איסקו הוא לא כזה.
אחר כך, האם הוא גם יהיה אחד מהכוכבים של הקבוצה, ומה שנקרא - אחד השחקנים הטובים בעולם. מועמד אמיתי לכדור זהב לצורך העניין.

רביעית,

צריך להיות בעל טכניקה בינונית+ ומידה סבירה של יצירתיות וחוצפה כדי להתבלט בהתקפה הדלוחה שלנו. יש את זה לויניסיוס.

מעבר לזה יש כאן אינפלציה בניתוחים ותחזיות לגבי שחקן שבקושי למד לקשור שרוכים וצובר דקות משחק בקצב שהקבוצה הזאת צוברת אליפויות. אני מניח שהדבר נובע מהשעמום העצום שנוחת עלינו אגב צפייה מזוכיסטית במשחקים של ריאל מדריד ומהעובדה שהליגה נגמרה כבר בקיץ, אבל בכל זאת.

האם יש לויניסיוס מה שנדרש כדי לוותר על הבאת לפחות כוכב אחד להתקפה בקיץ? לא. האם יש בו משהו שנחזה להיות שווה השקעה, אולי באמצעות השאלה לקבוצה אחרת שם יוכל לשחק בקביעות ולהתפתח? בהחלט כן.

טכניקה היא דבר מורכב הרבה יותר מהדרך שבה היא מוצגת בחלק מהתגובות כאן.
טכניקה היא תחום דיי גדול שבתוכו ניתן להיות מבריק בפן אחד שלה ובפן אחר פחות. למסי כנראה אין את היכולת הוירטואיזית שהיתה לרונאלדיניו עם הכדור, אולם לרונאלדיניו אין היכולת לעצור כדור בצורה כ"כ צמודה לרגל כמו מסי. איסקו מכדרר טוב יותר מאסנסיו, אולם לאחרון מסירה מדויקת יותר ובכלל משחק בנגיעה טוב יותר.

ויניסיוס הוא חתיכת חידה. מצד אחד הכדרור שלו נראה גס מאוד. בעיקר כשהוא רץ איתו. מצד שני יש לו כישורים ברזילאים טיפוסיים ותנועות הגוף שלו מאוד חדות. כמו השחקן המרושל בשכונה שפתאום עושה דברים שאף אחד לא עושה.

לי זה נראה שדווקא בקבוצה כמו סביליה הוא לא ישחק. אם הוא יעשה את ההתאמות לכדורגל האירופאי וישפר אספקטים מסוימים בצורת המשחק שלו הוא יוכל לשחק ברמות גבוהות יותר. אם לא, גם סביליה תהיה גדולה עליו.
כך או כך, חייבים להשאיל אותו לקבוצה אחרת כדי שיוכל לשחק בקביעות.
דווקא צורת המשחק של רודריגו בשלה יותר לכדורגל האירופאי.