פנטזיות, העברות וחוזים: שצ'זני יפלסטר על הפציעה של מאטס

מסכים. לכולם חשוב המונדיאל, אנחנו לא יכולים לבנות על שחקן (טוב ככל שיהיה) בגיל 39. אני מקווה שיהיה לנו מגן ימני, או לפחות יתפתח אחד טוב, אבל לתת לו את המפתחות ולהבטיח לו דקות משמעותיות זה לחלוטין סוגר את הגולל על עוד שנה ללא כיוון באגף ימין.

הגעה של קונדה זה חלום, אבל קשה לי להאמין שזה יהיה יותר מחלום הקיץ. אם יש לברצלונה את היכולת, הייתי משקיע את כל הכסף שכן יש לנו ומביא אותו. שלבנדובסקי, אלונסו ואספיליקווטה ימצאו בית אבות אלטרנטיבי.

אראוחו וקונדה זה מרכז הגנה חזק לכמעט עשור קדימה.

אולי פיספסתי אבל שוב את מי אלבס חוסם לחצי שנה?

כרגע זה דסט, אבל זה גם תודעתי. זה כמו שכל עוד בוסקטס על הרגליים לא תמצא קשר אחורי, זה פשוט לא קורה.

מעבר לזה - אני מתחיל לחשוב שצ’אבי מתכנן על אראוחו (ואולי או/וגם קונדה) שיתפקדו באגף ימין של ההגנה. במקרה כזה, דסט יירד בחשיבותו.

דני אלבס בן זונה גדול, שחקן שאתה מת שיהיה בקבוצה שלך, ווינר גדול. מרסלו בגיל 40 לא יוכל לתת ספרינט אחד לדעתי. ביחס לאותו הזמן זה בהחלט היה איחוד מרגש ורגע יפה שאוהדים רצו לראות עוד קודם. אני חושב שאין מה לעשות, גם הוא וגם מרסלו, כל אחד היה רוצה שיישארו מבחינת הרגש אבל ניתוח מקצועי קר - מה שקורה היה צריך לקרות. אני מניח שצ’אבי הבטיח לאלבס תחרות אמיתית מול דסט ולא היה יכול להציע משהו יותר טוב. הייתי מת שמרסלו ימשיך אבל מה, מתוך רחמים? כשהוא נעדר לא מעט בשל בעיות כשירות? שיישאר רק על תקן מנהיג וכיף בחדר ההלבשה? אגב, אני גם חושב שאראוחו יהיה מגן, במשחקים הגדולים למשל כמו בקלאסיקו בברנבאו כשהסתדר יופי עם ויניסיוס פרט ל-2-3 התקפות די בהתחלה. ראיתי שזה משהו שחזר על עצמו גם נגד גלאטאסראיי (הגומלין) ופרנקפורט, אבל אני לא זוכר מה היה מצב הסגל דאז.

אני יעשה לכם “צוד” ושולה מוקשים שסרגי רוברטו יפתח שנה הבאה וימשיך להתמסר עם עצמו לאחור… או שיביאו איזה קשיש אחר לשחק שם.

כאילו אלבס חוסם בגופו ובנפשו לקאפו הגדול כניסה להרכב של ברצלונה… בסה"כ חוזה לחצי שנה עד ינואר שדסט יצטרך להתחרות איתו על דקות.

זה לא קשור למי שהוא חוסם (אני במקרה מצטט אותך אבל זה לא רק אתה).

הדיווחים מספרים שהוא ביקש מצאבי התחייבות לדק׳ משמעותיות בגלל המונדיאל.
צאבי אמר שהוא לא יכול להתחייב ואלבס טען שיש מקומות שכן מסכימים להתחייב לזה אז הוא רצה לעזוב.

גם מההודעות של שניהם נראה שהכל בהבנה ובהסכמה

הייתה היום פגישה עם הסוכן של גאבי.
כל העיתונאים ועיתונים תמימי דעים שהחוזה כמעט סגור. הוא ירוויח כמו אראוחו. חוזה ל 4 שנים וסעיף שחרור של מיליארד יורו.

כמו ארואחו זה כמה?

שכר מינימום שיתעדכן עד 2025 ל 40 שקלים לשעה, וכרטיסי הטבות של נופשונית.

לא ידוע כמה.
רק אומרים שזה לפי לוחות שכר שמתאימים למצב הפיננסי הנוכחי.
ציינתי את אראוחו, כי לפני כמה ימים היו שמועות שגאבי דורש יותר מפדרי ואראוחו.

בכל אופן מוזר לי שהם ירוויחו אותו דבר. או שארואחו מקבל מעט מידי למעמד שלו או שגאבי מקבל יותר מידי.
מרגיש לי שבתוך היררכיית שכר בריאה ארואחו הוא רמה מעל כל ילד בן 18 עם פוטנציאל אצלכם.

צריך להיזהר טיפה בשעות האלו עוד כמה שעות הצבעה מאוד גורלית . ומאוד נח לשחרר ספינים בשעות כאלו. אני ממתין.

מצד שני, השאלה אם רק הגיל צריך לשחק פה תפקיד. בסוף גם גאבי הוא שחקן הרכב בנבחרת, ולא נבחרת קיקיונית (עזוב שנייה אם בצדק או לא בצדק). כלומר יש לו קייס כדי לבוא בדרישות להשוואת שכר לשחקן אחר “ברמתו”. לאראוחו יש כולה שנה יותר של ניסיון בקבוצה בוגרת רצינית.

אין פה השוואת שכר בין גאבי לבוסקטס, למשל.

אני מדבר בעיקר על יכולות של שחקן (למשל פדרו הוא בהחלט רמה מעל גאבי)
ארואחו הבלם הפותח שלכם ובלי ספק שחקן ההגנה הטוב בקבוצה שלכם. בנוסף הוא שחקן ברמה עולמית כבר כאן ועכשיו. גאבי הוא פוטנציאל (גדול מאוד) אבל עדיין פוטנציאל לדעתי.

השוואת השכר צריכה להיות בין ארואחו לבוסקטס. זאת הנקודה שלי.

אז הבעיה מבחינתך היא רק בשכר של אראוחו, לא זה של גאבי. השכר של גאבי כאילו “נגזר” מזה של האורוגוואי, מכיוון שמבחינת נתונים יבשים - הם באותה רמה. אם אפשר לקרוא לזה ככה. העניין הוא שאין לזה סוף.

אראוחו צריך לקבל כמו שכל שחקן נורמלי בן 23 ובמעמדו צריך לקבל, אחרי 2 עונות בבוגרת. קצת יותר, כי עדיין מדובר ב-RFA.
כשיגיע לחצי מהקילומטרז’ ולמעמד של בוסקטס - נדבר.

זה נראה שמבחינת חשיבות ומחשבה לעתיד, גאבי שווה לפדרי ואראוחו.
אם לא עכשיו, אז בעוד שנה. לא יפתחו חוזה בעוד שנה כדי לשדרג אותו.
בכל מקרה מדובר בחוזים נמוכים לעומת מה שיכלו לקבל בקבוצות אחרות. רק שיחתום כבר.

אגב, כל העונה הקודמת גאבי שיחק עם החוזה של נוער, אפילו לא בארסה ב’. כמה עשרות אלפי יורו בשנה. למרות ששיחק מעל 60 משחקים בבארסה והיה כבר שחקן הרכב בנבחרת.
מגיע לו גם פיצוי על כך שלא עשה מוריבה.

אבל אני לא חושב שהם באותה רמה. השכר של שחקן נוער שרק עלה לבוגרת לא צריך להיות שווה לשחקן הרכב ברור בקבוצה. אני לא יודע מה המספרים אז אין לי מושג מאיזה כיוון הבעיה (אני יכול להניח שבמצב הכלכלי שלכם יותר הגיוני שארואחו ירוויח “מעט מידי”) אבל גם במצב כזה אני חושב שגאבי אמור להרוויח פחות.

ההשוואה לבוסקטס הייתה רק בעניין שכר ואם לוקחים בחשבון שארואחו הוא “כוכב” ברמה עולמית (אצלי בראש הוא כן). אתה צודק שהם לא צריכים להרוויח אותו דבר, אחרי הכל בוסקטס בהחלט כמה רמות מעל הבלם (לא מבחינת יכולת אלא מבחינת מעמד) אבל גם שם בעולם מושלם ואצלי בוסי היה מקבל חוזה אחרון מופחת כיאה לשחקן שמסיים קריירה והאורגוואי היה מקבל שכר דומה כיאה לכוכב עולה. גאבי בכלל לא קרוב לשם.

הבעיה שהמשכורות אצלכם היו כל כך משוגעות ולא קשורות שאני מניח שגם כדי לסדר את זה צריך לעשות דברים “משוגעים ולא קשורים”

אני מניח שזה סוג של שילוב בין מה שאתה כתבת, ומה שדימיטרי בדיוק כתב גם -

קודם כל צריך לייצב את נושא השכר בברצלונה. מתוך ההבנה הזו, והנתונים הקרים והיבשים, אראוחו וגאבי תחת אותה “קבוצה”, או שההבדלים ביניהם מאוד קטנים. שניהם צעירים, מבטיחים, שחקני נבחרת בוגרת. זה לא מצב של שחקן צעיר עם 5 שנות ניסיון, מול שחקן עם שנה אחת. הם פלוס מינוס באותו מעמד, ולכן הם צריכים לקבל פלוס מינוס אותו דבר, בטח במצבה הנוכחי של הקבוצה. זה לא שצריכה להיות השוואה בשכר ברמת השקל (ואני לא חושב שזה המצב), אלא בגדול השוואה עקרונית מבחינת התנאים.

סוג של חלוקה לקבוצות שכר במועדון היא קצת יותר חכמה ונכונה מאשר מה שהלך פה עד עכשיו. עוד שנה-שנתיים-שלוש יבוא אראוחו ו"יוכיח" שהוא ראוי לקפיצת תנאים מעבר לפדרי וגאבי, ויהיה אפשר לתת לו? אחלה, בשמחה. אבל כרגע בואו נירגע, ונראה מי צריך לקבל מה וכמה, לפני שנגיע למדרגת שכר הבאה.