פנטזיות, העברות וחוזים: שצ'זני יפלסטר על הפציעה של מאטס

אני לא זוכר אם זה היה רומיאו או לפורטה, אבל הוא אמר שכסף דווקא יש לנו. מה שאין לנו זה מרווח נשימה של הפייר פליי.
כלומר אם טבאס מחליט לבטל את הפייר פליי, בארסה יכולה להוציא 60M על קונדה. הכסף בא מההלוואה של גולדמן זקס כנראה.

לא רוצה סתם לנפח ציפיות אבל משעמם לי בחום המעיק הזה, לפני כמה ימים טבאס נשמע שיורד מהעץ ובגדול אמר שברצלונה לא במצב רע ואם יצלח לה אז היא תוכל להחתים שחקנים (זה הרחבה אופטימית של הדברים שלו)

עכשיו נשאר לבצע טקס גירוש שדים לאומטיטי ולנגלה פיאניץ ובריטויט :slight_smile:

טבאס הוא מאפיונר, כמו החבר שלו ברתומיאו. אין מה לבנות עליו.

משהו בכל ענייני הפייר פליי לא ברור לי. מתי המגבלות יוסרו? מה צריך לקרות כדי שהן יוסרו?

זה הפתעה:
https://twitter.com/ReshadRahman_/status/1535225020519178241

https://twitter.com/ReshadRahman_/status/1537105837818318850

אוקי זה רישמי

אפילו הלך רחוק יותר. אמר שבארסה לא חייבת את ה CVC כדי להתקיים ולהחתים שחקנים.

אנחנו חופרים על זה באשכול של ההנהלה.

ממה שאני יודע צריך שההוצאות על משכורות יהיו בסך 70% מההכנסות.
בתקופת השיא שלנו היו לנו הכנסות מטורפות, וחילקנו משכורות מנופחות מאוד ושערורייתיות. היינו יכולים להסתפק בתקציב שכר הרבה יותר שפוי ולשמור על מרווח נשימה, אבל זה לא קרה. ניצלנו ככל הנראה את כל ה 70% שעמדו לרשותינו, ועשינו את זה עם חוזים ארוכים שנמשכים הרבה מעבר לחוזה של מסי, החוזה שבעצם אחראי על ההכנסות הגבוהות.

קורונה והבלאגן עם מסי פגעו בהכנסות במידה כזו שאנחנו מוציאים על משכורות יותר ממה שאנחנו מכניסים כמועדון. לכן, בכל פעם שמתפנה שכר אנחנו יכולים לתת רבע / שליש ממנו לשחקן חדש שמגיע. ברגע שנחזור ליחס של 70% משכורות/הכנסות לא יהיו עלינו יותר מגבלות.

הצעה שלי ליעול . במקום שכל פעם מישהו ישאל בתרד אחר על פייר פלי ומישהו אחר יתן תשובה (זה גם לא חייב להיות רק קשור לברצלונה אלא בפורום הספרדי) אולי נכתוב איזה מדריך מסודר ויעיל על מנת לסדר דברים ושזה יהיה במקום אחד.

אני כמובן לא יזכיר את שמו אבל כולנו יודעים למי אני מתכון :slight_smile:

וואי וואי…אם אלבס הולך, זה אומר כנראה שדסט נשאר. @Ganjo כבר מכין את הקלשונים והלפידים.

just-when-i-thought-i-was-out-they-pull-me-back-in

אני במקומך מתחיל להכין את הנעל ואת הטלויזיה לשבור. כי תן לי לעשות לך ספוילר. החבר של קורל הולך לעצבן אותך יותר מתמיד… :slight_smile:

אז רומיאו לעזרתך יצא (סוףסוף) עם מספר. הוא נקב ב500 מיליון יורו.

טוב נו…בסדר. אעשה את זה.

העזיבה של אלבס זאת בהחלט הפתעה עבורי.
הוא בא לשחק כמעט חינם עם מטרה מוצהרת של כשירות לקראת המונדיאל. לא התעקש על חידוש לשנה אפילו, רק לחצי שנה, תמורת משכורת מינימום.
אני חושב שאפילו אם הוא לא בתכניות, בארסה יכלה לתת לו את החצי שנה הזאת. זה לא היה עולה כמעט כלום, והוא הוכיח שהוא יכול לתרום משהו גם על המגרש וגם בחדר ההלבשה.
אני לא מבין את ההחלטה לחתוך אותו .

כפיות טובה

מה אנחנו רוצים: קונדה תמורת כסף ולנגלה, אומטיטי ומינגסה.
מה סביליה רוצה: קונדה תמורת כסף, דסט, פדרי, פאטי, וזכויות השידור של ברצלונה.

זה ה"גועל נפש" החדש?

לא גועל נפש ולא כפיות טובה.

היינו צריכים את אלבס שיציל לנו את התחת בעונה הקודמת, וזו הסיבה היחידה שיכולנו לבלוע את הצפרדע של הגיל שהוא מגיע בו.
אף אחד פה לא חשב שאלבס הולך להיות המגן הימני הטוב בעולם כששמענו שהוא הולך לחתום ושמחנו על כך. היינו קבוצה מפורקת במשבר מקצועי ומנטאלי עמוק. לאלבס היו בדיוק שמחת החיים והמוטיבציה האופטימית להרים את חדר ההלבשה מהסחי שהוא היה שרוי בו.

אני לא כועס על צ׳אבי כשהוא מבהיר שהוא רוצה קבוצה תחרותית לרמות הגבוהות, ולא רק קבוצה שהיעד המציאותי היחיד שלה זה מקום בין ארבע הראשונות שמוביל לליגת האלופות. זה היה טוב לעונה הקודמת כשבאמצע השנה היינו במקום 9.

לא ראיתי שהתייחסו לאלבס בזלזול, לא ראיתי שצ׳אבי השאיר אותו ״עומד באויר״ ומחכה לתשובות. הקיץ ארוך ולדני יש את הזמן למצוא לו קבוצה.

ממה שהבנתי צ׳אבי עדכן אותו שהוא לא יכול להבטיח לו מספיק דקות משחק. ובאמת, גם העונה מאז החתימה שלו בינואר הוא לא שיחק כל משחק. באלו שהוא כן שיחק הוא הורגש מאוד לטובה, זה נכון. אבל עדיין צ׳אבי נתן לדסט הזדמנויות חוזרות בראייה לעתיד ולא שם את אלבס באנקר בעמדה. אני מתאר לעצמי שגם מבחינה גופנית אלבס לא יכול לסחוב עונה שלמה כמגן ימני פותח וזה חלק מהשיקולים.

אתם לא יכולים מצד אחד להתלונן על זה שאנחנו יכולים להביא רק שחקנים בסוף הקריירה כי כסף, ומצד שני להתלונן כשהמאמן רוצה להצעיר את העמדה משחקן שהוא פאקינג בן 39 אוטוטו.

כפרה על דני, אני אוהב אותו מאוד ואני מצטער שהוא לא נשאר איתנו עוד עונה, אבל אם הוא רוצה לשחק כמות משמעותית בשביל להיות רלוונטי למונדיאל אז כנראה שבארסה זה לא המקום המתאים.

אולי בעצם אני כפוי טובה על זה שאני אוהב אותו אבל בוחר קודם כל בטובת הקבוצה לטווח הארוך… לא יודע…

יוסי את מי דני אלבס הולך לחסום? סרגי פאקינג “אני יהיה בברצלונה גם אחרי מלחמה גרעינית וישרוד גם את הגוקים” רוברטו? אף אחד לא רצה להחתים אותו על חוזה ארוך טווח או לתת לו דקות על חשבון איזה כישרון מפתח. (צריך לזכור שאלבס הגיע הוא התנהל בסופר מקצועיות לא קיטר אף אף פעם גם לא שצאבי שם אותו על הספסל כמו בקלאסיקו) הוא בסה"כ רצה להאריך חוזה עד ינואר בשביל לשמור על סיכוי למונדיאל בחוזה של שכר מינמום. אני גם חושב שזה מעורר אצלי שאלות בקשר למצב הכלכלי האמיתי שלנו.

הורג אותי שנלחמים על כל מיני שחקנים מתבגרים מאירופה ופה מספרים לי שרוצים להצעיר את הקבוצה…

אני לא מכיר את כל הפרטים, אולי יש הסבר הגיוני, אבל למראה עין זה נראה רע אפילו רע מאוד. אני מקווה שהוא יקבל איזה תפקיד סימלי או מקצועי בברצלונה, אחרי שהוא יפרוש מכדורגל.

הוא לא עולה לנו כמעט כסף… מכל הדוגמאות בחרת בדבר הכי לא נכון. אנחנו מתלוננים על זה שקונים שחקנים מתבגרים או בינונים ומשלמים להם חוזה לטווח ארוך ש"שכובל" אחר כך בפייר פליי. אתה בטוח שזה אותו דבר? אני לא.

הוא כבר ישב על הספסל ולא קיטר. למצוא קבוצה בברזיל יפחית לו את הסיכוים להגיע למונדיאל. הוא אחת הסיבות שהצלחנו להשתפר ולהגיע לצמפיונס השנה. כן אני חושב שגם מבחינה מוסרית היינו צריכים לעזור לו.

מה??. הוא בעיקר היה פצוע…

גם אני. אני באמת אוהב אותו ואסיר תודה על ההתגייסות המדהימה שלו עבורנו בעונה הקודמת.

את עצמו. הוא רוצה הבטחה לדקות משחק וצ׳אבי לא מוכן לתת לו אותה. זה מה שהבנתי, אם אני טועה אז אין לי מקום בדיון הזה. אין לי טיעון אחר ללמה זה הגיוני. אם יש אמת בדיווחים ואלבס רוצה דקות משמעותיות שיכולות לבוא על חשבון ההתפתחות של דסט (שהתחיל להראות יותר טוב מאז ההגעה של המאסטרו), וצ׳אבי לא מוכן להבטיח לו את זה, אז מה פה הבעיה?

אתה חושב שדני לא אצליח למצוא לעצמו קבוצה אחרת ויעדיף להשאר על הספסל?
או שאולי אם הוא חוזר לברזיל להרכב של קבוצה פחות גדולה מבארסה אז הוא יהיה בכלל לא רלונטי?

אם היה לנו כסף היינו מתחרים על שירותיו של הנורבגי. אין לנו כסף אז אנחנו קונים את השחקן המזדקן שאותו הוא יירש. וגם את הכסף על לבא אנחנו מתקשים לגרד.

התכוונתי שאי-אפשר לבכות כשאנחנו קונים שחקנים מבוגרים בגלל כסף, ואז לבכות שאומרים שאלבס מבוגר מדי. זה דבר והיפוכו, בלי קשר למשכורות או לעלויות.

נכון… ועדיין הראה שהוא עולה ברמת המשחק והחיבור לקבוצה בזמן שהוא כן שיחק.

גם אם תמשיך להתעקש ידידי זה לא אותו דבר.

אלבס לא חוסם שום שחקן ולא עולה כמעט כסף. ניקח דוגמה אחרת אומטיטי עולה ים כסף אף קבוצה לא רוצה והוא לא מוכן לעזוב. אני צריך להמשיך? או שסימיתי פה? אפשר להמשיך לבריטויט ופיאניץ אם לא תשתכנע. אין קשר לדני אלבס.

אובה למשל רכש טוב כי הוא יחסית זול ולא כובל אותנו. אתה מבין לא כל דבר אותו דבר.

אלבס לא כובל אותך בחוזה והוא בכל מקרה היה עוזב בינואר השנה. למה זה חשוב ? כן כי לפעמים אני רוצה שהמועדון שלי באמת יתנהל “יותר מסתם מועדון” ויחזיר טובה לשחקן שהוא אגדה ברסאית. גם אם זה אולי לא הכי הרבה משתלם לו כלכלית או מקצועית.

נ.ב אולי אני לא מכיר את כל הפרטים ויש דברים נסתרים, אני מדבר למראית עין. אני מקווה שיש הסבר מניח את הדעת.

לפחות נפרדו ממנו בצורה יותר סבירה מבעבר והודיעו לו את זה לפני שהתקשורת ידעה. זה התקדמות.

מתוך בארסה מאניה:

העיתונאי ג’ורדי קוסטה ברדיו קטאלוניה: “בשיחה בין צ’אבי לדני אלבס, המאמן אמר שהוא ישמח להשאיר אותו אבל לא יוכל להבטיח לו הרכב או גם דקות משמעותיות כמחליף. דני אלבס קיבל זאת בהבנה מוחלטת”.

זאת הסיבה שהודעת הפרידה שלו היא בלי טיפת מרמור.

אמנם רמת אמינות לא תמיד מרשימה, אבל לא נראה לי שיש פה הרבה מרווח למשחקים. לא רואה כפיות טובה או גועל נפש.