פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

וייה היה כמעט גמור כששחררתם אותו לאתלטי והיה רחוק מאד מלשנות משהו במאבק האליפות, מה גם שהמועדון בא לקראתו כאמור (ובצדק). ארדה הושאל עד 2020 כי קשה מאד היה למצוא פראיירית שתרכוש אותו וגם תעמוד (לפחות חלקית) בעלויות השכר, אז צמצמו נזקים כמה שאפשר.

אף אחד לא הכריח את דניס לעשות כלום, כפי שכבר נאמר פה - זה ביזנס ולא גנון. נקסט.

סתם שאלה איחדו בין החוזים והעברות לדיון של השמועות והפנטזיות?

טודיבו יגיע ככל הנראה היום ומחר ההצגה הרישמית, ברצלונה תשלם לטולוז 2-3 מיליון אירו .
ישחק ככל הנראה בברצלונה ב ויעלה לכמה הופעות בבוגרת.
דרך אגב החלון העברות הנוכחי הזה הוא החלון הכי עמוס שהיה לברצלונה באמצע השנה…

https://twitter.com/barcacentre/status/1090952140573556737

מה שקרה עם טובידו זה מה שחזיתי. הנשיא של טולוז ירד מהעץ והבין שעדיף 2 מיליון פלוס חסכון במשכורת מלדפוק את בארסה.
גם בארסה עשתה בחוכמה בעניין דניס. בקיץ יהיה זמן למכור אותו למרבה במחיר, ואם ירשים בארסנל, הם ישלמו. אין לי הרבה סנטימנטים לדניס. כל הכבוד שהוא התעקש להצליח פה, לצערי לא הצליח לממש את הפוטנציאל, תודה על הכל ובהצלחה בהמשך הקריירה.

לגבי וייה, הסיבה שעבר דווקא לאתלטיקו הייתה המשכורת שלו והתעקשות שלו להישאר בספרד. לא היו קבוצות בספרד שרצו אותו והיו מוכנות לשלם לו הרבה. בארסה העדיפה למסור אותו כמעט חינם ליריבה הישירה מלהפוך אותו לעציץ ביציאה. האמת, שבעניין וייה אני חושב שבארסה התנהגה בחוכמה ובג’נטלמניות, כאשר מילאה את הבקשות של השחקן ולא הייתה גרידית. אם אני זוכר נכון, הוכנס גם סעיף על מכירה עתידית שלו, ובארסה קיבלה עוד כסף כשאתלטיקו מכרה אותו.

טוב אז החלון נגמר וזה הזמן לסכם(גם את החלון בקיץ)…

אין לי מושג אם טודיבו, מלקום, אמרסון, ואפילו דה יונג ישתלבו בעתיד או לא, זה רק הזמן יגיד.
אני חושב שקורה אצלנו משהו טוב בתפיסה של ההנהלה(מעניין כמה אבידל אחראי לזה). לא עוד שחקנים מוכחים שמגיעים לפה בים של כסף בגיל 27-28 ואנחנו מקבלים מהם רק שנה/שנתיים טובות(הנרי, וייה, זלאטן, כשסוארס יוצא דופן בקטע הזה). לא עוד מחירים מופקעים ועיסקאות שנעשות בלחץ וכתוצאה מכך במחירים הרבה יותר מדי גבוהים גם אם השחקנים מתאימים(קוטניו, דמבלה). זה מרגיש שיש ראייה קדימה, זה מרגיש שסוף סוף אשכרה יש פעילות של מערך סקאוטינג ויש חשיבה לפני רכישה של שחקן ולא יורים ישר מהמותן. בנוסף חייבים לציין לטובה את ההתנהלות בשחרור שחקנים שלא מתאימים כסוף סוף הם לא נמכרים במחירי ריצפה(ירי מינה, פאקו אלקאסר).
הדברים עוד לא מושלמים יש עיסקאות שמעלות סימני שאלה כמו בואטנג ועדיין החתמנו את וידאל בקיץ(הבחור מקבל משכורת הזויה) ורצינו להחתים את וויליאן לפני מלקום(מלקום עוד לא השתלב ואני עדיין ממש שמח שהלכנו עליו ולא על וויליאן) אבל סה"כ לדעתי הכיוון הוא מאוד חיובי. בארסה הצליחה להצעיר מאוד את הסגל בשנים האחרונות תוך כדי שמירה על האיכות. טר שטגן, אומטטי, ראקטיץ, ארתור, לנגלה, כולם הגיעו לפה במחירים סבירים, אפילו מצחיקים ומסתמנים כרכישות נהדרות(השולשה הראשונים כבר הוכיחו את זה).

איך שאני רואה את הדברים ראקיטיץ יעזוב בקיץ גם בגלל ההבטחה לדה יונג אבל בעיקר כי יש לא מעט רמזים לכך ופאריס ממש מעוניינת. אני גם חושב שהמועדון ינסה למכור את סוארס למרות שהוא נותן עד עכשיו עונה נהדרת, הרבה יותר טובה מאשתקד. החוזה שלו כבד מאוד על המועדון(המשתכר השני הכי גבוה) והבחור כבר לא ילד. אם אכן זה יקרה זה יעזור למועדון להתמודד עם מצב כספי לא פשוט. בכל אופן אני חושב שלקראת הקיץ לפני דה ליכט, חשוב שהמועדון יתחזק קודם במגן ימני וחלוץ.

הערה למנהלים, אני חושב שיש מקום לאחד את האשכול הזה עם האשכול של העברות והחתמות שחקנים

אמרסון הוא מגן ימני. אם יתאים, אולי לא נצטרך לרכוש מגן.

ממה שהבנתי הוא בשנתיים הקרובות בבטיס. ולצערי אני לא חושב שסמדו יהפוך למגן ברמה גבוהה מספיק וסרגי רוברטו הוא נחמד כפלסטר, לא כמשהו קבוע.

יש לך מקור? לפי הבנתי, הוא ישחק כחצי שנה בבטיס ואם הוא יתאים, הוא ישחק בברסה

מסתבר שאתה צודק ובסוף העונה הוא חוזר אלינו, מתברר שגם קנינו אותו לבד. איפשהו קראתי שבטיס אמורה להשתתף בחלק מעלות הרכישה שלו ושאם הוא מתאים לנו אחרי שנה/שנתיים נשלם פיצוי לבטיס.

לא מנהל, אבל לדעתי זה טעות, הדיון הזה נועד לספקצליות שמועות והשערות. הדיון שם נועד לעיסקאות סגורות.

ממצב של בקושי 2 בלמים הגענו למצב של 6 בלמים (כולל אומטיטי וורמאלן) מכיון שורמאלן לא באמת נחשב. אז איך ישלבו את דה ליכט שנה הבאה? אפשר לסגור את מצבת הבלמים.

ורמאלן ומוריו יעזבו, כך שנשאר עם 4 בלמים. אחד מהם מזדקן, השני ילד בן 19 שלא ברור מייצא ממנו, השלישי בסדר, אבל לא ברמה הכי טובה בעולם, ורביעי פצוע כל העונה ומצבו הפיזי והמנטלי לא ברור. אם דה ליכט ירצה לבוא, והמחיר לא יהיה רק בשביל השייחים, אני מוכן למכור אחד מהשלושה, אבל לא את פיקה.
לא הייתי ממהר לפסול את דה ליכט. גם בשביל דה יונג בארסה מוכנה לשחרר שחקן הרכב (ראקיטיץ’ כנראה) אז יכול להיות שיעשו את זה עבור דה ליכט.

א. המחיר כן היה בשמיים, המחיר של יונג , התחיל ב75 ונגמר 86 . המחיר של דה ליכט יהיה דומה. גם בגלל שיובה ופסז “חמים” עליו. ויותר גרוע, בגלל שמינו ראיולה סוכן שלו.

ב.דה ליכט לא בא להתחרות מול אף אחד מהבלמים שרשמת. אלא מול אומטיטי ופיקה. בשביל לשכנע את דה יונג לחתום נתנו לו ערובות שהוא היה הפרויקט המרכזי בקישור , אותה הבטחה צריכה להגיע לדה ליכט.

ג. מינו ריאיולה הוא הסוכן שלו.

לדעתי, וזה כמובן רק בגדר השערה והימור, טודיבו הוא הבלם האחרון שיגיע. ישחררו את ורמלאן ומוריו. וזהו

יש שמועות שיוביץ ירכש ויגיע בקייץ

יהיה מעניין לראות את פרנקי היום.

מה שבטוח, אם הוא יהיה גרוע היום- ואלוורדה אשם!

נו, אסף איך היה פרנקי?

אני ראיתי את דורטמונד נגד טוטנאהם. נהנתי יותר:-) במיוחד מחצית ראשונה.

משחק סולידי שלו. אייאקס כקבוצה שיחקו בהתלהבות עם משחק לחץ משובח, אף אחד לא בלט במיוחד מעל האחרים.

העצמות הפיזיות של דה ליכט והאינטנסיביות שלו בכל מקרה הרשימו אותי יותר. פוטנציאל גדול.

דה יונג לא הראה עשירית מהיכולת שלו במשחק הזה. הוא למעשה הרשים הכי פחות מבין שחקני הקישור של אייאקס. ואן דה ביק היה בעל הבית של הקישור אתמול.

הבנתי שהוא רק חזר מפציעה. אולי בגלל זה.

לא יודע, אני דווקא זיהיתי יכולות ריחוף ושינויי תנועה שהזכירו לי נשכחות. בורכנו.

הוא דחף קדימה בלי הפסקה, שבר לחץ. תמיד דאג ליצור משולשים ולהכנס לשטחים פנויים.
רואים שיש לו אינטליגנציית משחק.

לא שאני לא חושב שהוא כישרון עצום!!

אני פשוט חושב שהוא הרבה יותר טוב ממה שראינו שמה.