פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

ראול שקע לתהומות של יכולת גרועה שבנזמה, עם כל השנאה, מעולם לא הגיע אליהן. הירידה היתה חדה ובגיל צעיר, וכללה גם פציעה קשה שבנזמה לא עבר לשמחתנו\צערנו. לאורך כמה שנים טובות, 2004-2008 נניח, היה מוקף בקבוצה מזעזעת עד בינונית בסטנדרטים של הסגלים שבנזמה היה חלק מהם (למען הסר ספק - תרם לא מעט לכמה שהיו גרועים). לכן הממוצעים שלו נראים די רע.

לעומת זאת - בנזמה לא התקרב לא ליכולת ולא למספרים של ראול 1999-2003 מימיו.

מסי הוא לוזר, רונאלדו הוא וינר, אני בסך הכל תוהה מה סולם הערכים שאיתו מכמתים ומודדים ווינריות? גולים בלבד בנוקאוט בליגה האלופות? מי החליט את זה?

הסמל שדרש חוזה גבוה ולהיות במדרגת השכר השנייה אחרת הוא יעזוב למנצסטר?
ראמוס על המגרש הוא בלם אדיר וסמל, אבל האגו שלו יבוא על חשבון המועדון, העליות האלה למעלה כאילו הוא שחקן התקפה, זה הביא ליגת האלופות בדקה ה93, זה הביא אפילו אליפות אחת, וזה גם הביא עשרות גולים בצד השני לצורך העניין.

לא יודע מי החליט, אבל למה אתה מתעקש לדון בזה איתי בדיון שבו לא הזכרתי לא את מסי ולא רונאלדו ולא ניסיתי להשוות ביניהם…

אם פויול היה מקבל הצעה ממנצ’סטר בגובה דרגת השכר השנייה של ברצלונה גם הוא היה מבקש חוזה חדש מברצלונה, לא מבין למה להתעקש שפויול לא היה עושה זאת כאשר כל אחד אחר כן היה עושה.

יצאנו לבדוק…
ראול בשנות השיא שלו בריאל 1999-2004 שנבחרו בקפידה ע"י אוהד ראול מושבע 0.48 שערים למשחק = ממוצע השערים של בנזמה בריאל בלי לבחור תקופות טובות.

דברים שניתן לכמת - שערים, בישולים, מסירות מפתח, תיקולים ועוד ועוד…
אתה רשמת שניתן לכמת ווינריות ולראייה הגולים של רונאלדו בנוקאוט של ליגת האלופות, אז אני שואל מי החליט על סולם הערכים ואיך ניתן לכמת ווינריות לכדי מספר בניגוד לנאמנות/אמינות/טובת המערכת לעומת טובתך האישית.
אתה רושם דברים ואני בסך הכל מבקש הוכחות כלשהן…

יתקנו אותי יודעי דבר טובים ממני במסדרונות של ריאל, הסוכן של ראמוס (a.k.a אחיו) פנה ראשון למנצסטר ורק אז לריאל כדי להראות להם שיש הצעה על הנייר, הכל נעשה כדי לבקש חוזה גבוה יותר, לא הייתה למשל לטענתך פנייה של מנצ’סטר ורק אז ראמוס ביקש להשוות את השכר.

בסדר, אני החלטתי…
ווינריות אפשר למדוד(לפעמים, בעיקר אצל חלוצים וגם שוערים) בכמות השערים שהם מבקיעים בשלבי נוקאואט בליגת האלופות. לא יודע איזה עוד הוכחות אתה צריך שחלוץ הוא ווינר… שישלח ווינר ויזכה ?
אם רונאלדו מבקיע בכמויות בכל שלבי הנוקאואט של ליגת האלופות הוא לחלוטין ווינר שמתעלה ברגעי האמת
נאמנות בכדורגל אי אפשר למדוד. כי שחקן שנשאר באותו מקום כל הקריירה לא בהכרח מוכיח שהוא נאמן, ברובם המוחלט של המקרים שחקן נשאר באותו מועדון כי זה מתאים לו מבחינה כלכלית ואין לו הצעות יותר טובות במועדונים אחרים, אם כלכלית ואם מקצועית.
אני טוען שכל שחקן שמקבל הצעה כספית הרבה יותר טובה במועדון פחות או יותר באותו סדר גודל יקבל אותה, במיוחד כשהוא צעיר.

מה זה משנה ? אסור לראמוס לבדוק את האופציות שלו במקומות אחרים ? ככה נוהג כל אדם, לא מבין למה אתה מנסה להציג זאת באור שלילי…

רק רוצה להזכיר שבתגובה הראשונה בשרשור כתבתי שרונאלדו אכן ווינר, זה פשוט לא מדיד.
לפי הטיעון שלך חלוץ שלא משחק בליגת האלופות אינו ווינר כיוון שלא ניתן למדוד את הוינריות שלו, אתה מבין שיש בזה משהו תמוה? בכל מקרה נסכם שזו דעתך האישית ואני מקבל אותה גם אם לא מסכים איתה.

זאת כבר ספוקולציה בלבד, אתה חושב שאף שחקן ברמות הגבוהות לא קיבל מעולם הצעה כלכלית גבוהה יותר ממועדון אחר (אפילו בסדר גודל דומה) ולא קיבל אותה?
בכדורגל של היום כסף הוא מניע חזק, מאוד, ועדיין אני מאמין שקיימים יחידי סגולה שיעדיפו לשחק במועדון מסויים מאשר להרוויח עוד מיליון או שניים. גם אם הם צעירים.

אפשר להגיד על רונאלדו שהוא ווינר כי הוא הראה זאת בשלבי הנוקאוט של ליגת האלופות, ויש חלוץ אחר שהוא ווינר כי כל משחק חשוב במשחקי צמרת בליגה א’ דרום הוא מבקיע שערים ועוזר לקבוצה שלו לעלות לליגה היותר בכירה.
אין סולם ערכים לווינריות, אני רק אמרתי שרונאלדו ספיציפית זאת לא דוגמא טובה כי הוא הוכיח מעל לכל ספק גם בעולם חסר מדדים לווינריות שהוא ווינר, אני לא חושב שיש מישהו שהתעניין קצת בכדורגל שיטען אחרת.

זאת דעתי וכמובן שזאת ספקולציה בלבד.
אני לא מאמין שיש שחקן שקיבל הצעה הרבה(דגש על הרבה לא איזה 10-15%) יותר טובה מקבוצה אחרת באותה רמה פחות או יותר ולא קיבל אותה, אולי טוטי וגם בזה אני לא כ"כ בטוח, אני מאמין שהוא האמין שההשארות שלו ברומא תועיל לו הרבה יותר מעזיבה.

ואני מאמין שגם אם ריאל מדריד תציע למסי 100 מיליון יורו בעונה, עלייה של יותר מ100%, הוא עדיין לא ילך. בכל שלב בקריירה של מסי, אם ריאל הייתה מציעה לו סכום כפול ממה שהוא מרוויח, הוא עדיין לא היה הולך.
זאת האמונה שלי בנאמנות. (אם כי באופן כללי בכדורגל של היום אני מסכים איתך שהסיכוי שזה יקרה עם כל שחקן אחר, אפסי)

מסי גם דוגמא לא טובה…עוד 20 מיליון או פחות 20 מיליון בחוזה זה לא מה שישנה לו, העיקר שהוא יקבל בברצלונה יותר מרונאלדו :slight_smile:
עזיבה של מסי בשביל כסף גדול והתרסקות מקצועית(יחסית למסי של ברצלונה כן ?) ישאיר כתם ענקי על הקריירה שלו, אני מניח שהוא מכין לכם עוד שנתיים שלוש קסומות ואז יעבור ויחתום תמורת גרושים בארגנטינה ויפרוש שם.

יש שחקני NBA שהם כבר מבוססים כלכלית(מולטי מיליונרים) שחותמים על חוזי מינימום ומוותרים על הרבה מיליונים כדי לזכות באליפות החסרה בקריירה שלהם.

אני לא מדבר על מקרי הקיצון, אני מדבר באופן כללי ובמיוחד על שחקנים צעירים(הדיון הזה התחיל מסימונס שחתם בפסז’).

MemeKing%20(2)

מאלקום - כל העיתונים ורדיו קטלוניה אומרים שהוא יעזוב לזניט סנט פטרסבורג תמורת 40 מיליון ועוד 5 במשתנים.
אני לא יודע איך לאכול את זה. מצד אחד הוא מיותר ולא רצוי על ידי המאמן, מצד שני שחקן צעיר וכשרוני שמכרנו ללא רווח.

העיתונים גם אומרים שפירפו ממש קרוב. יש פער לא גדול בין מה שבארסה מציעה לבין מה שבטיס מבקשת, ותנאיו כבר סוכמו.

בעיקר עצוב לי בשביל מאלקום. נראה כמו אחלה שחקן, ומעבר לרומא היה יכול להיות נהדר בשבילו והוא היה פורח. במקום זה הוא התייבש על הספסל של ואלוורדה, שניסה לבדוק כמה משחקים צריך כדי להפוך את הברכיים של סוארז לבשר קצוץ, ועכשיו הוא יעבור לרוסיה. חבל. חבל שבמקום גריזמן ומרדף מפגר אחרי ניימאר אין לנו את יוביץ כמחליף לסוארז ומאלקום כסופר-סאב להתקפה. שניהם צעירים והיו יכולים להיות שחקנים להרבה שנים.

לא מצליח להבין את ההתנהלות עם מאלקום. לרעתי יאמר שכל מה שאני מכיר מהבחור זה סרטוני יוטיוב אך הוא נראה כמו כישרון גדול. לא הבנתי איך עלה כל-כך זול בזמנו וגם איך עכשיו נמכר כמעט באותו הסכום, מבלי שיש קופצות רציניות יותר על המציאה. נשמע שאני לא היחיד שחושב ככה. מוזר.

עכשיו זה רשמי. מאלקום עבר לזניט תמורת 40 מיליון + 5 במשתנים. אין הסכמה בין כלי התקשורת האם בארסה תקבל אחוזים ממכירה עתידית שלו.

בגזרת מגן שמאלי.
פרפו קרוב מאוד. יש פערים לא גדולים בין בטיס לבארסה, והוא עצמו כבר סיכם את תנאיו אצלנו. וולוורדה רוצה שזה יקרה כבר עכשיו, ושהוא יצטרף למסע בארה"ב. המחיר יהיה בסביבות 25 מיליון יורו.
מחפשים פתרון למירנדה. הוא כבר גדול על בארסה ב’, אבל וולוורדה בינתיים לא רוצה אותו בקבוצה הראשונה. בארסה לא רוצה למכור, כי מקווים שהוא יהיה שחקן גדול. כל יום יש קבוצה אחרת שמתעניינת בו. בארסה רוצה להשאיל או למכור עם סעיף חזרה לא גבוה.

דעתי האישית שפירפו זה רכישה מעולה. אני מאמין שבעוד שנה-שנתיים ישתלט לגמרי על העמדה.

אחרי פירפו, יתרכזו בעזיבות (רפיניה, אולי רקיטיץ’ , קוטיניו) ובסגת ניימאר. בולנסיה מרסליניו כנראה נשאר בסופו של דבר, כך שראפיניה יוכל להימכר בקרוב.

פירפו חתם רשמית! בתמורה ל25 מיליון יורו (כולל בונוסים).

האם הוא רק מגן שמאלי או יכול לשחק גם כימני?

כרגע אומרים שזה 18 + 7 במשתנים. בכל מקרה, מחיר מעולה.

לא ידוע לי , אבל בכל מקרה הוא לא צפוי לשחק שם. סמדו יהיה המגן הפותח, וואגה מחליפו, וסרג’ רוברטו במידת הצורך. אנחנו מכוסים היטב בעמדה הזאת.

משהו שלא התיחסנו אליו בסאגת ניימאר.
אם ניימאר יגיע, הוא יהיה השחקן ה 4 ללא אזרחות אירופית.
בארסה תצטרך לשחרר אחד מ ארתור-וידאל-וואגה. מן הסתם זה לא יהיה ארתור.
הראש אומר שוואגה יושאל, וסרג’י רוברטו יהיה המגן המחליף. גם ככה יש עומס בקישור.
או שבארסה תנסה להיפתר מוידאל. אם גם ראקיטיץ’ יעבור ל PSG בעיסקת ניימאר , נישאר עם מאט מדי קשרים לוחמניים.