פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

0 קשר בין בחירה מקצועית של וואלורדה (ועוד נכונה! הנה אני מפרגן לו) לבין האכזריות של ההנהלה.

את ארדה השאילו עד סוף החוזה, ואת דניס איימו להשאיר ביציע אם הוא לא יאריך חוזה כדי שיוכלו למכור אותו בקיץ לכל המרבה במחיר.

ההנהלה הזאת וגם זאת שקדמה לה זרקה סמלים גדולים מדניס מכל המדרגות, איך אבידל חזר לעבוד תחת השקרן הזה עד היום אין לי מושג, אבל מזל שהוא חזר.

לגבי דניס, כל מה שאתם אומרים הוא נכון, גם מלקום מקבל יחס דומה לדניס, והוא עוד רכש מבחוץ ב40 מיליון יורו ולא איזה ילד משתלה שמתעמרים בו כי הוא קטן ולא פיזי. לא כל השחקנים בעולם יקבלו את התנאים להפוך לשחקני הרכב, ארתור הגיע מברזיל ללא ניסיון והשתלט על העמדה הזאת, דניס לא בן 18 ולא 19, הוא שחקן סגל לגיטימי שלא הצליח למרות אינספור המאמנים שהוא עבר דרכם להיכנס בצורה משמעותית לרוטציה, אולי הוא נתן הכל באימונים, אולי אפילו נתן כמה משחקים טובים ואף נהדרים, אבל התוצאה הסופית לא השתנתה.

תקראו לי תמים, תקראו לי נאיבי. פפ נתן לעשרות שחקנים דקות וביטחון ואומץ ורובם היום מחפשים את עצמם בליגות אחרות, מי שמביא לשולחן את היכולות שלו ביציבות מסויימת, מקבל דקות בסופו של דבר ומקרים בודדים ובעייתיים יהיו וימשיכו להיות בכל מועדון בעולם ובטח שלא פוסח על ברצלונה.

בחיאת, ההשואה לארתור לא רצינית. באמת בכל הכבוד. ארתור הגיע וקיבל דקות משחק ואפילו המשכיות וביטחון. ברגע שארתור היה מגיע ומקבל את אותו יחס שדניס קיבל. ולך תדע מה היה נסגר איתו. שתי מקרים שונים לחלוטין. תבדוק את כמות הדקות שארתור קיבל בעונה הראשונה שלו ((!!!) לעומת כמות הדקות שדניס קיבל בכל העונות שלו פה, אי אפשר להשוות. ודרך אגב, ארתור שחקן יותר טוב ממנו. הוא לא נקודת ההשוואה.

אם אתה מתיחס לדניס, אז רק לידיעה דניס לא שחקן משתלה. אין לו קשר ללה מאסיה.

ארתור הוא נקודת השוואה מכיוון שארתור הראה בדיוק כמה הוא איכותי עוד בהתחלה, זה לא שהוא היה גרוע בהתחלה אבל קיבל את הדקות והביטחון מהמאמן עד שהראה למה הוא מסוגל. בתחילת השנה למעט במשחקי ההכנה הוא בקושי קיבל דקות, ואז הגיע המשחק מול טוטנהאם וארתור הוכיח לכל העולם למה הוא הגיע למועדון וכמעט ולא זז מאז מהעמדה הזאת. הוא נכנס כמחליף או פותח בהרכב כמעט בכל משחק שהוא כשיר.

הכוונה לא לדניס, מכיוון שאני יודע כמובן שהוא הגיע אלינו מסיטי בשלב מאוחר יחסית, אבל יש פה נטייה להגיד שכל מה שהמאמן רוצה הוא לשלול את השחקן הטכני והצנום רק בגלל שהוא לא מתאים לתורת המשחק שלו, אז מלקום הוא דוגמא לגיטימית לרכש מבחוץ שעלה כסף למועדון (גם אם לא הובא בגלל בקשה של המאמן) ועדיין קיבל יחס דומה לדניס.

אני ימשיך להתעקש, ארתור מהרגע הראשון קיבל דקות. ונכנס להרכב בשלב מאוד מוקדם. שארתור הגיע מהרגע הראשון הוא קיבל אהבה . דניס קיבל את המקפיא והיחס הקר.

בעולם מקביל, ארתור מגיע לברצלונה משחק משחק אחד בסגל ואז עשרה משחקים אחרי נזרק שוב ליציע. ואז נכנס לשחק במשחק גביע חסר משמעות . ואז שוב נזרק ליציע. אז הוא היה נקודת השוואה הוגנת. כי זה היחס שדניס קיבל.

(כנראה שיש כאלו בתוכנו שציפו שדניס יבשל ויבקיע מהיציע)

ואני עדיין לא מבין מה ההבדל בין דניס למלקום. (מלבד ההבדל בתפקוד) למעשה שתיהם מקבלים יחס לא הוגן מהמאמן. ההבדל הגדול, שמלקום הונחת כנראה בניגוד לרצון של ואלורדה ע"יי אבידל . וזה אולי מסביר את היחס של ואלורדה אליו. ולכן במקרה של מלקום, אני מאשים את אבידל. כן בכל האהבה וגם שברור לכולנו פה שהוא שיפר בצורה הרמטית את הרכש אצלנו, בנושא של מלקום הוא נושא באחריות.

או, וזאת סתם הנחה ומכיוון ששנינו לא נמצאים באימונים או בתדריכים הקבוצתיים. שמלקום ודניס לא מצליחים להרשים את המאמן.

אף אחד לא היה מצליח בתנאים של דניס, אבל אולי התנאים של דניס הם בהתאם למה שהוא מראה במגרש האימונים. בסופו של דבר יש 11 שחקנים בהרכב ועוד 3 חילופים במקסימום. אני בטוח שיכלו לתת לדניס דקות נוספות ואולי באמת הגיע לו, אבל הדיון הזה למרות שמאוד עניין אותי מתחיל להרגיש קצת חוזר על עצמו. לדניס לא הבשילו כל התנאים להצלחה, באשמתו או לא. הלוואי ויצליח בארסנל.

כמו שכתבתי, שאני רואה שברצלונה עולה בהרכב החזק שלה, אז לא באתי בטענות ללואיס אנריקה ולנמלה מבילבאו, אבל שאני רואה איזה שחקנים קיבלו קרדיט בשנים האחרונות לעומת דניס. אז כן פה אני בא בטענות לשתיהם.
ואני לא נמצא באימונים אלא רואה מה קרה במשחקים עצמם, ומצטער , אבל שום דבר לא יסביר לי את גומש וארדה טוראן. (לגבי פאוליניו , לא רוצה להזכיר אותו, על מנת להימנע מהויכוח המעיק לגביו) ושום הסבר או אימונים לא יסביר לי למה גומש וארדה טוראן קיבלו את הדקות אבל לעומתם דניס לא. (ואני מתייחס לכל התקופה שלו אצלנו)

ולגבי מלקום, האחריות כמו שכתבתי במקרה שלו נופלת על אבידל ופפ סגורה (מי שבנהם שאחראי עליו, כנראה אבידל)

אני רוצה לתת פה כדוגמה את פיני גרשון. אחת הדמויות היותר שנויות במחלוקת בעולם הכדורסל, אבל אין ספק שמדובר על מאמן ענק. הבן אדם התראיין פעם והודה שהוא לא היה מגיע לאימונים, הוא פשוט היה מבריז ומשאיר לעוזרי המאמן לנהל את האימון. מזעזע לכל דעה, לא התנהלות של מקצוען בשום צורה.

אבל אני כחובב כדורסל לא הייתי מסתכל על האימונים, אלא צופה במשחקים. ומה אני אגיד לך? הבן אדם היה מנהל משחק בחסד. אולי גדול המאמנים בתולדות הכדורסל הישראלי.

אם נקביל את הסיטואציה, אז אף אחד מאיתנו לא נמצא באימונים. כולנו רואים את המשחקים, ויכולים לשפוט לפי זה בלבד. להגיד אולי באימונים ככה ואולי באימונים ככה זה לא ביסוס לשום טענה. בפועל, דניס היה צריך להיות רביעי בהיררכיית הקשרים, לפי הנתונים שאני, אתה וכל שאר האוהדים ראינו במגרש בשנים האחרונות. מסי היה פאקינג מחפש אותו על המגרש, זו המחמאה הכי גדולה שאפשר לתת לשחקן.

בפועל, למרות היכולת הטובה יותר מהמתחרים (במשחקים רשמיים, איפה שמוכרעים התארים), הוא קיבל פחות דקות. הסיבות לא משנות למה. בייחוד כשלא מדובר על שחקן עם בעיות משמעת או משהו.

אין ספק ששחקנים הרבה פחות מוכשרים ממנו קיבלו הרבה יותר דקות והזדמנויות. והועבדה שזה קרה מחפירה!!

אבל אי אפשר להתווכח עם העובדה שדניס לא לקח את ההזדמנויות שלו. לא מעט פעמים הוא הרוויח דקות בהרכב אחרי משחק או שניים או טובים מהספסל, ואז פשוט בזבז את ההזדמנות.

דניס לא היה מספיק טוב כדי להיות בהרכב של ברסה.
נכון, היה כלפיו יחס לא הוגן וכן היה עדיף שישחק על חשבון הגומשים למיניהם, מצד שני אולי מהר מאוד הבינו שדניס אינו שחקן מספיק טוב, ולעומתו מאחרים כן קיוו שישחזרו את היכולות שהביאו אותם מלכתחילה לברסה בכס רב.
בכל מקרה סך הכל איבדתם מחליף וגם לא איזה אס מהספסל כמו איסקו אצלינו לצורך העניין. שום תואר לא יקום ויפול על הדקות של דניס.

את זה לא נדע לעולם. בגלל כל הגומשים והארדה טוראנים למיניהם.

די מיציתי את הדיון על דניס, אני חושב שכולנו נסכים שלברצלונה הנוכחית ושל שנה הבאה לדניס אין מקום.
שהיה לו בהצלחה. מקווה שיצליח שם.

לא היה לי כל כך זמן להגיב…
דניס שחקן כיפי ומלהיב לפרקים, אבל אני לא אתגעגע אליו. מבחינתי הוא שחקן מלהיב בקבוצות דרג שני כמו בטיס, אבל לא מתאים לקבוצות דרג ראשון כמו בארסה או ריאל.

ואני לא חושב שהבעיה שלו הייתה הגומשים והטוראנים. בתחילת העונה הקודמת, עם הפציעה של דמבלה, וורדה נתן לדניס ודאולו הרבה הזדמנויות שהם לא הצליחו לנצל. אח״כ הוא הפך להיות שמרן וייבש אותם ביציע. הם וגם פאקו קיבלו הזדמנויות שלא הצליחו לנצל.

דוגמא מצויינת למצב הפוך הוא ארתור שמהמשחק הראשון היה מלהיב ויציב, ומהמשחק מול טוטנהם גם זכה למקום בהרכב - עד שוידאל נעשה עצבני…

ולשאלה האם כן או לא נתנו להם לצבור ביטחון. אולי חוסר הביטחון נבע מהמעמד בכלל? אולי בקבוצה קטנה יותר עם פחות לחצים הוא יוכל לפרוח?

ואגב לפרוח בקבוצה קטנה, מישהו יודע מה עם דאולו? :stuck_out_tongue_winking_eye:

זו כבר שאלה מעניינת. מהם הגורמים להצלחה ולהתפתחות משחקן צעיר עם פוטנציאל לכוכב? מאמן העודע לפתח? מאמן הנותן דקות לשחק? ואולי זו בכלל הסיטואציה, מה אם נניח שהיה גדל לנו בוסקטס חדש - מישהו ידחוף את בוסי מהמשבצת כשהקבוצה נלחמת על כל התארים? ומה אם זה קשור למנטליות החזקה של השחקן ולבטחון והכימיה שהוא משיג מהר/לאט יותר משחק טחר שקבל את אותם ההזדמנויות?

תכלס, אין לדעת. ראיתי בחיי הרבה כוכבים חאו דווקא דרג א’, ולכל אחד הייתה התפתחות שונה תחת נסיבות שונות.

הרעיון הכללי - דניס אף פעם לא נספר ככישרון נדיר, כך שחובת ההוכחה עליו הייתה כדי לנשל חבר’ה אחרים מההרכב או אפילו משלושת החילופים, כי בבארסה של היום (הנה עוד גורם נסיבתי חשוב - בארסה מתמודדת על כל התארים - מרווח הטעות קטן ע"ע המשחק היום מול סביליה) אין מקום לקשר שהוא ‘רק’ טוב.

יאלחה שיצליח בארסנל ואז יפצע בינואר. ככה זה שם, כל שחקן חשוב מקפל ציוד בינואר ומשיב נשמתו ליוצרה.

עם כל הכבוד לדניס, תמיד היו בקבוצה קשרים טובים ממנו. זה שגומש או פאוליניו קיבלו הרבה דקות, לא אומר שגם דניס היה צריך לקבל. זה רק אומר שמאמן משום מה חשב שלגומש או לפאוליניו מגיע.
אני מעדיף את בוסקטס-ארתור-קוטיניו-דה יונג-ווידאל על 3 מקומות בקישור ולחתוך את כל היתר. או ראקיטיץ’ במקום וידאל. לא צריך יותר מזה. דניס וראפיניה ישלמו את המחיר, ואני בסדר עם זה.
שחקנים צערים עדיין ירצו לבוא לבארסה כי בארסה זה בארסה וכי היא משלמת הכי הרבה במשכורות. דוגמת דניס או גומש או פאקו לא הפחידה את ארתור, את לנגלה ואת דה יונג.

אני באמת רציתי לסיים את חלקי בדיון הזה, אבל נמאס לי לשמוע טענות כמו “אין מקום לקשר שהוא ‘רק’ טוב” כששחקנים כמו גומש, טוראן ופאוליניו חירבנו על הדאש לאורך זמן וקיבלו מלא קרדיט. אם יש שחקנים פחות טובים ממנו ששיחקו, אז חד משמעית היה לו מקום בקישור, והוא היה צריך לקבל את כל הדקות שלהם.

אף אחד לא אמר שדניס צריך לקבל את המקום של אינייסטה. אף אחד.

אגב, הדיון הוסט להאם לדניס יש או אין מקום, ואף אחד פה לא טען שבגלגול החדש של הקישור צריך להיות לו מקום. הטענה שלי בכלל היא שההתנהלות של המועדון כלפיו הייתה דוחה, בהקשר של לאיים לייבש אותו ביציע אם הוא לא יאריך חוזה. בייחוד אחרי שלא נתנו לו לשחק, ובגלל זה הוא רוצה לעזוב.

אז העובדות בשטח מוכיחות שאתה טועה, ודה יונג כמעט וחתם בפריז בדיוק בגלל זה. לך תקרא את הראיונות שלו, ותראה שהוא אמר שהוא מפחד לא לקבל דקות משחק משמעותיות.

מסכים עם הטענה הזאת, לצערינו ולצערו היא מגיעה באיחור של כמה שנים. דניס היה צריך לקבל דקות בעבר כשהמקומות בקישור אויישו על ידי קשרים לא מתאימים. בקישור של היום אין לו מקום כי לדעתי גם לו וגם לבארסה עדיף שיפרדו דרכם.

העובדות בשטח מוכיחות שהוא חתם אצלינו. הובטח לו ש 3 קשרים יעזבו, מתוכם 2 שלא מקבלים דקות ממילא, והשלישי לא ברור. לא בגלל יחס לצעירים הוא התלבט. הוא מגיע כקראק, לא כמו דניס. אם כבר, אז דמבלה הוא בר השוואה, ובדמבלה בארסה מטפלת בכפפות משי.
מה ציפית, שהוא יגיד שרצה פריז בגלל שהם הציעו משכורת הכי גבוהה? הוא חתם אצלינו כי הוא מאמין בעצמו, כי לנו יש פרויקט ספורטיבי, לנו יש את מסי, המסורת, ומשכורת טובה גם.
אתה מנסה להציג את דניס כשחקן טוב שלא קיבל דקות בגלל יחס מחפיר של המועדון, ומזכיר קשרים פחות טובים שקיבלו דקות. אתה צריך לשאול למה גומש קיבל כל כך הרבה דקות, לא למה דניס לא קיבל. דניס לא קיבל בצדק, היו אופציות טובות יותר ממנו.

נ.ב. אפילו לפפ היה את הקייטה שלו. ללוצ’ו היה גומש ולוולורדה היה את פאוליניו. אם אף מאמן לא האמין בדניס, אולי זה אומר משהו על דניס, לא על המאמנים והמועדון.

לא טענתי אחרת, רק חבל שהמועדון החליט להתנהג אליו בצורה כזאת, כשהוא החליט ללכת.

מה שמעניין אותי זה שבפועל שחקנים לא טובים קיבלו דקות, ושחקנים טובים לא קיבלו.

רק שזה לא מנע ממנו לתת דקות לבוסקטס (על חשבון יאיא פאקינג טורה) לתיאגו וגם להכניס את הבן האובד ססק לרוטציה.

אם מאמנים כמו סארי וונגר ממש רצו אותו, אז סלח לי שאני לא מסכים איתך. דניס בחר להישאר פה. הוא בחר לסרב לנאפולי ולארסנל, לסארי ולוונגר שהם מאמנים קצת יותר גדולים משני חובבי השחקנים הגבוהיים והלא טכניים אנריקה את וואלורדה.

טל, אני ממש לא מסכים עם הטיעון שדניס קיבל יחס משפיל וגועלי מהמועדון.

האיום להושיב אותו ביציע אם לא יאריך חוזה הוא איום לגיטימי אם המועדון רוצה לעשות עליו כמה ג’ובות. הוא לא השחקן הראשון או האחרון שרוצה לעזוב ומקבל כזה יחס מהמועדון בו הוא חתום.

ולפני שתבוא לי עם הדוגמא של המכירה של וויה ותגיד שדניס מקופח, אני אזכיר שכולם פה בכו על ההתנהלות המפגרת והבזיונית במכירה בזו של קראק כמוהו בשקל תשעים.

אז הנה, המועדון שלנו מתחיל להתנהג באופן קצת יותר מכובד בכל מה שקשור בהעברות (מישהו אמר אריק אבידל?), ועדיין יש בכי. לא נראה לך \ לכם סותר?

היית מעדיף שיעזוב בסוף השנה כשחקן חופשי? אתה יכול לתת לי סיבה טובה אחת למה המועדון צריך לאפשר דבר כזה? איפה האינטרס שלנו בא לידי ביטוי אפילו כאוהדים שדבר כזה יקרה?

דניס ניסה להשאר בבארסה ולא הלך לו. חבל. אחלה בן אדם לאוהד שלא מכיר אותו אישית. אבל זו לא סיבה להתנהלות לא נכונה מבחינה כלכלית.

ממש קשה לי לראות שסופסוף אנחנו מתחילים להתנהג עם כבוד עצמי ואז אתה והמתלהמים של בארסה-מאניה הופכים גם את זה לכלי ניגוח.

הבעיה עם וייה לא הייתה שנהגנו בכבוד ונתנו לו לעזוב ב2 מליון אירו. הבעיה הייתה ששחררנו אותו למתחרה ישירה על האליפות. לתת לוייה לעזוב במחיר זנות לאיזו ליגה אמריקאית או משהו היה בסדר גמור, אבל מועדון כמו אתלטיקו? היינו צריכים להגיד להם שישלמו מחיר נורמלי או שיחפשו את החברים שלהם.

נתתי גם את דוגמת טוראן. במקום לזרוק אותו ליציע ולגמור לו את הקריירה, פשוט השאלנו אותו עד 2020. למה? כי זה שחקן שיעשה בלגן, ולא איזה ילד טוב כמו דניס שיסתום את הפה.

דניס לא עמד לסיים חוזה, אלא להישאר עם שנה לחוזה (היה אמור להיגמר ב30.6.2020. הסיבה היחידה שהכריחו אותו להאריך חוזה זה כדי ש"ערך השוק שלו לא ירד".

מה שמפריע לי זה שאנשים התלהמו על פריז וההתנהגות שלהם לראביו, אבל כשההנהלה שלנו מתנהגת בצורה הרבה יותר דוחה (בכל זאת, לא שחקן שעומד להפוך לשחקן חופשי) אז פתאום אנחנו “מתנהלים בצורה מקצועית”