פנטזיות, העברות וחוזים: שצ'זני יפלסטר על הפציעה של מאטס

לא לגמרי. זה שאישרו דברים באסיפה, לא אומר שאנחנו בתוך טווחי הפייר פליי ושיש לנו מלא כסף. הכסף עוד לא בעו"ש.

חוץ מזה, השכר של פרנקי אמור לקפוץ בעונה הבאה, ואני מנחש שזה חלק משמעותי מהשיקול. אם בשכר הזה תדחוף 1.5-2 שחקנים טובים, זה משמעותי.

מסכים לגמרי. ועדיין צ’אבי פשוט לא ניסה את ההולנדי בעמדה הזו. היו אפשרויות, היו הזדמנויות, והוא לא תופקד שם. למה? קטונתי. אבל אם הוא לא מתופקד כקשר אחורי כמו שרבים מאיתנו חולמים, ואם הוא לא באמת עושה את ההבדל בעמדה אחרת כמו ששחקן שעלה 80-85 מיליון ומרוויח ככה אמור לעשות - אז מה הטעם שיישאר?

ברור. אבל לאורך שנים אנחנו מתלוננים שאנחנו לא יודעים למכור, בטח לא במחירים שהם מעל לקפה ומאפה. אז כשיש שחקן שהמועדון לא רוצה, עזוב שנייה את הלמה, שעלה 80-85, ושהדיבור הוא שיימכר בלפחות הסכום הזה? זה מצוין. בטח אם הכסף הזה “יושקע” בדברים שצ’אבי כן רוצה.

האם הדברים האלו יצליחו? לא יודע, אני לא נביא. כשיגיעו, אשפוט אותם.

דין פרנקי כדין ריקי, לצורך העניין - הייתי שמח שיקבל הזדמנות. ברור. אבל אני בשלב שבו אני אומר לעצמי “הוא כבר לא יקבל אצלנו את ההזדמנות הזו, לפחות לא תחת המאמן הזה”. יכול להיות שאני טועה, כמובן, אבל ככה אני מסיק מאירועי השנה האחרונה. אז הייתי רוצה שיקבל, ויפתיע, וישלוט והכל, אבל אם הוא לא - למה שיישאר? ואם הוא לא - למה לא לקבל עליו כסף טוב?

Aimarito וכל מומחי הטקטיקה, בואו נדבר שניה על ברנרדו סילבה.
איך אתם רואים אותו משתלב בבארסה? יש לו מקום ב 4:3:3 שלנו?
משום מה הוא מזכיר לי קצת את קוטיניו שלא התאים להנעת הכדור של השלישיה באמצע ופחות מדי התקפי לשלישיה הקדמית.
מה דעתכם?

יאללה לשירותך :). התשובה הקצרה: כן, הוא יתאים ויעזור לצ’אבי לקדם את מה שהוא רוצה מהקשרים שלו.

התשובה החופרת:

קודם כל צריך להתחיל מזה שצ’אבי לא תמיד דוגל ב 4-3-3, אלא לפעמים הוא מחפש יותר את ה 3-4-3 במטרה לייצר יתרון מספרי מהיר ביציאה קדימה לאחר חטיפת כדור (הסגנון של לוצ’ו וקלופ יותר מאשר פפ). בכל זאת, כשהקבוצה מחזיקה בכדור הוא כן צריך מישהו עם ראייה רחבה שיודע לעשות כמה תפקידים. כרגע היחיד מהקשרים שעושה את זה הוא פדרי, יתר השחקים לוקים בכמה אספקטים כדי להוות תחליף ראוי אפילו לפדרי.

איך נראה בגדול הפרופיל הזה:

דוגמאות לשחקנים עם פרופיל ה MEZZALA: קווין דה בריינה, דויד סילבה, צ’אבי עצמו, אנדרס אינייסטה, ססק לפרקים, גונדואן וגם- ברנרדו סילבה.

אצל המאמנים ברמות הללו לשם התפקיד אין ממש משמעות (קשר אמצע, מגן, ווינגר וכ’ו), אלא מה שקובע בפועל זה השטח אותו הם מכסים יחד עם התפקוד שהם מבצעים לראייה השטחים הרלוונטיים של סילבה שמיוצגים במפות חום:

אל מול נגיד מפות החום של KDB וגונדואן:

קשרי האמצע של סיטי הם מאוד דינאמיים. מצד אחד הם מתעסקים בבילד אפ ובניית משחק כמה שיותר מהר, הם עושים לחץ כשהם מאבדים את הכדור ושהשחקן אינו עם הכדור אלא מחכה לכדור הוא מחפש בקביעות את את המרווחים הרלוונטיים כדי לדחוף את המשחק קדימה. כולם יודעים את העבודה, כולם חכמים ודינאמיים, ואלו אספקטים חסרים בחלקם אצל לא מעט מהקשרים שלנו. אני יכול לחשוב אצל כל אחד מקשרי האמצע שלנו מה חסר לו, ואני חושב שמישהו כמו סילבה יוכל לעזור לצ’אבי להנחות את האספקטים הללו מהדשא.

אני לא אוהב את העזיבה של פרנקי ברמה המקצועית, אבל כמו שאיל אמר, בהינתן העובדה שזה פרנקי כקשר 50-50 או לקבל את ברנרדו סילבה כנראה שהפורטוגלי עדיף. אידאלית אני רוצה את שניהם כשפרנקי קשר אחורי וסילבה מנהל את הקישור יחד איתו.

לגבי ההשואה עם קוטיניו, כשהברזילאי יפסיק לסחוב דריבל מאמצע המגרש או שיוכל לקבל החלטה מהירה עם הכדור אוכל לשים אותו באותו מעמד כמו סילבה. הברזילאי היה במקרה הטוב מספר 10 מיושן. מוכשר ככל שיהיה, זה פשוט כבר לא עובד ברמות הללו.

נדב תרשה לי להגיד שזה שאתה כותב רק פה ולא מפרשן בערוץ ספורט שמכבד את עצמו זה אות קלון לתקשורת הישראלית… תענוג.

אני סימפ גאה :slight_smile:

רק אני חושב שמישהו השתגע פה?

https://twitter.com/ReshadRahman_/status/1537178620032073728

הם מרגישים את הכסף מדה יונג מתחילים לאבד את זה.

אני מבין את מכירת דה יונג, יש המון צער. אני לא מבין את הויתור על אלבס.

אגב לגבי הכתב שפרסמת, עד כמה הוא אמין? הוא לאחרונה מוציא ערימות של עדכונים לגבי המצב של פאטי, דברים שקשורים להעברות וכ’ו. שווה להתייחס אליו?

לגביי לבה, ובכן, הם עמוק מידי בסיפור הזה, הן מבחינת מה שהשחקן עשה, והעובדה שלדעתי בשלב הזה אין ללאפורטה תכנית ב’ עבורו. כולם יודעים שנכנס כסף, ואני מניח שמנסים לקבל מבארסה יותר היענות על הנאמנות של השחקן והסוכן אל מול הבווארים וההצעות מאנגליה.

אני אומנם מעדיף את אלבס על אזפי, אבל אני לא יודע אם אלבס פיזית יוכל להחזיק כל כך הרבה. על דסט לא יוותרו כי אין אף אופציה לפרוספקט צעיר כלשהו.

וואלה משה הצלחת להשאיר אותי ספיצ’לס. תכלס כל מה שאני יודע בכתיבה ומחקר אני חייב לפורום (על שתי גרסותיו). תודה רבה :slight_smile:

הוא לא כתב . הוא סתם מישהו ותיק שאני עוקב אחריו. לטובתו, אני יגיד שהוא מסנן הרבה שטויות. הוא מצטט עיתונאים.

זה תרד של פנטזיות. אז אני מרשה לעצמי לצטט אותו.

רשאד רחמן בסדר, אבל הוא בסך הכל לא עיתונאי, אלא אוהד בארסה בדיוק כמונו. כמו שמשה כתב, הוא מפלטר הרבה שטויות, ומחליט להתיחס למה שנראה לו רציני. כמוני וכמו רבים אחרים פה.
לגבי הידעה על לבנדובסקי ב 50M, הוא שם שמות שדיווחו את זה. הלכתי לחשבונות של אלה, והם מסתמכים על עוד מישהו. הלכתי לחשבון של המישהו הזה, וגם הוא מסתמך על עוד מישהו. פה כבר נמאס לי.
אחד השמות בשרשרת היה עיתונאי של בילד. חיפשתי בבילד, אבל לא מצאתי.
כל המעורבים הם מגרמניה, אז אני לא יודע מה הם יכולים לדעת לפני שהעותונאים בברצלונה יודעים.

אני כתבתי את דעתי האישית - לבנדובסקי לא אמור לעלות יותר ממאנה. כנראה פחות בגלל הגיל. על מאנה הם הולכים לשלם 32M פלוס 8 במשתנים.

ספורט טוען שהחידוש של גאבי יוכרז רשמית כבר היום או מחר. כל הפרטים סוכמו.
MD שותק.

זמן למרד, ברנרדו. זה גם עבד לנו מעולה בעבר.

יש רק 4 דברים בטוחים בחיים:

1. מוות.
  2. מיסים.
  3. סרג’י רוברטו עוד יקבור את כולנו.
  4. יום אחרי הודעה על זה שחידוש החוזה של גאבי ממש ממש ממש קרוב, תצא הודעה שיש עדיין פערים, ששום דבר לא נסגר ותהיה פגישה נוספת בשבוע הבא.

ורק מ-4 מילים פחדתי יותר מכל - “עכשיו יש כסף לדמבלה”.

ושכחת את ההצעה הסופית, האחרונה, לא תהיה עוד אחת, אחרונה ודי, סטופ נגעתי באדום, כדוה״א, ברזל לראש של טמבלה…

בינתיים אין שום דבר חדש על גאבי. נראה עד סוף היום אם ספורט צדקו או בילפו.

העיתונים כרגיל מלאים בכתבות וספקולציות, אני מעלה לפה מה שנראה לי קצת מעבר לבולשיט הרגיל.

נטו.
ספורט אומר שהוא הפתיע את בארסה וגם את הנציגים שלו כשדחה את כל ההצעות והחליט להישאר. בחורף הוא רצה לצאת ובארסה היא זאת שלא נתנה לו כי רצתה לקבל עליו כסף. כעת בבארסה מוכנים לתת לו ללכת בחינם כדי לחסוך את המשכורת, אבל דווקא הוא זה שרוצה להישאר.
נשארה לו עוד שנה בחוזה.

לנגלה.
הוא מוכן לעזוב , העיקר מישהו ישלם לו את המשכורת שהוא מרוויח בבארסה. אני לא פוסל גם השאלה כשבארסה תשלם חלק מהמשכורת. חוזה עד 2026 יש לו.

די מריה \ ראפיניה.
יובנטוס רוצים את די מריה, אבל דורשים שהוא יחליט בקרוב. הוא מחכה לבארסה, אבל בארסה מחכה לראפיניה, ודי מריה הוא רק פלאן בי. אבל ראפיניה יקר, וצריך למכור כליה או BLM בשבילו. הוא גם לא יחכה לנצח , יש כמה אנגליות בכירות שרוצות אותו ומוכנות לשלם ללידס ולו יותר ממה שבארסה תשלם. הוא לא חתם אצלם עדיין רק בגלל דקו הסוכן שלו.
בארסה יכולה להישאר קרחה מכאן ומכאן. די מריה וראפיניה לא יחכו לנצח, דמבלה יעזוב בכל מקרה , אדאמה לא מספיק טוב ונצטרך לחפש קיצוני ברמה שיהיה גם זול.
גם טרינקאו כנראה לא בתכניות. מנסים להיפטר ממנו למרות שצ’אבי לא אימן אותו.

יש עוד מלא כתבות על לבנדובסקי, קונדה, דה יונג, ברנארדו, אבל שום דבר חדש.

tv3 אומרים שסיטי רוצה יותר מ-90 מיליון על ברנרדו סילבה, ולכן האופרציה לא אפשרית.

שזה, במילים אחרות: “האמת שאין לנו מושג, אבל היה לנו נדל"ן פנוי בעיתון/טוויטר/אתר, אז כתבנו משהו”.

אני לא מבין למה, אם דה יונג ימכר בסביבות ה80 ונגיד הדרישה שלהם ל90 זה עמדת פתיחה . אז סתם בשביל הדיון זה יסתיים ב85 אז מה בלתי אפשרי בזה.

השכר שלו היה גם נמוך יותר.

זו האמת נקודה טובה, זה טרייד אוף שיכול להיות שווה, הבעיה שזה לא נותן לנו אקסטרות עבור שחקנים אחרים כמו ראפיניה לדוגמא, ולא ברור כמה תעלה אופרציית לבנדובסקי.

למה רק אני לא עף על ברנרדו סילבה? שחקן מעולה - בוודאי, אבל 90m על שחקן בגיל השיא שלא נמצא באיזה שיא מיוחד זה כסף לזבל. כאלו סכומים שופכים על או שחקן צעיר עם פוטנציאל ענק או כוכב מוכח שישדרג רותנו משמעותית. לטעמי ברנרדו סילבה לא ישדרג אותנו משמעותית, והוא בטח שלא הבורג החשוב בהיררכיה אצל פפ.

כמו ה 55 הקודמים שהובטחו לסיטי על פראן, בארסה מקבלת שאריות שחקנים מבחינת כשרון. עדיף כבר לשים את זה על האקדמיה ולקבל מלא פאטי וגאבי ופדרי.

זו כנראה בעיה בהבנת הנקרא שלי, כי אין מצב שככה תיארת הרגע את ברנרדו (זורם לגבי פראן) :sweat_smile:
בשקט אחד השחקנים הטובים בעולם היום, גם אם אין לו מספרים, במובן היבש של שערים ובישולים.

בתור אוהד סיטי שצפה בכל המשחקים של הקבוצה מאז שברנרדו שם - אם אני מנקה רגש (כלומר לא מתייחס לפיל), ברנרדו יהיה השחקן שהכי אצטער אם יעזוב, אחרי קווין.

כלומר לדעתך מכירה של דה יונג ב85 ורכישה של סילבה ב95 היא עיסקה כדאית לבארסה במובן המקצועי?

בתור אחד שצפה בסילבה במספר משחקים מועט קשה לי לחוות עליו דעה אובייקטיבית, לפי הנתונים הוא מספר 2 בדקות בסיטי מה שאומר שא’ הוא לא פציע (הצוות המקצועי של בארסה צוחק בחושך…) וב’ הוא מוערך מאוד על ידי פפ.

הוא לא שחקן צעיר עם פוטנציאל שפפ מעריך (להלן אריק ופראן) אלא סופר סטאר עם שם (בדיוק כמו לבה) שיכול ככל הנראה לשדרג לנו את הקישור ולתת לילדים להתפתח בלי הלחץ המסיבי לתת תפוקה ולקחת 3 נקודות בכל משחק.

אני חושב שעבור מועדון גנרי, להחליף את פרנקי ו-10 מיליון בברנרדו זה ממש אחלה. צריך להגיד שהסיבה היחידה שברנרדו בכלל על המדף (אולי) היא הרצון שלו לעזוב את אנגליה (רצון במידה מסוימת לפחות, הוא לא ממש נואש לזה וכן אוהב את המועדון, ולכן גם הסכים להישאר בקיץ שעבר), בניגוד למשל לז’סוס וסטרלינג שפפ לא רואה בהם שחקני מפתח, נכון להיום.

אפשר להתווכח כמה זה כדאי לבארסה, שיש לה שני קשרים התקפיים צעירים שנראים מאוד מבטיחים, ואין לה מחליף משמעותי לקשר האחורי המזדקן שלה, ויש לה בעיות בכל מיני עמדות אחרות במגרש. אבל הוא בבירור שחקן שמשדרג את הרמה הכללית של הקבוצה, ואפשר לדמיין איך הוא עושה את ההבדל ממקום 2 נוח למאבק אליפות. שוב, לא בטוח אם זו ההשקעה השולית הכי חכמה שהמועדון יכול לעשות, אבל זה שחקן על, שמשדרג אותנו, ומתאים לסגנון שאנחנו רוצים וצריכים לשחק.