פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

נשמה, אנחנו ממש לא חושבים שאנחנו הכי נאורים בארץ, אנחנו בסך הכל אומרים בכנות שאנחנו מייצגים עם שחיי תחת שלטון צבאי של עם אחר. ובאנחנו אני מתכוון כמובן לאוהדי ברצלונה :upside_down_face:

אני חי בשלום עם הסרת הכפפות.
קיבלנו מועדון על סף קריסה ונדרשים מאיתנו צעדים קיצוניים.

אם אני חי בשלום עם משכון של 25% מזכויות השידור ל 25 שנה אני גם חי בשלום עם כל הסנקציות שרוצים לעשות לשחקנים עם חוזי עתק מתקופת הברתומיאו.

עוד לא שמעתי שעושים ניתוח בלי לחתוך בבשר. לפעמים חותכים מקום בריא בשביל להגיע לרקמה פגועה. אין מקום לרחמים במצב כזה, יותר חשוב להציל את החולה מאשר לחוס על הבשר.

שניכם צודקים. אין בעיה להנהלה לזרוק אפילו את בוסקטס מתחת לגלגלים ולצייר אותו כתאב בצע בשביל להשיג את המטרה, אבל מצד שני כרגע ברצלונה במצב שבו כל הדרכים כשרות.

מה שנקרא כשר אבל מסריח.

שנייה שנייה הפסקה בקטע הזה של לדבר על ההתנהלות של ברצלונה וכמה היא מסריחה או כשרה -

עושה רושם, מכל מיני מקורות, שמדובר על 50+10 מיליון יורו, שזה…מרשים מאוד, במיוחד אם ההצעה של צ’לסי הייתה 55+משהו מיליון פאונד (וזה בלי לדבר על שכר יותר נמוך בקטאלוניה, ממה שהוצע לו בצ’לסי).

מעניין מה אלמאן וחבריו עושים שם לשחקנים וקבוצות אחרות, שגורמים להם לקבל הצעות של ברצלונה, שפחות טובות כספית , מאשר טובות יותר של אחרות. וכשאני אומר “אחרות”, אני מתכוון ל"צ’לסי".

זהו. תמשיכו.

לאפורטה ואלמאן החליטו לשים אטב על האף, ולהיכנס עמוק לתוך החרא שברתומיאו השאיר פה. הם יכלו לשחק יפה, ובמשך כמה שנים לראות איך השם של המועדון הופך להיות שם נרדף לזה של ארסנל במקרה הרע, או להתחיל תהליך חדש שיקח עשור כמו אצל ליברפול או מילאן במקרה הטוב.

הם החליטו לייצב את המצב הכלכלי, ובמקביל לבנות קבוצה ששווה מאבק על אליפות ורבע/חצי גמר צ’מפיונס החל מהעונה הקרובה. מסע הרכש שלנו בחלון הנוכחי הוא אחד המרשימים שנעשו בעשור האחרון, ואם מתחשבים בעובדה שאנחנו מצליחים לשלם כל פעם פחות לשחקן ופחות לקבוצה מההצעות של צ’לסי זה אולי החלון המרשים מביניהם.

זו אותה קבוצה שכשלאפורטה נכנס לא יכלה לשלם משכורות לשחקנים, והייתה צריכה לבקש מהם לדחות שכר כדי לא להיכנס למצב של פשיטת רגל. אז מסריח או לא - לאפורטה זה אלוהים ואלמאן הוא מלאך.

אני ביקרתי ולא מעט את ההתנהלות סביב דה יונג (התנהלות דוחה ומטומטמת בפני עצמה), אבל תסלחו לי הדמעות הכעס והשנאה של אוהדים של קבוצות אחרות על ברצלונה ובמיוחד אבל במיוחד אוהדי ריאל ואני לא יכול להדגיש את זה מספיק. זה tears in my eyes…

אני בטוח שהם היו מתים אבל מתים שנחזור לעידן ברתומאו לעידן שהם צחקו עלינו שהחתמנו את פאוליניו ובריטוויט בתור שחקני רכש…

תמשיכו… אני עם פופקורן פה. לא מספיק לי לצחוק רק על צלסי…

החלון של לאפורטה לא פחות ממדהים וזה אחד הקאמבקים הכי מרשימים שזכורים לי. מקבוצה גמורה ללא עתיד בארסה תוך בעצם קיץ אחד חוזרת להיות אחד המועדונים המרכזיים בעולם.

צריך לציין שיש כאן הימור עצום שאם הוא ייכשל בארסה פוסט לאפורטה תהיה במצב עוד יותר גרוע מזו של פוסט ברתומאו. אבל קשה לי להאמין שזה ייכשל עד כדי כך כי הסגל שנבנה הוא באמת מעולה, ובמצב העניינים הנוכחי אני די בטוח למשל שאתם הפייבוריטים המרכזיים לאליפות. וזה די מדהים כי רק לפני חודשיים אם הייתי אומר את זה כולם פה היו צוחקים עלי.

ודרך אגב אין שום קשר בין השחקנים שקונים לבין הרצון להוריד בשכר של דה יונג. הרצון של ההנהלה זה לקבוע סדר בשכר ולא להשאיר את התוהו ובוהו שההנהלה הנוכחית קיבלה בירושה מהפושעים שהיו פה לפני, ושאותו תוהו ובוהו מונע מברצלונה לנשום.

אתם הייתם צודקים בביקורת שלכם, אם ברצלונה היתה לוחצת עליו להוריד בשכר אבל אז מאחורי הגב שלו היתה מחתימה שחקנים חדשים בשכר המפוצץ הישן . אבל במציאות, הדרישה של ההנהלה ממנו זה שהוא יתאפס לשכר שכולם מקבלים היום בקבוצה. הדרך שעושים את זה לא יפה ומכוערת ונראה לי גם לא חכמה ואני נראה לי . ביקרתי את ההנהלה שלנו לא מעט על זה , אבל זה פשוט מראה לי כמה הביקורת שלכם פה זה קישקוש. אין קשר בין שתי הדברים.
לא מבקשים ממנו לרדת בשכר לאיזה 9 מיליון ואז מחתימים את לבה לדוגמה על 15. אז הביקורת שלכם היתה נכונה. פשוט סתם להכנס לפה ולנסות ולבקר את ברצלונה בשביל שתקבלו לייקים .

יותר מהכל זה בורות שלכם,. כנסו ותקראו את ההשקעה האדירה של דימיטרי בפורום שהוא מסביר איך ברצלונה מתנהלת בצורה כלכלית ואז אולי תפסיקו לצעוק סתם. ותבינו שזה לא סתם לאפורטה רשע ומנול. אלא יש הגיון מאחורי השיגעון פה.

תודה במשפט אחד אמרת את כל מה שאני ניסיתי לחפור עליו חחח… אוהדי יוניטד וריאל רוצים שנמות יפה אנחנו רוצים לחיות.

אני באמת לא כועס עליהם. אני גם במקומם הייתי כועס עלינו . הם חשבו שאנחנו כבר גופה מתה . חגגו ושמחו, מה אני יגיד לכם במשך שנים troll footboll כבר לא היה לו נעים לצחוק עלינו כי זה צער בעלי חיים וגופה במים אבל הופה חזרנו.

here we go!!!

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1552310149527789568

על הצורך אין חולק. על הדרך? היא מסריחה, היא מבאסת, אבל אני לא רוצה למות יפה, אני רוצה לחיות!

לאפורטה הוא אשף הספינים. לפני שנה הוא ויתר על מסי בטענה שלמכור 9% מזכויות השידור של הליגה ל50 שנה זה משכון העתיד. הקיץ הוא כבר מכר 25% מזכויות השידור ל25 שנים ומסתבר שלפני כן הוא כבר משכן 90% לטובת הלוואה שלקח על סך 595 מיליון יורו. עכשיו הוא מופיע עם לחלוחית בצלצלית אה לה דרעי סטייל וקורא לבן האובד לשוב הביתה.

קונה את ראפיניה לבנדובסקי פראן וקונדה ביותר מ200 מיליון ומצפה שדה יונג וטר שטגן יממנו את זה.

מסקנה: או שהמצב מעולם לא היה גרוע כפי שלאפורטה טען או שבסך הכל היה צריך למשכן נכסים ויש עוד.

ההבדל בין לאפורטה לברתומיאו ימח שמו זה שברור שלאפורטה לצד שירות עצמו פועל גם בשירות בארסה לעומת ברתומיאו שפעל בעיקר בשירות עצמו ובשירות ריאל.

הקטע המטורף זה שהוא גם משכן את האמאמא של העתיד שלנו, גם יצא למסע קניות מטורף באותה נשימה וגם העיף את הסמל הכי גדול של המועדון ועדיין כולם מריחים את הנאדים שלו ואומרים שמדובר בבושם נדיר.

ליאור, כל פוליטקאי בעולם פועל בצורה שהדגשתי בשחור. הוא פועל לרוב לטובת עצמו ואם יש מזל ובאופן נדיר, אולי גם טיפה לטובת הגוף שהוא נבחר לשרת אותו.

אם אתה חושב את זה על לאפורטה, אז המצב שלנו טוב. כי לא תקבל נשיא יותר טוב מזה. גם ויקטור פונט היה מתנהג בדיוק בצורה הזאת.

אחרי עידן ברתומאו אני בוחר להתפשר בזה, זה עדיף על מה שהיה אני חושב.

עם כל התשבוחות ללאפורטה על קיץ באמת נדיר, ועם כל זה שלרוב אני חושב שליאור קצת לוקה בנוסטלגיה - בהסתכלות על כל הקיץ הזה שעבר עליכם, אני חושב שיש משהו במה שהוא אומר.

בזמנו, אני זוכר שטיאגו סילבה נעלב מפסז’ שלא רצתה להאריך לו חוזה כי הוא בלם “מבוגר”, למרות שהיה שם סמל במשך שנים, רק כדי להחתים שנה-שנתיים אחרי זה את ראמוס המבוגר עוד יותר (כולנו אגב זוכרים איך זה נגמר אז - עם פריז מודחת שוב בבושת פנים מליגת האלופות, כשסילבה עצמו חוגג צ’מפיונס בצ’לסי).

אני לא יכול למצוא הצדקה אמיתית - מקצועית, כלכלית, וואטאבר - לזה ששנה שעברה לאפורטה התנגד למשכן עתיד כלכלי כדי להשאיר את מסי בן ה-33 לכמה שנים, ושעכשיו הוא עושה בדיוק את זה כדי להחתים את לבנדובסקי בן ה-34 ב-50 מיליון ל-4 שנים.
כל עוד ההשקעה הכלכלית הייתה לטובת שחקנים צעירים שייקחו את בארסה שנים קדימה עוד יכולתי להבין את ה"הימור", אבל כשפה ברור לגמרי שהמטרה הבלעדית היא להיות רלוונטיים כאן ועכשיו - אני לא רואה מי יכל לעשות את זה טוב יותר עבורכם מאשר השחקן הטוב ביותר בכל הזמנים, ובלי לדבר בכלל על הערך ההיסטורי-מועדוני-סנטימנטלי שבזה.

אתה שמת לב שלא מחתימים רק את לבה נכון?

לבה זה רכש שאמור לתת בוסט לטווח הקצר. אבל תקן אותי, אולי אני לא מבין מספיק, כל השאר שחקני הרכש לפחות לפי התוכנית אמורים להישאר בברצלונה גם אחרי שלבה יעזוב אותנו.

אני גם יחזור בפעם המי יודע . לא מישכנו שום דבר רק בשביל לבנדובסקי בלבד . כל “המנופים” היו נמכרים גם בלעדיו. שהמשא ומתן התחיל עליהם, לבה אפילו לא היה אופציה, בלי המנופים וברצלונה לא יכולה היתה להרים סגל שירוץ לטופ 4.

מסי זה סוגיה נפרדת. אני לא חושב שכולנו פה באמת יודעים את האמת ויודעים מה קרה אנחנו יודעים רק גירסאות של מה שקרה…

אני קצת נפגע בשביל דימיטרי, הבנאדם משקיע והסביר פה כל כך הרבה על ההבדלים בין ההסכם של cvc להסכמים שחתמנו עליהם עכשיו ועדיין מתייחסים לזה כאילו הוא עשה דווקא למסי ועשה הכל בשביל לבנדובסקי.

לאפורטה מנסה לבנות היררכיית שכר בריאה וטובה, כשיש פתאום כמה שחקנים בודדים שלא נמצאים באותה היררכיה זה מצב לא בריא בסגל. מה שעושים לדה יונג לא יפה אבל הכרחי, המועדון מעל הכל. גם שחקנים שנשארים בכל מחיר, גם כאשר אומרים להם שלא יקבלו דקות זה מכוער בעיניי אבל הם חושבים רק על עצמם, גם למועדון מותר.

אנחנו לוקחים פה חתיכת הימור, אבל מפה ועד להגיד שבארסה מתנהלת כמו מאפיה, נו באמת.

לא הבנתי מה פשר העלבון… לאפורטה טען שלא ימשכן את עתיד המועדון ומאז לא הפסיק למשכן בסתר ובגלוי את המועדון.

זה חמוד לבנות היררכיית שכר אבל זה גם חמוד לכבד הסכמים. יש יאמרו שלפני שאתה חותם על הסכם חדש עליך לכבד הסכם ישן. כשבארסה רצתה להביא את דה יונג היא פיתתה אותו בכסף גדול. מאז הוא היה סופר מקצועי ונאמן ואפילו דחה תשלומים שהגיעו לו. לפני שאתה מביא את לבנדובסקי ומשלם לו שכר ‘בריא’ של 9 מיליון תוודא שיש לך כסף לשלם את התחייבויות המועדון כלפי שחקניו.

.

זה לא קשור. לבה מרויח פחות מדה יונג בשכר שלו היום. הבעיה לא בזה. הבעיה בשכר של דה יונג. אני חושב שהיה צריך לפתור את זה בדרך אחרת. אבל דה יונג לא יכול להמשיך להרויח את הסכומים שהוא מקבל בברצלונה הנוכחית. גם במשק ובחיים האמיתים שחברה נכנסת לקשיים העובדים מתבקשים לפעמים לקצץ בשכר שלהם…

אני מסכים לחלוטין שהדרך היא מכוערת. אבל לא על הצורך לקצץ לו. אני יגיד גם בצורה מפורשת, אם ברצלונה היתה מתנהגת בשקט איתו ועושה דברים בצורה יפה יותר אבל דה יונג היה מסרב אז היתי מצדיק לחלוטין אם המועדון היה נכנס איתו למלחמה על זה.

דורון אתה מפספס. תשים לב שאף אחד מאוהדי מדריד פה שלקחו ללב את היחס לדה יונג לא היה אכפת שמאפיונרים אמיתים שלטו בברצלונה. מתי פתאום אכפת להם שמגיע נשיא ובקיץ אחד מחזיר אותנו להיות מועמדת לאליפות. זה מה שמפריע להם . לא דה יונג . אל תתבלבל חבר.

אף אחד לא זורק אותם מתחת לגלגלים. למה לא זורקים את פיקה לשם? למה לא את מסי? כי הם הסכימו לקצץ בלי לחשוב פעמיים. בוסקטס עשה פוזות, אלבה וסרג’י סירבו.

נחמד אוהדי ריאל מקשקשים פה על מאפיה, אנחנו מועדון שצעד מפשיטת רגל, תסלחו לנו באמת. לא נעים שאתה צריך למכור שחקנים שההנהלה הפושעת שלך החליטה לשלם להם משכורת עתק שהם לא שווים אותה, בהחלט חוצפה שאנחנו מעזים לחשוב למכור אותם.

שוב אתה מתעלם מאופי ההסכמים שנחתמו, ושאני אבין, לדרוש משחקן לקצץ או לרצות למכור אותו זה לא בסדר? עזוב רגע את הדרך, אין ספק שיכלו לעשות את זה יפה יותר אבל תתייחס לשורה התחתונה.

באופן כללי זה בסדר לבקש קיצוצים אם המועדון מקצץ. אם המועדון יוצא למסע שופינג ביבשת שלא מבייש אף קבוצה בעולם אז יש פה בעיה. לבנדובסקי הוא הסיבה שדה יונג לא צריך לקצץ.

אגב אם היו מבקשים ממנו יפה ופועלים בצורה ג’נטלמנית אני מניח שהדברים היו נראים אחרת.

הוא מרויח פחות מדה יונג. מה הקשר? אם שחקני רכש היו מקבלים משכורת יותר גדולה ממנו אז הטענה שלך היתה נכונה.

אבל כולם ללא יוצא מן הכלל הסכימו להרויח ברמה שההנהלה דורשת. רק דה יונג וטר שטגן נראה לי מרויחים היום בשכר של ברתומאו. זה הבעיה. השאלה שצריך לשאול זה למה טר שטגן חסין.

מסכים לחלוטין