ליאו מסי :: אלוף עולם

מצד שני, באותו טקס מרסלו נבחר, בעקבות העונה המצוינת שהייתה לו, להרכב השנה.
זה רק מראה כמה הפרסים האלו לא רלוונטיים ולא אמורים להיות חשובים בשום צורה.

מסי מביא את המשפחה שלו ומדבר על הפרס בהקשר שלהם, הפרס הזה הוא אף פעם לא רק עבורו, מבחינתו. מדהים.

הפרסים האלה הם בולשיט מוחלט. מסי הכי טוב בעולם כבר 11 שנים.
מישהו באמת חושב שמודריץ’ היה השחקן הטוב על הפלנטה בשנה הקודמת?

דבר אחד בכל המובן מאליו הזה צד את עיניי, העובדה שמסי מוכן להצביע ליריבו המר בשלישייה הראשונה, אבל לא למאמן שלו בשלשיית המאמנים…
אם זה לא דיי בכך כדי שההנהלה המטומטמת תבין אז אני לא יודע מה כן אפשר לעשות כדי שאדון בורתמאיו יבין…

זה באמת מדהים. בד"כ כל שחקן מקצה הצבעה אחת לחבר מהקבוצה שלו…

לגבי ההצבעה האנוכית של רונאלדו, ככה הוא. לטוב ולרע, וגם לחלוץ שמשחק איתו יחד בקבוצה הוא לא היה מפרגן. תמיד הוא מצביע לעמדות אחרות, ראמוס מודריץ’ דה ליכט…
מה שכן, צריך לומר שגם מסי מתיש עם ה"לא מעניין אותי פרסים אישיים, רק קבוצתיים" בכל הזדמנות. הבנו, בסדר.

אם ריאל הייתה איכשהו זוכה בתואר בשנה שעברה, הייתי אומר שמרסלו נבחר כי אנשים לא באמת ראו משחקים של ריאל שנה שעברה (הבנאדם היה פצוע רבע מהעונה, מחוץ לסגל חצי עונה והרבע האחרון היה גארבץ’ טיים). אבל גם התירוץ הזה לא קיים. ג’ורדי אלבה היה צריך לזכות, יש לו חלק משמעותי בזכייה שנה שעברה עם קרוב ל10 בישולים וחצי עונה ראשון פנטסטי בליגה.

כל בחירת הקו האחורי מפגרת לחלוטין.
צמד המגנים של ליברפול היו באיי פאר צמד המגנים הטוב בעולם. לא אלבה ובטח לא מרסלו.

מרוב ואן דייק וסלאח, אנשים מתעלמים מהתרומה המכרעת של רוברטסון וארנולד. הם טופ טופ קלאס. מצוינים בהגנה, מדהימים בהתקפה. המשחק של קלופ היה שונה לחלוטין בלעדיהם, ולהם באמת אין תחליף.

בכדורגל המודרני תפקיד המגנים הוא מהקריטיים ביותר במגרש, ועדיין חומק מתחת לרדאר של רוב אוהדי הכדורגל ולמען האמת גם של מאמנים.

אם מסתכלים על כל הקבוצות ששטפו את אירופה בעשור האחרון, לכולם ללא יוצא מהכלל היו צמד מגינים טופ קלאס.
אלבס ואבידל, פיליפ לאהם ואלאבה, אלבס ואלבה, קרבחאל ומרסלו ועכשיו רוברטסון וארנולד.

הדבר לא מקרי בכלל, ועדות לכך פפ (היות והוא אלוהי הכדורגל מחוץ לקוים) תמיד השקיע הון תועפות במגינים. השנה הוא הרחיק לכת והוסיף 30 מליון על דנילו תמורת סנדרו.

והסיבה לכך מעבר ליכולת הגנה בסגירה או התקפה בהרמה טובה, אלא בדינמיקה הקבוצתית הם מרווחים את המשחק כאשר החלוצים מושכים את ההגנה פנימה, הם מהווים פקטור מפתיע מהצד וחודרים לעומק ההגנה… יותר מזה, פפ השתמש לא פעם בפאביאן דלף שהוא קשר במקור שהוסט לעמדת המגן, ובזמן התקפה דאלף עבר לעמדת הקשר האחורי והקשר (לא זוכר מי זה היה) עבר לרוויח את המשחק בשמאל…

תראו כמה זידאן השתמש בהם (כמעט כל משחק ריאל התבסס על המגינים) תראו כמה קלופ בשיטה שלו נותן משקל למגינים ותראו כמה פפ מוכן ללכת רחוק בשביל מגן טוב.

ואצלנו? הצנון עולה עם רוברטו כמגן ימני, עם סמדו כשמאלי והשאר דיוס כבר יפתור.
הביתה אחינו, הביתה.

דנילו תמורת קנסלו כמובן. סנדרו עדיין ביובה :slight_smile:

הטקסים האלו, ובטח לא הפרס הנוכחי, לא רלבנטים לספורט, או איזשהוא שיקול עניני, אלא בעיקר שיקולים פוליטים וכלכלים. זה לא משנה אם מסי זוכה או רונאלדו זוכה או איזשהוא בר מזל אחר.

כל מי שלא מבין, שיבדוק את נבחרת השנה. ואתם יודעים מה, תבדקו מי זכתה בכדורגלנית השנה. מסתבר שבשביל לזכות בכדורגלנית השנה צריך לצבוע את השיער, לקלל את טראמפ ולהיות שמאלנית…

דרך אגב, חלק מאוהדי ברצלונה צבועים, שמסי לא זוכה הפרס לא חשוב , מושחת, השופטים חסרי מושג, מסי זוכה כל זה נעלם.

אני לא צופה בפרסים האלו ולא בטקסים שלהם, ואם בארסה מניה או או הטויטר לא היתה מנפחים לי את השכל בבילבולי ביצים על השחקו הנורגי בן 80 שחושב שמסי הוא הטוב בעולם, יש מצב שבכלל לא היתי שומע על הפרסים האלו…

באותו יום בטקסי האמי, משחקי הכס זוכה בפרסים. כן העונה האחרונה של משחקי הכס זכתה בפרסים… אותו דבר. כסף כסף כסף

טעות. מסי נבחן ביחס לעצמו, לכן כדי לזכות צריך לעשות את הלא יאומן, שזה אצלו בנוהל. אחרים, ביחס לגביעים שזכו.

ליאו מסי סיפק ראיון מרתק לתוכנית הרדיו Rac1 בו הוא מדבר שוב על ניימאר, מספרים על הרגעים הקשים בספרד, מטיל את האחריות על הכישלון נגד ליברפול על שחקני הקבוצה וגם בוחר את הרגעים הגדולים שלו בקריירה.

על הכינוי “דיוס” (אלוהים) אמר מסי: “זה לא מדאיג אותי אבל אני לא אוהב את זה. כמובן שזה נחמד ומחמיא ואני יודע שהמרטה היא טובה אבל זה מוגזם, במיוחד כשהילדים שלי מקשיבים ושומעים את זה, הם לא ממש מבינים”.

התקופה הקשה בספרד: “הייתי אד עייף ומותש בגלל הרבה סיבות, זה קורה, במיוחד בשנת 2013 ואילך, כשהתחילה הבעייה עם המס. היה לי ולמשפחתי קשה מאוד כי אנשים לא באמת יודעים מה קרה, שמעו הרבה דברים, העיתונות פגעה בנו. הייתי השחקן הגדול הראשון שבדקו כנראה וזה היה קשה. טוב שהילדים הקטנים היו מחוץ לזה. בכנות, באותה תקופה, שקלתי לעזוב, לא בגלל ברצלונה אלא בגלל הקושי בספרד, לא רציתי להישאר כאן. לא הייתה הצעה רשמית כי כולם ידעו שאי אפשר להוציא אותי מברצלונה”.

הקבוצה הנוכחית: “פתיחת העונה הייתה קשה אבל אנחנו יודעים שיש לנו קבוצה נהדרת עם שחקנים נהדרים, קבוצה שיכולה לנצח ולזכות בכל התארים, זה מה שכולנו רוצים. התארים היו בידניים שלנו אבל פישלנו נגד רומא וליברפול והכישלון הזה הוא האחריות שלנו”.

להמשיך בברצלונה: “ברור שזה הרעיון, זה תמיד היה ככה ולא ישתנה. אני חושב שלא מדברים כרגע על חוזה חדש ומשודרג, אין כרגע שום דבר עד כמה שידוע לי מצד אבי שמעדיף להשאיר אותי מחוץ לזה, אבל ברור לכולם שאני רוצה לפרוש כאן. אני מרגיש הרבה כלפי המועדון הזה ואני מאמין שאוכל להישאר בספרד לתמיד, עד סוף החיים אני רוצה שהילדים ימשיכו עם אותם החברים מהילדות”.

על מצבו הפיזי: “רציתי לחזור לשחק אבל אני עדיין לא במאה אחוז, המשחק נגד סביליה היה השני שלי בסה"כ. לאט לאט השתחררתי, זה קורה לאט”.

השמועות על אנטואן גריזמן: “זה שקר שאני לא אוהב אותו, אמרתי את זה בשנה שעברה, זה אחד השחקנים הטובים בעולם וכל שחקן גדול מוזמן, מעולם לא הייתה לי בעיה איתו. זה לא קל לשחק בברצלונה עבור מי שלא חווה את הפילוסופיה והשיטה שלנו, לא משנה עד כמה הוא איכותי. הוא רגיל לשחק בצורה שונה אבל אין לנו ספק שהוא יסתגל משום שהוא אינטילגינט מאוד ושחקן גדול”.

על ניימאר: “רציתי את ניימאר מאותה הסיבה, הוא אחד השחקנים הגדולים בעולם ושום דבר לא השתנה. הוא נותן לך סיכוי טוב יותר לזכות בכל התארים. אני מבין שהסתכלו על דברים אחרים במקרה שלו - איך הוא עזב, הדעה של הקהל - אבל ברמת הכדורגל הייתי רוצה אותו. האמת, חשבתי שבסופו של דבר הוא יעבור לריאל מדריד כי הוא רצה לעזוב את פריז סן ז’רמן. אני בטוח שהוא מתחרט על כך שעזב את ברצלונה, הוא הבין שטעה”.

על המאמן ארנסטו ואלוורדה: “המשחק נגד ליברפול לא הייתה אשמתו, זה אך ורק השחקנים, בטח אחרי הלקח שהיינו צריכים ללמוד מהמשחק נגד רומא. זה גם לא היה ענייני אם הוא ימשיך או לא. המועדון החליט שכן - והשחקנים שמחים. הוא מאמן שאנחנו אוהבים, הוא מכיר אותנו. תמכנו בכל המאמנים שהיו כאן. כולנו צריכים להיות מאוחדים”.

מעט זכיות בליגת האלופות: “אני חושב שהחמצנו הרבה הזדמנויות, היו יכולים להיות לנו עוד גביעים, לא עשינו את זה ולא עמדנו בציפיות הרבה זמן”.

על כדור הזהב: “אני לא יודע אם אזכה בו, זה יהיה נחמד, במיוחד עבור הילדים שלי, אבל אם לא - זו לא תהיה אכזבה, העדיפות היא תמיד לתארים קבומתיים ולא לפרסים אישיים”.

על צ’אבי ואינייסטה: “הם בלתי ניתנים להחלפה, זה ברור. היינו מחזיקים בכדור ב-90%, לא מאבדים אותו, והצלחנו לקחת אותו בחזרה ולחטוף מהיריבה תוך חמש שניות, כולם ידעו מה הולך לקרות. יש לנו קשרים נפלאים השנה אבל הם היו ייחודיים, בגלל זה הקבוצה עברה שינוי בסגנון המשחק, בזמנו הכל עבר דרכם”.

סיום הקריירה: “אני בודק את עצמי בכל שנה ורואה האם אני בסדר ויכול להמשיך, בגיל שלי השאלות האלה כבר מתחילות לעלות. זה הגיוני. בינתיים אני מאושר וממשיך”.

לסיום הראיון ענה מסי על שאלות קצרות ובחר את הרגעים הגדולים בקריירה. הרגע הגדול בקריירה היה בזמן ההצלחות עם גווארדיולה. השער? בנגיחה נגד מנצ’סטר יונייטד בגמר ליגת האלופות ב-2009. המשחק הגדול ביותר? נגד ריאל מדריד בחצי הגמר בברנבאו ב-2011 כשכבש צמד ענק. היריבה הקשה ביותר מבחינתו היא נבחרת ספרד אלופת העולם ב-2010 אותה פגש כמה חודשים לאחר מכן למשחק ידידות. והמאמן הטוב ביותר: פפ גווארדיולה ואחריו לואיס אנריקה.

הכל התחיל לפני 15 שנה . ה-16 באוקטובר 2004, ברצלונה של פרנק רייקארד התארחה במשחק חוץ אצל אספניול. בדקה ה-84 הילד הצעיר העונה לשם ליאו מסי נכנס לשחק עם החולצה מספר 30 על הגב. הוא היה בן 17 שנה ו-22 ימים והפך לשחקן הצעיר ביותר שמשחק בבארסה. שיא שנשבר כמובן בהמשך על ידי אנסו פאטי. מאז, אפשר לומר: השאר היסטוריה. מסי זכה עם ברצלונה ב-34 תארים והפך לכובש המצטיין בתולדותיה (את שער הבכורה כבש באותה עונה נגד אלבסטה בחודש מאי, לאחר בישול של רונאלדיניו), והוא יוכל להיות גם שיאן ההופעות (רחוק 75 משחקים מצ’אבי).

לכבוד המאורע, חברת אדידס, לה מסי נותן חסות כבר שנים רבות, עיצבה עבורו נעליים חדשות בצבע אפור זהב עליהן כתוב: “MESSI 15 YEARS NEMEZIZ”. קפטן ברצלונה ינעל אותן במהלך שני המשחקים הקרובים - בשבת הקרובה נגד אייבר וכן באמצע השבוע נגד סלאביה פראג בליגת האלופות. מסי עצמו הסתפק במשפט צנוע: “זה מרגש, וזה עדיין לא נגמר”.

החדים ביניכם יוכלו לזהות שהתמונה מ-Getty היא בכלל מעונה אחרת כי לנו תמונות בחשבון מאותו היום. מה נגיד כבר, אגדה.

ג’יימי קראגר: “להגיד שמסי עדיין צריך להוכיח את עצמו במקום אחר זה פשוט טיפשי. זה משוגע לחלוטין! הוא השחקן הכי טוב של מועדון שמתחרה כל שנה בטופ העולמי, והוא השחקן הכי טוב בכדורגל האירופי”.

“אני חושב שזו הסיבה שרונאלדו עזב. אני חושב שגם הוא יודע שהוא תמיד נחשב ממש מתחת למסי, ולדעתי הוא אדם די חכם. בגלל שבכדורגל הוא מאחוריו, הוא כנראה עושה את ההפך ממה שמסי עושה בקריירה כדי לנסות ולבנות נראטיב מסוים ולצייר את עצמו בצורה שונה בהשוואה הזאת. ‘עכשיו אני יכול להגיד שהייתי מלך השערים בכמה מדינות’… זו טקטיקה חכמה שנועדה להוציא ולהסיט את הפוקוס מהעובדה שמסי שחקן טוב יותר”.
(בדיוק מה שראיין גיגס אמר)

“תקשיבו, אני לא חושב שפרנקו בארזי ופאולו מאלדיני הם שחקני הגנה ברמה פחות גבוהה רק כי הם מעולם לא עזבו את מילאן. זה יהיה מטופש לחשוב כך כי הם היו הכי טובים. אז זה שמסי לא יעזוב את ברצלונה לא ישנה את דעתי בשום צורה, כי אני יודע שהוא השחקן הכי טוב. בכל מקרה, למה שהוא יעזוב את ברצלונה בכלל?”

“הטובים ביותר מופיעים ברגעים הגדולים נגד היריבים הגדולים וזה מה שמסי תמיד עשה. אני לא באמת מקשיב לדעות אחרות של אנשים מסוימים ושוטים כי אני ראיתי את זה בעצמי במסי פעם אחר פעם לאורך כל הקריירה שלו. אז כל הכבוד לרונאלדו, בכל ההוגנות, אבל זה הדבר האחרון שאפשר לבקר את מסי לגביו”.

“מסי עושה דברים שאף שחקן אחר לא יכול לעשות. אני זוכר שפרשנתי את ההופעה שלו נגד טוטנהאם בעונה הקודמת, כשהוא שיחק כמעט בעמדת הקשר המרכזי ושלט בכל המשחק ועשה הכל. הוא ניהל את ההצגה. רונאלדו לעולם לא יכול לעשות דבר כזה, בכנות. מסי יכול לשלוט במשחק, להכתיב את הקצב שלו, הכל… גם לכבוש את כל השערים. לפעמים כדורגל והמשחקים זה לא רק הסטטיסטיקה, ושערים ובישולים (בהם מסי מוביל בכל מקרה). לפעמים אתה צריך פשוט לשבת ולצפות במשחק בעיניים שלך, זה גורם לך לחייך ולהגיד ‘וואו’ - ולמסי יש הרבה יותר רגעים כאלה מכל אחד אחר”.

“מה שמציק לי הוא שכיום נראה שאנחנו שופטים את השחקן הטוב בעולם לפי כמות השערים שיש לו. זה מצער מאוד. זה כמעט ככה: ‘לרונאלדו יש רק שניים, למסי שלושה’… לאורך כל חיי עד התקופה הנוכחית, השחקן שנחשב לטוב בעולם עד היום מעולם לא היה הסקורר”.

“מה שתמיד גורם לי לשים את מסי מעל רונאלדו הוא זה: אתה יכול לטעון שרונאלדו הוא הסקורר הטוב מכולם, גם אם מסי כובש יותר, בגלל איך שכריסטיאנו שינה את התפקוד שלו, הפך בלעדית לחלוץ כובש שערים ושחקן רחבה, עם הנגיחות, הקפיצות המרשימות, החופשיות בעבר, הפנדלים… הוא כבש שערים מסוגים רבים ושבר שיאים רבים של שערים אבל השחקן שהיה הטוב ביותר לאורך ההיסטוריה של הכדורגל תמיד היה השחקן הטוטאלי, המספרי ‘10’ שהם הכי שלמים ויש להם את היכולות הכי גבוהות על המגרש, ועל הדרך גם עוצרים את נשימתך עם הפלאים שהם עושים. כבר ראינו סקוררים גדולים לפני כן, אבל שחקן כמו מסי עוד לא היה. הוא עושה דברים שאף אחד אחר עוד לא עשה ואין ביכולתו לעשות. בגלל זה הוא תמיד יהיה מעל רונאלדו בהשוואה הזאת”.

בעיניי סיכום פשוט מדויק להפליא לכל ההשוואה הזאת.

משקיע בבידוד :slight_smile:

קרדיט לבארסה מאניה על התרגום חשוב לציין :slight_smile:

זה התמונה של הלאקיפ מחר (הכותרת " הצ’ה של ברצלונה"). הם אומנם מנסים להחמיא למסי. אבל זה כזה שפל ובתקווה רק סימן לבורות וטיפשות (אם להגיד את האמת לדעתי זה חמור מזה). צ’ה גווארה היה רוצח המונים שפל וחסר מוסר. שום מודל לחיקוי או הערצה. אני לא רוצה להכניס לפה פולטיקה, אבל כל מי שיודע מי זה צ’ה ומה הוא באמת סימל, מבין כמה שזה שפל. אני מקוה שזה רק טיפשות ובורות ולא יותר מזה.

מסי יכול לעטוף דגים עם השער הזה או לשים אותו בשירותים כדי שיהיה לאנטונלה ולילדים שלו יותר נוח. חייב לומר שכן הייתה לי ביקורת על שחקני ברצלונה לגבי מה שקרה, ביובה הסכימו או הראו נכונות להסכים הרבה יותר מהר, על באיירן ודורטמונד פחות חוכמה לדבר כי מדובר באחוזים נמוכים יותר ובמספרים אחרים - אבל לרגע לא היה לי ספק שברתומיאו מלוכלך כהרגלו ומנסה להשמיץ את השחקנים. ואם חשבתי על פרימדונות מחדר ההלבשה שלחוצים על כל שקל כאילו הם לא סוגרים את החודש - מסי לא היה אחד מהם. יותר מישהו כמו דמבלה או ראקיטיץ’ (אין לי הסבר). כל הכבוד לבארסה וגם ריאל תצטרך לקצץ לדעתי. ובלי קשר הסכומים ששופכים מדהימים, בריאל לדעתי רק בייל הוא הנקודה השחורה. בבארסה יש הרבה שפשוט מרווחים יותר מדי.

הבעיה לא מה שמסי יכול לעשות עם זה, אלא המסר הפושע של זה. מנסים לתת לגטימציה לרוצח המונים, שזוכה ליחסי ציבור מאוד נדיבים של השמאל המערבי.

המצב הכלכלי של המעודון לפני המגיפה היה במצב לא טוב, עכשיו ברתומאו זכה לחבל הצלה. “קיבל אליבי”.

כרגיל ספורט ומונדו דפורטיבו מנסים לשמור על ההנהלה, מדברים על ניימאר ולאוטרו. אבל ברשימת הפנטזיות שלהם יש שחקנים כמו ווילאן ועוד כמה בני 40 שעל סף גיל הפנסיה…

מעניין אותי כמה מועדונים אחרים מקצצים? אתה יודע כמה ריאל מקצצים?

Bayern players will take a 20% pay cut

Juventus players and manager Maurizio Sarri agreed to freeze their pay for four months at the weekend
שווה ערך ל 33% לדעתי

אתלטיקו הוציאו את כולם לחל"ת לפי מה שהבנתי.

בריאל לא מקצצים בינתיים , אבל זה יכול להשתנות בכל יום.
באנגליה רק מדברים על קיצוצים, אין הסכם באף קבוצה.