פנטזיות, העברות וחוזים: מי יחליף את טר שטגן?

זה די דומה למקרה ההפוך, המקרה בו שחקן רוצה לעזוב באמצע חוזה.
שני המקרים תקינים לגמרי בעיקרון, השאלה איך הצדדים מתנהגים.
שחקן שרוצה לעזוב יכול להתבטא נגד המועדון, לעשות שכונה ולשבות.
קבוצה שלא רוצה שחקן יכולה להכפיש אותו בעיתונות ולא לתת לו דקות.

ברסה בסדר גמור שהיא לא רוצה להשאיר את דה יונג. יש פה את המקרה הלא נעים שהם ביקשו ממנו לדחות את השכר בהבטחה שהוא יקבל אותו ועכשיו מנסים להתחמק מלעמוד במילה שלהם, אבל בתכלס זו זכותם וזכותו לסרב לזה. השאלה שתקבע האם מוסרית המצב תקין היא איך ברסה תתנהג בכל מצב?
אם יתחילו כתבות על כמה שדה יונג לא בסדר או שפשוט ברסה יעמדו בהבטחה כלפיו.
לא רואה מצב שיספסלו אותו בגלל זה, הוא עדיין הקשר הכי טוב שלכם ונקמה רק תוריד לו את הערך ואת התרומה.

כנראה זה מכיוון שהעולם לא היה מוכן לזה, אבל קצת מצחיק בעיני שדה יונג הסכים שדחיית התשלומים תהיה רק בהנתן הישארות בקבוצה. לדעתי מה שהוגן הוא שאת הכסף
שהוא דחה הוא יקבל מברסה ככה או ככה גם אם ישחק ביונייטד. בטח בעתיד אם יהיה מצב כזה שחקנים יחפשו פתרונות אחרים כמו האחד שציינתי או שפשוט יסרבו לדחיית תשלומים כשהם יראו כמה זה יכול לדפוק אותם בעתיד ושקבוצות בסוף אולי יחפשו להתחמק

אני לא רואה שום בעיה מוסרית בבקשה לקצץ בשכר. השחקן יכול לסרב, אף אחד לא יכול להכריח אותו לקצץ או לעבור קבוצה.
הקבוצה מצידה לא חייבת לתת לו תנאים אופטימליים לעבוד. לא מתחייבים שהוא יהיה בהרכב, באימונים ובמפגשי טקטיקה. השחקן יכול להחליט מה שהוא חושב לנכון.
הוא לא שונה מכל עובד שכיר תחת חוזה. החברה בקשיים ומבקשת קיצוץ בשכר? העובד יכול להסכים, יכול לא להסכים ולקבל שכר כשכולם מסתכלים עליו עקום, או לקום ולעבור לעבודה אחרת. אני לא מבין למה צריך להעניש את המעביד במקרה הזה.

צריך להבדיל בין חוק לבין אתיקה.

אפשר לבקש מעובד\שחקן להסכים לקיצוץ בשכר שלו אין שום דבר לא מוסרי בזה ובטח לא חוקי. זה קורה בשוק העבודה כל הזמן. השאלה איך עושים את זה.

אני הייתי מצפה שיבואו לאותו שחקן ובלי שום הדלפות ובצורה מנומסת להסביר לו את הקשיים הכלכלים. יסכים כל הכבוד. לא יסכים אז להסביר לו שאין יכולת כלכלית לקבוצה להשאיר אותו והיא תנסה למכור אותו.

הבעיה בצורה שעושים את זה.

לא מדויק. הקבוצה צריכה עדיין לספק לשחקן תנאים מינמלים. כמו אימונים, חדר כושר וצוות רפואי. זה הסיבה למשל שריקי הגיע אתמול לאימון למרות שצאבי אמר לו שהוא יכול לא להגיע.

כי מה שאתה מציע הוא בגדר אפליה במקום העבודה וזה מצב לא תקין. גם שחקן כדורגל הוא אזרח בעל זכויות ומועדון ששכר את שירותיו לא יכול לפגוע בתנאי ההעסקה שלו.

התנהגות פסולה מהשורש. זה בגדר לאנוס שחקן לקצץ.
כולי תקווה (אך ציפייה נמוכה) שבמידה וברצלונה תפעל כך ינקטו כנגדה צעדים משפטיים.

אתם לא רואים בעיה לבקש באופן פומבי משחקן לקצץ בשכרו? אם הוא יסרב הוא ישלם על כך מחיר… בארסה חתמה על חוזה ועליה לכבד את החוזה. להצהיר שאם דה יונג רוצה להישאר עליו לקצץ זה לנצל לרעה את היותו בן אדם סביר שלא יכבול את עצמו בכוח לקבוצה.

אני רואה את הצד השני ב NBA שם גם אם הבטחת חוזה מקסימום לחמש שנים, שחקן מבקש אחרי שנה לשמוע הצעות לטריידים. אני כבר לא יודע מה יותר טוב, באירופה כשתופסים את השחקנים בגרון או בארה"ב שהשחקנים תופסים את הבעלים בביצים ולא נותנים לבנות קבוצה שתרוץ שנתיים שלוש ויבנה תיאום.

לא יותר פסולה מלשים שחקן ביציע בגלל שהוא לא רוצה להאריך חוזה. או טלפונים מנשיא המדינה שיאריך. אילו צעדים משפטיים ינקטו? הקבוצה מכבדת את החוזה.

נכון, אולי הגזמתי קצת, אבל לא בעיקר הדברים. מותר לקבוצה לא לזמן את השחקן למשחקים וגם לא לניתוח טקטי של היריבה, כי הוא ממילא לא הולך לשחק.

אני לא רואה בזה בעיה. מבחינתי זה כמו להודיע בפומבי שהשחקן למכירה. כלומר לא רוצים עובד במקום העבודה הנוכחי שלו למרות שהוא תחת חוזה. לאף אחד אין זכות להפר חוזה, אבל כן מותר להגיד בפומבי על הכוונות.

אתם יודעים מה? אני עובד בהייטק. אין לי חוזה לכמה שנים, יכולים לפטר אותי מחר, או לקצץ בשכר בלי לשאול אותי. הדבר היחיד שהחברה חייבת זה להודיע לי חודש מראש. והשכר שלי קצר בכמה אפסים מהשכר של דה יונג.
אני מסרב להאשים את הקבוצה אם היא מבקשת משחקן לקצץ. רק מבקשת, כן? כמו שאני מסרב להאשים את החברה שבקשיים בפיטורי עובדים.

אפשר להגיד כמעט סגור

https://twitter.com/ReshadRahman_/status/1544638311960137728

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1544639312385409025

פה הציטוט הוא לארבע שנים. אז כנראה שהראשון זה טעות.

רק הערה קטנה, התרגום נראה לי לא ברור.
אלמאני אמר שהם מחכים שגאבי יהיה בן 18, ב 5 לאוגוסט, כדי לחתום ליותר מ 3 שנים.
מהציטוט לרגע חשבתי שהם הולכים לחתום רק ל 3 שנים כי הוא עוד לא בן 18.

אלמאני גם אישר שכרגע לא ניתן לרשום את השחקנים החדשים בגלל מגבלות השכר:
"As for ‘fair play’, you already know the regulations. To register Sergi Roberto, Franck and Andreas we will have to lower the wage bill " When we activate the second lever, we will achieve 1:1 and everything will be much easier.

דימה זו לא שאלה של חוק זו שאלה של התנהלות. המועדון חתם על חוזים מופקרים ובזכות אותם חוזים מופקרים השיג את השחקנים שרצה. לבקש מהשחקנים שיקחו אחריות וישלמו בעצמם את המחיר של טעויות הנשיא הקודם שנבחר בבחירות דמוקרטיות זו חוצפה.

דה יונג לא אמור לקצץ בשכרו. בארסה צריכה למצוא דרך לשלם את השכר שהבטיחה לו. אם היא לא מסוגלת עליה לפנות לשחקן ולתת לו למצוא קבוצה שתסכים לקבל עליה את השכר ואז לא להערים קשיים עם מכירת השחקן. אם בארסה לא עומדת בחוזה אין שום סיבה שתרויח כסף על מכירתו. מה שלאפורטה עושה הוא לא ג’נטלמני. הוא מנצל את הג’נטלמניות של דה יונג.

חוקי אבל מסריח

ליאור ומה עם מקרים כמו אומטיטי ? זה אמור לעבוד בשתי הכיונים.

מסכים עם מה שכתבת.

דה יונג לא אשם בכלום, זה נכון. הוא חתם על חוזה, וכבר בשנה השנייה של החוזה ביקשו ממנו לדחות חלק מהשכר. בשנה השלישית במקום לקבל את הדחייה, ביקשו ממנו לדחות עוד. השחקן עצמו היה מקצוען לחלוטין, עבד קשה והפך לאהוב האוהדים בצדק.

מצד שני, נכנסה הנהלה חדשה ורואה שההנהלה הקודמת יצרה מצב אבסורדי שמעביר את רוב השכר שהשחקן היה צריך להרוויח במהלך החוזה לתקופה שלה, בנוסף לשכר שמשתדרג כל שנה רק כי ברתומיאו דפוק בשכל. אני לא יודע אם במצב כלכלי רגיל היו יושבים עם דה יונג ואומרים לו שרוצים לשבת איתו על חוזה חדש שיסדיר את הכסף שמגיע לו, ושכר שבנוי בצורה אחרת - אבל במצב הנתון, שאנחנו לא יכולים לרשום שחקנים, אני מבין את הרצון למכור אותו או להשיג קיצוץ שיסדיר את השכר המשוגע שהמועדון צריך לעמוד בו בסיטואציה הנוכחית.

מה אני לא מבין? למה ממשיכים לדבר על ראפיניה ב60 מיליון, אם המצב כל כך קטסטרופה. אם זה רק כדי ללחוץ את דמבלה לחתום (לפי מה שאני מבין הציעו לו חוזה זהה לזה של פדרי וארוחו) אז בסדר, אבל אם הברזילאי בסוף ינחת פה - זה strike 2 להנהלה.

נסכים שלא להסכים ליאור.
אני לא רואה משהו מסריח או לא מוסרי בלבקש מעובד להוריד בשכר, אפילו בפומבי.
הדבר היחיד שאני לא אהבתי בכל ההתנהלות מול דה יונג זה שקודם מנסים למכור אותו ורק אחר כך נזכרו שאפשר לבקש ממנו לרדת בשכר. היה צריך להיות הפוך.
אם דה יונג בסוף לא יסכים לרדת בשכר, לא אקרא לו בשמות ואצא נגד המועדון אם יעשה לו שיימינג. זכותו המלאה לא להענות לדרישה של המועדון.

בונים על מכירת 15% נוספים של זכויות השידור, ובנוסף יש כבר 200 מה 10% שכבר מכרו. הבעיה זה תקרת השכר, ואפשר להניח שראפיניה הסכים לשכר שבארסה מציעה.
השכר של דה יונג לעומת זאת מחוץ לסקאלה. כמו גם השכר הקודם של דמבלה.
אם ראפיניה יירכש בסכום הזה, ואשכרה יהיה טוב - 60M זה לא הרבה. אם לא, אז עוד פלופ לרשימה.

אני לא מבין כל כך על מה אתם לא מסכימים. אם אני מבין נכון, הבעיה לא עצם הבקשה לקיצוץ בשכר. אלא על הדרך שעושים את זה .

אותו דבר היה עם בוסקטס לפני כמה חודשים, עושים לבוסקס שימינג בתקשורת שיש לו שכר גבוה (שווה כל אירו) אבל שוכחים לדבר איתו בפרטי. הוא גם אמר שאין לו בעיה לעזור אבל שידברו אותו לפני.

צודק! אומטיטי לגמרי כשר אבל מסריח… הבן אדם לא כשיר לשחק כדורגל. יש הטוענים שבגלל החלטות רפואיות שגויות שהוא קיבל לטובת הנבחרת. בכל אופן הוא מחזיק אותנו בביצים ואני מאחל את כל הרע שבעולם.

אם אתה לא יכול לשלם לו את מה שאתה חייב למה שתרויח כסף על מכירתו? אין לי מן הסתם התנגדות שבארסה תרויח כסף אם אפשר אבל לא על חשבונו. אם אנחנו לא יכולים לשלם עלינו לקבל את ההצעה הראשונה שאנחנו מקבלים ממנצ’סטר להגיד תודה ושלום ולסתום את הפה. הרצחנו וגם ירשנו?

אם ירשתי למבורגיני אבל אין לי כסף לשלם על הביטוח, למה שארוויח כסף מהמכירה שלה?
אם קניתי מכונת קפה קפסולות, ואז גיליתי שהקפה יוצא יקר מדי ואני רוצה להחליף לפרקולטור, למה זה לא בסדר למכור את המכונה?
נראה לי אותה לוגיקה.

אנחנו יכולים לשלם, אבל אולי לא רוצים. חושבים שאפשר לנצל את הכסף הזה בצורה טובה יותר.
למה לקבל את ההצעה הראשונה ולא את הטובה ביותר? לא מבין את ההיגיון שלך. זה כמו למכור את הלמבורגיני שלי לראשון שהתקשר.

אני מקווה שאתה לא מעסיק אנשים אם אתה לא מבחין בין אובייקט לסובייקט. בין עובד למוצר.

ליאור כדי לנסות לענות לך על השאלות אנסה משל קטן שאולי יצליח, בוא ננסה לקחת את זה לעולם האנשים רגע, אם חברת ההייטק הסופר מצליחה “בארסה קורפ” חתמה איתי על חוזה ובו קיבלתי שכר 3X בהתאם לניסיון, לאמונה של המנהלים בי ובתוצר שאתן להם ובזמן שמדיניות החברה הייתה בזבזנית מאוד כי הרווחים היו גבוהים.

לאחר כשנתיים-שלוש כשאני כן נותן תפוקה מסויימת, לפעמים יותר תחת מנהל אחד ולפעמים פחות תחת מנהל אחר, החברה נקלעת לקשיים, היא לא נסגרת אלא מחליטה לחזור למשחק. בדרך מדברים על חדלות פירעון ועל כסף שלא יוחזר למשקיעים ובחברה מחליטים על מכירות של חלק מהחטיבות, בנוסף יש שינויים בכוח האדם, בגלל השכר הגבוה שלי והעובדה שאני לא ממצה את מלוא הפוטנציאל שלי הגיע הזמן לעזוב ולמצוא לעצמי עבודה חדשה בשכר דומה במקום אחר, ספק.
(כאנלוגיה למכירה אני מניח שהחברה גם הייתה מתמקחת עליי ובטח שלא מסכימה להצעה הראשונה מכיוון שהיא השקיעה כספית ומקצועית בי ומאוד סביר שהיא תקבל החזר כלשהו, לא על חשבון העובד כמובן).
יכול להיות שיציעו לי אף להישאר במשרה שלי אך בשכר X (שהוא עדיין שכר מאוד טוב לשוק).

הבחירה כאן היא של העובד, בהתאם לנסיבות הקיימות ואין פה אינוס שלו לשום דבר, המציאות הכתה בחברה שנאלצת להתייעל כלכלית כדי לשרוד. זה בדיוק המצב שלנו…

כמו שהחברה התחייבה למשקיעים היא התחייבה לעובד. עכשיו השאלה היא מה יקרה כאשר העובד לא יסכים להוריד בשכר.
אם תהיה הרעה בתנאים זה לא צריך להיות חוקי כי יש חוזה חתום. אם לא (ספק) אז לא צריכה להיות בעיה.
השאלה האמיתית פה היא… מה נחשב להרעת תנאים אצל מועדוני כדורגל ביחס לשחקנים?

עד פה הכל בסדר

אם החברה לא יכולה להמשיך לשלם לך על עבודתך אחרי שכבר הסכמת לדחות תשלומים בשנים קודמות אז איזה הצעות בדיוק היא מצפה לקבל? לא ברור לי במה בדיוק השקיעו בך? לא שילמו לך כספים ודחו לך תשלומים, נתנו לך להחריב את הקריירה שלך תחת מנהלים כושלים… לאיזה החזר החברה מצפה? אם כבר פיצוי היא צריכה לתת…

השאלה איך יציעו לך… דרך התקשורת או בדיסקרטיות? שחקן תלוי באהבת הקהל. לאפורטה יודע את זה. מטומטם הוא לא.

פרנקי מהרגע שהגיע אלינו התנהג למופת. אם אנחנו רוצים להיפרד ממנו אז המשחקים האלה לא במקום. לאפורטה עשה אותו דבר למסי. מנהל את הקשקוש של ויתור על כסף בתקשורת ולא מול השחקן עצמו. מסכן את אהבת הקהל של השחקן. מנסה להוציא אותו תאב בצע. אם באמת אין באפשרותנו לשלם לפרנקי את מה שהבטחנו לו אז אנחנו צריכים להגיד לו את זה ולתת לו לחפש קבוצה. כל הדיבורים האלה על ברנרדו סילבה לא במקום כל עוד פרנקי אצלנו וכל ההתמקחות עם היונייטד בעייתית מאוד. מצפה מהמועדון שלי להתנהג בקצת יותר כבוד.