פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

מסע שופינג אבל תסתכל על המשכורות שמקבלים כל השחקנים שהחתמנו. יש הבדל בין כסף להעברות וכסף לשכר. אתה יכול לקנות שחקן ב50 מיליון אבל לא בהכרח לשלם 50 מיליון שכר לשחקן.

בוסקטס אמר שאף אחד בכלל לא דיבר איתו על זה, והוא שמע את זה לראשונה דרך התקשורת.

שוב, אמרתי שבמצב של ברצלונה מותר וצריך להשתמש בכל הכלים. זה לא הופך את זה לפחות מסריח אבל. וחוץ מזה מה אתה רוצה ממני, חלק מאוהדי ברצלונה כאן בעצמם אומרים שלאפורטה נוקט בטקטיקות מסריחות. אני אפילו לא רואה איפה אנחנו לא מסכימים.

בקיצור לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד פה.

אני מברך את מדיניות השכר החדשה ותומך בכך שמעכשיו כל שחקן שיוחתם יעמוד בקוים המנחים. כדי לקצץ לשחקן בשכר חייבים לקבל את הסכמתו ולהשיג זאת בצורה יפה.

כשאתה קונה שחקן ב50 מיליון עם חוזה ל-4 שנים בחשבון השנתי אתה בעצם מוסיף לשכר את החלק היחסי של הקניה. שחקן שמקבל שכר של 10 מיליון ועלה 50 מיליון ל 4 שנים בעצם עולה 22.5 מיליון לעונה.

מעבר לקיצוץ שמבקשים מדה יונג בתקשורת מעניין איך המועדון מתכוון לשלם את החובות על השנתיים האחרונות. בכל אופן מוטב היה להגיע איתו להסכמות לפני שקונים רכש מיותר ומנקר עיניים כמו לבנדובסקי

יש איזה שמועה שסתם אני רוצה להריץ פה, שגריזמן יעבור ליוניטד תמורת רונאלדו. הם יכולים לעשות את זה בלי לשלם לנו כסף?

אז לא היה כסף ועכשיו יש. אז היו תנאים גרועים להלוואה והיום התנאים הרבה יותר טובים.
אני לא יודע להסביר למה הסכמנו לשלם כל כך הרבה ולמה החוזה כל כך ארוך.

נראה לי הביטוי “למשכן את העתיד” קצת מטעה. 25% מזכויות השידור זה היום 40M בשנה משכורת של 2 שחקנים בסה"כ. לא אז ולא עכשיו זה לא היה כמו המשכנתא של בנאדם פרטי, שמוציא 30-40% ומההכנסות על ההלוואה.
אם ההללואה של CVC הייתה מלווה בסירוב לסופרליג ל 50 שנה, אז זה היה באמת משכון של העתיד.

אני חושב שבוסקטס שמע את זה מהתקשורת כי התקשורת המציאה את זה. זה היה בכותרות יומיים ונעלם. גם המכירה כביכול של טר שטאגן זאת שטות מוחלטת. אין לנו תחליף לו. לדה יונג יש תחליפים רבים ולכן אני מאמין שאכן מנסים לדחוף אותו החוצה.

מה? לא. זה לא אותו דבר, לא עובר באותה צורה בחשבונות ואפילו הפייר פליי מתיחס לזה שונה.
גם אתה , כשאתה קונה רכב חדש, אתה לא מחשב את עלות הדלק והביטוחים באותה צורה כמו ההשקעה ברכישת הרכב.

יחד עם זאת , בארסה לא התנהגה בצורה יפה לא בפרשת מסי ולא בפרשת דה יונג עכשיו. לא הגיע להם היחס שהם קיבלו. השחקנים לא אשמים שאין למועדון כסף, ומסי גם הסכים לקצץ למקסימום האפשרי בלי מיקוח.

סכום הקניה לא נפרש לפי מספר שנות החוזה? אז כל הסכום נכנס על אותה שנה?

את הביטוי למשכן את העתיד לא אני טבעתי. גם 9% זה לא משכון העתיד.

בספרים - כן. בפועל - איך שהמועדונים מסכימים. למשל, אנחנו עדיין חייבים כסף לליברפול על קוטיניו (בעצם לחברת תיווך).
וגם הפייר פליי שונה כמו שכולנו כבר יודעים.

כן, גם 9% זה לא אסון. אבל הימנעות מהצטרפות לסופרליג יכולה להיות אסון.
ה 9% האלה היו סתם הלוואה גרועה. אני חושב שלפורטה עשה טוב שלא לקח, אפילו על חשבון של שנתיים של מסי.
אני כועס על לפורטה בעניין מסי בגלל שהוא הבטיח ולא קיים. אבל אני מצדיק את ההחלטה שלו.

לא יודע דימה… לא אני ואני מניח שלא אתה ראינו את הסעיף המדובר… לא יודע מה החוקיות של סעיף כזה. למנוע מבארסה להתחרות בתחרות שלא קיימת בכלל לחמישים שנה… אפשר היה להתמודד עם זה בהמשך.

אפשר היה להציג את הסעיף המדובר ולהחזיר חוזה חתום ללא הסעיף הזה. אפשר היה ללכת לבית משפט. אפשר היה לשכנע את פלורנטינו להצטרף. אפשר היה להוציא הצהרה שבארסה לא מוותרת על זכותה להשתתף בכזה דבר אם יקום בעתיד ושתתחייב להחזיר לcvc את הכסף היה ותצטרף. אפשר היה לתבוע את טבאס על סחיטה באיומים במקביל לחתימה על החוזה.

אין לזה משמעות. לך תדע כמה טבאס ישאר בתפקיד, ולך תדע כמה זמן הסיפור הזה ישאר באויר כשבארסה בלי פתרונות ואופציות למכור נכסים מלבד עסקת ה CVC. זה היה או מסי או ההלוואה בתנאים רעים. אני לא מקבל את הרושם שהיה הרבה מרווח באמצע.

כמו שמשה אמר יפה, אם אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שכל פוליטקאי טוב הוא חתיכת חרא אנוכי, אני מעדיף את זה שדואג גם למועדון עצמו. לחילופין, אם כל האנטי שלי לביבי, אם וא היה “קצת” יותר אכפתי לגבי האנשים במדינה הזאת הייתי כנראה בוחר בו.

הזיפור עם דה יונג מסריח, התכנון של בניית הרכש קצת מטופש אם הם במצב של עם הגב לקיר כרגע, אבל כרגע המועדון עושה מה שהוא יכול בשביל לשרוד ולחזור חזרה למסלול שאם זה קורה עוד השנה, אז מדובר על פרק ממש אפסי.

מצטער מראש אם פיספסתי הודעה שמתייחסת לזה, אבל בהנחה שהשכר של דה יונה כזה גבוה שרוצים להיפטר ממנו או לדרוש שיקצץ בשכר (מרוויח קרוב ל20 עם כל המשתנים נכון?) אז איך בדיוק השכר של לבאנדובסקי, קאסייה, קריסטנסן, ראפיניה, קונדה, וכו אמור להיות ׳אכיל׳ או ׳עובר׳ בהשוואה לדה יונה? יכול להיות שאין קשר ואני מתבלבל אבל המשכורות של כל אלה יחד הן הרבה יותר גבוהות ממש שדה יונג יקבל. אז א׳ גם אם ימכרו את דה יונג אני לא רואה איך מכירה שלו מאפשרת לשלם לכל אלה וב׳ אם אני טועה וכל הקטע זה רק על היררכיית שכר, מה שאני כן יכול להבין, אז למעשה כל הפואנטה זה בתכלס להיפטר מדה יונג כדי להחזיר קצת סדר למועדון נכון? כי אם תגידו לי שצריך למכור את דה יונג בשביל לפנות תקציב למשכורות אני לא אצליח להבין את זה מבחינה כלכלית :man_facepalming:t2:

6o5dy9

בארסה גם חייבת לו הרבה כסף, על דחיית חלק גדול מהמשכורת בשנים קודמות.
בשנה הבאה ועד תום החוזה, צריכים כבר לשלם לו קרוב ל 30. אם היה עוזב, היינו יכולים לרשום כמה שחקנים, אבל לא את כולם.
בעיתונים אוהבים לנקר עיניים עם השכר העצום הזה , אבל בעצם זאת נקודת זכות לדה יונג. הם לא אוהבים להזכיר שהשכר בחלקו מגיע מהדחיה שהוא הסכים לה כדי לעזור לקבוצה בימים קשים. אני מעריך את זה ולא מבין מדוע מנסים להוציא אותו תאב בצע.
דה יונג הוא לא המועזב היחיד. לנגלה כבר עזב. דמבלה קיצץ בחצי והחצי שהתפנה יספיק כדי לרשום עוד שחקן. מנסים להיפטר מעוד 5-6 שחקנים, חלקם עם משכורת גבוהה.
דה ינג הראשון ברשימה כי הוא מרוויח יותר מאחרים, אבל הוא לא היחיד.

פרטי השכר של דה יונג לפי מארקה

מצחיקים אותי ה"סנגורים" של דה-יונג.

לפי הדיווחים היונייטד מציעים להשוות לו את השכר של בארסה (בכלל לא טריוויאלי בתקופה הנוכחית של אחרי הקורונה) כולל הכסף שבארסה חייבת לו על דחיית השכר.

גם לפי הדיווחים, פרנקי לא מעוניין כי הוא רוצה לשחק בקבוצה תחרותית ובליגת האלופות והוא לא חושב שמנצ’סטר עונה להגדרה הזו.

ולפי ה"סנגורים", פרנקי מתבאס כשהוא רואה שההנהלה עושה רכש שמקפיץ באופן משמעותי את התחרותיות של בארסה כי “היי, יכולתם לחסוך ברכש ולשלם לי בשקט עד סוף החוזה בלי לעשות לי פרצופים”. :man_facepalming:t2:

אני חושב שפרנקי מאוד ברור שעבורו הכסף במקום השני אחרי קבוצה תחרותית וברמה מקצוענית גבוהה.

אם כבר, אני ממש רואה פה משהו אחר. הפרוייקט שנבנה הוא מלהיב בכמה מובנים.

1. שחקנים רבים ומשמעותיים - כוכבים בקבוצות שלהם ומבוקשים בקבוצות אחרות - דוחים הצעות לחוזים שמנים ונדיבים יותר ממה שאנחנו מציעים ומתעקשים שהם רוצים רק בארסה.
  2. ההחתמות החדשות (ביחד עם מי שכבר כאן) מעמידות קבוצה חזקה עם הרבה (הרבה) עומק בכל העמדות (מינוס מגן שמאלי). זו קבוצה שפחות ממקום שני בליגה ופחות מרבע גמר אלופות צריכים להחשב עבורה ככישלון.
  3. בעונה הקודמת, עם קבוצה משמעותית חלשה יותר מבחינת הסגל ובלי יותר מדי הכנה, צ’אבי הוציא מהם במשך חודשיים את הכדורגל הכי יפה באירופה.

חשבתם אולי שגם פרנקי רוצה להמשיך ולקחת חלק בדבר המלהיב הזה שהולך ונבנה פה?
תראו כמה השקעה עושים הרכשים החדשים בשביל להגיע. למה שהוא יוותר כל כך בקלות וישב בעיר האפרורית ההיא לצפות בפרוייקט המלהיב שלנו מהבית ולקנא?

וכמובן שעניין ה"קיצוץ" בשכר הוא מורכב, כי יש גם את עניין השכר הדחוי מתקופת הנחש. גם אם הוא נשאר ומסכים לקצץ, זו אופרציה מורכבת שצריכה לתת מענה הולם למצב המורכב, ולא משהו חד וחלק שבו מקצצים משכר x לשכר y.

אני מאמין שהוא יישאר ומאמין שייקצץ. הוא לא ייתן לפרוייקט הזה לברוח לו אחרי שהוא הלך פה בשממה בשלוש השנים האחרונות ורק חיכה שיהיה לו עם מי לשחק.

ואיך הטקיטקה הזו עובדת עד עכשיו? הצליחה? הוא עזב ליוניטד או קיצץ בשכר שלו?

אף אחד לא סניגור שלו פה. פשוט יש דרך לבצע דברים. ואיך שמתיחסים אליו זה פשוט מגעיל. אין שום דרך אחרת לתאר את זה.

גם מי שחושב שהוא ראקיטיץ משופר או אוברייטד לא צריך להרגיש נוח בצורה שמתיחסים אליו. לא יודע, אולי היה משתלם למועדון לסגור את זה איתו בצורה יותר יפה ובלי כל הגועל הזה של ההדלפות היומיומיות נגדו ולזרוק אותו להיות בלם וכל השיטות האלו. אולי יוסי חשבת על זה?

פספסת אותי משה.
יש פה אנשים ש “לא מבינים למה שפרנקי יסכים לקיצוץ מצד אחד אם מהצד השני הוא רואה שהולכים ועושים רכש יקר אה-לה לבנדובסקי”.

כאילו שלפרנקי יש אינטרס כלכלי גרידא ומבחינתו אין משמעות לפן המקצועי ומבחינתו הרכש החדש זה “מותרות” שצריכות לבוא רק אחרי השכר שלו.

לכן אני קורא להם “סנגורים”. כי האינטרס שהם מייצגים הפוך בעיני לזה של פרנקי שהיה רוצה את מה שמגיע לו אבל גם קבוצה תחרותית עם חיזוקים.

פרנקי לא טיפש. הוא יודע שחיזוקים עולים כסף ושכסף שהולך לחיזוקים עלול לרדת מכסף שהולך לשכר.

לגבי ההתנהלות מולו בתקשורת, אני מסכים איתך שזה לא ראוי וגם כנראה לא מקדם אותנו להשגת המטרה. לא חושב שיש מישהו שלא מסכים שהדרך מגעילה ושהיה צריך לנהל את זה טוב ויפה יותר.

אבל כשמשתמש מסויים כותב “מאפיה”, זה גורם לזה להשמע כאילו את הכסף שלא רוצים לשלם להולנדי ההנהלה לוקחת לכיס שלה, למשכורות, לשמפניות, סיגרים, יאכטות, מלונות חמישה כוכבים, זונות ונערות ליווי.

לא ידידי, את הכסף שה"מאפיה" או “ההנהלה המרושעת” שלנו מנסים לחסוך מפרנקי הם שמים על חיזוק הקבוצה. זו מקצוענות. סופר מקצוענות. לא מאפיה, לא פוליטיקה מלוכלכת ולא נעליים.

מי שכואב לו היחס לפרנקי שילך ויעשה מגבית או יקים תנועת מחאה - איזה “me three” או משהו, רק תשחררו אותנו כבר מהצדקנות הקדושה והאובדנית שלכם.

ניפגש כשתתחיל העונה והרכש החדש יתחיל לפרוע את השטרות. אז נראה אתכם באים ואומרים לי שהיה יותר הוגן לשלם לדה-יונג את מה שמגיע לו ולהשקיע פחות ברכש.

יוסי לא הבנתי אותי נכון. ואולי אני לא מבין אותך.

אבל אני לא צדקן ולא טהרן וכתבתי שאם דה יונג היה מסרב אז להוריד כפפות . אבל לא להתיחס אליו בצורה כזאת. אם זה אומר שאני צדקן אז אני גאה בזה.

משה, עיניים שלי, אני לא מדבר עליך ולא כיוונתי אליך בפוסט שלי. כבר הסכמתי וחזרתי והסכמתי איתך. מי שאליו כיוונתי מבין ויודע.

אני לא חושב שזה קשור לצדקנות או מוסריות יתר, פשוט מפריעה הצורה והדרך.

לגבי מי שהתכונת אליהם, כל אותם אלו שמגלים את האור והמוסר רק שזה קשור רק למועדונים אחרים מסכים איתך

אני רק צוחק מהם…

מה שנותר לנו זה לשיר להם “לנגב לכם את הדמעות”

אבל ברצלונה חייבת לדה יונג 17 מיליון, וקונה את לבנדובסקי ב-50 ואת ראפיניה ב-60 ואת קונדה ב-40. ה-17 מיליון של פרנקי הם לא מה שעזר לברצלונה להביא רכש.
אם היו חייבים לו 17 ואז מביאים רכש ב-20 ואומרים לו תשמע כל יורו חשוב לנו כדי להתחזק - מילא. אבל סכום הרכישות הרבה הרבה יותר גבוה ממה שחייבים לו, וזה מבלי להחשיב את המשכורות שהשחקנים הנ"ל יקבלו ורכישות שהתבצעו בשנה שעברה כשעדיין היו חייבים לפרנקי כסף, כמו פראן טורס.

ברור לי שאוהדי ברצלונה רוצים שהקבוצה שלהם תצליח אבל לא ברור לי איך ה-17 מיליון של פרנקי הם מה שמונע את ההצלחה הזו ולכן אין בעיה לחרבן לו על הראש.

ולגבי החרטא עם תקרת השכר - ברצלונה יכולה תוך שניה להגיע עם יונייטד להסכם - אנחנו נוריד לך 17 מיליון מסכום ההעברה המבוקש ואת תשלמי לפרנקי.

לגבי החרטא השניה שפרנקי בכלל לא רוצה יונייטד - אני אבקר את ההנהלה של יונייטד מפה עד הודעה חדשה על הסאגה הזו, אבל אפילו הם לא מספיק מפגרים כדי לרדוף אחרי שחקן שלא רוצה לבוא. כל הדיווחים של הכתבים ה"אמינים" אומרים שפרנקי מעדיף להישאר בברצלונה אבל מוכן לבוא ליונייטד בגלל הסיטואציה אם ברצלונה תשלם לו את מה שהיא חייבת.

מינגוסה לסלטה ויגו

כמעט בחינם.

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1552684488290979841

דרך אגב קונדה כבר בברצלונה הצגה ביום שני . אפשר להוריד את הסימן שאלה