פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

סו, רק אני הצבעתי לארואחו? סבב, עומד מאחורי זה. 100+ אחלה עסקה. בכל קבוצה טובה אפשר להסתדר בקלות עם בלם אחד בינוני ובלם אחד עילית. כל עוד והמגנים ממש טובים כמובן.

בהגנה, בעיניי סדר העדיפויות לבניית קבוצה מצליחה -

מגן עילית אולאראונד, בלם עילית, מגן לצד השני עילית, בלם בינוני.

בהנתן וקובארסי מתפתח לבלם על ובהתחשב בהיסטוריית הפציעות/עייפות של ארואחו לא אכפת לי למכור אותו כדי להביא קשר אחורי באנקר להרכב - שזו עמדה יותר חשובה מכל חוליית ההגנה. לא שווה לא לעשות כסף על בלם…

ומוסיף פה עוד משהו חשוב על בלם ברסאי קלאסי.
ארואחו לא טוב עם הכדור, לא יודע למסור מדויק, לא יודע להגביה נכון, לא יודע להתקדם עם הכדור במעלה המגרש ולבנות התקפות. פיקה ידע, גאבי מיליטו ידע, קובארסי מראה סימנים ועוד. בשביל גרזן באמצע ההגנה לא צריך את ארואחו, זה לא הטייפ של בלם ברסאי וזה לא סגנון משחק שאני שואף לראות בבארסה. אם נחפור נראה הרבה התקפות התחילו מאיבוד כדור מטומטם של ארואחו בבניית התקפה מאחור. בלם שטוב רק בלי הכדור - פחות מעניין לי.(לפחות שהיה מבקיע בקרנות, גם זה לא ממש)

אני כתבתי על זה שהוא כבר לא באנקר כמו שהוא היה עד תחילת העונה. השנה ראינו ממנו צד שלילי שלא היה עד עכשיו. עצם זה שהוא יכול לחוות ירידה ביכולת זה משהו שמשנה את התפיסה לגביו.

עם זאת, לא הצבעתי כי אני מאמין שהוא שווה יותר מ-100.

אני האמת מופתע שהרוב רוצים שבאלדה ישאר. סבבה שהוא מהאקדמיה, אבל הוא שחקן שכל היכולות שלו מסתכמות במהירות. לא טכני, לא יורד אחרי מי שהוא שומר עליו לא טוב במסירות. הוא בדיוק מסוג השחקנים עליהם אתה אומר “הוא עוד צעיר אולי ישתפר”.

לפני הפציעה היה לו אחלה שוק. אם תגיע הצעה סבירה אין לי בעיה שימכר.

מאוד לא אני, אבל אני בעד לא לעשות שינויים בסגל. כמובן שאנחנו צריכים קש"א ולהשאיר את קאנסלו, אבל אני בעד לתת לסגל הזה המשכיות. לפרקים ראינו מהקבוצה הזאת הגנה ברזל, לפרקים קבוצה התקפית ומהנה ולפרקים אפילו ראינו כדורגל. אני מאמין שהמאמן הנכון ידע להוציא מהשחקנים האלה יותר, ולכן אני לא בעד שינויים גדולים.

** כל זה בהנחה שמביאים מאמן נורמלי ולא מארקז. אחרת אפשר למכור את כולם.

באופן אישי ראיתי שחקן שקשה מאוד מאוד לעבור אותו עם חזרה טובה להגנה. בצד ההתקפי יש לו שליטה טובה בכדור, פוטנציאל לא רע להפוך למגן עם תנועה מסוכנת מקו שני וכדורי רוחב. והדבר הכי מרשים אצלו היה היציאה קדימה עם הכדור מול לחץ גבוה(מה שפרנקי דה יונג מקבל עשרות מיליונים כדי לעשות).

לא יודע, למרות שראיתי כמה פעמים שאומרים את זה אני לא שותף לדעה שיש לו חוסר מחוייבות בחזרה להגנה.
אולי זה משהו ספציפי, אולי פורמה רעה, תקופה רעה או סתם קשור לתפקיד המאוד התקפי שיש לו בשנתיים האחרונות.

אני באמת לא רואה איזה סיבה יש למכור שחקן כזה.

הוא רק בן 20, אולי עוד ילמד.
שווי שוק שלו לפי טראנספרמארקט הוא רק 40 מיליון. בסכום כזה לא הייתי מוכר, מעדיף לקוות שייצא ממנו משהו.
גם אם לא, בשנה הבאה יירד ב 5-10 מיליון, שווה את הסיכון להשאיר אותו.

יש לך שחקן במקומו?

אם יש אופציה לשחקן יותר טוב ממנו אני בעד.

ברור תעלו את פול ברנבאו לבוגרים הוא שחקן על :wink:

יש שחקנים כמו פאי ואלכס ואייה (מגן שמאלי) ששווים מקום בסגל, או לפחות הזדמנות להוכיח מה הם שווים.

אני עוקב אחרי ואייה, ובשנה וחצי האחרונות הוא שחקן הרכב בליגה השנייה, שזה הרבה יותר משחקן ממוצע של בארסה ב’.

:rotating_light: לפי המונדו דפורטיבו, ברצלונה החלה את המשא ומתן לגבי דני אולמו. המועדון מאוד רציני לגבי זה.

סוכניו ואביו נפגשו עם דקו לאחרונה והייתה הרמוניה טובה מאוד. הסוכנים כבר יודעים שאולמו הוא יעד ברור לקיץ ושהמטרה של בארסה היא לגשת לחתימה לפני היורו אם אפשר.

יש לו סעיף שחרור של 60 מיליון יורו שלייפציג לא תרצה להפחית. הם ינהלו משא ומתן כדי לנסות להגיע לתשלומים. אולם בארסה זקוקה להכנסה - או על ידי מכירות או באמצעות ספונסר. הם מקווים שעם היחסים הטובים שיש לדני וסוכניו עם לייפציג ניתן יהיה למצוא פתרונות לתשלום.

ואז לאפורטה התעורר מהחלום ונזכר שאין כסף

ושזו העמדה שאתם הכי לא צריכים אחרי שוער.

אם יש לבארסה 60 מיליון, שיקנו קשר אחורי. אפילו זובימנדי, למרות שאני לא מבין מה צ’אבי מצא בו. 60 מיליון זה סעיף השחרור שלו.
אולמו שחקן מצוין, אבל באמת יש רכישות דחופות יותר

אם אנחנו מוכרים את ראפיניה, כי לאמין השתלט על אגף ימין, אז אולמו הוא אופציה מצוינת לאגף שמאל. אי אפשר גם להישאר ללא שחקני התקפה. אני מקווה מאוד שמענק החתימה מנייקי יהיה זה שיאפשר לנו להחתים קשר אחורי.

אם מוכרים את ראפיניה, זה חייב להיות סכום אסטרונומי. אז אפשר לחשוב על המחליף, ושזה לא יהיה פליקס.
אם נמכור את ראפיניה ב 60-70 מיליון, ונרכוש את אולמו ב 60, מה עשינו בזה?
סדר העדיפויות צריך להיות חידוש לכל הצעירים ואראוחו, קאנסלו, קשר אחורי, מגן טוב, ורק אחר כך פינוקים כמו אולמו.
זה עוד בתנאי שפרנקי ולבנדובסקי לא עוזבים, אחרת צריך מחליף גם להם לפני אולמו.

אני בכלל לא מבין מה הדיון פה, רואים את רוברטו ורומיאו ואלונסו בסגל ומדברים איתי פה על 60 מיליון על אולמו…

אני בכלל חושב שצריך גם לחשוב על שתי מגינים נוספים אחד בכל צד + קש"א ושבאלדה ירד לרמה של שחקן מחליף. וזה רק ההתחלה.

שלא לדבר לסגור על המאמן של שנה הבאה. איך בכלל סוגרים דברים כאלו בלי שסוגרים את זה.

קונדה, פורט, קאנסלו ובאלדה. זה אחלה.
אם קונדה לא רוצה להיות מגן אז אפשר למכור ולקנות מחליף.

אם אולמו זו עניין רציני, אז כנראה שהחוזה החדש עם נייק זה דבר אמיתי, וסביר להניח שגם קשר אחורי משמעותי יגיע.

טוב, אפשר לדבר על כריסטנסן?

פדרי ופרנקי מקבלים הרבה אש בעקבות הפציעות, במיוחד הראשון, ודי בצדק. אבל הדני לא כשיר במיוחד גם הוא, ובעיקר לא מגיע למשחקים גדולים. כלומר - ליטרלי לא מגיע. הוא או לא משחק בכלל, או קורס במהלך המשחק.

כנראה שהשלשולים מצ’לסי לא עברו כשהיגר לקטאלוניה. ואם ככה, ובהינתן הצעה מעניינת בקיץ - אני בעד להגיד יפה שלום.

ההבדלים הם בשכר ובסכומים שישלמו עליו.

לא מכיר שום קבוצה שתזרוק עליו סכומים יוצאי דופן. הוא יהיה בונוס כספי, מכירה של פרנקי לדעתי תפתור כמעט הכל מבחינת פייר פלי.

הגיע בחינם, אז כל סכום מכירה זה בונוס.

פרנקי צריך ללכת, די. או הוא או גונדואן. או שניהם.

זאת העונה הראשונה של פרנקי שהוא נפצע הרבה. בגלל זה למכור?
מה עם באלדה וגאבי, גם למכור? שלא לדבר על פדרי.