פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

הפתעה גדולה - בארסה רשמה את אריק גרסיה, לנגלה ופאטי לליגה. מופיעים באתר הרשמי.
זה לא אומר שחלקם לא יעזבו, אבל מעניין מה חושבים על זה איניגו מרטינז וויטור רוקה.

נשמע לי מוזר העניין, כבר רשמו אותם בעבר.
לדעתי מבלבלים בין לרשום שחקן לבין לתת לו מספר.

הם לא היו רשומים שלשום באתר של הליגה . רשמו אותם רק אתמול.
יכול להיות שרשמו דווקא אותם בגלל שהם חזרו מהשאלות. קראתי שזה צעד פורמלי, שאם מוכרים אותם, הכסף יכול לשמש לרישום שחקנים אחרים. לא הבנתי בדיוק מדוע צריך את זה, אבל יכול להיות שהרישום לא מעיד על ההעדפה שלהם על פני אלו שלא נרשמו עדיין.

זה חייב להיות עניין פורמלי כי ברגע שאתה רושם שחקן(בצורה מסודרת) אתה לא באמת רושם אותו שוב, לפחות לא ברמת הפייר פליי. זה לא הגיוני.
יכול להיות קשור לעובדה שהליגה נפתחת ושחקניפ חייבים לקבל מספר או משהו.

בכל אופן, שוב מדווחים על הצעה עבור ויטור רוקה. הפעם מאברטון, שוב מדובר בהצעה שלא מרשימה את בארסה יותר מדי.
מאמין שהוא יסיים בהשאלה בתוך ספרד.

מיקאל פאייה לא התאמן היום בגלל ‘‘וירוס’’, בבארסה מתכוננים למכירה שלו השבוע.

שאלה קצת פרובינציאלית: למה בעצם מנור סולומון בכלל לא מוזכר בהקשר שלכם?

לרגע זה נשמע מצחיק אבל כשחושבים על זה יש בהעברה כזו המון היגיון.

יש לנו מספיק פצועים גם ככה, והעונה עוד לא התחילה.

הוא פצוע, יש לו רזומה חלש ביחס לשחקן שמועמד לברצלונה, הוא לא דובר ספרדית או מנוסה בליגה, לא צעיר מדי, יש לו אזרחות שיכולה לייצר סוגיות פוליטיות סביב הקבוצה.

מניח שאם לא היה ישראלי זה לחלוטין לא היה לך בתודעה כמשהו אפשרי או נדרש, ולכן זה נטו פרובינציאלי :wink:

ברור שזה פרובנציאלי, לא טוען לרגע שלא.

זה לכשעצמו לא סותר שהוא יגיע בחינם ושיש סיכוי בינוני שהוא הופך לפאקינג שחקן הרכב אצלכם (זה אמנם אומר הרבה על מצב הסגל, אבל זה לא משנה).

וגם אם לא יהפוך לשחקן הרכב (בכל זאת ראפיניה עדיין טוב יותר) - לתרום הוא כנראה יתרום לא מעט, בעמדה נחוצה, והוא באמת יגיע במחיר של נזיד עדשים.

גם אם הוא לא היה פציע ולא היה ישראלי ברצלונה לא היו מביאים אותו, הוא פשוט לא שם גדול. בראיין סרגוסה למשל הושאל לאוססונה תמורת 200 אלף יורו. היה יכול לסגור לברצלונה פינה בזול לעונה הקרובה. לאפורטה ודקו מעוניינים בשמות הגדולים ולא במציאות.

הכתב הוא תומאס אנדראו, אני לא יודע אם הוא אמין או לא.
בכתבות קודמות בספורט, הוא כתב שתיאגו יישאר עד ספטמבר, שדקו הודיע למנדש למצוא קבוצה לפאטי, ומיחזר שמועות.

לזכותו יאמר, שהוא מזכיר לקוראים שגונדוגן תמיד אמר שהוא ימשיך ולא רצה לשמוע שום הצעה. השינוי חל עכשיו, כשפליק החליט שגונדוגן יהיה שחקן משני העונה. הוא לא בסגל בטענה שקיבל מכה בראש מול מונאקו, אבל הוא התאמן כרגיל עד המשחק.
כך לביא הכתבה. לא יודע אם זה נכון, אבל יש בזה היגיון כלשהו אחרי ההגעה של אולמו ופריצה של פרמין.

בבארסה בוודאי היו שמחים לראות את גונדואן הולך.
מהצד של פליק אני משער שהוא רואה את גונדואן כשחקן מאוד משני בתוך התכניות שלו.
אם גונדואן יבקש ללכת זה יסגר מהר. הוא כבר קיבל הצעות מטורקיה.

אגב, כמו במקרים של רוקה ופאייה, גם גונדואן פתאום נפצע.

לגונדוהן היה כמה פעמים שהוא התבטא בפומבי והביע את חוסר שביעות הרצון שלו. אחרי הקלאסיקו הראשון בעונה שעברה הוא אמר שבחדר ההלבשה קיבלו את ההפסד בקלילות והוא לא אהב את זה, אחרי ההרחקה של אראוחו מול פסז הוא האשים אותו בהפסד, ואחרי הקלאסיקו ידידות שהתקיים ממש עכשיו הוא אמר לארדה גולר שהשחקנים של ברצלונה משחקים בלי מוח כשהמצלמה מטר וחצי מהם.

הוא משחק בעמדה שלברצלונה יש אינפלציה של שחקנים. ראפיניה, פרמין, פדרי, אולמו, פאו ויקטור, כולם שחקנים קדמיים. לכל אלה יש יותר עתיד מגונדוהן והם לא עושים פוזות. אם הוא מוכן לעזוב מיוזמתו אז לא רק שהוא יוריד מהעומס על העמדה ויפסקו ההתבטאויות האלו שמזיקות לקבוצה, אלא גם יתפנה הרבה מקום בתקציב. לדעתי יש לו הרבה מה לתרום מקצועית אבל לטובת הפרויקט חייב שהוא יעזוב.

לפחות לגבי הקלאסיק אני לא חושב שזו התבטאות כזו גרועה, אכפת לו, הוא שחקן ווינר שרוצה לנצח ואני לא מתומכיו הגדולים ואף פעם לא הייתי. טוב שיש מישהו כזה בחדר ההלבשה. לא הציג יכולת מדהימה אשתקד אבל כן נכנס לקבוצה שקצת מחפשת זהות וגם ב-70% היה שווה מספרים נהדרים. לגבי המשפט שאמר לארדה גולר זה לא נכון. דני אולמו שחקן צעיר שנפצע המון, אבל נזרום. פדרי פצוע שלא עומד בציפיות. לא הייתי מוותר עליו כל כך מהר לדעתי. צריך את השחקן המנוסה הזה שכל הלחץ והפוקוס עליו.

אגב בנושא אחר, אני בטח לא אגיד מקצועית אם סרג’י רוברטו היה יכול לתרום כשחקן שולי בסגל, אולי כשחקן וותיק ומנהיג. מה שכן “התרגלתי אליו” כשחקן ברצלונה וקשה לי עם פרידות, מעבר לרגעים האייקונים שחתום עבורכם (עד היום לא מבין איך היינו ‘נחמדים מדי’ ולא מרסלו ולא מתיאה קובאצ’יץ’ אף אחד לא הפיל אותו בקלאסיקו מסי ה-3:2). בחור טוב ומקצוען בסה"כ וברוב שנותיו גם שחקן לא רע.

דיווח של סרג’י סולה שאלקס ואללה בדרך החוצה.
פליק העדיף את ג’רארד מרטין אתמול כשבאלדה נפצע, אבל זה לא רק זה.
מסתבר שיש לו סעיף שחרור של 3 מיליון בלבד. בארסה יכלה עד ה 1 לאוגוסט לחדש לו חוזה עם שכר של מיליון יורו וסעיף השחרור של 80 מיליון, אבל בחרה לא לעשות זאת. כלומר, הוא לא שווה שכר של 1M ועדיף לאבד אותו כמעט חינם.
הוא גם לא נרשם עם מספר של הקבוצה הראשונה למרות שהצפי היה שכן.

שרפו 30 מיליון + משכורת, שלא היו לנו מלכתחילה, רק כדי לקבל שנה אחרי 20 מיליון. וזה בלי לדבר על השחקן והבנאדם עצמו.

סה"כ מועדון תקין.

ביזיון של ניהול, שבמקרה הטוב נובע רק מטמטום מוחלט ואי הבנה בסיסית של דברים.

הברזילאים לא הכניסו גם סעיף של אחוזים מהמכירה הבאה?

אני מניח שנגלה את זה מתישהו - בזמן הרכישה, או כמה שנים אחרי, כשיתחילו לחקור כל מיני העלמות מס/הונאות/עמלות מוזרות שקרו בעקבותיה ובאמצעותה.

image

כשמנסחים את זה ככה, זה נראה פחות רע.

לדעתי לא, דיברו על סכום גדול מאוד במשתנים שחלקם היה קל לקבל על הנייר.

קנינו שחקן צעיר מאוד שכיכב בברזיל. אי אפשר להאשים רק את הסקאוטים, זה לא בן 16 שמשחק בליגה השלישית, הוא היה כוכב שם. לא יודע מה קרה בדיוק.
אם נחזיר כמעט את כל ההשקעה בו, אהיה מרוצה.
דיברו בזמנו על שכר של 3 מיליון לעונה, גם ספורטינג יכולה לשלם שכר כזה.

למה? בגלל המילים in excess?
זה די אומר את אותו הדבר - בסביבות ה-30 מיליון (יאללה, נגיד קצת יותר, לפי הניסוח בציוץ), אבל כולל המשתנים. בזמן שקנינו אותו ב-30 + 30 במשתנים.

דווקא לא ברור בציוץ כמה המשתנים - זה יכול להיות 10 פיקס + 25 במשתנים, לדוגמה, ואז זה פחות טוב.

אלא אם הבנתי לא נכון את הניסוח בציוץ.