פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

צריך לפתוח ת’רד שזו הכותרת שלו…
בטוח יהיה :grin: :grin:

הטענה שהוא קיבל שחרור מצ’לסי ולכן הוא שחקן חופשי.
שחקן חופשי יכול לחתום בכל מקום גם מחוץ לחלון.
אני לא יודע אם הוא חתם חוזה פורמלי עם בארסה ורק מחכים לאישור של הליגה, או שעדיין לא חתם. לא הייתה הודעה רשמית לגביו באתר של בארסה.

אני מסכים עם כל ההודעה שלך למעט הפיסקה הזו. סילבה שחקן טוב אבל הוא גם בוסקטס וגם דה בריינה וגם ניימאר? יאללה, נסחפת ביג טיים. שחקן טוב בקבוצה טובה וזהו. לא צריך להסחף…

בגדול אני מסכים עם ההודעה שלך, אבל דווקא מהרכש אין ראיה לטענה שהעלית.

צ’אבי רכש בעיקר שחקני הגנה והתקפה פשוט… כי זה מה שהיה חסר לברצלונה. כולנו אמרנו את זה בסיכום העונה שעברה, אוהדי בארסה וריאל כאחד (לא שאני חושב שצריך להיות הבדל בין השניים, אבל יש כאן כאלה שטוענים לזה לפעמים). הקישור של בארסה היה נראה מבטיח בסוף העונה הקודמת ובתחילת החלון, עם פדרי, פרנקי, ניקו, גאבי (בסדר חשיבות יורד), בוסקטס שעוד פה ואפילו פיאניץ’ שחוזר מהשאלה. את פרנקי לא צ’אבי זה שרצה למכור כידוע, והסיבות לא היו מקצועיות ספורטיבית. אי אפשר לקבל מכאן רמז לגבי סוג הכדורגל שצ’אבי רוצה לראות.
ההתקפה של בארסה העונה הסתמכה על שחקן סורר ופציע ועל חלוץ מזדקן שהיה נראה כבר גמור לפני שהגיע (ועל עוד חלוץ אחד שהגיע בהשאלה ויודע רק לנגוח). על ההגנה אין צורך להרחיב. זה שצ’אבי החליט לרכוש דווקא בלמים בנוסף ל-3 גזיליון שהיו לו ולהסיט אותם לעמדות המגנים זה משהו אחר, וכנראה מעיד יותר על מצב שוק המגנים העולמי (כפי שגם אנחנו בריאל מכירים היטב). חוץ מזה, אם בגלל אילוץ ואם אידיאולוגית, יכול להיות שריבוי הבלמים ויתר הרכישות מעידות בכלל לכך שמכוון למערך של 3-4-3, עם ראפיניה ובאלדה כקיצוניים - מה שמייצר לו יותר אפשרויות מאשר רק ‘להעיף את הכדור קדימה לחלוצים’.

אבל שוב, כאמור, אני מסכים בגדול שהכדורגל של צ’אבי נראה כמכוון הרבה יותר לזה של אנריקה מאשר זה של פפ.

לא הוא לא, רק כתבתי שהוא יותר טוב מראפיניה כקיצוני, לא צריך להיות ניימאר כדי להיותר יותר טוב מראפיניה, ובקישור שלי כרגע אני מעדיף אותו על פני פדרי ובטח על פני גאבי, והוא לא טוב מבוסקטס ולא אטען שהוא יותר טוב מבוסקטס בעמדת הקשר האחורי, רק בהנעת הכדור מאחורה ושבירת לחץ, תצפה במשחקים של ליברפול מול סיטי ותראה את סילבה יורד בין הבלמים ומקבל כדור מול הלחץ הטוב והאפקטיבי בעולם ואיך הוא מסתובב איתו כאילו מדובר בקונוסים ולא מאנה וסלאח.

אני מת שסילבה יגיע לריאל, שחקן ענק.

אני אומנם מפוצץ מאלכוהול אחרי חתונה, אבל אני יודע למצוא בעייתיות בבניית טיעון שאני קורא אותה.

בוודאי שצ’אבי משחק טוטאל פוטבול. זה מתחיל בהעדפה לשחק עם בלמים שיודעים להתנהל כשהכדור אצלם, וניגמר בלחץ ששחקהי ההתקפה מפעילים. הכל אפשרי והכל דינאמי וצ’אבי מעודד את זה. טוטאל פוטבול הוא לא בהכרח הנעת כדור עד השער כמו פפ, אלא זה בא לידי ביטוי בהשתתפות של כולם במשחק ההגנה (כולל לחץ גבוה), וההצטרפות של שחקני ההגנה להתקפה.

צ’אבי מנסה לדחוף לאסכולה הזאת, ורואים את זה בכל פעם ששחקן הגנה מרחיק כדור סתמי וצ’אבי מאבד את זה על הקווים. זה עוד לא תוצר מוגמר, אבל לשם הוא שואף. למרות ההוצאות, זה פרוייקט בבנייה.

כנראה שאתה באמת מפוצץ מאלכוהול.

בטוטאל פוטבול שחקנים מחליפים עמדות וכל שחקן יכול לשחק במספר עמדות ויש לו סט יכולות מגוון, אצל צ’אבי קורה ההפך, השחקנים הם חד גוניים להחריד, ותפקידם במערך הוא קבוע וברור, שיטת ההתקפה היא כדורים לצדדים ואז אחד על אחד וכדור לרחבה, אין שום קשר ולא מזכיר טוטאל פוטבול, אפילו לא כדורגל מודרני מהסוג שבאיירן, ליברפול וסיטי משחקים.

האם לצ’אבי יש שיטה ברורה ? כן
האם השיטה של צ’אבי תצליח ? עדיין אין תשובה, אני מניח שלא
האם השיטה של צ’אבי זה טוטאל פוטבול או קרוב לזה ? לא !

יש לך מגינים תוקפים מקדימה, שינוי בעמדות בין הקשרים, הווינגרים נמצאים על כל הקו, והקונסטנטים היחידים זה בוסקטס, לבנדובסקי ואריק. טוטאל פוטבול לא אומר שאין עמדות. פפ גם מאמין מאוד ברעיון של position, אבל כולם משחקים בכל שלב במשחק.

יש בטענה הזאת 2 בעיות

1. זה לא מתאר כדורגל שהוא טוטאל פוטבול אלא יותר סוג של כדורגל מודרני
  2. צ’אבי לא משחק כך !

טוטאל פוטבול זה שיטת משחק שהומצאה בהולנד, ברצלונה שיחקה בצורה הזאת בחלק מהשנים מאז שקרויף הגיע, ברצלונה שיחקה כך תחת קרויף ושיחקה סוג של טוטאל פוטבול מודרני תחת פפ וטיטו וזהו ! בכל שאר העונות היא לא שיחקה טוטאל פוטבול ובחלק לא מבוטל מהעונות היא שיחקה אנטי טוטאל פוטבול.
לא כל כדורגל מודרני שמעלה את המגינים למעלה ועושה לחץ זה טוטאל פוטבול זה סתם פוטבול שכל קבוצה שמכבדת את עצמה משחקת.

שנית, צ’אבי מכר את המגן התוקף הכי טוב שלו וברוב המשחקים יעלה עם אראוחו או קונדה הבלמים כמגן ימני, אז לא מבין על איזה מגינים תוקפים שגם יכולים להחזיק כדור ולנהל משחק אתה מדבר.
הקשרים לא מחליפים אצלכם תפקידים והקיצונים זה הכי לא פפ בעולם, בקיצור כל מה שצ’אבי עושה זה בניגוד למה שפפ היה עושה.

לדעתי האישית והכנה ולא אוהד ריאל שמדבר על ברצלונה זה שאתם תתקשו מול קבוצות טובות לעשות לחץ אפקטיבי ו/או להשתחרר מלחץ ע"י הנעת כדור, ברוב מוחלט של משחקי הליגה היכולות האישיות של ההתקפה שלכם יספיקו ותבקיעו המוווון שערים, אבל לא בכל המשחקים העונה.

הוא חתם והכל אבל צריך לרשום אותו עד היום בחצות בשביל ליגת האלופות…

(מתאמן כבר עם הקבוצה)

א. חוסר דיוק. ניימאר נרכש בתקופת סנדרו רוסיי, שנייה לפני שזה עף לכלא.
סווארז, ראקי ובראבו היו חיזוקים בתקופת הנעלת ברתומאו שהיו חלק מהקבוצה ההיא שזכתה בטרבל שני.
שאר הרכשים? כשלונות על.
קוטיניו, גריזמן, אנדרה גומש, ארדה טוראן והרשימה עוד ארוכה ומבזה- הם ממש לא שחקנים שחיזקו מקצועית את בארסה.

ב.״שלקחו מאיתנו אליפות״.
בוא…
ב-2/3 עונות שלקחתם אליפות, בארסה הייתה מאוד קרובה.
הפוך? פחות. לא הייתם איום ממשי וקרוב על רוב האליפויות של בארסה.

וריאל מדריד של עד לפני שנתיים לערך, איך נגיד בעדינות… לא בדיוק שמה את יהבה בליגה בשונה מליגת האלופות ששם אתם תמיד תהיו פייבוריטים.

הנקודה שלי: בארסה לא לקחה ממכם אליפות. בארסה לקחה אליפות כי הייתה יציבה בליגה לאורך זמן יותר מכם. ולא מדובר בהבלחות, אלא במסי אחד ושלד חזק (שהיום כבר זקן) שרץ תקופה ארוכה, הרבה לפני ברתומאו ולמרות ברתומאו, לא בזכותו.

לא ברתומאו ולא רוסל בנו כלום. זרקו מאות מיליונים על שחקנים ומדי פעם פגעו במקרה.

בלי השלד ובעיקר מסי שהם קיבלו מלאפורטה בזמנו, הינו פושטים את רגל ממזמן. קיבלו קבוצה במצב כלכלי מצוין אחת הקבוצות החזקות בעולם הן מבחינה ספורטיבית והן מבחינה כלכלית והחזירו אותה ללאפורטה במצב של כמעט פשיטת רגל.

סווארז הוא הרכש הכי טוב שברצלונה עשתה מאז שאני זוכר אותה, אם הוא לא מגיע אתה יכול להוריד עוד 2 אליפויות בקלות, מסי או לא מסי, ואני די בטוח שהוא הביא גם את טר שטגן.

ולהזכיר לך שחגגתם מההחתמות של קוטיניו ודמבלה.

אבל לא מבין מה הדיון פה, כתבתי את דעתי על ברתומאו מקצועית כאוהד ריאל מדריד, אסור ?

זכותך לכתוב מה שאתה רוצה אבל זכותנו לתקן את זה.

אני חושב שאנחנו מבינים טיפה יותר טוב מה ברתומאו עשה למועדון. אז תסמוך עלינו פה. הבנאדם הזה צריך להיות בכלא .

אבל…אני לא מדבר על מה ברתומאו עשה במועדון שלך, אלא איך אני כאוהד ריאל ראיתי את העניינים, לא יודע איך אתם יכולים לתקן אותי בזה.

אני לא חולק על זה שאתה רואה בו הנשיא הכי טוב בכל הזמנים של ברצלונה. מבחינתך שכל נשיא שלנו היה כמוהו. אני גם מאחל לך בכל הלב שלריאל מדריד יתמנה נשיא כמוהו (לא לליברפול שאבי ז"ל היה אוהד ואהב אותם נורא )

ואיך אתה חושב נראית הגנה בטוטאל פוטבול? זה לא שכולם מתבנקרים וכולם יוצאים קדימה נכון?

לראייה, הולנד ממנה הכל התחיל. הלחץ עבר כמה שינויים כי קשה לשמור על לחץ באותו אופן לאורך זמן.

שמע, אתה לא יכול להגיד שאם זה לא ברמה של דני אלבס זה לא מגן תוקף. ראינו במשחק מול סוסיאדד באלדה קיבל הוראה פשוט להיות בקו הקישור ולא לרדת ואז גם זה השתנה. אגב, גם פפ התנהל עם מגן כמו אבידאל שהוא לא בדיוק הכי דינאמי והתקפי, אבל הוא הפך את המערך שלו לדינאמי בזכותו ובזכות דני אלבס בעונת 08/09.

חוץ מבוסקטס, שהכל נע סביבו הקשר אחורי (גם אצל פפ) כולם עושים הכל, מהגנה עד הצטרפות בקו שני וניהול משחק. אפשר לדבר על כמה טוב כל חלק נעשה (בעיקר ניהול המשחק), אבל לקרוא לזה “אנטי טוטאל פוטבול”? לא יודע. אצל לוצ’ו זה היה הרבה יותר מובנה והייתי רואה הבדלים ברורים בקווי ההגנה, הקישור וההתקפה. זה כמובן עבד ללוצ’ו כי לדעתי ללוצ’ו היה את הסגל הטוב ביותר של בארסה איי פעם. לגביי הווינגרים, פראן כבר היה אצל פפ, דמבלה אולי לא היה מצליח אצל פפ, אבל ראפיניה? לחלוטין שורף את הקו.

אני בכנות לא פוסל שום סיטואציה. ברצלונה עוד לא מוצר מוגמר, וחלק מהבנייה של צ’אבי עוד ongoing. לא נץחושב שלנבא מה יהיה על פארש מוכיח משהו.

אני לא בטוח אם יש בכלל הסכמה מהו טוטאל פוטבול… שחקנים שמחליפים עמדות ומשחקים דינמי זה כבר נחלת הכלל. כל הקבוצות המודרניות שיש להן מאמן חכם משחקות כך.

את התיאום הנדרש להחלפת עמדות וחיפוי מלא עוד לא ראתי בצ’אבי טים. כולם משחקים הגנה והתקפה כדבוקה אבל אף שחקן לא יוצא מהעמדה שלו מעבר למקריות כזו או אחרת. אי אפשר אגב לצפות לזה בכלל בשלב זה של העונה כשיש כל כך הרבה שחקנים צעירים/חדשים.

מה ששונה בצ’אבי טים זה הגדרות התפקיד של השחקנים על הדשא. קשר התקפי תחת צ’אבי משחק הרבה יותר מקדימה ועוסק הרבה פחות בהנעת כדור וניהול משחק. וינגר בצ’אבי טים הוא לא תפקיד המגן בניגוד לפפ טים. הבלם לוקח חלק הרבה יותר מהותי בניהול המשחק וכן הלאה.

אף אחד לא אמר שאסור להביע דעה.
אני פשוט טוען שאתה טועה ושההחתמות של ברתומאו (חוץ מסווארז שהיה החלוץ הטוב בעולם באותה תקופה, אתה כאוהד ליברפול יכול בהחלט להעיד) ברובן המוחלט היו גרועות ולא הוסיפו לחיזוק המקצועי של הקבוצה.

להביא את סווארז זה win-win וזו לא חוכמה לפגוע ברכש אחד שהוא טופ מובהק לעומת רכשים הזויים אחרים שלא מתאימים למערך בשיט וזה רק בפן הספורטיבי, לא נכנסתי בכלל לפן הכלכלי.

אני בסה״כ אמרתי שלא לקחנו ממכם אליפויות ושכשלקחנו אליפויות, זה היה למרות ברתומאו ולא בזכותו.
אני מתקשה למצוא נשיא שהרס כל חלקה טובה במועדון שלו כמוהו. כאילו מדובר באויב שכל מטרתו להחריב עד היסוד כל מה שהיה טוב בקבוצה הזו.

מרקוס אלונזו נרשם באופן רישמי ולכן אפשר היום להגיד בצורה סופית שחלון העברות של קיץ 2022 נסגר סופית.