UFC מאדר פאקר! הספורט האלים והיפה בעולם

מישהו כאן צופה בufc? מה תגידו על הקרב האירוע האחרון? עושה רושם שמסבידל באמת הוא מלך עירום, הוא לא התקרב לחברו הטוב לשעבר שלמרות שיטת לחימה משעממת פשוט התעלה וגמר אותו מהסיבוב הראשון. מסבידל הצליח להנחית פעמיים מכה טובה ו…זהו.

מה דעתכם? מי הלוחם האהוב עליכם? איזה קרב הייתם רוצים לראות?

מסאבידל אוברייטד גדול. למקרגור יש פה ענק אבל עם קבלות (עד שהוא הלך מכות, פרש, חזר, ובעיקר הפסיק להיות רציני אחרי הבוכטה שעשה עם קרב האיגרוף מול מיוות’ר), כשאתה מדבר כל כך הרבה אתה חייב קבלות בנוסף. כמו נייט דיאז הרבה רעש והרבה פחות תוצאות תכלס.

אני סקרן לראות מה יקרה עם אמנדה נוניס, ההפסד היה אולי מפתיע אבל זו לא האמנדה העצמותית של פעם, נראה שהיא הגיעה למיצוי. לעד אזכור לה את הפירוק של ראוזי בסיבוב הראשון וכמובן הקרבות האיכותיים מול שבצ’נקו.

על ufc אפשר לדבר מלא, לצערי סדר היום שלי כיום יותר קשוח ואין לי פנאי לעקוב מקרוב.

מקרגור הוא הלוחם האהוב עלי ביחד עם ישראל אדסנייה. אני כמובן כיאה לאוהד ברסה מאוד אוהב סטרייקרים. אני יכול להעריך לוחמים כמו אוסמן או חביב, אבל הסגנון שלהם מאוד משעמם אותי. הם מפלצות, אבל לא בשבילם אתה פותח את המסך. אתה פותח את המסך בשביל בנוקאאוט האלים הזה שנכנס לבנאדם בדיוק בפרצוף. בזה, בשיא שלו, מקרגור היה פשוט אומן. הוא הביא את הענף הזה לגבהים חדשים, והרבה מהלוחמים שם חייבים לו את הפרסום והבאז סביב הספורט. הוא גם הראשון שהיה האלוף בשתי קטגוריות, שזה לא דבר מובן מאליו. לדעתי הוא קפץ מעל הפופיק ועדיף לו לחזור למשקל הקל שהוא היה בו, שם קשה מאוד ללוחמים להתמודד עם המכות שלו. במשקלים כבדים, למרות הטכניקה העילאית שלו, החוזק פחות משפיע עליהם. גם שישראל אדסנייה עלה במשקל הוא התמודד מול יריב שפשוט רגיל למכות חזקות יותר.

ועדיין, אני מעריך לוחמים כאלה שהולכים לקטגוריות אחרות, שמאתגרים את עצמם.

הלוחם שאני הכי שונא את קולבי. הוא חי בסרט רע, ואני מת שפורייה ישבור לו את הפנים. הוא מדבר יותר מדי יחסית ללוחם שבקושי מסיים קרבות בנוקאאוט.

לוחם שאני מת לראות יותר-שון אומאלי. זה כוכב.

הואיל ואני כל הזמן עמוק בעבודה, זה אחד מאנשי הספורט (יחד עם פורמולה ויותר כדורגל עולמי) שהייתי מת לראות. פה ושם אני רואה היילייטס, אבל זה באמת לא מספיק.

אשמח אם יהיה מישהו שאשכרה יעדכן תוצאות. אני כל כך מתבאס שאני לא מספיק לראות את זה.

איזה סטרייקר מדהים ולקנובסקי, נכון שזומבי לא בדיוק מבחן אבל האחוזים שלו פשוט מדהימים. על כל מכה שתתן תחטוף שתים, מהיר בצורה מסחררת. פשוט כיף לראות ת’בחור.

הזומבי אבל כבר שנתיים לדעתי בירידה. ולקונבסקי בראיונות אחרי האירוע דיבר על אנשים כמוני שלא מתרשמים ממנו. אני מבין שאנשים כמוני צריכים לעניין לו את התחת, הוא לוחם מדהים, אבל אני לא מתרשם. יכול להיות כי אני מרגיש שהוא חייב למקס קרב על החגורה, אני חושב שמקס נשדד בקרב האחרון שלהם והשופט שהכריע לולקונבסקי פשוט טעה. הזומבי הוא פספוס. איפה הוא היה 4 שנים קריטיות? יכול להיות שאת השיא שלו הוא “בזבז”.

אני גם לא נהנתי מהקרב בין יאן לסטרלינג. אני לא באמת סגור מי ניצח בסיבוב הראשון, אבל אגיד שוב-לוחמים כמו סטרלינג שבוחרים כל הזמן לשתק את היריב פשוט משעממים אותי. כל הטראש ביניכם, איך שהוא “ניצח” פעם קודמת בצורה מביכה וילדותית, תרים את הידיים ותראה שאתה האלוף הראוי. חבל שיאן לא דפק לו עוד ברך לפרצוף לא חוקית. חצי מהקרב אני רוצה לישון, זה היה נראה שאחד הגיע להילחם והשני פשוט להתמזמז על המזרן בניסיון להגיע לחניקה, אבל בעיקר להראות שאתה מצליח לשתק אותו. לא בשביל זה קניתי כרטיס. גם כל הבכי הזה השקילה, מה זה ההצגה הזאת. הלוואי שטי ג’יי יעשה את הבלתי יאומן וישבור אותו, למרות שאני בספק.

והשואו של הערב כמובן, חמזט נגד בורנס. הראו וידאו שלהם כמה ימים לפני הקרב, הם נתקלו אחד בשני במקלחות וחמזט ניסה לשחק לו במוח. אמר לו “תראה לי כוח”, בורנס אמר שהוא יראה לו בקרב והוא בהחלט הראה לו. שאפו לחמזט על היכולת לקבל אגרוף לפנים כמו שצריך, זה היה מבחן שרצו לראות והוא עמד בו. עכשיו הוא יבין שהוא חייב גם להתחיל ללמוד להגן אחרת הטופ 5 בהחלט יכולים להפיל אותו. זה נחמד שהוא רק רוצה לשבור את הפרצוף של היריב, בשביל זה אנחנו רואים את הקרבות, אבל הוא חייב ללמוד להגן. בורנס מצא את הפרצוף שלו המון ולא היה חסר הרבה בכלל בשביל שהוא יגמור אותו. בעיקר בסיבוב השני. הקרב היה יכול ללכת לכל כיוון, אבל אני שמח שהוא הלך לכיוון של חמזט. הוא בחור ממש מגניב, יהיה מעניין לראות אותו נגד קולבי. בייחוד את הטראש לפני הקרב.

לא מצאתי ת׳רד אגרוף אז נתנחם בדבר הכי קרוב

היום לקראת 23:00, ערוץ ספורט4

טייסון פיורי נגד דילייאן וויט על 2 חגורות בשקל כבד
שניהם בריטים, שניהם ענקיים, לונדון, וומבלי, מפציר בכולם לצפות, רגע היסטורי

טוב האירוע האחרון היה מפגר.

נתחיל באוליברה נגד גייצ’י. עוד קרב של סטרייקר אדיר בעיניי (גייצ’י) מול לוחם יותר שלם ממנו שלא סתם הוא האלוף. אוליברה ידע בדיוק מה הוא צריך לעשות, ולנצל את ההזדמנות. היה ברור לכולם מה תוכנית הקרב של כל אחד, ואפילו שאוליברה ניסה למשוך את גייצ’י לקרקע עם זיוף של מיני נוקאאוט כאשר חטף פצצה ואעלק נשכב, גייצ’י כאילו ידע ולא תקף אותו על הקרקע. אפילו ישראל אדסנייה הגיב על זה ואמר שאוליברה זייף את הנפילות האלה.
אז אחרי שאוליברה ראה שגייצ’י רק מחכה לו למעלה ולא מתכוון להתאבק איתו, גם כאשר הוא משחק אותה פגיע, הוא פשוט חיכה למכה הראשונה שתהמם אותו ושם זה נגמר. איך שאוליברה הנחית עליו מכה שנכנסה כמו שצריך, הוא הסתער, סובב אותו על הגב ומשם זה היה ברור שתהיה חניקה. גייצ’י שוב מפסיד מחניקה (חביב) והוא פשוט יצטרך להבין שהוא לא יכול להיות רק סטרייקר מדהים. השנים האלה חלפו בUFC.

בקרב של הנשים רוז איכזבה אותי קצת. אני לא יודע אם באמת היא הפסידה, זאת החלטה מאוד בעייתית כי בקרב בעיקר היה…כלום, אבל לדעתי לקחת לאחת כמו רוז את החגורה על קרב כזה, למרות שלא הרשימה, זה קצת חריג. קרלה אף פעם לא הרשימה אותי, וגם בקרב הזה לא ראיתי משהו מיוחד. היא ניצחה כרגיל בהחלטת שופטים…אני מקווה לראות את רוז בקרוב שוב, היא הלוחמת הנשית האהובה עליי. היא מאוד אנושית ועדיין מדהימה.

והקרב הגדול ובשבילי המאוד ריגשי היה טוני פרגסון שהוא אולי הלוחם השני האהוב עלי בכל הזמנים מול צ’נדלר שהגיע מהבלאטור וכמו שטוני אמר עליו במילים אחרות המועדף על דיינה וייט. עושים לו הנחות. אבל הפעם בקרב הזה לא הייתה שום הנחה…
שניהם הגיעו אחרי הפסדים. טוני פרגסון שהוא אגדה של הארגון והוא ללא ספק הלוחם הכי אהוב על הצופים (בצדק) ואחד שהפך את הספורט לכמה פופולארי, מגיע אחרי תקופה מאוד קשה עם 3 הפסדים (דריוש, אוליברה וגייצ’י) ומאוד רצה לנצח ולחזור להיות פרגסון. מצד שני צ’נדלר שגם נכנס בסערה לארגון הפסיד בשתי הקרבות האחרונים שלו (אוליברה וגייצ’י) וזה היה לשניהם קרב להיות או לחדול. שניהם סטרייקרים מלהיבים, שניהם הולכים על כל הקופה. ללא ספק הקרב שידעו שניתן הופעה.
סיבוב ראשון פרגסון היה יותר טוב ממנו. הוא היה דומיננטי, הנחית יותר מכות והזכיר את פרגסון שכולם אוהבים. סיבוב שני נפתח ואז הגיע הנוקאאוט הכי מרשים שאני ראיתי לפחות בבעיטה.

שובר לב בשביל פרגסון, ואני ממש ממש מקווה שהוא יחזור ולא יפרוש ככה כי לא מגיע לו. הבנאדם הוא אגדה וגם בסיבוב הראשון הוא היה פשוט יותר טוב.

אבל כנראה שזה הקסם בספורט הזה. כל אחד בטופ 10 יכול לנצח כל אחד בטופ 10 ביום נתון.

ומה להבא? צ’נדלר קרא לקונור להתייצב מולו, אבל דווקא קונור אתמול דיבר ואמר שהוא רוצה את אוסמן. הוא לא מתרשם ממנו בקרקע וחושב שיוכל לנצח אותו למעלה. הלוואי.

אני לא בטוח שאוליביירה זייף את הנוקדאונים האלה בשביל למשוך לקרקע.
לדעתי הוא פשוט ניצל את זה שגייצ’י לא יבוא איתו לקרקע, כדי ‘‘להתאושש’’ במשך כמה שניות.

הג’יוג’יטסו שלו נוראי. אמנם ההפסדים שלו הם ל2 מהגראפלרים הכי טובים בהיסטוריה של הufc, אבל עדיין. לדעתי הוא צריך להתאמן אך ורק על קרקע במשך שנה. ואך ורק על קרקע הגנתית.

נורא

כולם עושים את זה. קרב יחסית קל, והמון המון כסף.

הוא לא יכול לנצח אותו אפילו פעם אחת מתוך 100. הוא מתעייף אחרי סיבוב וחצי ב155. אוסמן יתאבק איתו במשך סיבוב, ויפרק אותו בסיבוב השני.

לא יודע, הנפילות שלו היו איטיות ותיאטרליות מדי. הוא ממש חיכה לו.

אין ספק שקונור לא טוב ב"ריצה למרחקים" והקרב השני נגד דיאז הוא יוצא דופן, אבל אף פעם אי אפשר לדעת מה הוא יעשה סיבוב ראשון-שני.

האמת, זה שהוא משך גארד גם פעם אחת, די מחזק את הטענה שלך.

נגד לוחמים ב145, גג 155. ב170 לא יהיה לו מספיק כח, במיוחד נגד אוסמן, שיש לו אחלה סנטר.

מדברים על אוליביירה נגד מחאצ’ב בסוף השנה. מה ההימור שלכם?

הולך להיות ערב/בוקר מעניין. אדסנייה, ולקנובסקי בפעם השלישית מול הולוואי, וגם לוחם ענק שאני מחבב מאוד שון אומאלי.

כן האירוע היה מאוד מאכזב בסופו של דבר. אדסנייה היה קצת משעמם, וולקונובסקי ליבי קצת יוצא אליו כי הוא באמת בחור טוב ולוחם מדהים, אבל הבנאדם משעמם! הוא גנב את הקרב הקודם למקס, כולם יודעים את זה. אני אוהב את מקס, הוא אגדה, אני ממש מבואס שהוא לא ניצח, אבל הבוז הצורם לוולקונובסקי לא מוצדק. צריך לתת לו את הכבוד שלו, הוא היה יותר טוב בקרב הזה. מקס הראה המון קלאסה והוא נתן לו את הכבוד בסוף גם במדיה החברתית. ככה מתמודדים.

לדעתי בקרב של שון אומא’לי היריב שלו פשוט קלט מול מה הוא מתמודד וחיפש דרך קלה לצאת מזה. אצבע בעין בקטנה זה מה שגרם לו לפרוש? Give me a fucking brake.

יהיה מעניין בהמשך. אדסנייה כבר רוצה את פריירה, יש ביניהם דם רע ולדעתי באמת בלחימה כמו בufc ולא עם כפפות, אדסנייה יוכל לנצח את פריירה.

איפה קונור. אני ממש מתגעגע לבן זונה הקטן.

למה שיחפש דרך קלה לצאת מזה אחרי שניצח את הסיבוב הראשון?
גם בתחילת הסיבוב השני לא הייתה עליונות ככ גדולה של אומאלי.
חייבים לטפל בעניין הזה של אצבעות לעין. זה נורא. שיחליפו כפפות כבר.

זה קטע מוזר. פריירה יכול לנצח את אדסניה, אבל יפסיד כמעט בוודאות לוויטקר או לברונסון. גם בקטגוריה שמעל, פריירה יכול לנצח את האלוף פרוחאזקה, אבל יפסיד בוודאות לטשיירה.

מלא בכריזמה ומוסיף המון אקשן. אין לו סיכוי מול הטופ 5 של 155 ושל 170. אולי רק מול גייצ’י.

נייט דיאס פשוט דפוק. צ’ימאייב זה לא הלבל שלו כיום… אלא אם כן הקרב יכניס כסף ואז גם אני מוכן לקבל כמה אגרופים שוברי גוף בשביל 100m דולר. (לא שהוא יכניס רבע מזה…)

יש שם פערי עוצמות מטורפים.
חמזאט חזק בהרבה ממנו, מהיר ממנו, ארוך ממנו, ועם סגנון לחימה בעייתי עבורו (עם כל הכבוד לג’יוג’יטסו שלו, אני לא רואה אותו מסכן את חמזאט מהגב כמו גילברט ברנס).

הדרך היחידה שהוא איכשהו מנצח זה אם הסנטר (המעולה) שלו מחזיק 3 סיבובים של פיצוצים בווליום גבוה, ואז חמזאט מתעייף. נייט יכול להלחם במשך שבוע רצוף.

נייט דיאז יזעזע את העולם ואני הפעם לא אהיה מופתע.

אגב, מה דעתכם על הסופר קרב שמדברים עליו לאחרונה, קרב הקאמבקים, מקרגור-פרגסון? אחד מהם יפרוש אחריו.

קרב מעניין מאוד. יכול להיות כיף מאוד לצופים.
בשיאם פרגוסון היה מסיים אותו, בטח ב5 סיבובים.
היום - לא יודע… כנראה תלוי במצב הנפשי של טוני.

הקרב היותר מעניין הוא אוליביירה נגד מחאצ’ב. מה התחזית שלכם?