פנטזיות, העברות וחוזים: מה מחכה לנו בחלון ההעברות של קיץ 2024?

אתה מתכוון - מעבר להחלפת המאמן?
אולי עוד קצת תשומת לב לקישור?
עבודה מול הכשרונות המגיעים מהלה-מאסיה?

לא יודע באמת… :thinking:

אבל כן, שום דבר שטוב לברצלונה לא יהיה נוצץ כמו ניימאר.
אז אם אנחנו חושבים שמה שנוצץ הוא גם טוב, אז לא. אין משהו טוב יותר.

אין צורך בציניות.

אתה חושב ששלושת הפרמטרים שציינת יביאו אותה תועלת כמו הבאת ניימאר? אתה חושב שקישור ושיטת משחק “ברסאית”, תביא בהכרח יותר תועלת מניימאר? אני אחדד את דבריי, אני לא טוען שהשינוי שאתה מבקש לראות לא יטיב עם בארסה, אלא אני שואל בפשטות האם הבאת ניימאר לא תיהיה בעלת השפעה גדולה יותר? כמובן שההקשר של הדברים הוא שנותיו האחרונות של מסי והרצון למצות אותן.

120 מליון על דמבלה;
140 מליון על קוטיניו;
120 מליון על גריזמן;
170 מליון על ניימאר;

ואנחנו מדברים על קבוצה שכבר היו לה את מסי וסוארז.

0 מחשבה
0 תכנון

קטסטרופה כלכלית, ניהולית ומקצועית אחת גדולה.

הציניות לא כלפייך…

נשבר לי הזין מלהיות messi fc אני רוצה לחזור להיות barca fc. אם אדון מסי לא מוכן לזה, הוא יכול לעזוב. (שהיה ברור, אין קשר בין ניימאר לבין השגיות, ברצלונה יכולה וצריכה להיות השגית. גם בלי החוצפן שרק לפני שנה וחצי תבע אותה וניסה לסלק אותה מליגת האלופות)

אתה רוצה תשובה פשוטה? כן.

עניתי על זה למעלה. השיטה הברסאית תרמה לצמיחה של מסי. אם הגישה של גלאקטיקוס היתה שולטת בנו בתקופה שמסי הגיע בתור ילד. מי יודע איפה הוא היה משחק היום.

מצטער על הציניות…

לא, אני לא חושב ששלושת הפרמטרים שציינתי יביאו אותה תועלת כמו ניימאר, אני חושב שהם יביאו יותר תועלת.

ניימאר בשנה האחרונה שלו אצלנו לא הצליח להעלות אותנו שלב מול יובה (הפסד 3:0 בחוץ ותיקו מאופס בבית).
זה בעונה שבה לא הצנון מנהל את המשחק, אלא מאמן כאריזמטי שאין לו קשר לשיטה הברסאית כמאמן, והרג את הקישור.

מאז לוצ׳ו, ושיטת ה״לא צריך קישור״ שלו, אנחנו טובים רק מול הליגה הספרדית הדועכת. בנוגע לליגת האלופות, לא כבשנו שערי חוץ ברמה ובכמות מספקת כבר כמה שנים.
ניימאר לא ישנה את זה.
הוא לא שינה את זה גם בתבוסה 0:4 שקדמה לרמונטדה שהוא כל כך מתגעגע אליה.

מצטער לפוצץ את הבועה לכל אוהדי ניימאר ולכל האוהדים שחושבים שלהביא אותו ישדרג את בארסה.
לא תמיד more of the same פותר בעיות. למעשה, זו שיטה שעובדת רק בחלק מהמקרים.

סיטי של פפ לא מחזיקה שחקנים טובים יותר מאשר אלו בסגל של ברצלונה.
יש בכלל שאלה מי משניהן משחקת טוב יותר?
אתה באמת חושב שעם ניימאר ב״אין שיטה״ של הצנון דברים יראו טוב יותר ונשחק יותר טוב מסיטי?

אני לא.

אם היה עולה 1 מיליון, היית מביא אותו? אני שואל ברצינות, כי אצלי הבעיה עם המחיר, לא עם עצם הגעתו.

אתה שואל אותי? אני גם בחינם לא מוכן שיחזור.

אני לא חושב שההשוואה בין תרומת ניימאר לעומת פרמטרים (שזה בעצם מאמן אחר) היא רלוונטית.
ןהסיבה היא שרכש של שחקן לא מיועד ל±3 שנים כמו מאמן, אלא לתקופה.

אני לא מאמין שהצנון ימשיך מעבר לעונה הנוכחית (אם לא יזכה בצ’מפיונז כמובן), כך שניימאר יהיה רכש בעיקר למאמן הבא ובעיקר הפנים של ברצלונה בעידן אחרי מסי.

אז לא. גם במיליון יורו לא הייתי רוצה אותו כפנים של ברצלונה.
יש פה בעיה של מקצוענות. אצל ניי המקצוענות היא לא דבר מקודש. ניתן לכופף אותה כשיש יומולדת לאחות, או מסיבה אצל חברים, או שאבא רוצה לגזור קופון על מעבר לקבוצה חדשה.

אנחנו הרי לא חושבים שהעזיבה של ניי לפאריז הייתה בגלל שהוא רעב ללחם והלך לקבוצה שתתן לו לחיות בכבוד.

היה לו את כל מה שהוא כל כך רוצה לחזור אליו עוד כשעזב. ובכל זאת עזב. אז מה שונה הפעם? למה שבעוד שנה הוא לא יעשה עוד תרגיל מלוכלך? כי עכשיו זו פאריז שסובלת, אז בוא נעצום עיניים ונגיד שלנו זה לא יקרה פעם שנייה?

וחוץ מזה, אנחנו מדברים על שחקן שברמה החברתית עבר קווים אדומים יותר מפעם אחת מאז שהתחיל את תכנון העזיבה שלו מבארסה.
ותסלח לי, אבל זה לא סוארז נושך את קייליני ברבע גמר מונדיאל (אם אני זוכר נכון), תוך התגרות, כשאח״כ אותו קייליני מודה שהוא עושה קצת הצגה, ושאחותו נושכת יותר חזק.
אנחנו מדברים על מכות עם אוהדים ועם חברים לקבוצה (סמדו, אם שכחת). אנחנו מדברים על פילוג בחדר הלבשה ומריבות על ״מי יבעט את הפנדלים״.
תשמע, זה חתיכת מקרה ראש שאנחנו לא צריכים פה. לא בחינם (התנהגותית) ולא במחירים המפוצצים שרוצים לשים עליו (מקצועית וכלכלית).

לא, שאלתי את יוסי, דעתך הייתה ברורה לי . הוא ענה למישהו אחר, אבל דעתו כדעתך.
אני כנראה במיעוט פה. אני כן הייתי מקבל אותו תמורת המחיר הנכון, כי אני חושב שהפופולריות שלו בחדר ההלבשה וחברות עם מסי מראה שהוא לא שנוא בברצלונה.
התביעות ודרישות למשכורת זה חלק מהביזנס. אולי בישראל זה נתפס כמו בגידה, וגם בעולם המערבי כולו, אבל מחוצה לו זה חלק מהביזנס.

מעבר לעניין הביזניס, יש פה גם התנהלות מקצועית שאתה לא מתייחס אליה בהודעות שלך.
כלומר, אנחנו מסכימים שהמחיר לא מוצדק. גם אני אומר שניימאר שחקן ששווה 100 מיליון, ולהביא אותו במחיר הזה זה ״מוצדק״. אבל אני לא רוצה אותו גם במחיר כזה בגלל הבעיות שהוא מביא איתו (ועוד לא הזכרנו את הפציעות).

איך אתה פותר את הבעיות המקצועניות?
את מי אתה מושיב על הספסל בשביל לתת לו לשחק?
מה אתה עושה כשהוא נפצע בשלבים המאוחרים של ליגת האלופות (קורה לו הרבה בקריירה שהוא נפצע בשלבים מאוחרים של טורנירים)?

מה אתה עושה עם הפרוייקט הספורטיבי במקרה שהוא עוזב שוב בעוד שנה שנתיים?
הרי מסי רוצה אותו וסוארז גם, אבל שניהם פה לעוד שנתיים במקסימום. מה אח״כ? אם הם עוזבים את הקבוצה, הוא נשאר או הולך? אתה יודע? מישהו יודע?
הדבר האחד שאנחנו יודעים יחסית בוודאות גדולה זה איפה הוא יחגוג את היומולדת של אחותו. זה דבר שכבר למדנו לחזות :crazy_face:

אז מבין את הצורך והרצון לראות עוד שחקן גדול על המגרש,
ומודה שאני לא אזיל דמעה אם הוא יבוא, בכל מחיר שזה יהיה, אני פשוט אנסה ליהנות ממה שיש.
אבל צריך להתייחס להרבה בעיות בהקשר הזה. לא מרגיש שיש עליהן מספיק דגש.

אגב, חלק מהדיבור היה שניי יוריד מהדרישות שלו.
כרגע מדברים על השאלה שבה בארסה משלמת את כל המשכורת שלו - 35 מיליון לעונה.
איפה פה בדיוק הוא מוריד מהדרישות שלו?
איך זה מייצג את מה שנראה ממנו בעתיד לאחר שנרכוש אותו?

הוא לא פחות מקצועני מהמלך הקודם שלנו, רונאלדיניו. פעם בשנה הוא בורח לחגוג יום הולדת לאחותו, לרונאלדיניו היו 3-4 משחקים בשנה של “פינוקיטיס”.
בעיטה לאוהד - זה מקרה חד פעמי.
מריבות על פנדלים - לא עם מסי.
שכחתי משהו?
כל עוד הוא מתאמן ברצינות ומשקיע במשחקים, אני בסדר עם זה. אני יודע שלמסי מאוד חשוב להצליח כקבוצה, ואם מסי דוחף לחזרתו, כנראה שזה בסדר.

לא יודע. חשבתי שדמבלה יכלל בעיסקה, ויהיו לנו 4 קראקים על 3 עמדות. מסי ישחק תמיד, ו 3 אחרים ישחקו ב 66% מהמשחקים. וזה בלי פציעות.
עם 5 קראקים, אני לא יודע איך וולוורדה ינהל את זה. כנראה ידאג שמישהו יהיה פצוע בכל זמן נתון :slight_smile:

אני מאמין שזה חוסר מזל ועומס יתר. עומס יתר לא אמור לקרות השנה עם כל הקראקים האלה +ראפיניה+פרז.

אני גם לא מבין את זה. הוא צריך לקבל כמו גריזמן או סוארז, לא להיות מעליהם.

אני רוצה להיות אופטימי, אפילו קצת בכוח. :slight_smile:

אני חושב שאומר בעדינות שאני ממש ממש לא מהמעריצים הגדולים של ניימאר ולא נלהב לראות אותו שוב בקבוצה.

עם זאת, סוארז בן 32, מסי בן 31, דמבלה מאוד צעיר (בעיקר מנטלית) ואני מתחיל לחשוב שבלי מאמן נורמלי שיעזור לו לגדול, להתפתח ובעיקר, להתבגר, כמו שפפ נגיד עשה עם סטרלינג, שהפך משחקן טיפש עם הרבה פוטנציאל לשחקן על, דמבלה לא יממש גם 70 אחוז מהפוטנציאל שלו. וזה כמובן בנוסף לזה שהוא מאוד מאוד פציע. תוסיפו לזה את העובדה שלמרות החירטוטים של ההנהלה, אני מאוד פסימי לגבי היכולת של גריזמן לשחק באגפים + המכירה הנמהרת של מאלקום וההשאלה המפגרת של קוטיניו, ואני חושב שיש לנו צורך בעוד שחקן לרוטאציה ההתקפית, ועם כל האיבה הרבה שלי כלפי ניימאר, הוא שחקן על.

אני חושב שכבר כתבתי שמעסקה של קוטיניו+ראקי+ 60-70 מיליון גם הייתי כנראה מרוצה, מ-170 אני לא ממש מרוצה, אבל מבחינה ספורטיבית צרה בלבד, עם כמה שאני סולד מניימאר, אני חושב שההגעה שלו טובה לקבוצה. אם כי, זה כמובן תלוי במקצועיות שהוא יפגין. רונאלדיניו למשל היה שחקן על שהפסיק להיות רלוונטי בשלב מסוים בגלל חוסר מקצועיות.

אתם מדברים כאילו השיטת משחק תהרס בגלל ניימאר.
אין לכם שיטה לפניו ולא תהיה לכם איתו, אבל לםחות הכשרון שלכם יעלה פלאים מהסיבה הפשוטה - ניימאר>דמבלה.
מבחינת עניין הפציעות גם דמבלה פציע כך שלא יקרה לכם נזק.
הקישור שלכם כבר מוכן עם מספר שחקנים “ברסאים” לאחר הגעתם של ארתור ודה יונג, וההגנה שלכם די סגורה לשנים הקרובות עם השוער הטוב בעולם, כשאןמטיטי ולנגלה לפניו (כשפיקה לא גמר את הסוס עדיין)
כלומר הבעיה שלכם זה המאמן, והעניין הזה לא יפגע מהגעת ניימאר, אולי להפך, יבינו בהנהלה שיש סגל כל כך נוצץ ואם אין הצלחות זה כבר מאמן.

בסופו של דבר, הרכש שתזדקקו לו בשנים הבאות מסתכם במחליפים איכותיים (סכומים לא גבוהים אם ככה), לכן המחסור בכסף שתקלעו אליו לא יפגע בכם כל כך.

סטרלינג אף פעם לא היה שחקן טיפש ! הוא תמיד היה שחקן מאוד חכם, מגיל צעיר הוא הציג משחק מאוד בוגר והיה מאוד מאוד ממושמע טקטית, הבעיה שלו תמיד הייתה הסיומת, בסיטי הסיומת לא השתפרה הרבה, אבל פפ משתמש בו בצורה מאוד חכמה והוא מגיע לאינספור מצבים וגם אם ניצול המצבים שלו עדיין לא משהו הוא מבקיע המון.
אבל סטרלינג תמיד היה סוג השחקן שפפ אוהב, מאוד חכם, ממושמע, ועושה את המוטל עליו מבחינה טקטית על הצד הטוב ביותר והכי חשוב שחקן שמוכן תמיד ללמוד ולהתקדם.
היתרון הגדול של סטרלינג מההתחלה היה שהוא שחקן שתמיד המאמן יתן לו לשחק 90 דקות, כי כשהקבוצה מובילה ורוצים לשמור על התוצאה הוא ישאר על המגרש כי הוא שחקן התקפה שיעזור תמיד להגנה, כלומר לוקאס ואסקז עם הרבה יותר כישרון.

תשמע, כדי לבדוק את עצמי התייעצתי עם חבר אוהד ליברפול אדוק שאמר פחות או יותר את מה שאני זכרתי לגבי הבעיות שלו בליברפול כשחקן צעיר: “לפעמים דריבל יותר מדי, לפעמים מסירות טיפשיות, לפעמים בעיטות כשלא צריך… לא יודע אם חכם, וגם לא ברור כמה ממושמע”. יכול להיות שלך יש רושם אחר, אבל כך גם אני זוכר אותו, וכך גם החבר (אוהד ליברפול 25 שנה שלא מפספס משחקים). הוא הסכים אבל גם שהייתה בעיה בסיומת. :man_shrugging:

אני אוהד ליברפול לא פחות מאף אחד, וראיתי כמעט כל דקה של סטרלינג בליברפול, שחקן טיפש הוא לא היה אף פעם.
אישית לא כ"כ אהבתי את סטרלינג בגלל בעיה בטכניקה והסיומת(מזכיר את וניסיוס), אבל הוא שחקן מאוד טקטי וממושמע. בסוף השתן עלה לו לראש אבל תמיד נתן 100%.
בעיטה כשלא צריך ודריבל כשצריכים לבעוט זה חלק מבעיית הסיומת שלו. מבחינת תנועה והבנת המשחק והגעה להזדמנויות הוא היה ברמה מאוד גבוהה.

בהינתן המצב הקיים(ההנהלה והמאמן) אז זו דעתי:
אף שחקן לא מבטיח זכייה בליגת האלופות, גם לא רונאלדו. אבל שילוב של ניימאר, מסי, גריזמן וסוארז מעלה את הסיכויים- עובדה שהזכייה האחרונה של בארסה הייתה עם ניימאר, כשהוא כובש שער בכל אחד משלבי הנוקאוט. מכאן לדעתי ברור שהוא יעזור באספקט של כיבוש בחוץ.

אם ככה אני ממש מחכה לפגוש את ברצלונה עם ליברפול שלי ונראה את המאמן מעלה את הרביעייה הזאת, נעשה בהם מעשים מגונים שיזכרו בברצלונה עשרות שנים.

לבעוט רע זו בעיה של סיומת. קבלת החלטה רעה לגבי מתי לבעוט או מתי לעשות דריבל זו בעיה של קבלת החלטות. זו אגב גם אחת הבעיות של דמבלה, ובמובן הזה יש הקבלה - לדעתי כמובן.