פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

יש לי זיכרון של דג אבל אני מעולם לא זוכר שחשבתי דברים טובים על אומטיטי.

בויאן לא נפל מפדרו זה נכון. מאנסו ציפיתי שיתעלה לכוכב עליון (לא מסי אבל אנרי או וייה או אטו). כמובן שאולי טעיתי אבל מבאס שאני לא מרגיש שצ’אבי נתן לו הזדמנות אמתית לאורך זמן לצבור ביטחון.

תראה, כנראה שלעולם לא נדע מה הביצה ומה התרנגולת, כי חסר לנו המון מידע. אי אפשר לדעת, למשל, מה צ’אבי רואה מפאטי באימונים. אולי הוא רואה שהוא גרוע גם שם, ואין טעם לתת לו יותר דקות במשחקים עצמם? אולי הוא סתם לא סובל אותו, למרות שהוא מפציץ באימונים ומגיע ראשון בכל יום ויוצא עם הבת של לוצ’ו?

בסופו של דבר אני שופט את אנזו של השנה לפי דברים שלדעתי האמונה של המאמן אמורה להשפיע עליהם די בקטנה. אם בכלל. עזוב שערים, עזוב בישולים. אבל אי כניסה למאבקים על כדור? מסירות פשוטות שלא הולכות? לא יודע אם צריך יותר מ-10 דקות במשחק כדי להבין את זה.

הלוואי ואני טועה, וכמו שכתבתי למעלה - אני רוצה שהוא יישאר ויחזור לעצמו. אבל אני לא חושב (על סמך מבחן התוצאה, כלומר - מה שאני רואה במשחקים עצמם) שהוא במצב שמצדיק יותר הזדמנויות, אם זה על חשבון שחקנים אחרים.

זה מסריח וזה עצוב, אבל במועדון כמו ברצלונה, בטח במצב כלכלי של “חייבים לזכות בדברים כדי לקבל כסף, או למכור דברים כדי לקבל עוד כסף, כנראה שגם וגם”, אין לשחקן הרבה זמן ואפשרות להרים את עצמו מהקרשים ולנסות לחזור/להגיע לשיא.

אומטיטי היה בלם על עד שהתחיל להיפצע.
אני זוכר שכשפאטי נפצע, ואומטיטי כבר לא היה שחקן, דיברו שזאת אותה פציעה שאומטיטי נפצע בגיל 17. דיברנו אז שפאטי צריך לעבור ניתוח, ויש לו כ 10 שנות כדורגל עד שהברך תגמור אותו כמו שגמרה את אומטיטי.

אני חושב שזה הדבר הכי רלוונטי ומשפיע. כשיושב לך מאחורה בשכל שהתנועה כזאת הביאה אותך לסבל מתמשך הגוף פשוט לא נותן לך לבצע את הפעולה הזאת שוב. כשזאת אותה התנועה שתמיד הביאה לך את האדג’ על פני שחקני היריב זאת בעיה גדולה ואז אתה נראה כמו אנזו.
בתור אוהד כדורגל זה כל כך מבאס, בפעמים הראשונות שראיתי אותו משחק התלהבתי כל כך וציפיתי ממנו לעשות טרור לקבוצה שלי.
(בתור אוהד ריאל אני אשמור את הדעות שלי לעצמי)

אין ספק שזה משמעותי מאוד. ואני גם לא מאשים אותו בפחד (שנראה שיש לו, בצפייה בטלוויזיה במשחקים) הזה. זה לגיטימי לחלוטין.
אני פשוט חושב שזה לא רלוונטי למאמן ולכמה דקות הוא מקבל. או לא ממש רלוונטי. אני אומנם לא מצפה ממנו להיות פויול, ולחזור מפציעה עם סלטה לתוך רגליים של יריבים, אבל אני כן מצפה ממנו, אחרי חודשים של היעדרות ואחרי שנחתו לו כמה מתחרים על חולצת ההרכב, לנסות “לטרוף את הדשא” בהתאם למה שהוא יכול. או לפחות לחפות על זה בפעולות אחרות.
קח את ראפיניה למשל - לא היה פצוע, מעמד אחר, שחקן רכש. הכל נכון. אפשר להגיד עליו הרבה דברים, אבל כשהוא על הדשא (גם אם זה למעט זמן) הוא לא מפסיק לרוץ, גם אם הוא רץ שוב ושוב לתוך קיר. מבחינתי הוא מקבל נקודות זכות רק על הרבאק, גם אם 45 פעמים במשחק הוא מפספס את הכדור בניסיון לוולה.

אני לא רואה את זה מפאטי.

בגדול השאלה היא כמה עסק קר, ציני, מוכוון תארים וכסף ובטווח הקצר, כמו מועדון הכדורגל ברצלונה, במציאות של ימינו, יכול וצריך לתת לו הזדמנויות.

ליאור לפני המונדיאל ברוסיה אומטיטי היה בדרך להיות אחד הבלמים הכי טובים בעולם . זכה עם צרפת במונדיאל ומאז הקרירה שלו נגמרה…

מדברים שהוא עושה שנה לא רעה באיטליה עכשיו . מצליח להחזיק מעמד ולא להיפצע. אולי יש סיכוי להיפטר ממנו שנה הבאה.

טוב אז ראיתי את המיטב שלו. בכנות, לא קיבלתי איזה רושם מיוחד. הוא לא איזה פינישר הסיטרי, הוא מאוד ראש בקיר והוא השחקן הכי טכני שראיתי יוצא מהברזיל, ולא ראיתי מסירה אחת שלו כל הסרטון.

מה כן טוב בו? נראה שהוא לוחץ והוא יודע להיות פיזי ולקבל כדור עם הגב. הוא כמובן מהיר ויודע להחזיק כדור.

האם זה מצדיק את הידיעות עליו? לדעתי לא.

האם אנחנו צריכים חלוץ מטרה צעיר מוכשר? כן

האם ז’וטגלה עדיף? לדעתי כן.

סה"כ הגיוני שאלו באמת התקוות של צ’אבי. אבל למה לא גם הלאנד ואמבפה? למה לחשוב בקטן?

גאון, ואז ברגע שלא יקבל את מה שהוא רוצה, אוהדי ריאל יסבירו לנו למה הגיוני שהושפלנו עוד פעם באירופה.

שאלה לחברים פה- מבחינה מקצועית נטו (כי די ברור מה התשובה מבחינה רגשית וסמלית) אתם בעד חזרה של מסי?
אם כן איפה הוא נכנס במערך? במקום מי? מה זה אומר לגבי פדרי, גאבי או בטח פאטי?
סתם מעניין אותי לדעת מה הלך הרוחות בקרב אוהדי בארסה :slight_smile:

אם אני מתעלם משיקולים אחרים- עדיין תומך, כל עוד זה נעשה בקונסטלציה נכונה, שגם מסי מבין ומקבל אותה. מבחינתי, הוא צריך להגיע כדי להיות, רוב העונה, הרוטאציה של פדרי שתאפשר לילד לסגור עונה בלי פציעות.

גם מסי לא ילד, וכדי להוציא ממנו את המיטב צריך להגביל את הדקות. יש לו, עדיין, הרבה מה לתת.

מבחינתי מסי (גם) הקשר הטוב בעולם בכל מה שקשור למסירות וראיית משחק.
בוודאי שיש לו מקום בסגל ובמערך.
פליימייקר , חלוץ שני, קשר קדמי במערך עם 4 קשרים, הכל הולך.
מי שיירד לספסל זה קשר אחר. בוסקטס כנראה, הוא נהיה איטי יותר מדי.
מסי כבר איבד הרבה מהמהירות ומהדריבל, לכן הוא לא יכול להיות קיצוני או חלוץ יחיד.

לפי כל הדיווחים - צ’אבי בונה עליו כקשר ימני (לא בכנף). לא נשמע הגיוני, אבל יש לא מעט כאלה לאחרונה.

אני חושב שזה יהיה יותר דינאמי מזה. כווינגר הוא כבר כנראה לא יוכל לשחק, אלא הוא יהיה יותר “מספר 10” מסורתי. אפשר לחלק את זה לשלבים במשחק כדי שזה יהיה הגיוני:

כשבארסה בהגנה:

מערך 4-4-2 ומסי נמצא למעלה יחד לבה

כשבארסה מניעה כדור:

מערך 3-4-3 מסי בעיקר בצד ימין בעמדה של פדרי (חצי כנף), ומחליף מקום עם מי שבעמדת הווינגר. המערך הוא מנקודת הנחה בה אין לנו עדיין מגן ימני תוקף ועדיף להישאר עם אראוחו או קונדה.

כשבארסה חוטפת כדור:

מערך 4-3-3 מסי בעמדת הווינגר מחכה לקבל כדור ממי שחוטף את הכדור כדי להוציא את ההתקפה קדימה.

כשבארסה מאבדת כדור:

ממערך ה 3-4-3 או הווינגר, או הבלם הימני הגבוה או הקשר (תלוי איפה מסי עומד) מכסה על איבוד הכדור שלו.

שלא תטעו, זה הרבה. עבודה מרוכזת סביב. מסי ללא הכדור, אבל בשביל מסי זה נוטה להשתלם מבחינת שערים, בישולים ויצירת מצבים. מי שיפסיד מצב זה שחקן כמו דמבלה שנהנה להחזיק כדור באגף ימין ולא פורח כשיש מישהו דומיננטי ממנו באגף ימין, מנגד שחקן כמו ראפיניה שמתקשה להתמודד לבד באגף יכול להרוויח מהנוכחות של מסי בצד ימין. גם שחקנים פחות טובים עם הכדור כמו קונדה וגאבי יכולים להביא את היתרונות שלהם יותר בשביל לאזן את מסי אז יכול לעבוד.

סימן השאלה היחיד שלי הוא לגבי גרף השיפור אצל פדרי. או שהוא יוכל לבנות את עצמו יותר כמנהל משחק מאחור, או שיתעדפו קשרים מאסיביים יותר כמו פרנקי או קסייה כדי לאזן את מסי.

כל זה בהינתן העובדה שרק מסי יבוא ואין רכשים אחרים.

או שממשיכים במערך הנוכחי, 4-2-3-1 ואז מסי פשוט חלק מהשלישיה שמאחורי החלוץ מינוס השתתפות בהגנה/לחץ. מה שהכי מגניב בזה זה ששחקן מסוים שלא אנקוב בשמו חוזר למקומו הטבעי על הספסל.

אישית אשמח אם מסי ואובמיאנג יגיעו. עוד כספים שישפכו על הטווח הקצר בלבד זה מושלם.

טר שטגן?

מקשר אחורי אחד -

לקשר אחורי אחר -

ואחד שלישי -

לפעמים אני רוצה שטבאס ימשיך להיות קשוח איתנו.
רק לפעמים.

משוטט לתומי בפיד*, ופוגש במקרה בכותרת הבאה:

מודה שהצליחו לסקרן אותי, ונכנעתי לקליק-בייט.
עם כל הצרות הכלכליות של בארסה, עניין אותי אלו פיתולים וואן עשו כדי להצליח לייצר כותרת מופרכת כזאת, לפיה אפשר לטעון שבארסה איכשהו חושבת על אולי להוציא מתישהו ב-50 שנה הקרובות, קל וחומר בשנה הקרובה, סכום של יותר מ-220 מיליון יורו (על רכש בודד).

עם כל האפס ציפיות שהיו לי, התשובה גרועה יותר מכל מה ש(לא) ציפיתי:

*נ.ב. לא הרבה יודעים, אבל ‘לתומי בפיד’ זה הבן-דוד הפחות מוכר של טומי לפיד