פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

ברצלונה מרימה דגל לבן . בשעות הקרובות קונדה יהיה שחקן של צלסי. הם מציעים לו שכר של 10+ נטו לשנה ובצדק מבחינתו מעדיף אותם.

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1550392377197711361

נ.ב זה גם תזכורת לכל מי שלוקח את הליצן רומארו ברצינות. הוא מקבל הדלפות מהמעודון לדברים שלמועדון יש שליטה בהם אבל שזה נוגע לרכש הוא ליצן…

זה התת מודע שלי באמת רציתי אותו בברצלונה. חבל. אבל המועדון כמובן צודק, אסור להשתגע עם המשכורות.

נשמע…רע מאוד.

ניקולאס טאליאפיקו עובר מאייקס לליון תמורת 4 מיליון ומשכורת ברוטו של 5 מיליון לשנה.
לא היה לנו שווה ללכת עליו בתור גיבוי לאלבה, במקום להילחם בצ’לסי על אלונסו? סכום מצחיק ומשכורת מצחיקה, במונחים של ברצלונה.
אם אני זוכר נכון, בארסה רצתה אותו בחורף, אבל אייקס סירבו למכור אז. אני לא מבין למה לא הלכו עליו עכשיו.

אני מקבל את הרושם ש by default צ’אבי רוצה בעיקר ספרדים, אלא אם מדובר על שחקנים מאוד ספציפיים.

הולך ומתרחק -

אני לא מת על טגליאפיקו… אולי הוא בסדר בתור גיבוי אבל נראה לי שבארסה חייבת כבר לחשוב ולבנות מחליף לאלבה. טגליאפיקו בנבחרת איבד את מקומו פחות או יותר לאקוניה שהוא בכלל לא מגן… זה אומר הכל לדעתי.

גם אני מטורגר (יעני triggered) כשאני רואה העברה של מגנים באירופה, אז שמתי לב להעברה הזאת. רק אומר שאם ברצלונה (או ריאל לצורך העניין) הייתה נכנסת לסיפור הזה, זה היה נגמר במחירים קצת יותר גבוהים מזה - גם מצד הקבוצה שיודעת שפתאום יש תחרות ושל קבוצה עם כיסים קצת יותר עמוקים מליון, וגם מצד השחקן עצמו שהיה רוצה להיכנס להיררכיית השכר כפי שהוא רואה את עצמו. אני לא אומר שזה היה משמעותית יותר גבוה, אבל אני די בטוח שזה לא היה נגמר במספרים האלה.

אבל כן, ללא ספק מרגיז לשמוע את ה"אין אופציות אחרות/בכלל בשוק" מההנהלות, בזמן שאיכשהו קבוצות אחרות מצליחות יפה מאוד לקנות שחקנים ששווים יותר מהכלום המוחלט שיש לכל אחת מהקבוצות שלנו בחלק מהעמדות.

ואתה חשבת שנפטרתם סופית מבעיות של הרמות ידיים עם העזיבה של לנגלה.

אז קונדה עובר לצ’לסי ואני טוען שלאפורטה (שוב) נכשל בגדול. להביא שחקן מלידס בכמעט 70 מיליון יורו זאת לא הצלחה כזאת גדולה, להחתים חלוץ בן 34 שנה לפני סיום חוזה ב50 מיליון עם חוזה ארוך זאת בוודאי לא הצלחה וזה מתחבר לינואר שהוחתם שחקן רוטציה בינוני בכמעט 60 מיליון יורו.

אני באמת לא מבין מה צריך לקרות כדי שבמועדון הזה יחתימו בלם על פעם אחת. רביעייה באנפילד לא הספיקה, 8 (!!!) מבאיירן גם כן, אח"כ רביעייה של פריז בקאמפ נואו ולקינוח שלישיה ביתית מקבוצת מרכז טבלה מגרמניה. באמת שואל- עשירייה מסיטי כבר תספיק כדי לרכוש שחקני הגנה ראויים? כנראה שלא.

מנצחים את צלסי ובאיירן במסגרות הפחות קריטיות (לבה וראפיניה), ומפסידים להם כשזה חשוב באמת (קונדה, דה ליכט וקוליבאלי), ממש כפני המועדון בשנים האחרונות- הצלחות בגביעי שוקו וכשלונות בליגה ובצ’מפיונס. מניח שהעונה הזאת תראה כמו הקיץ.

אבל מה לעשות שאנחנו לא יכולים להתחרות במשכורות שניתנות להם ממועדונים אחרים? גם לא היית אומר שזה מעט טרחני ליפול בצורה רצינית על כל ההנהלה על הרכש היחיד אותו לא הצליחו להשיג?

זה לא טרחני כי אני מתלונן על סדר העדיפויות של המועדון ולא בפעם הראשונה. הושקע סכום כסף רב מאוד ככה שזה לא תירוץ, היו צריכים קודם כל להשקיע בשחקני הגנה איכותיים (נתחיל מאחד), ואז אם לא היו מצליחים להשיג רכש התקפי שחשקו בו מכיוון שהעודפים לא הספיקו- תאמין לי שלא הייתי מתלונן.

אגב, אם צ’אבי מתעדף את הרכש בסדר שנעשה אז גם אליו יש לי תלונות.

אסף די צודק… אנחנו מתאבדים הקיץ עם הלוואות ודווקא איפה ששמים כסף יש הרגשה שזה על העסקאות הפחות טובות בעוד שהעסקאות הטובות יותר הן החינמיות.

מכרנו 25% מזכויות השידור ל-25 שנים ולקחנו הלוואה של 600 מיליון יורו. כל זה לא מספיק ועכשיו צריך למכור מרצ’נדייז או להלבין ברבים שחקנים נאמנים.

בינתיים את מה שלא חייבים הבאנו בשפע (שלושה קיצונים, שני חלוצי מטרה, וקשר התקפי) ומה שכן חייבים לא הבאנו (מגינים, בלם על).

בגדול אסף צודק, אבל באופן ספסציפי עם קונדה אני עם המועדון. צלסי מציעים לו 10 מיליון נטו שזה 20 ברוטו בספרד. אסור להשתגע עם השכר וטוב מאוד שלא נכנסו עם צלסי פה למלחמת שכר.

אבל זה ששנה אחרי שנה נכשלים בלהביא רכש מתאים להגנה הוא בול פגיעה. צודק 100 אחוז.

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1550532740268691458

נ.ב 10 זה הערכה מינמלית אני קראתי גם כאלו שאמרו שהוא יקבל שם 12 נטו…

מה זה אומר להיכשל? אנחנו לא יכולים ללכת ראש בראש על שכר מול האנגליות. אומנם באסה ממש שהוא לא הגיע כי הוא בלם מצויין שמתאים לפרופיל של צ’אבי, אבל כרגע המועדון מנסה לנהל מבנה משכורות בריא. אז לפעמים שחקן מוכן להתפשר בשביל החלום להגיע אלינו (ראפיניה) ולפעמים לא כזה אכפת לו איפה כמו שאכפת לו כמה ישלמו לו (קונדה). אני לא מבין ספציפית במקרה הזה מה רציתם שיקרה פה? שניתן לו גם 10-12 נטו?

שני הזבלונים של ברצלונה כבר עברו הלאה - עכשיו החלום הרטוב של בארסה הוא איניגו מארטינז מבילבאו.
הם אומרים שיש כבר הסכם עם השחקן ל 4 שנים. והוא בן 31 “בלבד”
עכשיו חסר הסכם עם אתלטיק. החוזה שלו נגמר בקיץ הבא, אבל אתלטיק דורשים 50 מיליון.

אסף רצה בלם על? אז הנה. אחד העיתונים גם כתב שמארטינז תמיד היה plan A עבור אלמאני. טוב, כנראה שקודם הלכו על פלאן B, וכשלא הצליח, חזרו לפלאן A.

לדעתי מארטינז בלם בינוני מאוד. חזק, אגרסיבי ושמאלי, שזה טוב, אבל לא יותר מזה.

ובילבאו לא יותרו על אירו אחד.

מארטינז באמת בלם על? אתה אופטימי יותר מידי.

לי יש רעיון משוגע, כל “בלמי על” בוא נגיד את האמת תפוסים. אף אחד מהם כבר לא יבוא לא השנה ולא בשנים הקרובות, אפשר לבדוק מה קורה עם טודיבו שמעתי שהיתה לו שנה לא רעה בניס והוא לא יעלה לנו יקר. לפעמים צריכים לחשוב מחוץ לקופסא.

כמובן שאם יש למישהו איזה בלם על שהוא אופציה ריאלית השנה אני ישמח לשמוע.

זה היה בצחוק. חשבתי שהשורה האחרונה בהודעה הקודמת שלי מסבירה את דעתי עליו.
צחקתי כי אסף בצדק רוצה בלם על, ובו בזמן אני קורא על מארטינז.

השאלה אם יצאנו לקיץ הזה עם רשימת קניות מסודרת או שקנינו כל דבר שמצאנו בדרך… אם בקיץ קנינו 3 זוגות מגפיים ואין לנו מכנסים ללבוש אז יש פה בעיה.

שוב, גם אם הרשימה מאוד מסודרת ולא רנדומלית (קונדה ואזפי קושרו לברצלונה כבר כמה חודשים בתקשורת), עדיין אתה מוגבל במשכורת אותה אתה יכול לתת, ובהתאם לכך היכולת שלך להביא את תכנית א’, ב’ או ג’ שלהם.

ניצחנו מועדונים גדולים על ראפיניה ולוונדובסקי, התקדמנו קבוצות אחרות על קסייה ,כריסטיאנסן ואולי אזפיליקווטה. לא הכל יכול אידאלי, ובכנות בינתיים הם עושים סלטות באוויר בשביל לייצר סגל שיהיה תחרותי. לא יכול להכריז על הכישלון של ההנהלה על שחקן אחד שלא סגרו.

נדב לא ניצחנו אף אחד… שילמנו מחירים מאוד גבוהים על ראפיניה ולבנדובסקי. קנינו את הבלם הפחות מוצלח של צ’לסי והפסדנו את היותר מוצלח לריאל. אספיליקווטה בן 32 וקסייה ממש מיותר.

סלטות באויר=לוקחים הלוואות וממשכנים את העתיד.

זה נהדר שההנהלה לא פועלת בצורה פושעת והרסנית כמו זו שקדמה לה. מהבחינה הזו אשרינו. אבל בינתיים אנחנו מתחזקים במקומות הלא נכונים ויוצרים קבוצה מאוד לא מאוזנת.

היה לנו את אותו סיפור עם ראפיניה כמו שהיה עם קונדה. את הראשון ניצחנו את השני לא, קורה.

מישכנו את העתיד כביכול על זה שנוכל לצאת מחובות ולהתחזק מקצועית. אני קצת מתקשה להבין את הציניות או את הצורך שלך פשוט לפסול את מה שכן נעשה בפרוייקט הזה עד כה. לא ציפיתי שננצח בכל החזיתות, אבל נראה שבניגוד חריצים אחרים נראה שמנסים באמת לשנות דברים. מה שתכלס חסר לי זה רק למצוא דרך להעיף את אומטיטי וברייטוייט.

נו שוין, זה כנראה ימשיך להיות כך עד שתמציא מכונת זמן, נחתום על ה cvc בתנאים רעים ונחזיר את מסי. עד שזה יקרה אני מניח שאתה תראה דברים עם 0 סובלנות.