פנטזיות, העברות וחוזים: מי יחליף את טר שטגן?

אתה כותב פה השארות / דעות שלך כעובדות.

למשל שויתרנו על מאזרווי כי חשבו שדסט ואלבס זה מספיק טוב (מי חשב? מתי חשב? להבנתי הוא לא הגיע כי פשוט באיירן הציעה לו יותר והוא בחר אותה ולא ׳ויתרנו׳).

למשל 2, בלם בינוני כמו קונדה. אני מבין את טראומת דמבלה ומתייה (ואפילו תוראם למרות שזה שונה), אבל עדיין לא הוכח שהוא בלם בינוני. זה לא שאריק הוא הביאה השניה של מאלדיני.

ועוד דברים כמו שגרימאלדו עדיף על אלונסו או שראפיניה של לידס בינוני ועוד ועוד.

הכל יכול להיות נכון, אבל זה דעות שלך שאולי נכונות ואולי לא, לא עובדות מוגמרות.

גם אני הייתי מאוד רוצה לראות שני מגינים מגיעים הקיץ- לגבי זה אנחנו מסכימים לחלוטין.

מצד שני, להשוות את קונדה ללנגלה זה חטא. אחד בלם ברמה עולמית שנצליח להביא, במזל, בעיקר כי החוזה נגמר בסוף העונה, השני הוא בלם שגם בסביליה היה בינוני וגם אז לא היה ברור למה ברצלונה מביאה.

לגבי כריסטיאנסן- חד משמעית שיפור ביחס למה שהיה לנו בשנה שעברה, אבל בכנות נראה שהוא בלם בינוני. קונדה הוא בלם ל-10 שנים קדימה שישרת אותנו ברמות הכי גבוהות-כריסטיאנסן לא. לדעתי זה ניצול הזדמנויות חשוב

אני מתנגד לחלוטין למכירה של פרנקי, ומקווה שזה לא ייצא לפועל, אבל אני לא חושב שאין לנו כיסוי בכלל לעמדה.

לגבי חלוץ- אני בכלל לא מבין את הלחץ. חלוץ על מזדקן כבר יש לנו, אז בהיעדר איזו מציאה מיוחדת בשוק (היו, אבל החמצנו אהם אדיימי) לא רואה שום סיבה לבזבז שקל, שלא לדבר על 45 תמורת לבנדובסקי. לדעתי אפשר בכיף לסחוב עוד עונה עם אובה.

עכשיו האגפים- שם יש לנו בעיה. אני לא סופר את פראן טורס, שדעתי כבר התגבשה שלא ייצא ממנו הרבה. סטאטוס דמבלה לא ברור ופאטי או יהיה טופ 5 בעולם או יהיה כלום בפיתה. סיכוי של 50-50 כרגע.

מי נשאר לך באגף? לדעתי במחיר הזה, ראפיניה הוא אחלה רכש.

לסיכום, הקיץ האידאלי שלי שונה מזה של צ’אבי כך- בלי קשישים מצ’לסי, לקחת את ה-45 שייעדו לללבנדובסקי ולהביא בזה שני מגנים.

כך או אחרת, גם אם לא אידיאלי- מייאש זה לא המצב. אבל מי יודע, נראה איך הקיץ ייגמר.

החלק המייאש הוא שאנחנו מעמיקים את הבעיות.

את אומטיטי פרשנו לעוד 70 שנה של עצם בגרון.

לא סיימנו להביא בלם מאכזב אחד והבאנו בלם מאכזב שני. עכשיו אנחנו מתלבטים אם לקנות עוד בלם מאכזב ב65 מיליון פאקינג יורו.

התחלנו ברצף 7 עונות בלי מגן ימני ועושה רושם שבשביל הספורט החלטנו על עוד עונה של אפס גמור בשם דסט. אה וסרג’י אולי יהיה המחליף שלו… אבל היי העיקר שצ’אבי נזף בפיקה.

הבאנו קשר אה לה קייטה (המלך האמיתי קייטה וניקו יכול לקפוץ) ושינמכנו את הקשר הבכיר שלנו.

אנחנו נותנים לילד בן 17 חוזה של שחקן בן 23. אז איזה חוזה ניתן לו בגיל 23?

אחרי ארבע שנים עם העלוקה דמבלה כשסוף סוף נפטרים ממנו מה אנחנו עושים? חותמים עם הנבלה הזו על חוזה חדש.

אני יכול להמשיך אבל הנקודה ברורה נראה לי. אני לא מצליח להבין מה צ’אבי מנסה לבנות פה אבל זה בעיקר נראה כאילו יצאנו לטיול בשוק ואנחנו סתם אוספים עגבניות רקובות ומשמשים עם חיי מדף של שבועיים.

דה ליכט תקע ברז לצלסי כנראה, הם עכשיו ילכו בכל הכח על קונדה.

לא קשור לפרנקי, אבל זה עוד קשר, וקשר טוב. מוריד צורך בעוד ועוד קשרים.
וגם אל תשכח שלפורטה פתאום עשה פרסה ואמר בפומבי כמה פרנקי חשוב ולא רוצים למכור אותו.

וואלה אני לא מבין את המשפט הזה. לא שכריסטיאנסן הוא ואן דייק, אבל ישר מחליטים שהוא מאכזב לפני שהוא שיחק? וקונדה מאכזב מראש? מדובר על אחד הבלמים הטובים בספרד. טענה שאני לא מבין גם ממך וגם מטל. הדבר היחיד שהחלטתם זה שהוא צרפתי אז הוא רע.

עד כה דיברו על אזפיליקווטה. אם הוא לא יבוא, מקווה שנראה מישהו אחר. בכל מקרה מדובר על העמדה בה אין כמעט טאלנטים זמינים בכלל בעולם.

מה פרטי החוזה? הוא מקבל משכורת גם כמו פדרי? כי הוא נגיד מתחת לגיל 20.

קודם כל, אני לא אוהב לא אותו ולא את ההתנהלות שלו, אבל אני שמח שאם הוא חוזר זה בדינמיקה הנוכחית. כשהוא מבין שהוא אפס, שאף אחד לא מחכה לו, ושבוע צריך להתחנן לצ’אבי לחזור חזרה. מה אני אגיד לך, אני סאקר כשאהבלים כמוהו חוזרים על ארבע כשהם מבינים שהמועדון גדול מהם. זו אחת הסיבות אגב שאני אוהב את ראפיניה (אכתוב עליו בקרוב). הוא לא מהברזילאים שהיה כל כך מוכשר שהכישרון סחף אותו לעושר והאושר, אלא הוא עבד קשה בשביל להתמודד על מקום בהרכב, היה בתחרות מתמדת כדי להצליח והוא עושה רושם של טיפוס רציני. שחקן מסוג אחר לא היה עובר אצל ביילסה. בכל מקרה, אצל דמבלה גם החוזה שונה עכשיו, אז בכלל לא אכפת לי.

בארסה לא יכולה לקנות כוכבי על. אני לא מת על כל ההחלטות (בעיקר פרנקי והיעדר מחליף לבוסקטס), אבל דווקא את הרכישות הפחות אובייס אני יותר אוהב (מאוד אהבתי את ארתור, אופציית קבראל, אדיימי וגם יאיא טורה), שחקנים שלא חשבת שיתחברו פתאום עובדים כמו שעון כשיש שיטה ברורה ומי שמכווין אותה. אם יש משהו שלמדתי מבארסה בקיץ 2008 שצריך לראות איך דברים יתחברו, אתה לא יכול לדעת מה תקבל.

לא כתבתי בשום מקום שקונדה בלם בינוני, ובטח לא שהוא מאכזב.

אמנם לא עקבתי אחריו יותר מדי (מישהו פה כן?) אבל ממה שכן יצא לי לראות, הוא נראה כמו בלם נחמד שיהיה אחלה להשיג ב20-30 מיליון. ממש לא כזה ששווה את סכום העברה טופ 5 בהיסטוריה לשחקן הגנה.

זה שהוא לא מת’ייה או לנגלה שהיה ברור שהם כישלונות מועדים מראש לא אומר שצריך לשפוך עליו מחיר מטורף לבלם, רק כי צ’אבי לא מרוצה מכריסטיאנסן שהביאו לו בחינם. זו אחת העמדות שאנחנו יותר מכוסים בהן.

זה לא אני… מרוב שלא סגורים על הקניה שלו רצים להביא שחקן אחר… אם כריסטנסן מגיע אלינו כבלם הרכב אז אין שום סיבה לקנות את קונדה (כי יש לנו כבר את אראוחו). אם הוא מגיע כבלם שלישי או רביעי אז למה הבאנו את אריק? זה נראה כאילו כולם נורא התלהבו לפני כמה חודשים כשסגרו עם השחקן ואז ככל שעברו החודשים ההתלהבות ירדה והתחילו לחפש פתרונות אחרים (עוד לפני שהוא בכלל התחיל כמובן). זה משדר המון לחץ וחוסר אמון.

אני לא חושב שהוא מאכזב מראש אלא ששוב בונים עליו יותר מידיי (כמו שעשינו עם אריק לפני שנה). יש שחקן בשוק - בארסה מסמנת עליו מטרה - המחיר שלו קופץ בכמה עשרות מיליונים. קונדה לא שווה 65 מיליון. אם הוא מגיע במחיר הזה אני מצפה לבלם אדיר שיהיה שחקן הרכב פותח ב8 השנים הקרובות וסביבו יבנו את ההגנה כולה. קונדה לא עושה רושם של אחד כזה.

אבל זו העמדה הכי חשובה בקיץ הזה (ובקיצים הקודמים) מהסיבה שפשוט אין לנו אפילו שחקן ראוי אחד בהרכב לאייש אותה. כלומר אנחנו לא נפתח עם 11 שחקני הרכב ראויים שנה הבאה אם לא נביא מגן ימין… לא יכול להיות שמועדון לא מסוגל למצוא מגן ימני כבר 7 שנים. תתאבד על נאואל מולינה מבחינתי לפחות כמו שאנחנו מתאבדים על לבנדובסקי.

מדובר על זה שהוא מקבל טיפה פחות מאראוחו ופדרי (שמקבלים 6 מיליון לפי מה שהבנתי). השחקנים האלה מתחילים גבוה מידיי ואז תהיה לנו בעיה להחזיק אותם… לא יהיה להם לאן לטפס. ההתמהמהות של גאבי בחתימה בכלל מרגיזה.

הוא לא חוזר כאפס, הוא עדיין יהיה עם חוזה שגדול על המידות האמיתיות שלו, ועדיין יחרב לנו משחקים עם קבלת ההחלטות הבלתי נסבלת שלו. הוא אצלנו כבר 5 שנים והוא לא נתן לנו כלום. שחקן כזה לא ראוי שילבש את החולצה. הקהל שונא אותו. זה ביזיון.

מהפה שלך לאלוהים. הלוואי הלוואי הלוואי.

מארקה עם כתבה על המשכורת של פרנקי, והמסקנה אליה הגעתי מזמן - מנסים למכור אותו אך ורק בגלל כסף.

בצד שמאל - שכר בסיס קבוע פלוס בונוס נאמנות בכתום.
בצד ימין המשתנים על גמר הצ’מפיונס, זכיה בצ’מפיונס, הליגה והגביע.
שכר בסיס כל כך גבוה בגלל שהוא הסכים לדחות חלק גדול מהשכר כשהייתה קורונה.
כל הסכומים ברוטו.

הסכומים שונים, אבל דומים למה שראיתי במקורות אחרים ומזמן, כך שאני מאמין שהם לא מומצאים.
עכשיו אני מבין יותר למה כל כך נואשים להיפטר ממנו, למרות שהוא שחקן מצוין וצעיר. המשכורת לגמרי out of the scope. הוא צריך לוותר על 30-40% כדי להתאים לדרגות שכר החדשות בבארסה.
המקור

הוא לא אשם בזה. מי שהחתים אותו על חוזה כזה אשם. צריך להדגיש את זה.

מעניין מי הדליף להם את החוזה ומה היה המניע שלו

ברור שהוא לא אשם.
החוזה המקורי היה על 14M לשנה, סביר בתקופת ברטומיאו. פיאניץ’ למשל קיבל 16M. בגלל שהוא הסכים לדחות את הרוב, זה מה שיצא. זאת נקודה לזכותו.
אבל אם פרנקי לא יהיה מוכן לרדת בשכר למה שמקובל עכשיו, אני תומך במכירה. מה שחורה לי עד עכשיו זה שקודם מנסים למכור אותו, לפני שישבו איתו. ככה לפחות מסתמן לפי כל מקור שקראתי.

בגזרה אחרת לגמרי,
Fiorentina director Pradé: “We are not interested in Riqui Puig, he’s never been in our list. We wanted to sign Grillitsch but then we had some problems”
גם בנפיקה כנראה ירדו ממנו. בסוף הוא עוד יישאר.
החוזה שלו נגמר בקיץ הבא, בבארסה שוקלים להאריך לו את החוזה, להשאיל אותו לשנה ואז למכור בקיץ הבא. אחרת הוא הולך בחינם.

מי שיוצא עם זה ומדליף את זה לתקשורת, הכונה שלו ברורה וזה להכין את דעת הקהל ולדחוף את השחקן החוצה מהמועדון. איך המועדון רוצה שהוא יסכים לקצץ (מה שמגיע לו על פי חוק), אם הם הולכים ועושים לו את זה הכל בפומבי, הם לא רוצים את זה בכלל. המועדון זקוק לכסף וזה כל מה שעומד מאחורי המכירה שלו.

לא מדויק משה, הסכומים היו ידועים מזמן, והם באיזור של מה שמארקה פרסמו.
אתה יכול לשאול את עצמך על העיתוי, לא על עצם ההדלפה.

הערב כשאייל יישב לאמלק לנו את היום תרד עליו תוגה קטנה. המלך שלו רוצה לצאת מבארסה בהשאלה לטובת דקות משחק. ככה לפחות לפי MD…

אני אמביוולנטי בנוגע לדה יונג. מצד אחד זה באמת שכר מנופח, מצד שני זה לא פייר לבקש ממנו לקצץ עכשיו אחרי שהוא ויתר על המון כסף בשנתיים האחרונות.

איל במילואים, הוא לא יאמל"ק כלום.

וחוץ מזה, מה שהמלך בוחר - אני איתו. הפסד של המועדון, שיצטרך לכפר על כמות הכרטיסים הצהובים שתחסר בהיעדרו.

לאנוס שחקן לקצץ בשכר שהוצע לו מלכתחילה זו פרקטיקה כוחנית ובזויה.
קבוצות צריכות להיענש על זה.

זה לא בדיוק השכר שהוצע לו מלכתחילה, בגלל דחיית תשלומים השכר שלו לעונה הקרובה (לא יודע לגבי שאר העונות שנותרו בחוזה) עלה בהרבה.

דבר שני, תגדיר לאנוס, אם מבקשים משחקן לקצץ והוא לא מוכן ומחפשים למכור אותו בעקבות זה, זה נחשב לאנוס אותו לקצץ? בסופו של דבר המילה האחרונה היא של דה יונג, הוא יכול להחליט שהוא לא מקצץ ולא מוכן לעבור קבוצה ובארסה תצטרך לקבל את זה.

על פניו, בפועל זה עלול ליצור סביבת עבודה רעילה ולא נוחה לפרנקי.

עצם האפשרות לדון על הפחתת שכר תחת חוזה - כשנעשה באופן רוחבי בעקבות משבר כמו נגיף - יכול לעבור.

כשנעשה באופן פרטני - תקצץ או שתעזוב בגלל קבלת החלטות רעה של הממונים עלייך- לא הוגן ולדעתי ארגון השחקנים צריך להתערב ולהגן על הזכויות של השחקן זו לא חוכמה להציע חוזים אסטרונומיים ואז להתחיל לבקש לקצץ, שום שכיר לא היה מסכים לזה.
עצם הבקשה פסולה בעיניי.
כל עוד החוזה בתוקף האפשרות לדון על שכר צריכה להיות חסומה.

הכל פרטני, גם כשאתה מקצץ לחצי קבוצה במשכורת אתה עושה את זה פרטני עם כל אחד, אתה לא יכול פשוט להודיע באופן גורף שהשכר יורד ב-20% לכולם.

נשמע לי הזוי להעניש קבוצה על בקשה להפחתת שכר, הייתי מסכים אם קבוצה באמת הייתה יכולה להכריח שחקן לקצץ.