פנטזיות, העברות וחוזים: מי יחליף את טר שטגן?

הסכמת לדחות, לא ויתרת, לא קיצצת, דחית.
את ה20 מיליון שבארסה חייבת לפרנקי הוא יקבל, מה שמנסים לחסוך זה את ה19 מיליון + בונוסים ומענקי נאמנות מהעונה הבאה.
ולדוגמא בזמן הקורונה (חופף גם למשבר של בארסה כמובן) הודיעו לחלק מעובדי ההייטק על קיצוץ בשכר ב10-20%, האם החברה אמורה לעמוד בכל התחייבותיה לעובדים גם במחיר של נפילת החברה? אני מאמין שלא, אתה אולי מאמין שצריך לעשות מאמצים כבירים כדי לעמוד בזה.

מסכים שזה מהלך פוליטיקאי טיפוסי ובעל ריח מעט מסריח.

לפרנקי באמת לא מגיע יחס כזה, אבל דימיטרי הביא מספיק נתונים לאורך השנה כדי שנבין את גודל הבור הכלכלי שלנו.
בנוסף לעובדה שאולי אם כל הנשמות הטובות שחונקות את תקציב השכר שלנו היו אשכרה מסכימים ללכת לקבוצה אחרת (וגם פה יש שאלה של אם בארסה התחייבה אליהם למה בכלל מצפים מהם לעזוב?) לא היינו רואים יחס כזה לפרנקי. סתם דעה אישית שלי.

ביום האחרון התחילו לעלות שמועות שפרנקי לא מתכוון לעבור או לקצץ.

ואז צ’לסי התחילו להביע עניין.

רומארו שוב ביחום ויש שמועות על צלסי על דה יונג.

מוזר ששכחו לרומארו שהוא הבטיח לפני שבוע שראפיניה סגור בברצלונה…

לא שאני חושב שהוא יבוא, כי אין לנו כסף אליו באמת, אבל אני רוצה לדבר על השחקן ג’ולס קונדה וכמה טענות עולות לגביו. האם הוא באמת כזה טוב? האם הוא מאכזב? האם הוא יהיה כמו לנגלה? האם הוא יהיה כמו אומטיטי? למה בכלל הפיקסציה עליו?

כמה נצונים שמצאתי לגביו בהשוואה ללנגלה בעונת השיא שלו בסביליה, אומטיטי אצלינו לפני המונדיאל, פיקה בעונה החולפת ואראוחו בעונה החולפת:

כמה דברים לגביי קונדה:

1. הוא מוביל כדור ולוקח על עצמו לדחוף את המשחק יותר מכל אחד מהבלמים בהשוואה. מדובר ככל הנראה על התכונה הכי חשובה שבגללה צ’אבי רוצה אותו אצלו. אומנם זה גם בא לידי ביטוי ביותר איבודים, אבל לדעתי הפערים הגיוניים בהינתן הפער המשמעותי במספר המסירות קדימה שהוא עשה במהלך העונה.

2. הוא היחיד שמתקרב לאומטיטי בגרסא הטובה שלו באחד על אחד.

3. החולשה המאוד גדולה לו זה במשחק הראש, ועל זה מדברים הכי הרבה גם בהקשר למעבר אפשרי שלו לEPL שם אם הבלם לא נוגח טוב אז הוא בבעיה. זו אחת הסיבות שאני חושב שמקצועית עדיף לו בקבוצה כמו בארסה בה הוא יוכל לבוא לידי ביטוי על יתרונותיו, ועוד יחד עם בלם משלים כמו אראוחו שמוביל בגאון בקרבות האוויריים.

בנוסף מצאתי סרטון מעניין על ניתוח המשחק שלו:

מה שבולט ולא בהכרח אפשר למצוא בנתונים היבשים זו אינטילגנציה שלו עם ובלי הכדור. עוד סיבה למה צ’אבי ישמח לקבל אותו בתפקיד “מי שאריק גרסיה היה אמור להיות”.

אני לא יודע לגבי האופי, או מה יהיה, או שהוא יהפוך להיות אומטיטי יום אחד עם איזו פציעה לא ברורה, אבל נכון לעכשוי הוא אחד הבלמים הטובים בלה ליגה, ואנחנו מול מועדון שיאלץ למכור בלי ברירה. אולי זה יתן לנו חופש אשכרה להרוויח משהו מהתקרה של טבאס.

בלי קשר ליכולת שלו, אני לא מבין את הפסימיות. ברגע שמכניסים את השלב השני היה כסף לקנות אותו.

כנראה שהסטטיסטיקה כוללת משחקים בהם קונדה היה מגן ימני, אחרת לא ברור לי מאיפה יש לו כל כך הרבה קרוסים לרחבה. זה יכול להטעות בכל מה שקשור להובלת הכדור.
אראוחו הוא בלם ימני מצוין, וחסר לו תואם שמאלי, בטח אחרי שפיקה יפרוש או לא יהיה כשיר. יש לי קצת ספקות אם קונדה יהיה באותה רמה כשישחק בשמאל, או לחלופין אראוחו יהיה באותה רמה כשישחק בשמאל.
אני מקבל בהבנה הימורים כמו קריסטנסן ואריק גרסיה, כי הם באים בחינם. אבל קונדה מאוד יקר, וחייב להיות מושלם כדי להצדיק את ההשקעה.
אם קונדה מגיע, ובארסה מצליחה להיפטר מאומטיטי, לנגלה ומינגסה, יהיו לה 5 בלמים לעונה הקרובה. מתוכם 3 שהגיעו בתקופה לפורטה, אחד שעלה לבוגרים והוא מצוין, והקפטן הזקן שלא הולך לשום מקום ועדיין מציג יכולת מסוימת. נראה לי יותר מדי בלמים. מה שמעלה תהיות על החפוזה בהבאת קריסטנסן.

אם הוא צפוי לשחק עם שלושה בלמים או לחילופין לעשות הסבה לאחד הבלמים למגן זה דווקא הגיוני. הקאדר הרלוונטי כרגע זה פיקה, RFA, אריק וכריסטיאנסן. זה כביכול בול למצב של שני בלמים, אבל מעט לקו של שלושה, ובמרחק של פציעה אחת מלהיות תלוי בעקביות אצל אריק. כריסטיאנסן הוא לחלוטין הזדמנות בשוק, קונדה הוא לדעתי מישהו שצ’אבי באמת רוצה .

בבקשת קיצוץ אין שום בעיה מוסרית. הכל שאלה של מה קורה במידה והבקשה לא נענית.
זכותה של הקבוצה לדפוק את השחקן איפה שאפשר חוקתית, אבל זה דומה לשחקן שיעשה שביתה איטלקית ויעשה את עצמו לא כשיר כל המשחקים ואם חלילה ידרשו ממנו משהו הוא יעשה אותו גרוע.

גם השחקן לא מתחייב שהוא ייתן 100% למועדון.

אף אחד לא מעניש את המעביד, רק אומרים שזה מסריח אם יש פה איום שאם לא יקצץ ידפקו אותו.

אם באמתע חוזה שחקן יחשוב שהוא מקבל נמוך, האם לגיטימי באמצע עונה לשבור את הכלים ולהתחיל לזרוק כדי שהקבוצה תחתום איתו על חוזה חדש או תשחרר אותו משלו?

רק להזכיר לכם כמה קללות רצו על שחקן שפשוט היה פצוע, לא שהוא לא רצה אלא הוא פשוט לא יכל. אז למה זה לגיטימי לעשות דברים כאלה בכוונה?

אם הוא לא נענה, ינסו למכור אותו, מן הסתם בהסכמתו.
אם לא יימכר, אני מקווה שלא ינסו לדפוק אותו. דה יונג זה לא דמבלה, הוא לא עשה שום דבר רע.
אם הוא יעשה שביתה איטלקית, אז אני אכעס עליו ואדרוש שישימו אותו ביציע או ידפקו אותו אחרת. אבל לא לפני שהוא עושה מלחמה ראשון.

דין דה יונג שונה מדינם של דמבלה ואומטיטי. שני אלה דפקו את הקבוצה בכך שלא הסכימו לניתוחים, בעיות משמעת, דמבלה הסתיר פציעה, אומטיטי העדיף דעה של מכשף על פני דעה של רופא ואני לא זוכר מה עוד היה. לכן תמכתי שדמבלה יישב ביציע מאז שסירב לעזוב בינואר.
דה יונג בינתיים ספורטאי למופת, ואני מקווה שיקצץ או יימכר בשלום. אם לא, שישחק לפי היכולת על המגרש בלי קשר למשכורת.

3 בלמים זה לא בארסה. היה עליהום על קומאן חלקית בגלל זה. הוא ניסה להתגונן שיש בזה היגיון, אבל כולם היו בדעה שזה לא בארסה. למרות שאבידאל היה רשום מגם שמאלי אבל בפועל היה בלם, וגם אראוחו מגן ימני זה בעצם בלם.
במקרה ש 3 בלמים משחקים ביחד, קונדה מתאים מאוד. אז בשביל מה בארסה מחפשת עוד מגן ימני, בנוסף לדסט ורוברטו? למה צריך 3 שחקנים על עמדה שלא קיימת?

ה-3-4-3 שצ’אבי שיחק איתו בעיקר בקטאר היה מאוד התקפי. בתכל’ס, המספרים בכל מערך או הקונספט של “מערך” וההערכה של האם הוא הגנתי או התקפי היא כיום לא רלוונטית. המערכים דינאמיים, וכל הסיפור עבור כל שחקן זה הקונספט של “תפקוד” לעומת “עמדה”.

הכביכול מערך שלושת הבלמים של קומאן לא יראה כמערך עם שלושה בלמים של צ’אבי. אני יכול לחפור על זה עוד אם בא לך, אבל הרעיון הוא שמה שקונדה אמור לתת לך והדינאמיות שלו בתפקוד (הן כבלם והן כמגן וכמובן באופציה של מעבר בין השניים בהתאם למצב במגרש).

החשש שלי שכל ההסברים שלך על מערל 3 בלמים לא יתקבלו אצל בסיס אוהדים רחב. גם קומאן ניסה להסביר שזה מערך תואם יותר למה שיש בבארסה, אבל התוצאות היו גרועות ואף אחד לא הקשיב לו. אם גם לצ’אבי לא יילך, זה ייתפס כבעית מאמן שמשחק בשיטה לא ברסאית. אם יילך לו, אף אחד לא ידבר על זה.
ואני אשאל שוב - למה מחפשים עוד מגן ימני? אני מבין למה מחפשים מגן שמאלי, כי יש רק 1 בסגל. אבל למה עוד ימני?

צאבי זה שונה כי זה צאבי. אתה שם לב שמותרים לצאבי על הרבה גם עכשיו בגלל השם שלו. בדומה ללאפורטה.

אם זה יכשל טוטאלי זה כבר סיפור אחר.

כי לא באמת סומכים על דסט ורוברטו הוא חרא של מגן ימני. לא סתם יש עוד שמועות שצלסי רוצה את דסט…

מתחיל להתחמם
https://twitter.com/barcacentre/status/1545103135852711936

מצטרף לתהייה לגביי הגעה משותפת של קונדה ואזפיליקווטה, אם וכאשר.

אין טעם להחזיק את אראוחו, קונדה, אריק, כריסטיאנסן ופיקה בסגל, אם המערך יורכב מ-2 בלמים. ואם יורכב מ-3 - איפה אזפי/דסט ואלבה/אלונסו ישחקו?

המערך בשנה הבאה - 6:2:2

למה אתה מדליק את צוד? @tzud

זאת דעה שלך. בפועל רוברטו האריך חוזה, ואין שום דבר מוחשי בעניין דסט. לא נראה לי שבארסה מחפשת להיפטר ממנו, והוא לא ברשימה של אלה שנאמר להם לחפש קבוצה . לעומת זאת אזפיליקואטה זה יותר מסתם שמועות. וקודם רדפנו אחרי מזראווי.

רוברטו זה לא דעה, זה עובדה , צפיה בבינוניות שלו לאורך השנים וזה שהאריכו לו את החוזה זה לא לזכותו אלא לחובת ברצלונה…

לגבי דסט זה סתם ספוקלציה שלי אבל צפה להפתעה…

ההתפתחות ה"טבעית" שהייתה אמורה להתרחש ושהתחילה בסוף עידן פפ ונקטעה בעיקר בגלל מחלתו ומותו של טיטו וילאנובה הייתה מעבר מ-
4-3-3 ל3-4-3. זה לא קרה בסוף.

מודה שאני לא חסיד של משחקי מערכים. לכל קבוצה יש זהות והזהות של בארסה היא 4-3-3. ככה האוהדים של בארסה מבינים את המשחק. ככה הכדורגל ערוך אצלם בראש. בתוך המערך הזה יש הרבה מה לעשות והמון וריאציות ודגשים. צ’אבי יכול לשחק לו בצעצוע הזה של 4-3-3 כמה שהוא רוצה ואינסוף אפשרויות יש בזה.

3-4-3 זה מערך מופקר לגמרי עם חומר השחקנים שלנו. בטח בהתחשב בעובדה שאיבדנו לגמרי את היכולת לנהל משחק ולשלוט בכדור ובקצב המשחק ובטח בהתחשב בעובדה שאין לנו קישור שיודע לנהל משחק סבלני ובטוח. לא רואה את צ’אבי מתאבד. להפך הוא היה סופר זהיר כל הזמן. לפעמים זהיר מידיי אם כבר.

image
מעניין אם הוא קורא לסיכום על אלונסו או אזפיליקואטה תמורת כמה גרושים “משהו ענק שיזעזע את חלון ההעברות של ברצלונה”.

אכלתי שועועית, ומשהו ענק הולך לקרות הלילה.