פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

לא שיש לי דעה לכאן או לכאן, אבל מלבד הפציעות הייתי לוקח בחשבון:

1. מסי גם ככה יותר פליימייקר בשנים האחרונות
  2. מישהו צריך לעשות הגנה…

בלי להביע דעה לכאן או לכאן, כן זכורות לי לא מעט כתבות בזמנו (יותר בשנה שעברה מאשר השנה) על כמה תיאגו כן תורם להגנה של באיירן (בלא-ליגה הגרמנית, אבל זה המדד העיקרי עבור שחקני לא-ליגות), למשל זה:
http://www.soccerinfomania.com/thiago-alcantara-has-the-highest-amount-of-interceptions-in-europe/5720/

מעבר לזה, אין סיבה שתיאגו-בוסקטס-קוטיניו ייראו פחות טוב הגנתית מאשר דה בריינה-פרננדיניו-סילבה (או אפילו צ’אבי-בוסקטס-אנדרס, אבל שם כמובן שמדובר בשלישייה הרבה יותר איכותית בתחום השליטה במשחק ולכן פחות נדרשים לעשות הגנה וכו’)

הסתייגות לאמור לעיל - כל עוד ואלוורדה כאן ועד שלא יוכח אחרת, השאלה הנכונה לגבי שחקן חדש היא איך הוא משתלב ב442, לא ב433 :disappointed:

תבדקו את כמות הפציעות של שחקני באיירן באופן כללי, ואז תראו שהוא לא יוצא דופן בזה.

הרופא שם הוא רופא אלילים שפפ ניסה להחליף בזמנו (והצליח זמנית, אבל שפפ עזב הוא חזר) . במשחק הראשון מול ריאל הם נפלו כמו זבובים, אז אני מניח שהוא לא הצלחה גדולה.

אני ממש לא חושב שוואלוורדה, בהנתן חומר שחקנים טוב, ישחק ב 4-4-2 ולא 4-3-3.
בתחילת העונה הוא ניסה לשמר 4-3-3 אבל לא היה לו עם מי לשחק כך- ע"ע דאולופאו. בהמשך העונה ה 4-4-2 עבד טוב והוא לא נטה לשנות ולהסתכן, אבל היו לא מעט משחקים שכן שיחקנו ב 4-3-3 . אחד מהם היה ה- 6:1 מול ג’ירונה בקאמפ, משחק שהיה מלהיב אבל מול יריבה נאיבית ונוחה. במשחקים הקשים חזרנו “לאיזור הנוחות” של ה 4-4-2.

אני רוצה להאמין שבעונה הבאה שכבר מההתחלה תהיה עם קאוטיניו ודמבלה, הסגל שלנו יחשב קטלני מספיק בשביל לא “לפחד” ולחזור ל 4-4-2.

קאוטיניו הוא סוג של קוסם עם טאצ’ מעולה לכדור והולך להיות בורג מרכזי וחשוב בקבוצה. דמבלה שחקן מהיר מאוד עם דריבל מעולה ויכולת טכנית גבוהה וגם הוא יהיה בורג מרכזי. שניהם חסרו לנו בחלקים נרחבים העונה ואפשר להבין למה וורדה לא בנה עליהם גם לקראת הסוף, אבל אפשר גם להאמין שבעונה הבאה זה יהיה שונה.

אולי זה יותר דיון על “המאמן - עתיד יחסינו לאן” מאשר דיון על סגל השחקנים.

וכן, אני ממשיך להתעלם בעקביות מגריזמן… פשוט עדיין לא יודע איך לאכול את זה :flushed:

אבל מה קוטיניו קשור ?

אני חושב שצריך קישור פחות מעובה כשיש בו שחקנים כישרוניים כמו קאוטיניו. כשאתה לא מפחד מהאיכות של קשרים כמו הגומש ופאוליניו, אתה לא מחוייב לעבות את הקישור ולתת להם עזרה.

ועוד דבר. בעונה האחרונה של לוצ’ו ראינו את הקבוצה משחקת בלי קישור כעמט ולכן גם ההתקפה נפגעה קשות. שיתוף פעולה בריא בין התקפה לקישור מאפשרים לחזור ל 4-3-3 ולהסתמך מעט פחות על הקסמים של מסי ומעט יותר על משחק מסירות קבוצתי.

בכלל, בארסה של העונה האחרונה הייתה דומיננטית בכאילו מכיוון שלא הפסידה עדיין בליגה. אבל לא הייתה בארסה דורסנית בשום שלב וזה עצוב.

בשני חצאי הגמר שראינו הקבוצות לא היו טובות יותר מבארסה לטעמי. ליברפול העיפה את רומא עם משחק כל כך לא משכנע מבחינת שליטה בכדור (מה שאני רגיל לראות בבארסה נראה הרבה יותר טוב). המשחק שלהם ישיר מאוד וקטלני ללא ספק, והם הקבוצה היחידה שאני מאמין שיכולה לתת למדריד בראש בגמר. עם זאת הם לא היו שורדים מול בארסה בתקופות שהקבוצה שלנו הייתה קילרית.

הדומיננטיות שלנו השנה היא הצגה יפה, אבל בפועל אנחנו חננות והיינו מאוד חלביים ברוב העונה. יש לנו מסי ואין לנו קילריות…
כמו בהרבה מקרים בעשור האחרון שבהם איבדנו תארים, אני תמיד מרגיש שבארסה שומטת את התואר ולא שהיריבות שלה לוקחות אותו ממנה.

אפשר להקביל את זה לליגה האנגלית. השנה אף אחד לא יגיד שמי מהיריבות של הסיטי “שמטה את התואר”. סיטי לקחה אותו בפער.
כשבארסה מפסידה תואר (למעט יובה בעונה האחרונה והמקוללת של לוצ’ו :weary:) זה כמעט אף פעם לא בפער.

בין יגולת ההגנה של סיטי וברסה יש 2 הבדלים מהותיים שמאפשרים לסיטי להגן טוב עם קשרים התקפיים יותר:

1. פפ. עם משחק הלחץ המפורסם שלו ובכללי צורת המשחק שלו.
  2. מסי. אומן עם הכדור והכל אך חור הגנתי וטקטי

ובגלל זה חיבים להחזיר קשר כמו תיאגו… קוטיניו הוא לא בתפקיד של איניסטה ואם קלופ שמכיר אותו יותר טוב מכולנו פה, אומר את זה אני לוקח את המילה שלו.

אחרי עידן אינייסטה, להשאר עם קשרים בסד"ג של פאוליניו וגומש זה טירוף. ששמעתי על השמועות שתיאגו רוצה לחזור חשבתי שזה שטויות. עכשיו מסתבר שזה אמיתי. ופפ סגורה מתעלם מזה, אני רוצה למות…

דרך אגב, אני הייתי מבטל את העיסקה של גריזי, חוסך לנו 100 מיליון על שחקן מעולה אבל שאין לנו ברגע זה שום צורך בו. ובסכום הזה קונה את תיאגו ועוד קשר. מחזיר את מוניר שהיה מחליף לסוארז. ואז אם מכירות של שחקנים נוספים ועודף אפשר גם לקנות עוד בלם/מגן. (ורמאלן הוא לא אמין מבחינת פציעות וגיל ומינה נמחק על ידי ואלורדה)

דווקא לא הייתי מבטל את הרכישה של גריזמן. הוא יכול לתת לנו גיוון טקטי גדול מאוד בדמות מסי כפאלסו, כשהוא באגף שמאל. לעומת לואיסיטו, הוא יודע לעשות את זה, והוא יכול לכבוש משם. זו רכישה שיכולה לתת לנו אפשרות לתמרן בין 4-3-3, 4-3-3 עם פאלסו, 4-4-2, 4-2-3-1 ו3-4-3. חוץ מזה שלואיסיטו כבר בן 31, והוא מאבד לאט לאט חלק מהיכולות שלו.

תיאגו צריך להגיע בלי קשר, והחוזה מולו היה צריך להיסגר כבר אתמול. אם הוא לא מגיע למרות שהוא רוצה, זה אולי המחדל הכי גדול של ההנהלה הזאת עד היום, וכבר ראינו כמה עצומים.

מבחינתי חובה להחזיר גם את ראפיניה.
תלשתי שיערות כשהליתנים שלחו אותו להשאלה עם אופציית רכישה.
צריך להחזיר אותו ואת טיאגו, דק’ לדניס ולהביא את ארתור הזה.
ביחד עם שחרור אינייסטה (בלתי נמנע) יש להעיף את גומש ופאוליניו ולהתחיל לתת לדור הצעיר את המפתחות. הם כבר מספקים בשלים לדעתי.

מבדיקה מתברר שאינייסטה גומש ופאוליניו קיבלו ביחד בליגה ובצ’מפיוז עד כה העונה 5230 דק’.
נוסיף לכך שראקי נטחן עם מעל 3500 דק’, והנה לכם דיי מספיק דק’ לשחקנים שראויים באמת לצ’אנס הזה.

מה דעתך לגבי תיאגו? אתה לא חושב שצריך יותר מקשר יצירתי אחד? ואתה לא חושב שאתה מחמיר עם סמדו?
רוברטו ברומא והקלאסיקו, הספיק לי בתור מגן. די, חלאס עם הקומבינה הזאת. הוא צריך לשחק בקישור ובמקרה הצורך לתגבר בעמדת המגן.
אם רוצים להחליף את סמדו חייבים מגן יותר טוב מרוברטו בכל הכבוד ובכל האהבה שיש לי אליו. הוא יכול לעזור בקישור.

אני גם שותף לרצון שלך לגבי סאמפר ואלנייה. הלוואי שזה יקרה. אבל חייבים להיות מצייאותים. זה לא יקרה.

אתה כותב בצורה מאוד מענינת ומסקרנת (גם שאני לא מסכים איתך) אז למה להפסיק? המתחיל במצווה אומרים לו תחפור :slight_smile:

https://twitter.com/RafaelH117/status/993927141929693184

טוב גריזמן שחקן ברצלונה. ביי ביי קשר יצירתי . ופנטזית תיאגו קרסה ונעלמה לה באותה מהירות שהיא עלתה.

ארתור במקרה הטוב ביולי.

אני אחרי אבידאל הפסקתי לתת חשיבות גדולה לעונה הראשונה של שחקן בברצלונה. אבידאל היה פשוט נכה, יותר גרוע מאולגר בימים הרעים, והוא נהפך למגן הכי יציב שראיתי בחיי, והכי תכליתי שראיתי. איך פפ פעם אמר עליו? הוא יכל להחזיק הגנה שלמה ולשחק לבד כקוו הגנה אחרון. תנו לסמדו את העונה הבאה, לא סתם שילמנו עליו כסף. גם מרסלו בעונות הראשונות שלו בריאל היה זוועה.

אני לא מבין למה את’ כועסת על ברסה. יש סעיף שחרור, ברצלונה מוכנה לשלם אותו, מה לעזאזל הם רוצים? מה כל הבכי והנהי הזה? אתם קבוצה לא בדרג העליון, קבלו את זה, תנו עוד כמה עונות טובות ואז שחקנים גדולים ירצו להישאר אצלכם. עד אז, אתם תחנת מעבר. אתם מקום לאקזיט עבור שחקנים. טוראן, טורס, קוסטה, פליפה לואיז, מירנדה, פלקאו, קון ועוד רבים ואחרים. עשו אצלכם א"אקזיט" והלכו. אם את’ תהיה עוד כמה שנים בטופ ואשכרה תקח יותר מאליפות אחת פעם בעשרים שנה, הם יוכלו לפתות אותם גם בכסף וגם בהבטחה לתארים. מה הם חושבים, שגריזמן ישאר שם עונה הבאה? נו בחייאת. אם לא ברצלונה זאת הייתה יונייטד\צ’לסי\פריז.

כי ברתומאו אמר בראיון שהוא נפגש עם הסוכן של גריזמן. וכל זה שבועיים לפני גמר של הליגה הארופאית.
אפשר היה לחכות אחרי שהעונה תסתיים ואז לפרסם את זה.

אין לי מילים יותר… ברצלונה מחפשת קבוצה ארופאית לדמבלה… הכל בגלל שברתומאו רוצה את גריזמן בכל הכח…

https://twitter.com/FCBRAC1/status/996862497213829121

אני יכול רק לקוות שזו שמועה ולא יותר.

לאבד את היהלום הזה שנה אחרי המעבר של ניימאר זו כזו כאפה לפנים עבור האוהדים. הקבוצה שלנו משוועת לקיצוני טוב עוד מהימים שמסי עבר לשחק פאלסו. ואחרי שניי עזב אז נשארנו בלי אף אחד שמתאים ממש לתפקיד.

אנחנו ממש לא מדברים פה על איזה דאולופאו שאפשר לוותר עליו. אי-אפשר להבין כזה מהלך, אפילו אם גריזמן מגיע.

זה לא שמועה, אפילו md כתב על זה. יכול להיות שזה מה שנקרא בלשון התקשורת “בלון ניסוי”, שהם מנסים לברר מה תהיה תגובת הסוסיוס למהלך עתידי אפשרי. אבל זה מריח לא טוב. אין לנו שום קיצוני בסגל ברגע הוא עוזב…

דרך אגב, העיתונאי שדיוח על זה נחשב מבירור שעשיתי לעיתונאי מאוד אמין. אחד האמינים שיש בקטלוניה.

דרך אגב, אני בספק, אם יש מועדון ארופאי שיסכים לשלם את המשכורת הכבדה שלו.

הייתי מוכן להשאיל אותו לשנתיים, אין טעם להחזיק כל כך הרבה שחקני התקפה בסגל.

צודק, זו אחת הסיבות שאני מתנגד לעיסקת גריזי. דמבלה לעומת זאת זה פשע להשאיל אותו. אין לנו שום קיצוני טיבעי בלעדיו. הזוי שבשביל מתייה ארדה גומש ואחרים המועדון הזה מטיף לסבלנות איתם. אבל בשביל שחקן כמו דמבלה 0 סבלנות. אוריה, אני מפחד שתכעס עלי ולא תזמין אותי יותר להופעות אבל בנושא הזה אני חולק עליך :slight_smile:

דרך אגב, אני מתנגד למכור את לואיס סוארז. אבל ברגע שמצמידים אותי לקיר, ואני חייב לבחור, אם הבחירה היא בין דמבלה לסוארז, אני בוחר למכור את לואיסיטו … לא מרצון כמובן.

בנושא אחר, ילד הפלא גומש מחוץ לסגל פורטוגל ומי שחולם לעשות עליו כסף הולך להתאכזב… סמדו משלם את המחיר וגם נשאר בחוץ… (רק לחשוב שבקיץ יכולנו לצאת לא מופסדים על גומש)

אני אוהב את כל שחקני ההתקפה שלנו וגם את זה שבדרך, אבל מישהו יהיה חייב לראות ספסל/השאלה.
גם דמבלה אגב הוא לא בדיוק קיצוני טבעי.

גריזי זה פשוט פיתוי גדול מדי… קשה להתאפק :slight_smile: