פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

‘‘מובן’’?

סליחה, ברור

למה ״עכשיו ברור למה בארסה לא הולכת עליו״ אבל כן ברור למה עדיף אולמו ב60?

לא כתבתי שעדיף.
בארסה עושה מאמץ גדול כדי להנחית את ניקו/אולמו ב-60, אז אני משער שלהגדיל את המאמץ בעוד 20 מיליון זה לא פשוט(תוספת של 33%). מה גם שהחתמה של אלבארז תתרום יותר במובן העתידי מאשר לעונה הקרובה שבה אנחנו מסתכלים לכיוון של כנף שמאל, מגן שמאל/ימין וקשר אחורי.

כשהסגל שלך בינוני אתה מנסה כמה שאתה יכול להוסיף איכות ולא משנה באיזה עמדה, אתה לא מחפש מה לא מאוזן כדי לקבל הרכב מאוזן ועדיין בינוני.
שחקן שמבקיע שערים הרבה יותר חשוב מקיצוני שמאלי בינוני שמאזן את האגפים.
ריאל לקחה כל תואר אפשרי עם ההרכב הכי לא מאוזן בעולם.

אני קורא פה ולא מבין את הטענות ש’‘צריך מגן שמאלי וקיצוני שמאלי’', צריך איכות !

זה מה שהעיתונים כתבו. שהוא מאוד אוהב את הראיון ואותם פרסונלית.
אני אמרתי שאם זה נכון, זה מוריד את הצורך בקיצוני כי הנחתי שיהיו 4 קשרים, חלוץ וקיצוני אחד בלבד.
הקיצוני הזה יהיה לאמין. בקו מחשבה כזה ניקו לא נכנס להרכב

כותבים בעיתונים הרבה דברים.
ברגע שפרנקי כשיר הוא באנקר בהרכב. סביר להניח גם שפדרי וגאבי יהיו לפניהם ברוטציה, אולי אפילו גונדואן וכריסטנסן.
ברור הוא מתרשם מהם אבל זה לא אומר שהם קנו מקום בהרכב. וגם אז, למה שלא תשחק עם קיצוני שמאלי? זה לא סותר.
בכל מקרה עוד כתבה מבין מאות שכבר פורסמו הקיץ, כולל ''פליק בונה על רומאו".

אני יודע שאתה כנראה הבן אדם שהכי מבין פה בטקטיקה יותר מכולם, אבל עד כמה שאני זוכר הדבר היחיד שלא מאוזן בהרכב של ריאל זה שהם משחקים עם קיצוני שמאלי באגף ימין. זהו.
יש להם מגן שמאלי בתור מגן שמאלי, ומגן ימני בתור מגן ימני, וקשרים בקישור, ובלמים כבלמים. הכי רחוק זה שלקחו קשר אחורי עם יכולות הגנתיות ושמו אותו בלם. וואו.

אם אלברז עובר לאתלטיקו, הם תקועים עוד יותר עם פליקס.
יש לי הרגשה שלפורטה ינסה לנצל את המצב כדי להביא אותו בזול. אנחנו עוד עלולים להיתקע איתו שנים.

לא מדוייק, ריאל שיחקה בלי קיצוני ימני, ובהרבה משחקים גם ויני וגם רודריגו שיחקו בצד שמאל כשגם בלינגהאם מצטרף לשמאל, השחקן היחיד באגף ימין היה קרבחאל.

ואני לא מציע לברצלונה לשחק לא מאוזן, תשחקו מאוזן אבל הדגש כרגע לא צריך להיות עוד איזון או לחזק עמדות לא מספיק חזקות, אתם חייבים איכות, שחקנים יותר איכותיים ממה שיש לכם ולא משנה מה התפקיד, כלומר אם אתה יכול להביא שחקן איכותי תביא אותו מבלי להתייחס למיקום שלו

יש את ימאל שמבשל בחסד, שחקן שעושה המון תנועה בחוד וגונב שערים רבים היה משדרג אתכם מאוד, הרבה יותר מניקו שמאזן את ההרכב בצד שמאל, תשים את ראפיניה, באלדה או פראן בצד שמאל בנתיים ותביא את החלוץ שישדרג אותך, אל תוותר עליו למתחרה הישיר שלך.

אני יוצא מנקודת הנחה שזה ברור מאליו שהרכישות צריכות להיות איכותיות. תמיד. לא נראה לי שזה משהו צריך לדון עליו.
השאלה היא איזה סוג של שחקנים צריך ובאילו עמדות.

אתה מפרש את מה שכתבתי כאילו אני מוכן להתפשר על איכות כדי לקבל יותר עמדות או יותר שלמות טקטית. זה לא מה שכתבתי.
אני כתבתי שעבור בארסה האקסטרה 20 מיליון יכולים להיות מוגזמים מדי בגלל כמה סיבות. כולל העובדה ששחקן כמו אלבארז לא בדיוק משלים חיסרון טקטי בסגל.

בכל אופן אתה גם טועה לחשוב שמדובר בדעה האישית שלי. אני הייתי לוקח את אלבארז לפני אולמו או ניקו, אבל נשאלתי למה אני חושב שבארסה לא עושים את זה.

ברוך הבא אולמו. וופדידו.

עסקת אלבארז לפי רומאנו: 75 מיליון ועוד 20 במשתנים.
סה’'כ 95 מיליון יורו.

בינתיים אצלנו, דקו נמצא בלייפציג כדי להשלים את עסקת דני אולמו.

https://x.com/FabrizioRomano/status/1820802308428435593

אין לי מילים.

EXCL: Dani Olmo to Barça, here we go! Verbal agreement in place after key mission in Leipzig for Barça director Deco.

€55m guaranteed package plus €7m in add-ons, main part difficult to reach.

Olmo agreed on six year deal valid until June 2030 and he wanted Barça move.

55+7 עד 2030

אז… 62 מיליון, כמו המחיר של ניקו.
מסתבר שההייפ היה אמת.

וברצינות, אני לא יוצא מגדרי עם ההחתמה הזו אבל אני גם לא שותף לרגשות השליליים שאני רואה בכל מקום.
אין לי מושג למה העסקה הזו מקבלת כזה ‘‘שם’’ רע.
פציעות בצד, אולמו שחקן מעולה. טכניקה ברמה הכי גבוהה שיש, דריבל על שטח קטן, ראיית משחק, מסירה, בעיטה מחוץ לרחבה. קשר התקפי שיש לו כמעט כל מה שאתה רוצה מקשר התקפי, והוא תורם כל-כך הרבה בצד ההגנתי שהוא יכול גם לשחק באגף או כ-8 ב-433.
הוא גם יודע איך למצוא את השטחים המתים ככה שהוא יכול להצליח גם כ-9 מזויף.

החיסרון הגדול - שוב, כשירות, וזה משהו שאין לי שום ידע בו.

עכשיו, אלא אם כן לאפורטה מתכנן איזו הפתעה שאנחנו לא יודעים עליה, לא יגיע קיצוני שמאלי יוקרתי, ולכן אני מקווה שאנחנו כן נחזיר את קאנסלו לשתף פעולה עם אולמו בצד שמאל.

נ.ב.

עוד דבר חיובי מהרכש הזה: זה מפעיל לחץ על כל השחקנים שלא הבינו את הרמז עד עכשיו.
ראפיניה, פראן, רוקה, פאטי. אולי אפילו גונדואן.
כל החמישה יצטרכו לעשות חושבים איך הם רואים את הדקות משחק שלהם בעונה הקרובה.

לא מבין איפה הבעיה - הוא ופדרי יעשו חודש חודש, ובשאר הזמן פרמין יפרמן את החלל שהם ישאירו.

ובכנות - לא אוהב את ההחתמה הזו, כי היא לא החתמה נדרשת מבחינת העמדות החשובות לחיזוק, וכי הוא לא איזה מגה קראק שכולם רבים עליו שאיכשהו הצלחנו להביא תמורת השוחד המתאים לאיזה סוכן. הוא שחקן טוב, ואפילו טוב מאוד, אבל לא רואה את הצורך בו. בטח ובטח במחיר הזה.

אבל, מעכשיו והלאה, אני מאחל לו ולמועדון ולקבוצה המון בהצלחה, ואני לחלוטין בעדו.

עכשיו רק צריך למצוא לו כינוי. ובתקווה שזה לא יהיה “כוסאולמו”.

אולמו אחלה שחקן, והייתי שמח ממש שהוא מגיע - אם זה היה על חשבון ראפיניה ופראן, ואם זה היה אחרי שכבר החתמנו קיצוני שמאלי, חלוץ, את קאנסלו או מגן שמאלי.

בהינתן וכל זה לא קרה, הרכש הזה נראה לי בזבזני ומיותר. אנחנו שמים גלגלי זהב על אוטו בלי מנוע.

תלוי איך מנתחים את זה.
בעיני הוא מוסיף המון.
אין לנו אף שחקן שיכול לשחק בצורה אמינה בצד שמאל.
שנתיים אנחנו מתחרבשים סביב עצמנו עם העמדה הזו. גאבי, פראן, ראפיניה, פאטי.
הוא הראשון שאפשר להגיד שיש לו את כל התכונות שצריך ויכול להצליח שם בכל קונטקסט.

אבל אתה מבין שהדרישות שלך לא ריאליות?
לא יגיע עוד חלוץ בכיר כשיש לך את לבנדובסקי.
לא יגיע קאנסלו ועוד מגן.
וסביר להניח שאולמו הגיע כי לא יגיע קיצוני שמאלי.

ברור שזה לא ריאלי שכולם יגיעו.
אבל כל חלק מהרשימה מתועדף על אולמו מבחינתי.

נראה לי שצריך להתחיל לדבר על איך מחזירים את ברתומיאו לנשיאות…

ספורט כותבים:

Federico Chiesa has been offered to Barça but the priority now is Nico Williams. If Nico does not sign, Barça will look for another winger and Chiesa could be an option. Juve are asking for not more than €20m.

וואלה לקחתי

היכון היכון ל-10 שנים עכשיו של “ברצלונה מעוניינת בניקו וויליאמס”, שלא יסתיימו למרות חידושי חוזה/חתימות במועדונים אחרים. ג’יזס. אפשר לחשוב שהוא תיאגו סילבה.