פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

לא התכוונתי שהיה צריך להחתים את קייזה. אבל הסיבה שהוא, ניקו ואפילו קאנסלו לא אצלנו השנה (שלא לדבר על אפשרויות אחרות לעמדות אחרות), למרות שלפי הדיווחים הם כן הביעו רצון להצטרף ולחכות למשהו קונקרטי מצידנו, היא מחסור בכסף/פיירפליי/איך שלא תקראו לזה. מחסור שאיכשהו כן נפתר במקרה של אולמו.

לדעתי אם ניקו היה אומר ‘כן’ היו מתגמשים מול נייקי כדי לגרום לזה לקרות.
כל שאר השחקנים לא מספיק חשובים אז דוחים אותם ומנסים לקושש עוד טיפה כסף, או לייצר עליהם עוד טיפה לחץ כדי שיסכימו לשכר נמוך יותר.

https://x.com/ReshadFCB/status/1828790795522253024

JUST IN: Pending further confirmation, Barcelona has presented a €20M offer for Jonathan Tah, who will be very excited to play under Hansi Flick.

אם זה נכון, וקשה לי להאמין כי כרגע אין מספיק פיירפליי למלא קולה במכונת משקאות אלא אם מישהו ישבור ללבה את הרגל, זה יהיה אולי הדבר הכי מפגר שהמועדון עשה בקיץ, ואלוהים יודע שלא חסר כאלו.

היה לנו אחלה בלם צעיר, שמכרנו תמורת 10, רק כדי לקנות בלם מבוגר יחסית (28) ב-20? יש לנו את אראוחו וכריסטיאנסן שהם אחלה וסביב הגיל של טה. הגיוני אם כבר להכניס לסגל את קובראסי ופיי הצעירים לרוטאציות עם מחשבה על זה שהם יהיו בלמי העתיד.

וכל זה, כשיש מספר עמדות אחרות שצריך בהן חיזוק דחוף.

מה הרעיון פה בדיוק?

שמכרו את פאייה לא ידעו שכריסטנסן הולך להחמיץ חצי עונה. הוא עזב לא מעט בגלל שהוא גם רצה לעזוב.
אולי הוא היה משתכנע להישאר אם היה יודע שיש רק שלושה בלמים לפניו בסגל.

אז הגיוני להוציא 20 מיליון בכסף שבקושי יש לנו עבור חצי עונה?

עם רמת הפריכות של אראוחו וכריסטנסן, ובעונות האחרונות גם איניגו - זה יותר מחצי עונה.

שאלה שכוללת בתוכה המון משתנים אבל בשורה התחתונה יש לנו כרגע רק שני בלמים במשרה מלאה, אז אתה חייב עוד בלם. במידה וכריסטנסן ואראוחו חוזרים, אז אתה עם אקסטרה בלם ואיניגו גם ככה מסיים את החוזה בקיץ. בנוסף, אנחנו לא יודעים מה קורה עם אראוחו חוזית ומה המצב הכשירותי של כריסטנסן להמשך הקריירה.

אז למה למכור את פיי?

כמו שאריאל אמר - פיי נמכר לפני שכריסטנסן נפצע, או לפחות לפני שהתברר שהוא נפצע לתקופה ממש ארוכה. וגם לפני שאריק נפצע, והשאיר את כמות הבלמים הכשירים שלך על 2 (3 אם סופרים את קונדה, אבל כדי שנספור אותו - פליק צריך לספור את פורט). זה או להמשיך עם קובארסי ואיניגו, ולקוות לטוב, או לנסות לפתור את הבעיה (*).

דבר שני - עושה רושם שלא צ’אבי ולא פליק התרשמו מפיי יותר מדי.

(*) - זה בהנחה שבכלל יש רצון ללכת על טה. ויכולת. שני הדברים מאוד מוטלים בספק, בלשון המעטה.

שכחתי שוב את השם זה חסר תקנה. אבל תבין בברצלונה אין שום תוכנית לעוד שבוע מהיום. אז אל תצפה ולא תתאכזב

אוקיי -

@titi_camara דעתך הכנה?

לא השתכנעתי. סוף החוזה של מרטינז ועניין החוזה של אראוחו ובעיות כשירות חוזרות של כריסטיאנסן זה משהו שידענו בתחילת העונה.

אם ידענו את זה, והשיקולים תקפים- היו צריכים להשאיר את פיי. אם הם לא- עדיין אין הצדקה להוציא עכשיו 20 מיליון על בלם. הדבר היחיד שהשתנה זה הפציעה של אריק, ואפילו כריסטיאנסן נפצע לדעתי עוד לפני שסגרו סופית את המכירה של פיי. לסיכום, זה מפגר.

לא מכחיש, רק מציין שההתנהלות המאולתרת הזו משבוע לשבוע מחרידה ומעצבנת אותי.

מה יותר הגיוני- לפתור את הבעיה על ידי לבזבז 20 מיליון שאין לך על שחקן שלא תצטרך עוד חצי שנה, או לשמור את ה-20 מיליון כדי לחזק אחת מאלף העמדות בהן המצב יותר חמור?

במיוחד כשכבר שהיה דיי ברור שזו בעיה, ואגב אני ניהלתי ויכוחים על העניין הזה כבר בתחילת הקיץ, החליטו בכל זאת למכור את פיי.

שלא תבין לא נכון - אני לא מנסה להצדיק את חוסר התכנון, החשיבה קדימה, הבנת המציאות הקיימת (הנטייה לפציעות של אראוחו וכריסטנסן, למשל), ויכולת הסקאוטינג והמו"מ של ההנהלה והצוות ה"מקצועי". אפילו לא קרוב. ברור לי שבמקרה הטוב מישהו שם מסובב את הגלגל, ולפי מה שיוצא הוא מקבל את ההחלטה באותו היום.

אני מנסה להסביר למה עכשיו (אולי) הולכים על טה. בעצם מאותה סיבה ש(אולי) הולכים על בייצ’טיץ’ - שילוב של פאניקה בעקבות הפציעות האחרונות, והבנה מאוד מאוד מאוחרת שה"יהיה בסדר" שהבטיחו לנו לא רק הלך לפח, אלא שגם שרפו את הפח. ואז גם השתינו עליו. יש הבדל בין לצאת לעונה “רק” עם אראוחו פצוע לכמה חודשים, לבין לצאת לעונה עם אראוחו, כריסטנסן ואריק מושבתים.

בשורה התחתונה - אלא אם פליק בא וחותם על סרג’י דומינגז או אנדרס קואנקה (*), אתה חייב חיזוק בעמדת הבלם ואתה חייב אותו עכשיו.

יכול להיות שכל אחד מבין השמות שצצו היום הוא אחלה פתרון, או אפילו שניהם, ויכול להיות שפיי בכל מקרה היה צריך ללכת. זה לא מה שמפריע לי. לי מפריע שזה קורה רק עכשיו, למרות שכל סימני האזהרה דלקו. וראו אותם מהחלל.

(*) - כמובן, גם זה בהנחה שבכלל אפשר לסמוך עליהם מבחינת חוקי הליגה שנוגעים לכמות השחקנים מקבוצת המילואים/נוער שאפשר לשתף בכל רגע נתון.

רגע בוא נפריד: יש את השאלה האם צריך בלם עכשיו, ויש שאלה האם אנחנו צריכים בלם בהתחשב בכמות הבלמים שיש כבר.

התשובה לשאלה הראשונה היא בודאות כן, הסיבה שזה לא פאייה זה בגלל שמאז שהוא עזב נפצעו כריסטנסן וברנאל.

כל הדברים האחרים שכתבתי הם בהקשר לשאלה השנייה.
אפשר לספוג את העובדה שמדובר בבלם ‘‘מיותר’’ בחצי העונה השנייה בהתחשב בכך שהחל מהעונה הבאה הוא כבר יפסיק להיות ‘‘מיותר’’. משלל סיבות.

לא שיחק הרבה וכבר אחד השחקנים שאני הכי אוהב בליברפול, קלופ העלה אותו להרכב לפני שנתיים בגיל מאוד צעיר ולקח לפאביניו את המקום, טכני מאוד ומניע כדור מצויין, חושב ומשחק לעומק, לא מפחד מהכדור גם בצפיפות, למרות מימדיו הלא מרשימים הוא היה קשוח ולא מפחד או מפסיד לגדולים ממנו.
היו ממנו צפיות גדולות אבל בתחילת עונה שעברה פציעה מאוד קשה השביתה אותו לעונה שלמה, העונה סלוט בונה על חראפנברך בקישור האחורי ויש את אנדו כגיבוי, אז מעדיפים להשאיל את ביצ’טיץ’ כדי שיחזור לעצמו וגם ישתפשף.

מוזר לי שזאת ברצלונה שרוצה להשאיל אותו, חשבתי שיעביר עונה בקבוצה דרג ב’ כדי שיקבל הרבה דקות, כי גם ככה ליברפול לא מתכננת למכור אותו, אבל אני אשמח בשביל הילד אם יעביר עונה בקבוצה ברמה של ברצלונה תחת פליק.

בקיצור, אני מאוד מאוד אוהב את השחקן הזה, לדעתי כישרון על שפציעה קשה עצרה אותו, מאוד מקווה שיחזור לעצמו, אם יהיה טוב הוא יהיה נכס עבור כל קבוצה.

הרמוסו עדיין שחקן חופשי לא? אם דחוף פלסטר, עכשיו, תביא פלסטר. אל תחתים שחקן בכסף שאין לך, ושלא ממש תצטרך עוד חצי שנה. אם כבר, הייתי מביא שחקן צעיר שאולי יהיה רלוונטי לאחרי זמנם של אראוחו וכריסטיאנסן. שמעתי על שניים כאלו, אחד קראו לו פיי, השני נטלי.

1000087485