פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

הוא נמצא במועדון רק מהקיץ שעבר.

נראה לי שההסבר מובן מאליו:
אראוחו, כריסטנסן, קובארסי, איניגו. קונדה, אריק גארסיה.

לפי כל הדיווחים יש כוונה ברורה להביא קשר אחורי לסגל ולהחזיר את כריסטנסן לעמדת הבלם.

אז? למה אתה חושב שהוא הגיע לבארסה?

אבל כבר הסברתי כמה פעמים למה הרשימה הזו לא רלוונטית, לחזור עליה זה לא ישנה את המצב. אוסיף שלא ברור בכלל שגרסיה יישאר, וגם אם כן, אם אנחנו רוצים שיישאר, למרות העונה הטובה בג’ירונה.

לפי כל הדיווחים רוצים לרכוש קש"א. האם הדיווחים הבטיחו לך שיש כסף לעשות את זה? בקיץ שעבר היו גם דיווחים, גם על ברנרדו סילבה. אממה- אין כסף.

היא מאוד רלוונטית. אנחנו פשוט לא מסכימים, ואתה רוצה להתעלם מהדבר היחיד שאנחנו בתור אוהדים יכולים להסתמך עליו. סבבה, לא רואה איך אפשר להתקדם מפה.

אז פאייה נמצא מתחתיהם בהיררכיה.

אנחנו יכולים להסכים על זה שאנחנו לא מסכימים (:

לדעתי אתה בונה מגדל על חול ואני לא מבין כל כך מאיפה הביטחון ברכש בהינתן המצב הכלכלי.
וגם את הנכונות לוותר על שחקן צעיר מבטיח בשביל גרושים.

מילא.

ניפגש עוד 3 שנים ונראה אם הויתור על פאייה הוכיח את עצמו.

אתה גורם לזה להישמע כאילו אני רוצה לוותר על פאייה או חושב שהוא לא מוכשר.
גם אם פאייה יצליח זה פשוט לא הנקודה.

אנחנו לא צריכים אותו כרגע ואנחנו כן צריכים כסף. 15 מיליון זה לא מעט בשבילנו כשיש לנו חור של 60-70 מיליון לסגור תוך שבועיים.

מבחינתי זו בדיוק הנקודה, ואני גם לא מסכים כאמור שאנחנו לא צריכים אותו.
15 לא יסגרו לנו את הבור. אם היו מציעים עליו 50 גם אני לא הייתי מתווכח.

למכור שחקן שאני מבין שגם אתה מסכים שהוא עם הרבה פוטנציאל משיקולים קצרי טווח זו החלטה רעה בדיוק כמו לרכוש שחקן זקן בהרבה כסף. זה הבדל בולט בין ההתנהלות של ריאל ובארסה שמהווה את הבסיס לקבוצה המאוד חזקה שהם בנו ולמצב פח שלנו.

כל השחקנים הכי טובים שלנו כרגע (חוץ מפרנקי) הם ילדים שגדלו בבארסה כפוטנציאל גדול או נקנו צעירים בסטאטוס דומה. למכור שחקנים כאלו זה טימטום מוחלט. לפחות לדעתי. הייתי מוכר את כריסטיאנסן (כבלם) לפני שהייתי מוכר את פאייה.

גם אני הייתי מוכר את כריסטנסן. יש הצעה? הוא מוכן ללכת?

יש רצוי ויש מצוי.

אגב הייתי מוכר אותו כ"בלם", או במילים אחרות, אם וכאשר יגיע קש"א. אחרת הוא לא רלוונטי לדיון.

היה בו עניין אבל הוא לא רוצה לעזוב. כך או אחרת, 15 מיליון זה לא סכום שמשנה את המצב שלנו כרגע, וזו טעות גדולה לדעתי לקבל הצעה כזו על פאייה. סעיף שמאפשר לנו לקנות אותו מחדש זה הופך את זה לקצת יותר אטרקטיבי, אבל אני מבין שפורטו לא מסכימים לזה.

איבדנו גם את מוריבה ועוד הרבה צעירים אחרים.
אתה רוצה לא למכור כי הם צעירים ויש פוטנציאל, גם כשבארסה צריכה כסף?
את גרימלדו יכלנו להחזיר בחינם, ומישהו החליט שלא. את קוקוריה מכרנו ב 10 מיליון, והוא לא שווה יותר מזה.

ברור, מסכים.
30 זאת נקודת התחלה של סיטי למו’'מ. לא מחיר סופי. אני מאמין שייסגר בהרבה פחות כי הם חייבים למכור והוא רוצה רק בארסה.
יותר מדאיג אותי הרישום שלו ולא סכום ההעברה.

אני חושב שחידדתי, אני בעד מכירה עם בייבק סביר.
אני נגד מכירה טוטאלית ב 15 מיליון.
בניגוד אלייך, אני לא חושב שצריכים אותו העונה, אבל אולי יצטרכו אותו בשנים הבאות, ולכן חייבים להשאיר אותו בשליטה של בארסה.

פאיה לא היחיד שיימכר, יכול להיות שתהיה גם מכירה גדולה כמו פרנקי או ראפיניה או כריסטנסן או קונדה . ה 15 שלו יכולים להיות חשובים מאוד.

מוריבה לא רצה לחדש חוזה. רצו להשאיר אותו, הוא לא נמכר מרצון. בכללי, אני נגד למכור פוטנציאלים אלא אם כן הסכום הוא מאוד גבוה, במיוחד עכשיו שזו בערך הדרך היחידה שלנו להשיג שחקנים ברמה גבוה כי קשה מאוד לרכוש כאלה.

היה מזל עם גרימאלדו שהוא לא הסכים לחדש בבנפיקה- אך אחד לא מבטיח לך שזה יקרה. אין ספק שלא להחזיר בנקודה ההיא זו הייתה החלטה רעה.
לא חושב שקוקורייה שווה את ה-60 שצ’לסי שילמה, אבל 10 זה ממש להגזים. הוא מגן פותח בנבחרת ספרד.

אני ממש לא בטוח. יש עוד קבוצות בעולם שעבורן 30 זה כלום, וסיטי לא חייבת לנו שום דבר. אם קאנסלו יירכש ואם יגיע קש"א המצב יהיה שונה, אבל זה לא קרה, ואף אחד לא יכול לחזות אם זה יקרה כרגע. זה לא סנאריו דמיוני, נכון לעכשיו אין כסף.

כרגע השמועה היא שפורטו לא מסכימים לבייבאק. אז אתה מסכים שזו טעות למכור אותו? זה מה שעצבן אותי וגרם לי לכתוב את ההודעה הראשונה לגביו שהתחילה את הדיון.

למה לא צריך אותו? אל תגיד לי כי יהיה רכש כי כרגע אין ואין כסף. בסגל הנוכחי במצב הנוכחי לא צריך אותו? אני חושב שכן.

זו גם הנקודה שלי- אם תהיה מכירה גדולה- לא צריך את ה-15 ממנו. אם לא תהיה מכירה גדולה- זה לא יעזור בכל מקרה- לא מספיק.

מוריבה הצלחנו לחמוק מקליע איתו.

זה דמבלה רק יותר גרוע.

לדעתי המכירה היא רעיון טוב - אך ורק עם בייבק.
זה מאפשר לנו לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. נרוויח 15 מליון (בנקודה הזאת כל שקל עוזר, אני מקווה שהם גם אוספים בקבוקי פלסטיק בשביל הפיקדון), פאיה ישתפשף בקבוצה אחרת ויממש או לא יממש את הפוטנציאל שלו, ואם נראה שהוא מתקדם יפה ולנו יש צורך בבלם - נקנה חזרה. בתקווה בעוד שנה-שנתיים כשזה יהיה רלוונטי כבר יהיה לנו את הכסף לזה.
בלי בייבק זה בעיני להסתכן קצת, שינויים בסגל קשה לצפות ו15 זה לא סכום מספיק גבוה כדי לאפשר לנו לקנות שחקן מוכח.

גם אני נגד, אבל אי אפשר להחזיק את כל הפוטנציאלים בכיס כשאין כסף והם רוצים לעזוב.
מוריבה רצה ללכת לשחק בליגה טובה , וגם פאיה רוצה את זה. הבאתי את הדוגמא של מוריבה בתור שחקן עם פוטנציאל, שבינתיים מתברר כפלופ, אבל 15 מיליון עליו היו חשובים.
קוקורייה כשמכרנו אותו לא נספר ו 10 מיליון עליו היה מחיר מצוין.

אבל זה לא העניין מה המחיר של קוקוריה או שחקן אחר.
כל שנה בארסה מוכרת הבטחות, חלקם מתבררים כשחקנים טובים וחלקם לא. אי אפשר להחזיק את כולם.
אני טוען שמחיר של 15M על בלם מבטיח שעוד לא הוכיח את עצמו , עם סעיף בייבק, זאת עיסקה טובה במצבינו.

בלי בייבק לא הייתי מסכים למכור אותו.
יותר מזה, בייבק חייב להיות סביר. למשל פי 2 ממחיר המכירה ולא יותר.

אנחנו רק ביוני. כרגע אין כסף, כי רוצים לסיים את העונה שנגמרת ב 30 ליוני.
כל יורו שנכנס עכשיו משפיע על תקרת השכר בעונה הבאה.

גם אם בארסה לא תצליח לחזור לכלל 1:1 , אפשר לנצל חצי מכל מכירה. זה לא שחור ולבן, חצי מה 15M תוכל לנצל בכל מקרה.
אני לא יודע כמה בדיוק חסר לבארסה כדי לסגור את השנה. יכול להיות שיסגרו גם בלי המכירה של פאיה. במקרה הזה, ימכרו אותו ביולי ויוכלו להשתמש בכסף כולו כדי לקנות שחקנים. אולי זה לא יספיק לממן את קאנסלו כולו, אבל נוסיף את אריק או טורה וזה יספיק.
אל תזלזל ב 15M, אפשר למצוא לזה שימוש מועיל.

מסכים עם רוב מה שכתבת, אבל אני עדיין חושב שבסגל הנוכחי, כל עוד אין הבטחה לרכש, נכון יותר לחכות עם המכירה של פאיה.

מעבר לזה, הסברתי כבר את הבעיה שלי עם הרכב פותח ובו באלדה וגם קאנסלו, גם אם אנחנו מצליחים לרכוש את קאנסלו במחיר סביר.

אני הייתי מוכר את באלדה ופותח עם קאנסלו בשמאל וקונדה בימין (בסנאריו הזה צריך לרכוש קש"א כדי להחזיר את כריסטיאנסן לפול הבלמים ולהצדיק מכירה של פאייה) או רוכש מגן ימני באוריינטציה הגנתית ונמנע מלקנות את קאנסלו- ואז קונדה חוזר לפול הבלמים.

אם היה כסף הייתי מציע למכור את באלדה ולקנות גם את קאנסלו וגם מגן שמאלי באוריינטציה הגנתית. אבל זה לא נראה ריאלי.

צריך הכנסות. רכש יבוא רק אחר-כך.
9 ממכירת ריאד, 15 ממכירת פאייה. טורה, אריק גארסיה, דסט. הסכומים הקטנים האלה מצטברים.

חוץ מזה, לא חסר לנו שחקנים צעירים איכותיים, יש עוד לא מעט בדרך הנוער וכבר עכשיו יש מו’'מ על בלם בלגי בן 16.
אנחנו לא נקום או ניפול על מיקאיל פאייה, אפילו אם בסוף יתברר שהוא בלם מדהים. יש עוד המון שחקנים בשוק.

זה טיעון בעייתי, כי הוא פחות או יותר מצדיק מכירה של כל הצעירים. אחד כל פעם.

אני בדיוק הייתי מודאג כי הבלם כנראה הכי מבטיח בנוער עוזב (נטאלי) אז להעזיב את פאיה דקה אחרי זה במצב בו אין כל כך הרבה צעירים מבטיחים אחרים (שקרבים לגיל קבוצה ראשונה) בעמדה הנ"ל בקבוצה זו החלטה לא נכונה לדעתי. אתה יכול להגיד על כל שחקן צעיר שגם אם הוא יהיה שחקן מעולה אפשר להסתדר בלעדיו, אבל בהינתן המצב הנוכחי שלנו, אני לא מסכים - זה טוב שיש שחקנים בשוק, אבל אין לנו יכולת להחתים אותם.

לא של כל הצעירים. של צעירים שאין להם מקום בסגל.
עדיף לחנוק אותם בספסל שלא יתקדמו מקצועית ויאבדו ערך כלכלי?

יש לך בסגל בלמים שיכולים להחזיק את הקבוצה ל5-10-15 שנים קדימה. בטווח זמן הזה אנחנו נוכל להחתים עשרות של בלמים מכל מיני סוגים.

טוב, על זה כבר הסכמנו לא להסכים. עד שיגיע רכש יש לנו 2 בלמים ועוד (אולי) מרטינז אחד לגיבוי. זה משאיר הרבה מקום לפאיה. גם אז, הייתי כנראה מעדיף להשאיל.

למרות זאת, אם יגיע רכש איכותי ואם יהיה סעיף בייבק במחיר נורמלי - אין לי התנגדות למכור אותו. רכש רק של קאנסלו, אם וכאשר, זה לא תופס מבחינתי - הוכח כבר (לדעתי) שקאנסלו ובאלדה זה לא עובד ביחד. צריך מגן אחד לפחות שיודע לעשות הגנה. אחרת - צריך את קונדה כמגן. בסגל הנוכחי חייבים אותו כי אין אלטרנטיבות.

אתה לא חושב שהעסקה הזאת נעשית במחשבה על מי הולך להיות בסגל בעונה הבאה ובאיזו עמדה?

לא. אני לא סומך אפילו קצת על הסגל המקצועי הנוכחי בראשות דקו ולאפורטה החדש. לדעתי אין להם תוכנית פעולה מסודרת והם בעיקר מאלתרים וזורמים עם הסיטואציה.

צ’אבי חייב להישאר! צ’אבי מפוטר. רגע אחד סוגרים עם קשר דפנסיבי לא רע בחינם, ואז מוותרים עליו. רוצים למכור X, בעצם לא, נמכור Y. רוצים לקנות שחקן Z, אבל בעצם לא נקנה שחקן T.
מקווים שיהיה כסף, אבל אף אחד לא יודע אם יהיה, וכמה. סוגרים עסקה עם נייקי והחבר’ה של קריפטו השבוע! (כבר חודש).