ליאו מסי :: אלוף עולם

יודעים להבדל הם פשוט מעטים מידי כמו שטל אמר

בכל מקרה גם בפורום הזה הרוח של שי מרחפת. בלעדיו נראה לי שלא היה ספורטאנטר ואז גם לא היה טוטאל פוטבול.

אגב פעם ראשונה אני קולט שאוהדי מדריד פה נמצאים בפורום שקוראים לו טוטאל פוטבול ואני אומר בואו ניקח את זה צעד קדימה: מהיום קוראים לפורום הזה ויסקה בארסה!

אני מעדיף לשתוק בקשר לשי פל. הלואי שהיתי יכול לדבר. אבל לפעמים שתיקה שווה זהב. אין לי פיקפוק בידע המקצועי שלו ובקשרים שלו בברצלונה, יש לי פיקפוק בדברים אחרים. הלואי שהיה אפשר לדבר.

ללא מעט מאנשי הפורום הותיק יש מה להגיד אבל לטעמי נכון לא להיכנס לפינות האישיות, בעיקר כי הוא לא פה להגן על עצמו ונישאר במקצועי.

שי תמיד כותב “הנקודות של שי אחרי…” וככה יודעים בקלות במה מדובר. את זה למדתי ממנו, לא הרבה יודעים אבל רק אני מנהל את הדף של Realmadrid.co.il אבל כשיש לי פוסטים של לפני ואחרי משחק או טור לקראת גמר ליגת האלופות (לדעתי זו מסורת שאני ‘יצרתי’ וברוך השם זה קרה הרבה פעמים) - אז אני לא רואה סיבה לא ‘לעשות לעצמי פרסומת’ גם בגלל הספר וגם בגלל גוגל - “דור רומנו מתכונן למאיורקה”, “דור רומנו לא נרגע מהטירוף נגד מנצ’סטר סיטי”.

אגב לפי מה שהבנתי לעשות ‘כרטיס חבר’ של ברצלונה אשכרה נותן לך משהו, עם או בלי קשר למועדון האוהדים בארץ ולשי עצמו, לעומת זאת “מדרידיסטה” (בספרד) עם כל הכבוד ל-10% הנחה בחנות שאני קונה שם מחזיקי מפתחות, גלויות ושטויות, והמגזין המחורבן שמקבלים הביתה פעם בארבעה חודשים - זה לא באמת שווה מלבד הגבריות.

לא משנה, בגדול, מצטער אם סטיתי מהנושא, סתם תהיתי כי פה בפורום הרבה איכותיים ואני מרגיש שהדף בארסה מאניה שיש לי כבוד אליו - מתעסק המון בקקה. כשמסי עזב, לא מתוך שמחה לאיד - סיקרן אותי איך מתחילים ‘לטפל’ בכלל בנושא כזה ונכנסתי לדף הזה המון, כי לא משנה כמה אתה תכתוב אתה מרגיש שלא עשית מספיק (אני זוכר מה עשיתי כשראול פרש וכמה כתבתי על ראמוס). אפילו כעורך באתר ספורט1 נעזרתי שם בדף לא מעט והעדפתי לקבל ‘אישור’ מהם.

@mos56, יש אוהד ריאל מדריד שהוא חבר שלי בפייסבוק שכביכול ‘קוטל אותם’ כל הזמן וככה אני נחשף להרבה ממה שנכתב (לא שזה ‘בוגר’ משהו שהוא עושה, וגם אם יש לי ביקורת אני לעולם לא אגיב שם בטוקבק או אכתוב על זה סטטוס בחשבון האישי. פעם דווקא כתבתי להם תגובה מפרגנת על אחת החדשות שעידכנו שם). עניין אותי אם יש קשר בין החבר’ה כאן לבין הדף. בואו, יש אחד, עידן בן חמו או משהו כזה - הוא קצת טרול.

חחח למה כל כך אכפת לכם מה בארסה מניה כותבת או לא? עוד עמוד פייסבוק גדול בעולם שכותב על ברצלונה.

היי היי… בוא לא נהיה תמימים…
זה הדף הכי משמעותי והכי פעיל בעברית בנוגע לברצלונה. ובארסה היא סוג של אסקפיזם עבור רובנו (אני מניח).

לי למשל אין בעיה להתעדכן על משהו בנוגע לבארסה בכל כמה דקות, אבל לקרוא חדשות פעם ביום (ברמת הכותרת) זה דבר מאוד מעיק בעיני. אני מעדיף לקשקש אתכם או לקרוא ניתוחים מעניינים על טקטיקה ומשחקים.

על כל פנים, בארסהמאניה ממלאים את היום שלי בתוכן שלפחות 30% ממנו איכותי והשאר סתם קשור בקבוצה שאני אוהב.

אין אף דף אחר שפעיל כמוהם בעברית, גם אם זה נכון שחלק גדול מהפוסטים שלהם זה ספאם טהור. ומכיוון שהם תופסים כל כך הרבה מקום זה אכן מעניין אותנו כמה הם אמינים ומה בעצם עומד מאחורי הדף הזה.

— באופן אישי, למרות שאין לי בעיה לקרוא באנגלית, אני מעדיף לצרוך את תוכן הקריאה שלי בעברית. אוהב את השפה הזו…

אני יגיב לזה מנקודת מבט “מקצועית”. לגבי הסיפור שלהם עם מסי. אם זה נכון. אז שאפו ענק . אין ספק. זה סקופ, אני יגיד שיום שלם ואין לזה שום פולאפ בשום מקום. לא אומר שזה לא קרה או לא נכון. ההפך אני נותן להם את הקרדיט שזה קרה. מה המשמעות של זה אני לא יודע.

אבל לרוב. הם עושים את מה שאני ודימטירי עושים פה. רק שאני ודימטרי לא עושים מזה כאילו מגיע לנו איזה פרס סוקולוב על זה. למרות שלדימטרי באמת מגיע פרס על כל ההשקעה, רק על ההשקעה שלו והניסיונות שלו להסביר לליאור על המנופים הכלכלים רק על זה מגיע לו פרס טוטאלפטבול .

יש לי רגשות מעורבים לגבי שי ובכללי לגבי הגווארדיה הישנה של הפורום הישן.

מצד אחד, הייתה שם איזו הרגשה של יראה עם המון חבר’ה ותיקים ומאוד איכותיים.
מצד שני, זה היה מקום הרבה יותר סגור, נוקשה וטיפה דיקטטורי. היו המון חוקים, חלקם טובים יותר חלקם פחות, ואדמינים מאוד נוכחים עם אצבע מאוד מאוד קלה על ההדק בכל הנוגע למחיקת פוסטים או באנים זמניים.

בפורום הישן אני הייתי, רוב הזמן, זבוב על הקיר ומשה היה בגדר צעיר פוחז שקיבל הרבה בראש מאדמינים אם אני זוכר נכון חחח

ובכל זאת, יש לי איזה געגוע.

אני דיי מסכים עם מה שיוסי כתב לגבי בארסה מאניה. עם כל הצהוב שאכן יש שם, הם גם נותנים הרבה מידע אמין, מהר יותר מהרבה מקורות אחרים. ואתם יודעים מה? כשזו הקבוצה שאני אוהב גם הצהוב לא באמת כזה מפריע לי.

מדהים איך מדיון על מסי, זה הפך להיות דיון על בארסה מאניה, אמיתות הפוסטים, והתעסקות המאניה בריאל מדריד בין כותלי הדף.

מה הקשר?

יש לי הרבה מה להגיד על יוצרי הדפים באשר הם. את חלקם אני אוהב יותר או מתחבר, ויש כאלה שאני אוהב פחות (אחד ספציפי שגם ששירתתי איתו, בן אדם על הפנים). אני גם מכיר את כל הבלאגן סביב שי והמאניה, ואת מה שסאני ניסה לעשות. עדיין, אני מכיר תודה לפורום והכותבים בו, יחד עם הגווארדיה הישנה שממש לימדה אותי את כל מה שאני יודע על מחקר וכתיבה. הם היו נוקשים, רבתי איתם גם, אבל יצאתי מזה הכותב שאני היום.

לגבי איך כל אחד כבן אדם יש לי את הפרשנות שלי, אבל ההווייה של הפורום הישן ככלל אני מאוד מעריך.

ורק אני היחיד שנכנס לכאן ושאל את עצמו מה זה בארסה מאניה ? :thinking:

הפורום הישן היה די על הפנים אם להשתמש בלשון המעטה, הפורום הזה הרבה יותר איכותי.

אפשר להעביר את הדיון על זה לתרד מיוחד של תקשורת ורשתות חברתיות . זה עדיף כי הנושא הוא מעניין אבל אייל צודק זה לא במקום הנכון.

היו אז יותר אנשים אז אני לא יכול להתחייב על כולם מין הסתם, בטח בצד המדרידאי אותם היכרתי פחות, אבל היו שם כמה חבר’ה רציניים אוהדי קבוצות שחסרות נציגות שלהן בפורום. BORNTORUN, אלן, אסף לירן, צוד, הגיס של רומאריו, וכ’ו היו מעניינים בגישה שלהם.

עריכה: פתחתי דיון. רק צריך להעביר אליו את ההודעות.

אני חושב שלהספים את הדיון על מסי בשיחות על בארסה מאניה, זה גובל במה שלאפורטה עשה למסי מלכתחילה.

ובפורום הקודם היו המון משתמשים איכותיים שחסרים לי פה. מגן ימני, ביג בירד, שי עצמו, לה אסטרלה בלאנקה מאצלנו, סמיר, לייזר (והיחסים המיוחדים שלו עם טיטי) ועוד רבים וטובים, וגם משתמשים כמו @KB9 @Niro ו @Uriah , שלכאורה נמצאים פה אבל בחזקת נעלמים רוב הזמן.
אבל אולי אני סתם עושה רומנטיזציית יתר של העבר. אחרי הכול זה דור משתמשי הגלאקטיקוס שגדלתי עליו :wink:

עריכה: הוספת תיוגים מפורשים, כדי לעשות רגשי לרלוונטיים (הבנתי שזה פורום של פולנים, לא?)

וואו, אני לא יודע למה אבל רק אחרי שקראתי את זה פתאום קלטתי שאני משייך פרצוף לשם הלא נכון :rofl:

סליחה.

חח חשבת שאני סאני? שקוראים לי נדב וסאני זה כינוי? :rofl:

יותר בכיוון של סאני הוא הג’ינג’י ואתה לא.

לצערי אני לא יכול להתכחש לזה וזה מלווה אותי שנים. כן אני הג’ינג’י שמופיע במקומות רנדומליים במפגשי קהילה סבבי תרומות וכ’ו. תכלס זה יכול להיות גם @EHUD, אבל סאני לא ג’ינג’י.

כן, כן. אני יודע. משום מה השם שלך התקשר לי לפרצוף שלו.

חייבים לעשות מפגש נורמלי. אם לא באיירן אז להתחיל לחשוב על משחק אחר.